לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2018, 11:29
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע מרד הגנרלים (לפני מלחמת העצמאות מאחורי הקלעים)

לפי דר' אורי מילשטיין , הכל היה פוליטקה וכנראה כך נשאר.

http://www.maariv.co.il/news/milita...campaign=link4u

ברור לי שמייד יקפצו על אורי מילשטיין, הוא לפחות כותב וחוקר. לא הייתי אז ולא יכול להביע דיעה. אבל מוגש כחומר למחשבה , מה היה אז והיום. האם השתנה משהו אצלנו...?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2018, 08:13
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הוא לא מחדש כלום ולא מציע דבר מלבד פרשנות שיטחית לעובדות ידועות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מרד הגנרלים (לפני מלחמת העצמאות מאחורי הקלעים)"

אם המתח שבין בן גוריון לאנשי ההגנה מעניין אותך, מציע לך לקרוא בתור התחלה את המחקר הוותיק של אניטה שפירא: "מפיטורי הרמ"א ועד פירוק הפלמ"ח".
והציפיה שלא תהיה פוליטיקה מסוג זה היא נאיבית. כך היה לכל אורך ההיסטוריה בכל מקום ובכל עימות. אתה מודע לעימותים שהלכו בצמרת האמריקאית בתקופת המהפכה נגד הבריטים? בקרב האירים במהלך מלחמת העצמאות שלהם מול האנגלים? במלחמת העולם השניה בתוך כל צד (בתוך הצמרת הצרפתית, הבריטית וכו', וכמובן בין המדינות השונות של בעלות הברית) וכו'.
בסופו של דבר, מזווית הראיה של היום, בן גוריון צדק בגישה הכללית אבל היו לו טעויות נקודתיות קרדינליות.
ישן 02-09-2018, 13:41
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אני לא ידעתי וגם לא למדתי על כך...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא לא מחדש כלום ולא מציע דבר מלבד פרשנות שיטחית לעובדות ידועות"

ברור שבפרספקטיבה של 70 שנה הכל נראה אחרת. ברור שבן גוריון צדק, אף אחד לא יוכל לקחת את זה ממנו. עצוב בעיני שבתקופה כל כך קשה לעם ישראל, כל אחד דאג יותר למפלגתו מאשר לנצחון היהודים במלחמה. האם השתנה משהו אצלנו מאז...?

אם לא עושים אז לא טועים, זה בקשר לבן גוריון.
אולי תכתוב בבקשה בכמה משפטים על הטעיות של בן גוריון . אולי נלמד משהו בעתיד.

נ.ב.
מה כבר אפשר להציע לאחר 70 שנה...??

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 02-09-2018 בשעה 13:45.
ישן 02-09-2018, 14:49
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

זה לגמרי בסדר, תמיד אפשר ללמוד עוד
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אני לא ידעתי וגם לא למדתי על כך..."

אני ממליץ על הספר הנ"ל של אניטה שפירא. לדעתי מה שקרה אז היה גרוע יותר ממה שנדמה לך...

אבל צריך לזכור שבסופו של דבר כל אדם וקבוצה בסך הכל רצו את הטוב ביותר עבור העם. אפשר להבין מדוע אישים כמו ידין ובן גוריון היו מוכנים באמצע המלחמה ללכת ראש בראש זה נגד זה כאשר לוקחים בחשבון שכל אחד מהם חשב שרק דרכו תבטיח את הניצחון ושרידות המדינה שבדרך.

לגבי בן גוריון: טעות בולטת שלו, בדיעבד, הייתה העקשנות ביחס ללטרון. הוא כפה על המטכ"ל בראשות ידין לתקוף את הנקודה הזו שוב ושוב (עם תוצאות עקובות מדם וחסרות תוחלת) למרות שהכוחות שיועדו לכך עדיין לא היו מוכנים (חטיבה 7 אך הוקמה) ולמרות שמשלב מסוים לא היה מדובר בעניין דחוף שכן נסללה דרך עוקפת לירושלים (,דרך בורמה").

טעות אחרת בולטת, אם כי הרבה יותר מובנת, היא שבלם את המהלך המבריק של יגאל אלון אשר הצליח לכתר את חיל המשלוח המצרי ברצועת עזה באמצעות מהלך אוגף דרך קדמת סיני. בן גוריון נבהל מאי שביעות הרצון האמריקאיות וכאילו אולטימטום בריטי (ללא משקל אמיתי מאחוריו) לסגת מייד מסיני וכך אבדה הזדמנות להביא לנסיגת הצבא מכל שטחי ארץ ישראל.
ישן 03-09-2018, 07:47
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

מדובר היה בטיסת סיור ולא טיסת תקיפה....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הבריטים אף מימשו את האיום ושיגרו ספיטפיירים..."

הבריטים רצו לדעת להיכן בדיוק הגיעו הכוחות הישראלים בהתקדמותם, התקרבו מדי לגבול (ויש ויכוח אם חצו אותו ) והופלו בקרב אוויר.
בסיטואציה של האיום הם נקטו צעדים כמו ריכוז כוחות כביכול לשם נחיתה בעקבה. אבל האמת היא שההתערבות היעילה היחידה שיכלו באמת לעשות באותם ימים הייתה לספק תחמושת וחלקי חילוף לצבאות המצריים והירדניים שבאותם ימים היו משותקים כמעט לחלוטין עקב חוסר באלו. הבריטים צייתו לאמברגו על אספקת נשק לצדדים הלוחמים , אמברגו ששיחק לטובת הצד הישראלי כי אצלנו כבר היו מיומנים בהשגת נשק בדרכים עקלקלות ואילו הערבים הסתמכו לחלוטין על אספקה מהבריטים והצרפתים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר