לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2006, 10:57
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע בית-הספר לגרילה חוזר לפעולה!

הטירונים בבסיס האימונים החטיבתי של הנח"ל עברו בשבוע שעבר אימון על-ידי מדריכי בית-הספר ללוחמת גרילה, שנסגר לפני שש שנים, עם היציאה מלבנון. עד כה, אימנו מדריכי בית-הספר המיוחד כוחות של חיילי מילואים הפועלים תחת אוגדה 91 החולשת על גבול הצפון. זו הפעם הראשונה מאז היציאה מלבנון שיחידה שלא נועדה להילחם בארגון החיזבאללה עוברת את האימון.
בעקבות הלחימה בגזרה הצפונית, ביקש בסיס האימונים של חטיבת הנח"ל להשתמש בשירותם של המדריכים, וטירוני החטיבה כבר עברו הדרכה של יום אחד בנושא לחימה בשטח סבוך - במסגרת הכנה לאימון ארוך יותר בנושא לוחמת גרילה. "מאז היציאה מלבנון התרכזנו בלחימה בשטחים, ולוחמת הגרילה יצאה מהפוקוס - כעת הבינו מה רבה חשיבותה", הסביר מפקד בית-הספר, רס"ן (מיל') מוטי.
בית-הספר ללוחמת גרילה הוקם בשנת 97' במטרה לאמן את הכוחות הפועלים בלבנון בלחימה מול מחבלי החיזבאללה. מספר חודשים לאחר היציאה מלבנון בשנת 2000, נסגר בית-הספר. לדברי גורמים בפיקוד הצפון, הסגירה בוצעה עקב קיצוצים בתקציב, כמו גם בעקבות האופטימית ששררה בחודשים שלאחר המהלך.
במהלך שש השנים האחרונות פעלו מדריכי בית-הספר כחיילי מילואים תחת אוגדה 91 ועסקו באימון של גדודי מילואים בלחימה מול החיזבאללה. במהלך חודש הלחימה האחרון, המדריכים בשירות מילואים של בית-הספר היו אלו שאימנו את החיילים שלחמו בלבנון. במהלך התקופה הקרובה יעברו את האימון, ככל הנראה, גם יחידות נוספות ממערך החי"ר, ללא קשר לכניסתן ללבנון.

מקור:
במחנה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2006, 14:38
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יש למישהו קצת פרטים על הבית ספר הזה מעבר למה ש(כמעט ולא) נכתב?..."

בזמנו ביה"ס ריכז את נושא התו"ל ללחימה הרלוונטית ללבנון - בעיקר סבך ובולדרים.
יחידות לפני תעסוקה בלבנון עברו רענונים בביה"ס (לא זוכר את משך הזמן,אבל מדובר היה באימון מרוכז) וכן הוציא הבי"ס (ביחד עם תחצ"ן) ספרות בנושא.
עם זאת, ביחידות הרלוונטיות (אגוז והפלסרים לדוגמא) היו מרכזי ידע משלהן לנושאים אלו.
בניית עמדה בשטח סבוך והסתוות דורשים מקצועיות רבה - מעניין כמה ממנו השתמר.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 26-08-2006, 22:55
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אני לא בטוח כמה שנים זה קיים הסיפור הזה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "וואללה ? למה לא צ'ופרתי גם ?..."

http://202.org.il/Pages/chativa_202/school/komando.php
נראה לי זה גלגול מעודכן (שזה אומר קוצר לשבועיים, הורדו התכנים החשובים, ונשאר השם) של הדבר הזה - לא לבלבל עם בית הספר ללוחמה זעירה שמדובר עליו באשכול - שני דברים שונים לגמרי!.

ממה שהבנתי כיום זה מדובר בשבועיים שרובם מוקדשים לאימוני ירי והשרדות, הקורס אינו ניתן לכל הקצינים.
אני חייב להודות שמעולם לא לבשתי את הכומתה האדומה, ומה שאני יודע זה רק מסיפורים של אנשים שהיו שם, ככה שלא לתפוס אותי במילה בבקשה.

עריכה: עשיתי חיפוש בפורום, ומצאתי קטע מראיון שעשה יוסיפון עם אהרון חליווה, ובו הוא מדבר על הקורס:
ציטוט:

ראיון עם אל"מ אהרון חליוה, מפקד בסיס האימונים החטיבתי (בא"ח) של חטיבת הצנחנים
את הראיון עם אל"מ חליוה קיימתי לפני כשלושה שבועות (בנובמבר 2002), לצערי מפאת חוסר הזמן לא סיימתי עד היום לערוך את כל שיחתנו לפרסום. אני מפרסם עכשיו את החלק הראשון והעיקרי של הדברים בתקווה שאוכל לפרסם את ההמשך בימים הקרובים. כל התמונות המשולבות בראיון הן מקורס קומנדו צנחנים שהסתיים באותה התקופה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
קורס קומנדו צנחנים
קורס קומנדו צנחנים הינו קורס של שישה עשר יום שבו משתתפים קצינים צעירים מחטיבת הצנחנים. בקורס עוסקים באופן אינטנסיבי בנושאים כמו: קליעה, כושר גופני, קרב מגע, נשיאת משאות, לוחמה בשטח בנוי, שדאות, התגנבות ועוד.
הקורס הוא חידוש בחטיבת הצנחנים והתבצע עד היום בשלושה מחזורים.
שלום לאל"מ אהרון חלויה, מפקד בא"ח צנחנים, ספר לי בבקשה על קורס קומנדו צנחנים
זהו קורס של כמה חודשים שמתעסק בעיקר עם אוכלוסיית הקצינים הצעירים, מ"מים, אבל גם מ"מים בתחילת דרכם, כלומר, בחודשים הראשונים להיותם קצינים, ובא ליצור, איזשהו פרק השלמה, לפרק שניתן בבית הספר לקצינים.
הקורס מאד יוקרתי כי הוא קטן ומצומצם, הרעיון הוא לשפר אצל הקצין את המיומנויות הבסיסיות של המ"מ: קליעה, שדאות, שטח בנוי, לוחמה אורבנית ולתת לו כלים להעביר את הלקח לחיילים שלו.
הקורס הופך את הקצין לחייל יותר טוב, אבל...
נכון. אבל אם הוא חייל יותר טוב, בהכרח זה מחזק אצלו את תחושת הביטחון העצמי, את תחושת המסוגלות, ואז, כשזה מתחבר עם זה שהוא קצין וכשהוא חוזר אל מחלקה של שלושים ארבעים חיילים הוא מסוגל ללמד אותם הרבה מאד מהתכנים שהוא למד כתוצאה מהחיזוק הזה.
הקורס נועד גם כדי לתת הילה לחטיבת הצנחנים כחטיבה היחידה שהקצינים שלה עוברים את הקורס הזה?
שמע, בעבר חטיבת הנח"ל עשתה את הקורס הזה. לפני הנח"ל חטיבת הצנחנים עשתה את הקורס וזה הופסק, וכל פעם זה משנה את הצורה.
במתכונת הנוכחית זה בסך הכל הקורס השלישי, היות שכך אנחנו כל הזמן מנסים לשפר את התכנים למצוא את האיזון בין התיאורטי למעשי, רמת הלימוד אל מול רמת התרגול, יש פה הרבה אלמנטים כאלה ואחרים, אבל המטרה העיקרית של הקורס היא להקנות את תחושת המסוגלות.
תחושת המסוגלות בתפיסת העולם שלי, כאיש צבא, ולא רק כאיש צבא, היא דבר מאד מאד בסיסי שדרכו אתה יכול לפרוץ להרבה מאד כיוונים: קצין עם תחושה כזאת של מסוגלות במקצועות הספציפיים הללו: קליעה, שטח בנוי, לוחמה אורבנית, כושר גופני שכולל בתוכו את נושא הקרב מגע, מסוגלות ואיתנות של החייל להפעיל את הגוף כמכונת לחימה. שדאות, לא רק בשדה אלא כולל בתוכו שדאות בשטחים בנויים יכולת של החייל לנוע בשטח בנוי, התגנבות וכו'.
אם תיקח לדוגמא את אירוע עין יברוד (שלושה חיילים מגדוד דוכיפת נהרגו ורביעי נפצע ממארב מחבלים לסיור שביצעו - י.), או אפילו בצנחנים, האירוע בחווארה. אני בטוח שיש שם הרבה לקחים לגבי שדאות בשטח בנוי.
קורס קומנדו מאפשר לנו להכשיר את הקצין בכל מכלול הנושאים הללו, שבה"ד 1 (בית הספר לקצינים), בגלל שהוא מתעסק במאסות גדולות לא יכול להגיע לרזולוציה הנמוכה הזאת עם הקצינים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אם אני מבין אותך נכון, לדעתך מה שהקצין מקבל בבה"ד 1 לא מספיק
אמת. אבל שלא ישתמע מזה שכשאני אומר "לא מספיק", אני מתכוון שיש בעיה עם ההכשרה. כשאתה עושה קורס קצינים לחי"ר ואתה רוצה לגעת במכלול שלם של דברים ולהכין את הצוער להרבה מאד תרחישים, אתה לא יכול לגעת בכל הדברים.
זה לא שלא נוגעים בדברים הספציפיים שאנחנו מתעסקים בהם בקורס קומנדו, נוגעים בהם, אבל אנחנו חושבים, בחטיבה, שיש דברים מסוימים ברמה אחרת.
יש לך בעיה עם התבנית הנוכחית של קורס הקצינים לעומת מה שהיה לפני? אתה לא מרוצה מהאיחוד של החי"ר עם החיילות המסייעים (כל חיילות היבשה, תחת פיקוד מז"י מבצעים קורס קצינים משותף בבה"ד 1: חי"ר, שריון, הנדסה, תותחנים ומודיעין שדה)?
זה לא שיש לי בעיה. מי ששילם את המחיר הכי יקר מבחינת ההכשרה זה החי"ר, זאת עובדה. כדי ליצור איזון בכוחות היבשה נאלצנו לשלם מחיר מסויים.
קורס קומנדו לא ממש קשור לשינוי הזה, גם במתכונת הישנה של בה"ד 1 יש מקום, היה מקום ויהיה מקום. זה לא בא בהתאמה לשינוי ולקק"צ יבשה, אין קשר, יותר מזה: אם תתן לי עוד חצי שנה להכשיר כל קצין יש לי עוד המון נושאים להכניס להכשרה...
אני צריך לנקוט במידתיות, ובמידתיות הזאת ההחלטה לעשות קורס קומנדו היא החלטה נכונה ומאוזנת. אם לקחת את הקצין מהמחלקות אז להוציא אותו עכשיו ולא להוציא אותו לשבועיים כשהוא עם החיילים שלו.
החלטנו על פרק זמן קצר, יכולנו לעשות קורס של ארבעה שבועות, ההחלטה על שבועיים ויומיים היא החלטה מאוזנת.
אתה אומר שזה חשוב לכל קצין חי"ר אז למה דווקא לעשות את הקורס הזה דווקא בצנחנים ולא בחטיבה אחרת? נגיד גולני?
הלוואי שגולני יבואו וייקחו את זה מאתנו ונעשה עבודה משותפת, הנושא המרכזי בעיני הוא שהקורס אינו משהו מיוחד לצנחנים, אני לא מחפש מה מייחד את הצנחן מאחרים, אני מחפש איך אני, הצנחנים, יכול להשתפר כל הזמן.
הלוחמים בגולני מעולים, ובנח"ל מעולים ובגבעתי בעיני עושים עבודה מדהימה בעזה שעוד יכתבו עליה ספרים ורבות ידובר עליה בעתיד.
כצנחנים איפה שאני יכול לקחת מאחרים אני לוקח, ואיפה שאני יכול לתת לאחרים אני נותן.
ישן 26-08-2006, 23:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]מעניין ... זה עוד..."

הקורס קומנדו הוא עסק שהתחדש ממש לא מזמן, והוא גלגול של פרוייקט שהיה בגבעתי משך מספר מחזורים עד שנסגר בגלל תקציב.

בגבעתי הקורס היה של 4 חודשים והיה אחת ההכשרות הטובות שעברתי מעודי - אימון גופני, ניווט, לחימה וטקטיקה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-08-2006, 21:28
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הממ...עדיף שיתאמנו בלחימה קונבנציונאלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "בית-הספר לגרילה חוזר לפעולה!"

הבעיה בעימות הנוכחי לא הייתה בחוסר יכולת לנהל "לוחמת גרילה" (תחום שממילא מוגבל ליחידות קטנות-שגם הצליחו לא רע בעימות-ברוב המקרים) אלא בחוסר יכולת לנהל לחימה קונבנציונאלית סדורה. החי"ר והשריון הופעלו באופן לא מקצועי ולא יעיל (לפי התיאורים) וזה היה הגורם לרוה האיבדות. לא צריך בית ספר ללוחמת גרילה בשביל לדעת לא לכנס פלוגה שלמה (או מחלקה) בתוך בית אחד ולקוות לטוב (ולקבל במקום זה סאגר שמצמית את הכח). צריך רק לצאת מהראש של לחימה עירונית נגד כנופיות ולהיכנס לראש של לחימה קונבנציונאלית על הטקטיקות הכרוכות בה.
לדעתי יש כאן חזרה על המשגה הקבוע של התמכרות ל"פעולות מיוחדות". ללוחמת גרילה נגד גרילה אפשר ליעד מספר קטן של יחידות ייעודיות לכך (אגוז) הללו אולי יתנו יתרון מסוים (מוראלי בעיקרו) אך לא יביאו ל"ניצחון". את ההכרעה בלחימה מהסוג שטעמנו לאחרונה צריך לספק בדיוק היכן שלצה"ל כן יש יתרון: לחימה מאסיבית, עתירת אש, כוחות ותימרוןן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר