לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2018, 10:56
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בוגרי מערכת החינוך הממלכתי די בורים בנוגע להיסטוריה היהודית"

לא ענית על השאלה שלי.
אם אתה נגד כפייה של ערכים להט"ביים - אז אתה צריך גם להתנגד לכפייה של כל ערך אחר. האם זה המצב?
ואם אתה חושב שלילדך יהיה טוב יותר בלי לשמוע על "ערכים להט"בים" (מה שזה לא אומר, שים לב שבכתבה לא כתוב על זה כלום) ובלי לדעת צורת אות באנגלית ובלי לדעת מתמטיקה ולקבל חינוך שברובו גזעני, מפלה ושסותם את הציונות - אז אולי אתה באמת במגזר הלא נכון.
אחרים יאמרו שגם אם הם מתנגדים לכניסת להט"בים לבתי ספר הם לא רוצים לא פחות שהילדים שלהם יחונכו שמדינת ישראל היא מדינת הצאר שנסה לחלן בחורי ישבות, ושאי אפשר ללמוד חלילה עם ספרדים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2018, 11:08

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני מתנגד לכפיית ערכים בבתי הספר"

אוקי, אז לפחות אתה עקבי (ואנחנו די מסכימים).
אז במקרה זה, למה אתה מתרעם על כפיית ערכים להט"ביים? הייתי מצפה למסר הרבה יותר גנרי שמוחא גם כנגד כפיית היכרות עם טקסי היהדות, או חגי היהדות, או ערכי הציונות...
אם הבעיה שלך היא עם ערכים ספציפיים תאמר שיש לך בעיה עם הערכים האלה, בלי קשר לאיך הם מתבטאים במערכת החינוך (אם בכלל). אל תתלונן על זה שמערכת החינוך כופה ערכים מסוימים, כי כל חינוך הוא כזה.

ובאופן כללי: אז למה בתי ספר חרדים טובים יותר? הם כופים פחות? עם כל מה שהם כופים אתה מסכים? (זו הסיבה שזה לא טיעון איש קש - כי אתה אומר:
א. יש לי בעיה עם החינוך הדתי לאומי כי הוא כופה לערכים שאני לא מזדהה איתם.
ב. הפתרון האפשרי הוא לעבור לחינוך החרדי.
ואני אומר: האם החינוך החרדי כופה פחות? האם הערכים שהוא כופה להם לא בעייתיים בעיניך? האם שעה בחודש של סובלנות ללהט"ב (או מה שזה לא יהיה. כאמור, בכתבה לא היה שום פרט מעשי מה זה אומר לקבל חינוך להט"בי והיה הרבה בכי ונהי ורטוריקה דמגוגית) חמור בעיניך יותר מחינוך יום יומי של קיום טפילי וגזעני?

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 07-08-2018 בשעה 11:12.
ישן 07-08-2018, 11:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני אוהב את הילד שלי, ורוצה את הטוב ביותר עבורו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אוקי, אז לפחות אתה עקבי..."

מרגע שברור שגם במסגרת המתכנה "דתית" הוא יחשף לתעמולה מחלנת הרסנית,
אז עדיף שילמד בבית ספר חרדי,
וישלים את הדרוש לצרכי תעסוקה - בעצמו ובעזרתי, או במסגרת אקסטרנית בה הוא ילמד את הדרוש.
בכל מקרה רוב הזמן בבתי הספר - מבוזבז על לימודים שלא תורמים דבר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
עכשיו השאלה היא: אז למה בתי ספר חרדים טובים יותר? הם כופים פחות? עם כל מה שהם כופים אתה מסכים?
בתי ספר חרדים לא יכפו עלי ועל ילדי ערכים שאיננו מעוניינים בהם.
יש להם נחיתות מבחינה תעסוקתית,
ולכן עד כה - לא ראיתי בהם אופציה רלוונטית.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-08-2018 בשעה 11:21.
ישן 07-08-2018, 11:43
צלמית המשתמש של ai22

זה הרי ההבדל העיקרי בין החרדים לדתיים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אם אתה מסוגל לומר "בתי הספר..."

ציטוט:
אם אתה מסוגל לומר "בתי הספר החרדים לא יכפו עלי ועל ילדי ערכים שאיננו מעוניינים בהם" אני באמת לא מבין למה אתה לא חרדי. מה מונע ממך להצטרף למגזר הזה עכשיו? רק התעסוקה?
למרות הרעש והצלצולים, ההבדלים ההשקפתיים - הם מינוריים.
בפועל - מדובר בעיקר בזרם חינוך ובאפשרויות התעסוקה הנגזרים ממנו.
ציטוט:
בשם התעסוקה אתה מוכן לוותר על ערכי תורה ולהיחשף לתכנים חילוניים? אתה מוכן לבטל תורה כדי ללכת לעבוד במקום להסתמך על הקופה הציבורית?
אתה נשמע כמו עב"ם שמעולם לא פגש חרדי. כשעבדתי באינטל, פגשתי חרדים שעבדו באינטל ירושלים, ומעולם לא שמעו שלחרדי אסור לעבוד.
אין שום סיבה שמקום עבודה יכפה עליך חילון - וזה גם מאוד לא חוקי.

לעומת התעמולה המרושעת שאתה מפיץ (ואתה יודע שהיא שקר) - חרדים עובדים כמו כולם.
חלק מהחרדים - ילמדו בישיבה עד גיל 18, ואז יתגייסו לצבא או יעבוד.
רובם, פשוט מתחילים מאוחר יותר, ואם הם לא השלימו חומר, עם אפשרויות תעסוקה מצומצמות.
מיעוטם - ימצאו עבודה בתחום תורני ויעבדו בו עד הפנסיה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-08-2018 בשעה 11:58.
ישן 07-08-2018, 12:14

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה הרי ההבדל העיקרי בין החרדים לדתיים"

בוודאי שפגשתי חרדים. גם עבדתי איתם, ופגשתי לא מעט חרדים לשעבר.
השאלה היא לא מה הם עושים בפועל, אלא למה מחנכים אותם.
הרושם שאני קיבלתי הוא שלימוד תורה הוא הערך העליון מעל כל ערך אחר, ורק מי שממש לא מסוגל לעשות זאת יכול לעבוד (וגם זה בסביבה מאוד מאוד מוגנת - כדי לא להיחשף לשום תוכן חילוני או לבוש לא רצוי). השאלה מה המחיר של זה ואיך האברך אמור להתפרנס היא שאלה שלא כל כך עוסקים בה או אומרים שה' יעזור.
אין חינוך ישיר לטפילות על הקופה הציבורית או לאי עבודה, אבל יש שדר מאוד ברור מה המסלול הרצוי ומה המסלול השלילי. אם לעבוד היה מסלול לגיטימי לא היית מסתובב בירושלים ורואה את כל השבאבניקים שמכריחים את עצמם לשבת בישיבות ורק שלא יראו שהם לא לומדים/עובדים. יש לזה מחיר חברתי (למשל בשידוכים) כבד, כי החברה לא מעודדת את זה.
העובדה שרוב החרדים עובדים לא קשורה לטיעון שלי. הטענה שלי היא שהחינוך במגזר החרדי מעודד תלות - אי למידת לימודי ליבה (כי תעסוקה זה לא חשוב, מדינת ישראל עושה הכל כדי לחלן אותך ובעיקר - אלוהים יעזור), האדרת לימוד התורה על פני כל ערך אחר (ששוב - לא כל כך עוסקים בשאלה מי מממן את זה, והאם זה הוגן או מוסרי, כי מובן מאליו שהכסף של המיסים הגיוני וצודק שיופנה כלפי לומדי התורה, ולא כל כך משנה מה השאר אומרים בעניין).

ישן 07-08-2018, 13:06
צלמית המשתמש של ai22

אז אתה משקר בכוונה: יודע שבפועל אין הבדל.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "בוודאי שפגשתי חרדים. גם עבדתי..."

ומקשקש על שמועות "למה מחנכים אותם".
מחנכים אותם - לכך שלימוד התורה הוא לא דבר שנפסק בגיל 18 (או 24 או כל גיל שרירותי אחר),
כשהשאלה לאחר מכן היא - כמה שעות שבועיות מוקדשות לכך?

חרדי שרוצה להתחתן (מוקדם כמובן, הרי גם זה "ערך עליון"), צריך למצוא אישה שמסכימה לזה, רצוי עם משפחה שמוכנה לסייע לממן זאת (ואיך בדיוק? כנראה שבכל זאת מישהו עובד), אחרת הרפתקאה הזו נגמרת באופן כואב.
כן אומרים ש"ה' יעזור" עד שזה לא קורה - וממשיכים הלאה.

מי שמוצא עבודה בסביבה "ממש מוגנת" סבבה לו - לרוב זה לא המצב, ו"מסתדרים" עם מה שמוצאים.
אם נופלים על מקום עבודה בעייתי שפועל באופן לא חוקי (מחלן, מנסה לכפות עבודה בשבת), או שאין בו קוד לבוש סביר - מחליפים.
זו בעיה זהה - למה שהציבור הדתי נתקל בו.

ציטוט:
אם לעבוד היה מסלול לגיטימי לא היית מסתובב בירושלים ורואה את כל השבאבניקים שמכריחים את עצמם לשבת בישיבות ורק שלא יראו שהם לא לומדים/עובדים. יש לזה מחיר חברתי (למשל בשידוכים) כבד, כי החברה לא מעודדת את זה.
השבאבניק שלא לומד ולא עובד - מן הסתם חוטף מחיר חברתי כבד.
איזו בחורה תרצה בעל-לוזר כזה, שמבזבז את זמנו, אין לו הכשרה מקצועית,לא מרוויח כלום, וגם לא לומד תורה?
לרוב זה גם מתלווה לכך שהבחור "בעייתי" כמוך - לא ברור אם ישאר חרדי, או אפילו דתי, ואיזה חינוך הוא יעביר לילדים.
יש הרבה צעירות חרדיות שמחפשות מישהו "לא כבד" - שאחרי החתונה ילמד מקצוע וישיג עבודה, במיוחד אם אין למשפחה שלה דרך לסייע לזוג הצעיר.
למרות שלא דוחפים לזה - זה לגיטימי, אפילו אם מדובר על אישה שמלכתחילה חיפשה בעל "כבד" ושינתה את דעתה.
(כי גם לכבד את ההתחייבות בכתובה זה "ערך עליון")

ציטוט:
הטענה שלי היא שהחינוך במגזר החרדי מעודד תלות - אי למידת לימודי ליבה
זו בדיוק ההונאה האכזרית בלימודי הליבה.
רוב החומר ב"לימודי יסוד לחינוך הממלכתי" אינו הכשרה מקצועית שתסייע לך להשתלב בשוק העבודה,
אלא בדיוק אותו בבל"ת שיש בחינוך הממלכתי, ואין שום משמעות לכך שתלמד אותו - או תעשה משהו אחר בזמן שיעורים אלו.
ופגשתי חרדים שהשלימו בשנת לימודים אחת ב"מכינה" את החומר החסר (עם כל הבעיות בכך).

זה בכלל לא מוסרי ולא הוגן לנצל את המימון (שמגיע הרי גם מהכיס שלי) כדי לפגוע במכוון בחרדים ודתיים,
וניצול כזה - מעודד הרבה אנשים לעבור מממ"ד (שלכאורה אמור להיות יותר מקצועי ויותר מתאים לאורח חייהם) לחינוך החרדי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-08-2018 בשעה 13:10.
ישן 07-08-2018, 18:35

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כיוון שהודת "השאלה היא לא מה הם עושים בפועל""

טוב, יש פה בעיה לוגית.
מה הבעיה ב"להודות שהשאלה היא לא מה עושים בפועל" וב"רושם שקיבלתי וערך ערך עליון"?
אנחנו מראש דיברנו על מערכות חינוך ועל כפייה.
אני מראש דיברתי על מה המסר שמעבירים במערכות החינוך החרדיות.
אני המשכתי לדבר על המסר במערכות החינוך. אני דיברתי על הרושם שקיבלתי מדברים ששמעתי מבוגרי מערכת החינוך החרדי - ובעיקר חרדים לשעבר - על מה שהם למדו במערכות החינוך החרדיות.
זה שאתה החלטת שמשנים את הנושא למה קורה בפועל זה עניינך, ובטח לא אי סדירות לוגית שלי.
זה שאתה ממהר לשלול כל דעה שסותרת את שלך ללא סיבה טובה זה עניינך, ובטח לא סדירות לוגית שלי.
וזה שאתה בוחר לתקוף אד הומינם, לכנות אותי שקרן ולהציע שהמניע מאחורי דברי הוא "הכעס שלי על הקב"ה" זה עניינך, ובטח לא אי סדירות לוגית שלי.
שלא לדבר על סתם נימוס בסיסי, כללי שיחה... אבל זה כנראה לא חל על מי שלא מסכים איתך מראש, הוא הרי שקרן עם ענייני כעס עם הקב"ה! ויש לו פסיכוזות! מי שלא מסכים איתך הוא כנראה שקרן פתולוגי ומשוגע, לא?
אתה יודע? נראה לי שאתה ממש מוכן לעבור למגזר החרדי.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 07-08-2018 בשעה 18:50.
ישן 08-08-2018, 08:49

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה נקרא "הטיית הנסיין""

אז האנשים שאני דיברתי איתם נתנו לי תמונה שגויה, בעוד האנשים שאתה דיברת איתם הם דוברי אמת וצדק?
על סמך איזה קריקטריון אתה מפריד בין העדויות? העדות הנכונה היא זו שאתה מסכים איתה?
כשזה אני אז "קיבלתי רושם", כשזה אתה זה "רושם אחר לגמרי" מאנשים שהם הממשיכים האמיתיים של החיים החרדים (כי אדם שקיבל את אותו חינוך אבל בחר לעזוב אותו הוא לא עדות אמינה למה קורה בתוך אותו עולם חינוכי? למה?)

ציטוט:
אתה חוזר בשאלה

אם אתה מצהיר הצהרות ללא ביסוס (או שהביסוס שלך הוא הצהרות של "הדור האחרון", ואז זה יותר גרוע) אז הכבוד שלי לתקפותם של הטיעונים שלך עוד פוחת יותר.

ואני שוב שואל - אם אתה חושב שהחרדים צודקים, מה אתה עושה באתרים כמו פרש וYNET?
מה אתה עושה כשאתה כותב הודעות שאינן ראויות לבן תורה כמו זה: https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...830#post4686093
אל תגיד לי ש"התעסוקה" היא מקור השהייה שלך פה...
אם אתה באמת מאמין בעולם החרדי, ואתה באמת חושב שהחינוך הדתי הלאומי שגוי, למה לא תתחיל בדוגמה אישית ותתחיל להתנהג כמו חרדי ותעזוב את האינטרנט?
בהצלחה עם לקבל את הילדים שלך למוסדות חרדיים כשיש לך גישה לאינטרנט, ובוודאי שלא מסונן...

ישן 08-08-2018, 09:22
צלמית המשתמש של ai22

די עם הצהרות איש הקש הטיפשיות האלו
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אז האנשים שאני דיברתי איתם..."

אני לא "בן תורה",
ומעולם לא טענתי שאני "בן תורה".
גם לא טענתי - שאני חרדי. להפך.
הסברתי, שמסתבר שהחרדים צדקו בכך - שהם סירבו לדרישה להכניס "ליבה" למערכת החינוך שלהם,
כי מסתבר שתחת ההונאה של "ליבה" מנסים לדחוף תעמולה גייזית אנטי-דתית לישיבות,
בעוד לימודי האנגלית והתמתימטיקה, הם רק תירוץ (בליבה שמנסים לכפות על חרדים - קיצצו דווקא בהם).

אני מבין שמאוד מטריד אותך שיש פה אנשים שמפריעים לך להסית נגד חרדים ולטפול עליהם שקרים להנאתך,
אבל אני לא הולך לשום מקום.
אתה מנסה להסית ולשקר - לאנשים שלא פגשו מעולם חרדי,
והשקרים שלך כ"כ גסים ושקופים - שאין דרך אחרת להתייחס אליהם.
ישן 09-08-2018, 11:14
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בית הספר לא נועד לתת הכשרה מקצועית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אז אתה משקר בכוונה: יודע שבפועל אין הבדל."

וזאת אם נשים בצד בתי ספר בחינוך הטכנולוגי שאכן נתונים הכשרה מקצועית של ממש.
בית הספר הרגיל נועד לתת השכלה בסיסית. בוגר בית הספר יוכל לרכוש לאחר מכן הכשרה מקצועית רלוונטית שלא דורשת תואר אקדמי או יוכל ללמוד במוסד להשכלה גבוהה תואר אקדמי באמצעותו יוכל לרכוש מקצוע כמו מהנדס, מתכנת, רופא, אח, פסיכולוג וכו'.
אם המטרה היא לרכוש מקצוע לא אקדמי אזי ברור שלא צריך את לימודי הליב"ה בשביל להיות טכנאי שירות או מוכר בחנות (מקצועות בהם עוסקים חרדים שאני מכיר) או בשביל להיות שרברב או שיפוצניק. אבל אלו הם מקצועות שבממוצע אינם מכניסים במיוחד ולעיתים מכבידים למדי פיזית.
מקצועות אקדמיים דורשים לימוד במוסד להשכלה גבוהה. כדי להתקבל למוסד להשכלה גבוהה צריך בגרות טובה (וזה כמובן אין ללא ליב") או לימודי מכינה ופעמים רבות יש גם הכרח בציון טוב עד מעולה בבחינה הפסיכומטרית. האם בוגר מערכת חינוך ללא ליב"ה יכול להצליח במכינה כזו ו/או להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי? כן, אם הוא אדם מוכשר, נחוש וללא הסחות דעת משמעותיות נוסח הצורך לטפל בילדים ולפרנס אותם. רוצה לומר, הסיכוי של בחור חרדי לעמוד בכך ולהתקבל ללימודים הגבוהים הוא נמוך משמעותית משל בוגר מערכת החינוך הממלכתית או הממלכתית-דתית גם אם הוא בבסיס מוכשר מהם בהרבה.
יש חומרים הדרושים לשם קבלה ללימודים אקדמיים והצלחה בהם שתלויים יותר בלימודי התיכון ויש כאלו שפחות. יש ידע כללי מסויים ומצטבר שמי שלא נחשף אליו יתקשה מאוד. קשה להתמודד עם הלימודים כשאתה נתקל לראשונה במושגי יסוד רבים. קשה גם להשלים במהירות פערים בתחום כמו אנגלית. שפה זה משהו שלרוב האנשים לוקח שנים לרכוש עד לרמת שליטה ראויה בקריאה וכתיבה. דווקא לגבי מתמטיקה אני יותר אופטימי, אבל זה לוקח זמן.
כרגע, למיטב ידיעתי, אין יותר מדי חרדים שהתחנכו במוסדות הלימוד נטולי הליב"ה בישראל ואשר מתקבלים ללימודי הנדסה, רפואה או מדעי המחשב. ולא רק בגלל הקושי להתקבל אלא גם משום שניתן להניח שלפחות חלקם חוששים בכלל מלהכנס למסגרת חילונית כמו האוניברסיטה (בדומה לחשש מהמסגרת הצבאית).
על כל פנים, התוצאה היא שגם חרדים שעובדים הם בממוצע נמצאים בתעסוקות שההכנסה בהן נמוכה יחסית. עדות לכך היא בנתונים על היישובים החרדים. בעמנואל, למשל, השכר הממוצע לשנת 2015 היה 4,540 ש"ח בלבד. בבית"ר עילית-4,667 ש"ח. במודיעין עילית-4,475 ש"ח. בבני ברק שאינה רק חרדית השכר הממוצע היה 5,577. במקביל, אלו גם היישובים עם שיעורי הילודה הגבוהים ביותר. כלומר, המשכורות הנמוכות צריכות לפרנס משפחות גדולות יותר.
אני חייב לומר שאני מכבד עד כדי מעריץ את אי-החומרנות של הקהילות החרדיות והנכונות שלה בניהן לקיים אורח חיים שהדגש בו הוא על הרוחני ולא על מרדף אחרי עוד מכונית, עוד מותגים לילדים ועוד חופשה בחו"ל. זה משהו בהחלט להתקנא בו. מאידך גיסא, צריך גם להכיר בזה שבפועל אלו עם ההכנסה הגבוהה מהממוצע-כמוני וכמוך- מסבסדים את אורח החיים הזה, וזה כבר בעייתי. אני לא מדבר בהכרח על קיצבאות ילדים והשלמת הכנסה אלא יותר על זה שמי שמרוויח מעט, ויש לו הרבה ילדים, ישלם מעט מאוד מיסים ישירים ולכן מי שמרוויח יחסית הרבה ישלם יותר על מנת לכסות את ההוצאות הציבוריות שמהם נהנים כולם, ובראשם הביטחון החיצוני והפנימי.
אז מה עושים? אני מניח שלפחות חלק מהחרדים היו רוצים לעבוד בעבודות יותר מכניסות ומאתגרות שכלית מאלו שיש להם היום. כדי להשיג את זה הם יצטרכו להסכים להכללת תכני ליב"ה במערכת החינוך שלהם. מוטב שראשי ציבורים אלו (הרי לא מדובר באמת בציבור אחד) יפעלו כדי להתאים את תכני הליב"ה כך שיתאימו אליהם. כמובן, זה בהנחה שגם לגבי תכנים ניטאלים כמו אנגלית ומתמטיקה אין להם התנגדות.
ישן 09-08-2018, 17:26
צלמית המשתמש של ai22

זאת בדיוק הבעיה עם "ליבה"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בית הספר לא נועד לתת הכשרה מקצועית"

ברובה - לא מדובר על אותה השכלה שתאפשר להסתמך עליה לצורך לימודים גבוהים (מקצועיים או אקדמיים),
כי מדובר על 60% מזמן הלימוד - ופחות מחצי ממנו הוא אנגלית ומתימטיקה,
ובאופן הכי עקום - לאחר שהתלוננו על היקף החומר, לחרדים הורידו מהליבה את האנגלית והמתימטיקה - והשאירו רק את הבבל"ת.
משמע - רק את מה שלא יתרום שום דבר, ויכפה עליהם כמות ענקית של חומר לימוד שהוכתב מלמעלה.
אז למה שהחרדים יסכימו לקומבינה כ"כ מסריחה?
כדי שידחפו תעמולת גייז לילדים שלהם?

כשהייתי סטודנט (מצטיין) - עשיתי פר"ח לילד מסכן,
שלא הבין שרוב מה שדוחפים לו לראש זה שטויות, ולכן - היה תלמיד כושל.
הסברתי לו את המציאות: שחשוב שיקשיב ויעשה את כל השעורים באנגלית ומתימטיקה,
ובכל השאר - אפילו שילך לשחק כדורגל (כי אצלם תלמידים שהפריעו - שלחו החוצה לשחק כדורגל).
אחרי כמה חודשים - פתאום המורה מתקשרת אלי לשיחה. שאלתי אותה אם הכל בסדר - והיא הסבירה לי,
שהתלמיד הכי כושל בכיתה - הפך פתאום למצטיין.

וזה למה?
כי גם בבתי הספר מבינים שכמעט כל שאר החומר זה בלבול מוח חסר כל תועלת.

ולכן,
הסיכוי של תלמיד חרדי - שיוסיפו לו אנגלית ומתימטיקה בלי רוב ה"ליבה", להצליח בלימודים אקדמיים,
יהיה גבוה משמעותית מהסיכויים של תלמיד בחינוך הממלכתי,
ובדיוק לכן מתעקשים לנסות לדחוף להם דווקא את השטויות,
ולהוריד את המתימטיקה והאנגלית.

ובדיוק לכן - החרדים מסרבים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 09-08-2018 בשעה 17:32.
ישן 08-08-2018, 23:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה מה שהיית רוצה"

חס וחלילה, וזה נורא ואיום מה שאתה כותב ומה שאתה חושב
בגלל שאני גייז אני רוצה שהילד שלך יהיה גייז ?
מאיפה האנלוגיה הנוראית הזו ?
העולם שלנו התקדם.
יש מהגרים, ויש עוד דתות, ויש אנשים בכל מיני צבעים, ויש אנשים מכל מיני מינים.
לחסום מידע זו לא אנושי בעיני, זה להלעיט עובדות לא נכונות
להגיד שאני רשע בלי שאתה יודע מי אני זה גם לא אנושי.
ואני אכתוב שוב, ואני מקווה שאני אולי נוגע בנקודה רגישה.
אם הילדים שלך הומוסקסואליים אתה תגרום להם לצער נוראי לכל חייהם
וגם לך
ואין טיפולי המרה.
מעולם לא היו ולא יהיו.
צריך לדעת כמה שיותר, ולאפשר לאנשים לחיות את החיים שלהם כמה שיותר.
ללמוד לצלוע זה עתיק, היום לומדים ללכת בגאווה.
לציין שזו הסיבה שאתה שוקל את מה שאתה שוקל עצוב בעיני.
כי דווקא זה גם יכול לעזור להשתלב בעבודה אתה יודע.
ואני לא דוחף שום אג’נדה ולא רוצה להמיר אף אחד לפה או לשם.
אני רוצה שאנשים לא יסבלו. והסתרת מידע זה סבל

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 09-08-2018, 11:51
צלמית המשתמש של ai22

אם אתה לא רוצה להשחית את הילדים שלי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חס וחלילה, וזה נורא ואיום מה..."

תעיף את הטלפיים המטונפות שלך מהחינוך שלהם.
זה מאוד קל.
ואתה לא מוכן לזה - כי כולם חייבים לחשוב בדיוק כמוך.

מדינות רבות במערב - הצלחתם כבר להרוס,
היקפי הילודה - כבר שליליים, רבים שם "בוחרים" באורח חיים גייזי,
וכדי לפצות על כך - מייבאים מוסלמים מטורפים מהמזה"ת.
זאת לא התקדמות - אלא הכנת הרקע לקריסה,
קריסה שבעשור האחרון - כבר רואים שהיא בלתי-נמנעת.

את הארץ היפה שלנו, שחלמנו עליה כבר אלפיים שנה - לא נרצה שתהרסו.
אז את הילדים שלנו - אנחנו רוצים לחנך - באופן שיאפשר להם לחיות חיים טובים, בריאים ומלאים.
גם אם יש להם נטייה זו או אחרת.
הדרישה שלכם - היא להשחיתם לחלוטין - להרוס אותם כבר בילדותם, באופן בלתי-הפיך.
לקחת ילד חלש ופגיע - ולרמוס אותו לחלוטין.
ואחרי זה אתם "לא מבינים" למה מבחינתנו - זה מזוויע.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לציין שזו הסיבה שאתה שוקל את מה שאתה שוקל עצוב בעיני.
כי דווקא זה גם יכול לעזור להשתלב בעבודה אתה יודע.
ואני לא דוחף שום אג’נדה ולא רוצה להמיר אף אחד לפה או לשם.
אני רוצה שאנשים לא יסבלו. והסתרת מידע זה סבל
אל תתחסד, ואל תנסה לשקר שאתה מנסה לפעול לטובתנו.
אני יודע טוב מאוד מה עוזר להשתלב בעבודה. כנראה יותר טוב ממך.

הילדים שלי לא יסבלו משום הסתרת מידע - הם יודעים שיש אנשים רעים כמוך בעולם שינצלו כל שקר אפשרי בנסיון להרוס את חייהם של האנשים הכי חלשים, שהכי צריכים עזרה,
אני בטח שלא יסכים שינצלו את החינוך בבית הספר - כדי לדחוף להם שקרים שיהרסו את חייהם.
ישן 09-08-2018, 17:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אם אתה לא רוצה להשחית את הילדים שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22

הילדים שלי לא יסבלו משום הסתרת מידע - הם יודעים שיש אנשים רעים כמוך בעולם שינצלו כל שקר אפשרי בנסיון להרוס את חייהם של האנשים הכי חלשים, שהכי צריכים עזרה,
אני בטח שלא יסכים שינצלו את החינוך בבית הספר - כדי לדחוף להם שקרים שיהרסו את חייהם.

לא יכולת להיות ברור יותר שזה נושא כאוב כנראה אצלך כי אתה פוגע בי אישית.
אני לא נפגע, רק מנסה לשמור על הדיון פה.
ואין השלכה יותר גדולה מאשר הציטוט למעלה
זה בדיוק איך שאני מתאר את מה ש"אתם" עושים לילדים שלכם.
דוחפים לילדים שקרים שמה שהם מרגישים זה לא נכון, הם צריכים להרגיש כפי שאתה תגדיר להם להרגיש
אתה מתעלם מאחד העקרונות הכי גדולים של האנושות שקיימים דווקא בכתבים היהודיים
כל המשמיד נפש אחת, כאילו השמיד את העולם כולו.
אילצת נפש אחת לסבול כל חייה כי אתה תקבע לה איך לחיות זה פשע נגד האנושות

ההבדל ביננו שאתה מאלץ לבחור בדרך אחת ומחשיך את האופציות
אני בעד האופציות

john reese

ישן 09-08-2018, 17:40
צלמית המשתמש של ai22

ברור שזה כאוב
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ai22] הילדים שלי לא..."

גם כי המחשבה שאולי תצליחו להשחית את אחד מילדי - מצערת אותי מאוד,
וגם בגלל שאני מכיר מסכנים - שהצלחתם להשחית.
ואחרי שהצלחתם להשחית אותם בגיל צעיר, כמעט ואין להם תקנה, ורק בעמל רב מצליחים לתקן מעט מהם,
וגם לגביהם - אתם נלחמים להשחיתם מחדש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כל המשמיד נפש אחת, כאילו השמיד את העולם כולו.
אילצת נפש אחת לסבול כל חייה כי אתה תקבע לה איך לחיות זה פשע נגד האנושות
רצונכם הוא:
להרוס אותם, כבר בגיל צעיר - כך שלעולם לא יוכלו לקיים זוגיות מתפקדת ומשפחה,
כך שלעולם לא יהיו להם ילדים,
וכל חייהם הם יהיו ממורמרים ומתוסכלים כמוכם
כל הגייז שאני מכיר - לוקחים סמים בגלל חוסר יכולת להתמודד עם המציאות (כולל כמובן - אותך),
כך שזאת לא "השלכה" - אלא הזדהות: רצון שלאנשים שאכפת לנו מהם יהיה טוב.
אדם שטוב לו - לא חייב לצרוך כמויות של סמים.

אתה לעולם לא תבין זאת - כי אתה ההפך מבן-אדם טוב,
שואף רק להעביר את הסבל וחוסר התפקוד שלך לאחרים - כדי שכולם יסבלו כמוך.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 09-08-2018 בשעה 17:46.
ישן 09-08-2018, 18:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ברור שזה כאוב"

אוי ואבי לנו
בכלל לא אכפת לך מטובתו של אף אחד חוץ מעצמך
אתה כבר לא ילד יותר, אתה חושב שיש לך מושג מה עובר במוחו של כל ילד שאתה מרשה לעצמך לקחת בעלות על הגדרת מה טוב ומה זה טוב בכלל ?
איזה מזל שזה כבר לא פלילי להיות הומו.
אני לא הייתי רוצה שילדים יחשבו שהם עבריינים כי הם מרגישים שונה מאיך שההורים והסביבה מנסים לכפות עליהם.
אתה בטח היית שמח להחזיר את החוקים הנוראיים האלה ואף להחמיר בענישה, או אולי לשלוח בכפייה לטיפולי המרה.
המלחמה שלך אבודה ואתה יודע את זה.
דווקא מבין שנינו הסיכוי שאתה תגרום נזק גדול עשרות מונים על הסיכוי שאני אצליח לשכנע מישהו שכדאי לו להיות גייז למשל.
אני לא מכיר גייז אחד שניסה להמיר מישהו לגייזיות. מכיר אין סוף מקרים הפוכים, אני מתווכח עם אחד כזה עכשיו

וברב מדינות ארהב עישון מריחואנה הופך לחוקי.
גם במדינות בלי רוב גייזי, אם יש בכלל מדינות כאלה

john reese

ישן 08-08-2018, 14:17
צלמית המשתמש של ai22

תעמולה יפה.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זאת נאיביות טהורה.השיח של..."

במציאות,
יש לחרדים מגוון מאוד גדול של ישיבות לבחור מבינהן,
והם בוחרים - את הכי טובה שהם מצליחים להתקבל אליה.
ישיבות אלו - מקבלות הרבה פחות תקציבים - בגלל שהן לא עומדות בסטנדרט ה"ליבה" (שלחרדים הוא כאמור - מקוצץ אנגלית ומתימטיקה).
והחרדים - דחו פטנט עקום של "ליבה מעוקרת", שדחף להם כמות אדירה של תכנים - שאין בהם שום תועלת לתעסוקה (שהרי קיצצו באנגלית ומתימטיקה), ומסתבר שיש נזק לא זניח,
כך שאין ביקוש.

במקום להיות בריון ולהתלהם באיומים ריקים,
שקול זאת:
אם יחליפו פטנט עקום זה, במימון מלא, עם אנגלית ומתימטיקה במקום לדחוף תכני ליבה חסרי-תועלת,
יהיה ניתן לבחון את שאלת הביקוש.
חרדים שדיברתי איתם דווקא אהבו את הרעיון.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-08-2018 בשעה 14:21.
ישן 08-08-2018, 17:06
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "תעמולה יפה."

"בריון" = לסרב לממן מוסדות שמחנכים לאורח חיים של עוני וטפילות מכספי משלם המיסים.

אני בהחלט מסכים עם המודל שאתה מציע לגבי מימון רחב (גם אם לא מלא,בכל זאת צריך גם לתגמל את מי שמלמדים אזרחות ונותנים אופציה גם לבגרות שמעל המינימום הנדרש וכו') למוסדות שילמדו תכנית ליבה מקוצצת שתתמקד באנגלית ומתמטיקה. אבל את המשך התנועה מכח האינרציה לאורח החיים הנ"ל- ייתכן מאוד שיהיה אפשר לשבור רק עם לחץ נגדי.
אני ככלל ספקן מאוד לגבי טיעונים נוסח "דיברתי עם X אנשים והם אמרו לי כך וכך" - סטטיסטיקה וזה... בינתיים מאמרי המערכת הקיצוניים עד כדי יאוש של פרבדה... כלומר של יתד נאמן וההצהרות הקיצוניות רק קצת פחות של העסקנים החרדים בכנסת מייצגים,לדעתי,את העמדה החרדית יותר ממה ש"החרדים שדברת איתם" אומרים.
הגישה שהחרדים הם כמו ילד מפונק שצריך לשכנע אותו בכפפות של משי שיואיל בטובו לעשות שיעורי בית, הרסנית בשביל מדינת ישראל. לא יכול להיות שהם יקבלו את כספי המיסים של החילונים והדתלי"ם ורק אם יתחשק להם יואילו בטובם לשקול אם לזרוק עצם לישות הציונית (ולא מתחשק להם,מסתבר).נמאס כבר. שיהיו אזרחים נורמלים או שיגייסו תרומות באמריקה לאורח החיים ההזוי שלהם.
ישן 08-08-2018, 17:38
צלמית המשתמש של ai22

ושוב חוזרים לבריונות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""בריון" = לסרב לממן מוסדות..."

לפנטזיה "לדפוק את החרדים" במטרה למחות מהאדמה את החרדים בדרכים וטקטיקות שונות.
מן הסתם - הפנטזיות הללו יזכו לכל התנגדות אפשרית,
ולכן פשוט לא יקרו.
לא צריך "יתד נאמן" כדי להבין את זה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
נמאס כבר. שיהיו אזרחים נורמלים או שיגייסו תרומות באמריקה לאורח החיים ההזוי שלהם.
אם נמאס לך - תעבור בעצמך לאמריקה,
אלא שגם שם תגלה שהם מעולם לא גוייסו לצבא (ובכלל, תלמידי מוסדות דת לא מגוייסים לצבא כמעט באף מדינה),
וגם שם - הם מקבלים תמיכה מהמדינה למוסדות הלימוד (יוזמה שאובמה הגביר משמעותית)
וגם שם - הם מקבלים את כל הקיצבאות והסובסידיות שנועדו להפחית עוני (הרבה לפני אובמה).

ואז תחליט אם להצטרף לקבוצה ניאו-נאצית כלשהי,
או לוותר על האנטישמיות החולנית הזו ולהפוך לאדם שפוי.

ובכלל,
אם המדינה לא רוצה לממן ולסבסד שלל שירותים לעניים (שזה כולל חרדים וערבים),
היא לא חייבת.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-08-2018 בשעה 17:40.
ישן 08-08-2018, 17:13
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "תעמולה יפה."

אתה ככ צודק ובוא אתן לך סיפור מהחיים . באחת מטיסותי ארצה לביקור מולדת - ( זה ישמע כמו בדיחה אבל זה באמת סיפור אמיתי . ) ישבתי בשורה של 3 מושבים . אני ישבתי במושב של המעבר .משמאלי ( באמצע השורה ) בחור ישיבה מחסידות כלשהיא (לא ננקוט בשמות ) . ובחלון יהודי קנדי "להטבי " . שמדבר עברית מאוד רעועה .במהלך הטיסה התפתח רב שיח בין כל חברי השורה. ונשאלו שם שאלות מאוד " לא פוליטיקלי קורקט" לכל עבר ובין היתר נשאלה השאלה למה אתם לא לומדים ליבה או "ליבה עמוקה יותר "כגון פיזיקה ומדעים .
והוא ענה ואני מצטט :" הוא אמר שהוא מאוד רוצה ללמוד את כל הנושא של מתימטיקה ואפילו להפוך לר' חשבון או מנהל חשבונות . הוא בעצמו הגזבר של הישיבה . וזה לא רק הוא כל החברים שלו רוצים ללמוד גם . הבעיה שלהם שהם עדיין רואים בזה סוג של הבדלה והסיבה היא שיש שם המון פרופגנדה "גייזית" ויותר מידי חילונית בישבילם . ודעתו היא שאם זה היה יותר "מותאם" אישית בישבילם . כל החסידות הייתה לומדת את זה בגדר חובה ! .

ממה שאני מבין מכל הצדדים המצדדים אחד בשני . ( יש לי אנשים להטבים במשפחה ולכן גם רואה כמה צדדים . )
הקטע הוא שיש בארץ תרבות מצואיסית\קומניסטית\קיבוצית כלהשיא שמחייבת כפיית הדעה וראיית העולם שלך על האחר . ובינינו הלהטבים שולטים בתקשורת . מי שעושה מחלמה נונ סטופ והסתה זה התקשורת . דעו לכם שהציבור החרדי והדתי ברובו הגדול כן עובד ועומל בידיוק ואיפלו יותר מהצביור החילוני על כל גווניו . פשוט התקשורת צובעת לאנשים פה את המוח בגוונים של גאווה במסווה של משהו אחר לחלוטין . ( באף מדינה זה לא ככה )

הבעיה העיקרית שרוב האנשים לא יודעים מזה הציבור הדתי בארץ ואיזה חומר אנושי משובח יש שם .
ו
ישן 09-08-2018, 10:31

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "אתה ככ צודק ובוא אתן לך סיפור..."

אם ניקח את מה שמלמדים בחמ"ד כדוגמא, איזה דוגמאות אתה יכול להביא של "תעמולה גייזית"? או של כפייה של ערכים שלא מתאימים לעולם החרדי?
לומר "אני לא לומד מתמטיקה כי כל לימודי הליבה הם בעצם תעמולה חילונית וגייזית במסווה שנועדה לחסל את החרדים" זו בדיוק הפרנויה שהמגזר החרדי מאוד אוהב לטפח כדי להצדיק לעצמו את ההתבדלות שלו ואת הקיום הבלתי תלוי שלו מכספי המיסים של אנשים אחרים.
אם יש נוהל מסודר של כפייה חילונית - זה וודאי פסול, אבל בחינוך הדתי לאומי אין שום כפייה של ערכים אנטי חרדיים, להפך, משקיעים הרבה בהיסטוריה תורנית וגם בערכים דמוקרטיים - שחיוניים למי שרוצה לקחת חלק במדינה דמוקרטית.

ישן 09-08-2018, 10:38
מנהל

כן, גם אני אשמח לדוגמאות ל"תעמולה גייזית"....
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אם ניקח את מה שמלמדים בחמ"ד..."

אלא שאני חושב שגם אתה וגם אני נמתין לריק. או שאולי יכתבו לנו שעצם זה שלא אומרים לתלמידים (ואני מקווה שלא אומרים זאת) שהומוסוקסואליות זו סטיה חולנית ומסוכנת מהווה "תעמולה גייזית".
ובלי קשר, עצם זה שמישהו חושב שאפשר לשנות העדפה מינית של אדם באמצעות תעמולה זה פתטי בעיני. חבר'ה, אם אתה סטרייט אתה סטרייט. אף אחד לא יגרום לך לחשוב "וואלה, אחרי שהמורה דיבר אז בעצם בא לי על גבר". ואם אתה הומוסקסואל אף תעמולה לא תגרום לך להתחיל להמשך לנשים. מקסימום זה יגרום לך להרבה רגשי אשם ולניסיון לחיות חיי שקר שבמקרה הטוב יאמללו אותך ובמקרה הרע יאמללו גם אחרים סביבך. אני חושד שאלו שמאמינים בכוחה של תעמולה בהקשר זה הם או ביסקסואלים בעצמם (ולכן חושבים שכולם נמשכים לשניהמינים) או לא חכמים במיוחד. אם כי כמובן ייתכן שילוב של השניים.
ישן 09-08-2018, 10:45

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, גם אני אשמח לדוגמאות ל"תעמולה גייזית"...."

אני פשוט חושב שיש אמת בחשש שייכפו עליך דרך מסודות החינוך דרך שלא מתאימה לך (וזה הסנטימנט שבו התחיל האשכול, ואיתו אני לגמרי מסכים). אני מאוד מתנגד לרעיון שגוף מדיני יכתיב לי מה לחשוב ומה נכון ומה צודק.
לציבור החרדי בשנותיה הראשונות של המדינה בהחלט היה ממה לחשוש בתחום הזה - הייתה מגמה חזקה וברורה של חילון, ושיש אנ"ש ויש את בני החושך (מעניין שגם בציבור החרדי החשיבה הזו עוד חיה ובועטת).
השאלה היא, האם התפיסה הזו שייכת גם היום?
כדי שהתשובה תהיה כן, צריך להביא דוגמאות לכפייה שיטתית של ערכים חילוניים וחינוך אנטי דתי/חרדי (אפילו בחמ"ד). אם אין דוגמאות כאלה, הרי שמדובר בהפחדה שמטרתה לשמר עמדות כוח, ולא עמדה אידאולוגית אמיתית.
אני חושב שבחינוך הדתי לאומי, כשיטה, אין שום עניין אנטי חרדי, להפך - לומדים די הרבה על עולם התורה של אירופה לפני מלחמת העולם השנייה, עולם שהיה קרוב ברוחו לעולם החרדי של היום.
אז החרדים לא רוצים ללמוד על הרב קלישר? שיורדו אותו מתוכנית הלימודים. בגלל דברים כאלה לא דוחים תוכנית לימודים שלמה שתאפשר לבוגרים להשתלב בצורה טובה בחברה ולפרנס את עצמם.
אם החרדים לא רוצים לקבל על עצמם את החמ"ד, והתירוץ שלהם הוא "תעמולה חילונית/גייזית" (מעניין לציין שכל האשכול התחיל מההנחה שיש תעמולה כזו, אבל לא הכתבה שצווטטה ולא כל תומכי החרדים באשכול הביאו דוגמאות לתעמולה כזו. אולי כי היא לא קיימת?) אז הם צריכים לספק הוכחות רציניות לתעמולה הזו (לא שורה פה שורה שם מאיזה ספר לימוד נידח, מערכי שיעור, הנחיות ממשרד החינוך - משהו שיטתי) או שיכירו בכך שאין שום אידאולוגיה מאחורי הבכי והנהי שמתאימים יותר לפשקווילים מאשר לדיון רציני.

ישן 10-08-2018, 18:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "בינינו גברותי ורבותי ...."

אז קראתי כמה פעמים, מקווה שאני ראוי להגיב עכשיו

מה שאתה מפספס זה את המהות וההגדרה של סמל לילדים .
עצם העובדה שיש מנחה טרנסג’נדר מלמדת על כך שאפשר לפרוץ את הכבלים.
כבלים שאנשים כמו ai22 מנסים לכבול אותנו.
אתה חושב שזה קל להיות להטב ?
שאל את בני המשפחה שלך.
כאשר זנות היא אחד העיסוקים העיקריים של טרנסים, מיין סטרים tv זה הישג עצום .
עצום !!
אדון 22 רוצה להרחיקם מהמיין סטרים על מנת שיוכל להמשיך לטעון בצדק נגד עיסוקים בזנות.
כשתבין מה זו פריבילגיה שיש לך ומה זה סמל, אולי תוכל להבין למה הפרופגנדה היחידה שאתה קורא באשכול היא של אדון 22. אך ורק שלו
פרופגנדה שקרית נגד משהו שלא באמת קיים .

john reese

ישן 09-08-2018, 13:06
מנהל

צטער', אבל לא עובד אצלך
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "במקום "לחכות לדוגמאות", קרא את הדו"ח"

אבל אם בכל זאת אתייחס ל"דוח":
יש לי ספקות מסויימים באשר למידת הדיוק של דו"ח שנכתב על ידי ארגון בעל אג'נדה מאוד ברורה ביחס להומוסקסואלים ושראשיו, מזמיני הדו"ח (ה"חוקרים" שערכו אותו עלומים למדי), מדברים על "טרור להט"בי וכו'. יש לזה אותה אמינות בעיני כמו לדו"ח של בצלם ביחס להפרות זכויות אדם ושל החוק הבינלאומי ביחס לפלסטינים.
ומה יש בדו"ח:
-ציטוט של זוהרה פלורסהיים, מרכזת תחום ייעוץ במינהל החמ"ד, שהחמ"ד מתנגד לטיפולי המרה. ואחרי שהזדעזענו מהממצא המסעיר הזה נעבור הלאה-ונמצא בעיקר טענות על קשר בין החמ"ד לאישים וגופים שמתייחסים בסובלנות לנושא הלה"טבי. בנוסף, ציטוטים של דברי ראש מינהל חמ"ד על קשר והדרכה לאנשי צוות חינוך בעניין. למשל: "ראש מינהל חמ"ד, יש מגמה להגביר את המודעות של הצוות החינוכי לצורכי הנוער בתחום הזהות והנטייה המינית ולכוון את המורים להעלות את הנושא ולעסוק במתן מענה על שאלות מהצוות, ההורים והתלמידים. כאמור, לדבריו יש דיאלוג רציף של המינהל עם העמותות התומכות בלהט"ב דתיים) כולל מפגש של מדריכות חמ"ד ביחידה למיניות ומניעת פגיעה מינית עם ארגון שב"ל)". שוב- מחריד, מזעזע ומטלטל כאחד.

ומה לגבי העניין שלגביו התכנסנו- תכני לימוד ו"תעמולה גייזית"?
מאז יש לנו חוברת בשם "בית ומשפחה – חינוך להתמודדות בעולם משתנה" אשר נכתבה ע"י היחידה לחינוך לחיים במשפחה במינהל החינוך הדתי, המלווה את ההשתלמויות לחינוך לחיים במשפחה. הפעילות אינה חובה ומיועדת לכיתות ז'–י"ב, לבנים ולבנות. ב-2015 היא יצאה במהדורה חדשה, לשנת הלימודים תשע"ו,20 ולראשונה נכלל בה עיסוק בנושא ההומוסקסואלי.
אינה חובה-יענו, פעילות רשות שלא ברור כלל מהדו"ח עד כמה היא מיושמת בפועל וכמה נערים עברו אותה. ניחוש שלי שהוא רק ניחוש- מעט מאוד אם בכלל.
כמו כן יש כמה תוכניות לימוד שהן אף הן לבחירה. שוב, לא ברור מהדו"ח עד כמה הן מיושמות בפועל אם בכלל. אומר משהו על איכות הדו"ח הזה ועד כמה ניתן לקחת אותו ברצינות.

וכמובן, משהו על מידת הידע המדעי של מחברי הדו"ח ניתן ללמוד ממשפטים כמו "דבר ברור הוא כי מתן לגיטימציה ואהדה לנושא הלהט"בי, החל מגיל גן )!(, דרך גיל היסודי והתיכון, יעלה ללא צל של ספק את מספר ה"מתלבטים" בקרב התלמידים בנוגע לנטייתם המינית, ועלול להביא לעלייה
דרסטית במספר בעלי הנטייה החד-מינית.
. מילא הבורות בנוגע למהותן של נטיות מיניות, עצם ניסוח הטענה כפי שהוא מלמד על רקע אידיאולוגי ולא רקע מדעי.

בקיצור, אם הדו"ח זה מה שמפחיד אותך אז הייתי מציע לך לחכות מעט לפני שאתה מוציא את ילידך ממסגרת חינוכית שתיתן להם יתרונות בתחום התעסוקה בעתיד. לא עושה רושם שהם הולכים להיתקל ב"תעמולה גייזית".

.
ישן 10-08-2018, 19:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "פייק ניוז יש גם מימין וגם משמאל"

פייק ניוז יש מכל הכיוונים ובכל הצבעים
אני לא מנסה לטעון אחרת.
אני כמעט לא קורא או רואה חדשות בישראל ככה שקשה לי להגיב על שמאל ימין ישראל.
בארהב הברית למשל, המקור הכי גדול לפייק ניוז הוא הנשיא והרוסים או הרוסים והנשיא.

תפקיד העתונות/תקשורת הוא לאמת ולוודא שהשלטון לא משקר לאזרחים
הצרה בימנו היא שלכל שלטון יש שותף בתקשורת
ביחד הם גונבים את דעת האזרחים , וגם זה לא אופייני רק לצד אחד אלא לשני המתרסים הפוליטיים .
כרגע בארהב למשל, פוקס ניוז מחזיק ברייטינג יותר משאר הערוצים הראשיים ביחד, ופוקס ניוז משמש כמשרד יחסי ציבור לשלטון.
להערכתי זה כרגע שיא השיאים ועוד לא היה תקדים כזה בעבר.

john reese

ישן 08-08-2018, 04:16
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "החרדים פשוט צדקו כשהם סירבו להכניס "ליבה" לישיבות"

אנשים פשוט לא יודעים מה ההבדל בין דתיים. לבני ישיבות ולחסידויות כאלה ואחרות . ו הם לא מודעים שהם ישנים טוב יותר בלילה בזכות אותם חברה דתיים שהם כלכך נגדם . יש הבדלים עצומים . הבעיה שאנשים אוהבים להתפס על סטריאוטיפ מסויים . ועל מה שהכי צורב להם במח . ולצערי אותם חברי חסידות גור למינהם או כאלה ואחרים הם הסטריאוטיפ כיום לאנשיםם דתיים- עצוב . אותם חברה שחושבים שהלהטבים צודקים בתעמולה הזאת טועה טעות מרה .

ועושה רושם שיש פה מישהו ממש כועס ........ וממש על כלום - רק בגלל שהוא צופה יותר מידי ברשת וקשת . או שהוא מקשיב לאנשים שחושבים שהם "מוארים וטהורים ".

נערך לאחרונה ע"י lazn בתאריך 08-08-2018 בשעה 04:19.
ישן 08-08-2018, 19:11
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "החרדים פשוט צדקו כשהם סירבו להכניס "ליבה" לישיבות"

בעידן המחשבים והקידמה אפשר להסתדר עם הרבה פחות מתמטיקאים והרבה פחות עוד מקצוענים. המחשב עושה חשבונות מדוייקים שפעם היו צריכים עבור זה עשרות רואי חשבון.

אבל מה שאין תחליף של טכנולוגיה, שאם צעיר או מבוגר מכור לסמים, ובהמשך מסתבך בפלילים, צריכים עבורו עובדים סטציאליים, שוטרים, עורכי דין, פרקליטים, סוהרים, וכן הלאה.

לכן המדד מי האוכלוסיה שתורמת יותר היא לא איפה יש יותר מתמטיקאים, אלא איזו אוכלוסיה יש ביניהם פחות מסוממים, פחות עבריינות, פחות יושבים בכלא.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 09-08-2018, 18:00
צלמית המשתמש של ai22

בעידן המחשבים והקדמה
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בעידן המחשבים והקידמה אפשר..."

לא צריך סבלים - כי מנופים ומכונות ממוחשבות עושות את העבודות הקשות.
לא צריך כמויות של מוכרים בחנות - כי העבודה הולכת ועוברת לקופות ממוחשבות (או בשימוש עצמי).
כמויות המשרות שמתאימות לאנשים שלא יודעים אנגלית ויודעים רק חשבון בסיסי - מצטמצמות,
והמשכורות במשרות אלו - יורדות.

אנגלית ומתימטיקה - מהווים 8 שעות לימוד שבועיות (בהצעה שחרדים סירבו לה, קיצצו ל4)
ליבה זה 20 שעות שבועיות (לחרדים קיצצו ל15)
זרוק את כל הזבל שמנסים לדחוף כ"ליבה", שהלימוד החרדי וודאי חשוב ממנה,
אבל לבסיס השפתי והמתימטי - יש חשיבות.
מי שדובר אנגלית קלוקלת (תוצאה של "השלמה": התחלת לימוד בגיל מאוחר), ומתקשה בחישוב - נמצא בעמדת נחיתות משמעותית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
לכן המדד מי האוכלוסיה שתורמת יותר היא לא איפה יש יותר מתמטיקאים, אלא איזו אוכלוסיה יש ביניהם פחות מסוממים, פחות עבריינות, פחות יושבים בכלא.
גם נכון,
אבל שקול זאת:
חלק לא זניח מהעבריינים - הם חרדים לשעבר.
כאלו שלמדו בחינוך החרדי, הפכו ל"שבבניקים" - ומשם נזרקו לשיא החילוניות: עולם הפשע הזנות והסמים.

שמעת פעם על "הפנתרים השחורים" מתקופת גולדה?
מנהיגיהם היו קבוצה של מזרחיים שנשלחו לחינוך חרדי ונפלטו ממנו כעבור מספר שנים,
בהעדר יכולת להתפרנס, הידרדרו לפשיעה וסמים, ובהמשך - לשמאל הקיצוני.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 09-08-2018 בשעה 18:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר