לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2018, 03:44
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
האם ישראל יכולה להגיע להסכם עם ארה"ב לאספקת מטוסים בשיטת "החכר והשאל"?

האם ישראל יכולה להגיע להסכם עם ארה"ב לאספקת מטוסים בשיטת "החכר והשאל"?

המצב בגיזרת סוריה לאחר אספקת טילי ה-אס-300 בהחלט מתחמם והסיכוי למלחמה אווירית בהחלט גדלה. הסורים והאיראנים ינצלו את המטריה של הטילים החדשים, שבחודשים הקרובים יופעלו ע"י מפעילים רוסיים, וינסו להעביר מערכות נשק לחיזבאללה ולהקים ברמת הגולן הסורית מערכי תקיפה כנגד ישראל.

ישראל אני מקווה לא תאפשר לאיראנים להתבסס בסוריה ואחד הצעדים שלנו כנגד איראן צריך להביא לסגירת המרחב האווירי של סוריה למטוסים איראנים או כאלה שחשודים בהטסת ציוד צבאי לסוריה.
אין ספק שאנו ניראה עוד ימי קרב רבים שבהם חיל האויר שלנו יתמודד עם חילות האויר של איראן וסוריה ואני מקווה שרוסיה תימנע מעימות איתנו. לדעתי הסורים הפילו את המטוס הרוסי בכוונה תחילה והם יעשו כל שביכולתם להביא להתנגשות בין רוסיה לישראל.

יתכן מצב שבו רוסיה תיקח את ההגנה על המרחב האווירי הסורי לידיהם כמו שקרה במלחמת ההתשה במצרים. מהלך כזה עלול להעמיד אותנו בעימות ישיר עם רוסיה והייתי רוצה לראות את ארה"ב עומדת לצידה של ישראל ביותר מאשר דיבורים ומראה לרוסיה שאנו לא לבד.
הדרך לעשות זאת לענ"ד, היא אספקת 3 טייסות של מטוסי F-15Iוהשאלת מספר טייסות של F-15/16 בשיטה הידועה בשם "החכר והשאל" עד אשר יגיעו המטוסים שרכשנו.

לאחר שישקע האבק בסוריה ניתן יהיה להעביר טייסת אחת לסעודיה שתופעל ע"י טייסים ישראלים ותיפגע במטרות איראניות באויר, בים וביבשה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2018, 23:58
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

כזכור במלחמת יום כיפור חה"א הישראלי הגיע לקו האדום
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בקצרה- לא"

כזכור במלחמת יום כיפור חה"א הישראלי הגיע לקו האדום שבו לא ניתן היה לבצע תקיפות באיזור התעלה בגלל מערך טילי הנ"מ שהיו מוצבים לאורך תעלת סואץ ובעומק השטח.
קבלת מטוסים מארה"ב על בסיס החכר והשאל או כל שיטה אחרת יעלה את כמות המטוסים של חה"א בצורה מהירה וגם יבהיר לרוסיה שלא ניתן לדחוף את ישראל ואנו לא לבד.
המצב היום דומה מאד למצב שהיה בגזרת התעלה במלחמת ההתשה שבה חה"א הרוסי סיפק הגנה לכל השטח ממערב לתעלת סואץ. אמנם אין עדיין מוערבות רוסית, אבל הפלת המטוס הרוסי טרפה את הקלפים ואנו עלולים למצוא את עצמנו מול כוחות רוסיים שיפעילו את מערכות הנ"מ ואולי גם מטוסי יירוט. למצב הזה צריך להתכונן ויפה שעה אחת קודם.
אף אחד לא רוצה להתמודד עם רוסיה, ואם כי הנשיא פוטין ינסה למנוע מצב של עימות הרי עימותים יכולים לצוץ בכל מקום גם ללא כוונה מראש.
אני מניח שניתן יהיה להשמיד סוללה אחת של S-300 אבל כאשר יהיו הרבה יותר סוללות חה"א הישראלי עלול להיות בבעיה גדולה וקצת עזרה מידידים יכולה לעזור.
ישן 06-10-2018, 01:43
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
AJ-47 אתה בטוח שלא השתלטו לך על החשבון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "האם ישראל יכולה להגיע להסכם עם ארה"ב לאספקת מטוסים בשיטת "החכר והשאל"?"

סליחה על הבוטות, אבל למיטב זכרוני אתה חבר מאוד פעיל ומכובד בפורום שתורם מאות ואלפי פוסטים לאורך שנים.
הפעם ההגיון בפוסט הזה חסר מאוד ..
3 טייסות F15I? מאיפה בדיוק? הם כבר לא מיוצרים איזה עשור או שניים.
כמה טייסות F16/F15 אמריקאיות? מממ למה? אם אתה מניח שהS300 כזו קטלנית ומשנה את המצב, אז מה יועילו עוד כמה F16? הרוסים/סורים יכולים פשוט להוסיף עוד טיל למחסנית. זה זול יותר. בטח יותר מלהכשיר פתאום 3 טייסות חדשות על כל המשתמע מכך מבחינת ציוד, אנשי צוות קרקע ואוויר ועלויות תפעול, בנוסף לכך שמדובר במטוסים שלא כוללים מערכות ישראליות נדרשות וישארו (ויצטרכו לחזור) בבעלות חיל האוויר האמריקאי (שגם צריך אותם).
עד כאן אופטימי למדי, אבל להציע שניקח את הF15SA של סעודיה וגם נציב טייסת ישראלית עם טייסים ישראלים בשטח סעודיה וממנה יתקפו את אירן...זה כבר תלוש לחלוטין בכל היבט. האם היה איזה הסכם שלום עם הסעודים שפספסתי? האם פשוט יוותרו על הF15SA שלהם שעליהם שילמו מילאדרי דולרים ואמורים לשמש לצרכים שלהם, ויאיישו אותם בישראלים? על שטח סעודיה? יפתחו במלחמה עם אירן עם טייסים ישראלים?
ואגב איך לתקיפה באירן (שגם לא לא חסר S300 ועוד) פתאום מספיקה טייסת אחת?
במקום ההצעה האופטימית משהו הזו, לענ"ד עדיף לבקש מארה"ב אופטימוס פריים אחד שיכול גם על הS300 וגם על הS400 יחדיו.
ישן 06-10-2018, 14:20
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "AJ-47 אתה בטוח שלא השתלטו לך על החשבון?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elaadhn
סליחה על הבוטות, אבל למיטב זכרוני אתה חבר מאוד פעיל ומכובד בפורום שתורם מאות ואלפי פוסטים לאורך שנים.
הפעם ההגיון בפוסט הזה חסר מאוד ..

יפה כתבת ואף אחד לא השתלט לי על הפוסט. עמדות הפתיחה שלנו שונות במקצת, אתה חושב שהכל בסדר ואני חושב שאנו צועדים להסלמה גדלה שעלולה להביא עימות עם רוסיה, וזה מהלך שצריך לנטרל אותו.

3 טייסות F15I? מאיפה בדיוק? הם כבר לא מיוצרים איזה עשור או שניים.

נכון טעות שלי. אבל 3 טייסות של F-15 בסגנון ה-SA בדומה למה שהסעודים מקבלים יתקבלו בברכה אצלנו. זה כמובן יקח זמן ולכן מטוסי F-15 I-F-16 בשיטת החכר והשאל יגשרו על הזמנים.

כמה טייסות F16/F15 אמריקאיות? מממ למה? אם אתה מניח שהS300 כזו קטלנית ומשנה את המצב, אז מה יועילו עוד כמה F16? הרוסים/סורים יכולים פשוט להוסיף עוד טיל למחסנית. זה זול יותר. בטח יותר מלהכשיר פתאום 3 טייסות חדשות על כל המשתמע מכך מבחינת ציוד, אנשי צוות קרקע ואוויר ועלויות תפעול, בנוסף לכך שמדובר במטוסים שלא כוללים מערכות ישראליות נדרשות וישארו (ויצטרכו לחזור) בבעלות חיל האוויר האמריקאי (שגם צריך אותם).

אני לא יודע כמה טייסות/מטוסים חיל האויר האמריקאי יכול לשלוח לנו אבל כל כמות תתאים לי. ביום כיפור קיבלנו מטוסים אמריקאיים, נכון נצטרך לעשות קצת שינויים במטוסים אבל זה לא קריטי. את המטוסים נוכל בשלב ראשון לחלק בין טייסות קיימות. עד אשר יוקמו טייסות חדשות.

עד כאן אופטימי למדי, אבל להציע שניקח את הF15SA של סעודיה וגם נציב טייסת ישראלית עם טייסים ישראלים בשטח סעודיה וממנה יתקפו את אירן...זה כבר תלוש לחלוטין בכל היבט.
בתחילת מלחמת ההתשה צהל הוריד כוחות חיר בנג'ע חמדי וכוחות אלו השמידו את קווי המתח הגבוה לקהיר. פעולה זו עצרה את הפעילות המצרית בתעלה ואיפשרה לצהל לבנות את קו המוצבים לאורך התעלה. כך שמה שנראה לך תלוש מכל היבט בעיני זה הדבר הנכון לעשות.
לא צריך לתקוף את המשלוחים האיראנים בסוריה כאשר ניתן לפגוע בהם באיראן או בדרך לסוריה. מהלך כזה יוציא את העוקץ מסוללות ה-SA-300 ועשוי למנוע עימות עם רוסיה.

האם היה איזה הסכם שלום עם הסעודים שפספסתי? האם פשוט יוותרו על הF15SA שלהם שעליהם שילמו מילאדרי דולרים ואמורים לשמש לצרכים שלהם, ויאיישו אותם בישראלים? על שטח סעודיה? יפתחו במלחמה עם אירן עם טייסים ישראלים?
ואגב איך לתקיפה באירן (שגם לא לא חסר S300 ועוד) פתאום מספיקה טייסת אחת?

אני לא מציע לקחת מטוסים סעודים אלא להציב בסעודיה טייסת שלנו שתעשה צרות לאיראנים. אשר ליחסים עם סעודיה אתה צריך לקרוא קצת יותר.

במקום ההצעה האופטימית משהו הזו, לענ"ד עדיף לבקש מארה"ב אופטימוס פריים אחד שיכול גם על הS300 וגם על הS400 יחדיו.
ישן 07-10-2018, 01:38
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הנחת הבסיס שלך שגויה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=elaadhn]סליחה על..."

1. אנחנו לא בדרך למלחמה עם רוסיה.
בגלל שאין לרוסיה מה להרוויח ממלחמה כזו,
ואין לה כסף לממן מלחמה כזו.

2. אפילו אם היינו - ישראל לא יכולה ולא אמורה להתחיל מלחמות עם מעצמות.
גם לא ב"החכר והשאל" (שמשמעו - שישראל תממן מלחמה מול מעצמה, וארה"ב רק תגרוף רווחים)

3. ניטרול מלחמה מול מעצמה - יכול להתבצע ע"י העברת מתקן המשמש בעיקר לפריסה - לידים אמריקאיות, ופריסה אמריקאית אליו.
ללא העברה והטמעה ארוכים.
ללא צורך לבנות/לרכוש סד"כ עצום.
ללא צורך להכשיר מיידית המוני טייסים וצוותים לטיפול בכל אותם מטוסים.
ציטוט:
אני לא מציע לקחת מטוסים סעודים אלא להציב בסעודיה טייסת שלנו שתעשה צרות לאיראנים. אשר ליחסים עם סעודיה אתה צריך לקרוא קצת יותר.
אז אתה מציע - שמול איום מלחמה מול רוסיה,
נפתח חזית שניה?
עם טייסת בודדת שתצטרך "להסתדר" עם מטוסים סעודים, שלא עברו התאמה לצורת ההפעלה בצה"ל, וטייסנו לא התאמנו עליהם?

אם מדובר על איום איראני (ולא רוסי) פריסה של טייסת קיימת נשמעת הגיונית בהרבה
ישן 07-10-2018, 02:45
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

אני לא מציע לפתוח מלחמה עם רוסיה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הנחת הבסיס שלך שגויה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
1. אנחנו לא בדרך למלחמה עם רוסיה.
בגלל שאין לרוסיה מה להרוויח ממלחמה כזו,
ואין לה כסף לממן מלחמה כזו.

2. אפילו אם היינו - ישראל לא יכולה ולא אמורה להתחיל מלחמות עם מעצמות.
גם לא ב"החכר והשאל" (שמשמעו - שישראל תממן מלחמה מול מעצמה, וארה"ב רק תגרוף רווחים)

3. ניטרול מלחמה מול מעצמה - יכול להתבצע ע"י העברת מתקן המשמש בעיקר לפריסה - לידים אמריקאיות, ופריסה אמריקאית אליו.
ללא העברה והטמעה ארוכים.
ללא צורך לבנות/לרכוש סד"כ עצום.
ללא צורך להכשיר מיידית המוני טייסים וצוותים לטיפול בכל אותם מטוסים.
אז אתה מציע - שמול איום מלחמה מול רוסיה,
נפתח חזית שניה?
עם טייסת בודדת שתצטרך "להסתדר" עם מטוסים סעודים, שלא עברו התאמה לצורת ההפעלה בצה"ל, וטייסנו לא התאמנו עליהם?
אם מדובר על איום איראני (ולא רוסי) פריסה של טייסת קיימת נשמעת הגיונית בהרבה

אני לא מציע לפתוח מלחמה עם רוסיה ולא יודע מאיפה הבאת את זה וזה לא עניין של כסף.
אבל כבר היינו בקרבות אויר עם הרוסים וזה יכול לקרות עוד פעם ולו בגלל טעות בלבד. לכן צריך להתכונן ולקבל את הציודים שלנו לא ברכבת אווירית אלא קצת לפני.

לא אמרתי שצריך להפעיל מטוסים סעודיים אלא מטוסים שלנו עם טייסים שלנו ולהפיל את מטוסי התובלה האיראנים לפני שהם נוחתים בסוריה וכך נמנע מבעיות עם רוסיה. באותה הזדמנות ניתן ללפגוע בחיל הים האיראני כך שלא יוכל איים על סגירת המייצרים ואולי גם נעזור לצבא הסעודי במלחמתו בתימן.
ישן 07-10-2018, 09:39
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כל הקו שלך הזוי ולא מובן - משם הבעיה מתחילה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אני לא מציע לפתוח מלחמה עם רוסיה"

לרוסים היה אינטרס להגן על משטר עזה מהפיכה,
והיה להם אינטרס להשלים את המכירה של מערכות הנשק שהם "מכרו" אבל לא מסרו (ולכן העברת הכסף הוקפאה).
אין להם שום אינטרס לשקוע עד הצוואר בבוץ של מלחמות לבנטיניות, ולא "להתחתן" עם איראן.
לא בכוונה ולא במקרה.
ואם תקרה טעות חריגה - הרוסים ידרשו פיצוי. זה לא מצדיק רכש של טייסות שלמות בטענה שתהיה מלחמה עם רוסיה.
בטח לא להיכנס לפאניקה ולרכוש ציוד לא מתאים שנצטרך להשקיע בהטמעתו ותחזוקתו רק כדי להעביר הלאה.

כפי שאמרתי - מענה לאיום מעצמתי/רוסי פתאומי - הוא פריסה אמריקאית, לא להתנדב לשלם מליארדי דולרים על ציוד לא נחוץ.

ואם נחזור לאיום האמתי (האיראני)
אם הסעודים יסכימו לשת"פ זה נהדר,
אבל לא תוכל לפגוע בחיל הים האיראני כך שלא יוכל איים על סגירת המיצרים - בלי להתחיל מלחמה (שתסגור את אותם מיצרים, ותפגע קשות בסעודיה).
כל זה אומר - שלא תוכל ליזום מהלך אסקלציה עוקף, שסעודיה תתמוך בו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
לא אמרתי שצריך להפעיל מטוסים סעודיים אלא מטוסים שלנו עם טייסים שלנו ולהפיל את מטוסי התובלה האיראנים לפני שהם נוחתים בסוריה וכך נמנע מבעיות עם רוסיה. באותה הזדמנות ניתן ללפגוע בחיל הים האיראני כך שלא יוכל איים על סגירת המייצרים ואולי גם נעזור לצבא הסעודי במלחמתו בתימן.
הסעודים כבר מוציאים הון על הפצצות חיל אוויר בתימן.
זו לא הדרך לנצח מלחמה,
ולכן סיוע ישראלי בתחום - יהיה יקר, יצריך הסטת משאבים מודיעיניים, וחסר אפקטיביות.
ישן 07-10-2018, 16:40
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

הבעיה שלך מתחילה מחוסר הידע שלך בשני נושאים חשובים ביותר להבנת מה שאני כותב.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כל הקו שלך הזוי ולא מובן - משם הבעיה מתחילה"

1. הבעיה שלך מתחילה מחוסר הידע שלך בשני נושאים חשובים ביותר להבנת מה שאני כותב.

א. מלחמת ההתשה ובפרט הלחימה כנגד סוללות הנ"מ למיניהן.

ב. מלחמת יום כיפור שהביאה את חיל האויר לקו האדום ומנעה פעילות בגיזרת התעלה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
לרוסים היה אינטרס להגן על משטר עזה מהפיכה,
2. כדאי שתיקרא את מה שאתה כותב ולא תכתוב שטויות כגון : "לרוסים היה אינטרס להגן על משטר עזה מהפיכה"

והיה להם אינטרס להשלים את המכירה של מערכות הנשק שהם "מכרו" אבל לא מסרו (ולכן העברת הכסף הוקפאה).
אין להם שום אינטרס לשקוע עד הצוואר בבוץ של מלחמות לבנטיניות, ולא "להתחתן" עם איראן.
לא בכוונה ולא במקרה.
ואם תקרה טעות חריגה - הרוסים ידרשו פיצוי. זה לא מצדיק רכש של טייסות שלמות בטענה שתהיה מלחמה עם רוסיה.
בטח לא להיכנס לפאניקה ולרכוש ציוד לא מתאים שנצטרך להשקיע בהטמעתו ותחזוקתו רק כדי להעביר הלאה.

3. אשר למחשבות שלך לגבי מה שהרוסים יעשו או לא יעשו במקרה זה או אחר, אני מניח שאתה לא יושב עם פוטין על בסיס יומי כך שכל מה שאתה כותב הוא הזוי ומופרך לחלוטין.

כפי שאמרתי - מענה לאיום מעצמתי/רוסי פתאומי - הוא פריסה אמריקאית, לא להתנדב לשלם מליארדי דולרים על ציוד לא נחוץ.
מטוסי אפ-15 ציוד לא נחוץ!! אין לך מושג על מה אתה מדבר.

ואם נחזור לאיום האמתי (האיראני)
אם הסעודים יסכימו לשת"פ זה נהדר,
אבל לא תוכל לפגוע בחיל הים האיראני כך שלא יוכל איים על סגירת המיצרים - בלי להתחיל מלחמה (שתסגור את אותם מיצרים, ותפגע קשות בסעודיה).
המלחמה עם איראן כבר קיימת אם כי לא הוכרזה רשמית

כל זה אומר - שלא תוכל ליזום מהלך אסקלציה עוקף, שסעודיה תתמוך בו.
הסעודים כבר מוציאים הון על הפצצות חיל אוויר בתימן.
זו לא הדרך לנצח מלחמה,
ולכן סיוע ישראלי בתחום - יהיה יקר, יצריך הסטת משאבים מודיעיניים, וחסר אפקטיביות.
מאיפה כל הידע שיש לך שמביא אותך לכתוב על סעודיה ואם זו הדרך לנצח במלחמה או לא?
ורק כדי להרגיע אותך אין לי שום כוונה לתקוף בתימן הסעודים עושים זאת בלעדינו.

ישן 07-10-2018, 06:56
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=elaadhn]סליחה על..."

עימות עם רוסיה אף אחד לא רוצה, לא עם טייסת אחת ולא עם 100. עוד טייסות לא ישנו כלום והחשש מפני הS300 הוא לא כי מדובר באיום בלתי פתיר אלא בעיקר כי הפגיעה בסוללה עם מפעילים רוסים יכולה להוביל להתדרדרות נוספת ועוד תירוץ לרוסיה לקבוע יתד סמוך לגבולותינו ולמכור עוד נשק לאויבנו.

מה בדיוק תעשה עם העוד 75 מטוסים האלו שאתה מבקש מהאמריקאים? תתקוף סוללות S300? תיירט מפציצים רוסים? תרתיע את רוסיה?
הרי גם אם נקבל טייסת F22 זה לא משנה את העובדה שהרוסים מאיימים וכל טעות יכולה להיות יקרה בהרבה עכשיו.

הרעיון שלך להציב טייסים בסעודיה התחיל הזוי וממשיך למטורלל. לעזור להם בתקיפות בתימן? לפגוע בחיל הים האירני במיצרים? להשאיר טייסים ומטוסים ומערכות ישראליות על אדמת סעודיה?
ליירט מטוסים אירנים ללבנון דווקא דרך סעודיה?
עם קו מחשבה כזה, אני לא מבין למה אתה פוסל את ההצעה שלי לאופטימוס פריים, הוא באמת ישנה את המשוואה וירתיע את גם את רוסיה.
ישן 07-10-2018, 18:49
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בנוסף למה שכתבת, מערך של סוללות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "עימות עם רוסיה אף אחד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elaadhn
עימות עם רוסיה אף אחד לא רוצה, לא עם טייסת אחת ולא עם 100. עוד טייסות לא ישנו כלום והחשש מפני הS300 הוא לא כי מדובר באיום בלתי פתיר אלא בעיקר כי הפגיעה בסוללה עם מפעילים רוסים יכולה להוביל להתדרדרות נוספת ועוד תירוץ לרוסיה לקבוע יתד סמוך לגבולותינו ולמכור עוד נשק לאויבנו.
בנוסף למה שכתבת, מערך של סוללות S-300 מהדגם המתקדם PMU-2 יהיה איום קבוע על מטוסי חיל האויר בכל צפון המדינה לא רק בתקיפות כנגד מיתקנים סוריים/איראניים אלא גם בטיסות סיור,אימון וכו'. הטווח של טילים אלו הוא כ-200 ק"מ.

מה בדיוק תעשה עם עוד 75 מטוסים האלו שאתה מבקש מהאמריקאים? תתקוף סוללות S300? תיירט מפציצים רוסים? תרתיע את רוסיה?
נשפר את הגנת שמי המדינה, נגדיל את יכולות התקיפה, נקבל מטוסים עם אורך חיים הרבה יותר גבוה, שעת טיסה נמוכה יותר, מטוסים עם יכולות גבוהות יותר מהקיימים ונחליף מטוסים ישנים במטוסים חדשים. במידה ואתה לא מעודכן ישראל אמורה לרכוש 25 מטוסים מדגם F-35 או F-15. לדעתי לאור המתיחות ולאור העובדה שמטוסי ה-F-15 נמצאים בקוי הייצור עבור סעודיה וקאטר, רצוי לרכוש 75 מטוסים לפני שקווי הייצור האלו נסגרים. מכיוון שייצור מטוסים אלו לוקח זמן, הייתי רוצה לקבל טייסת אחת או שתיים בשיטת "החכר והשאל".

הרי גם אם נקבל טייסת F22 זה לא משנה את העובדה שהרוסים מאיימים וכל טעות יכולה להיות יקרה בהרבה עכשיו.
זה נכון.

הרעיון שלך להציב טייסים בסעודיה התחיל הזוי וממשיך למטורלל. לעזור להם בתקיפות בתימן? לפגוע בחיל הים האירני במיצרים? להשאיר טייסים ומטוסים ומערכות ישראליות על אדמת סעודיה?
ליירט מטוסים אירנים ללבנון דווקא דרך סעודיה?
זה שאתה לא מסכים אם מה שאני כותב מבהיר שאתה לא מבין את הבעיות שנוצרו כרגע ואין לך פיתרון לבעיות אלו. מה שאני מציע ינטרל את הבעיה עם הרוסים ויכניס את האיראנים למגננה ואני לא הצעתי לתקוף בתימן.

עם קו מחשבה כזה, אני לא מבין למה אתה פוסל את ההצעה שלי לאופטימוס פריים, הוא באמת ישנה את המשוואה וירתיע את גם את רוסיה.
בשבילך אולי זה הפיתרון אני מנסה פיתרונות שיכולים לעבוד. את הדימיון הילדותי שלך תשאיר למשחקים של אחה"צ שאתה חוזר מהבי"ס.

ישן 09-10-2018, 17:22
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

רוסיה כפי הנראה מעבירה/העבירה לסוריה 3 גדודים של סוללות S-300PM
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "האם ישראל יכולה להגיע להסכם עם ארה"ב לאספקת מטוסים בשיטת "החכר והשאל"?"

רוסיה כפי הנראה מעבירה/העבירה לסוריה 3 גדודים של סוללות S-300PM, בכל גדוד ישנם 8 משגרים וכ-100 טילים ברזרבה.

MOSCOW, October 8. /TASS/. Russia has donated to Syria three battalion sets of S-300PM missile systems of eight launchers each, a military diplomatic source told TASS on Monday.

"On October 1, three battalion sets of S-300PM systems of eight launchers each were delivered to Syria," the source said.

"These systems were previously deployed at one of the Russian aerospace forces’ regiments which now uses the S-400 Triumf systems. The S-300 systems underwent capital repairs at Russian defense enterprises, are in good condition and are capable of performing combat tasks," the source said, adding that the S-300PM systems were handed over to the Syrian side free of charge.

According to the source, along with the launchers Russia delivered more than 100 surface-to-air guided missiles for each battalion.

An agreement on supplies of Russian S-300 missile defense systems to Syria was signed as far back as 2010 but was later frozen. Following the incident with the Russia Ilyushin-20 reconnaissance plane over the Mediterranean, Russian Defense Minister Sergei Shoigu said on September 24, 2018 that Russia would supply S-300 systems to the Syrian army to reinforce its combat capacities. On October 2, Shoigu reported to President Vladimir Putin that the S-300 systems had reached Syria.

On Tuesday, Shoigu said Russia had supplied Syria with 49 pieces of equipment as part of the S-300 delivery intended to boost security of the Russian taskforce in that country. The equipment included radars, control vehicles and four launchers. According to the minister, the delivery was finished a day ago.

The S-300 is an air defense missile system able to eliminate advanced aircraft, including planes using stealth technology, medium-range ballistic missiles, tactical and cruise missiles, and also airborne early warning and control (AWACS/AEW&C) aircraft as well as reconnaissance and strike systems.

Read also Russian Defense Ministry publishes footage of S-300 deliveries to Syria

Link
http://tass.com/defense/1025020

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר