לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2018, 06:38
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
האדם בחיר הנבראים? איפה בדיוק אני רואה את זה???

אני חי בעולם מוגבל.
לא סליחה, אני בעצם חי בעולם אדיר עם ים של גלים, כוחות וחוויות אינוסופיות.
אבל? אני בעצמי מוגבל!
עקב כך, אני תופס ספקטרום צר מאוד מתוך חוויה חושית אדירה.
אני מסתכל כלפי חוץ. לא יאומן, אפילו בעלי החיים, נגיד הציפורים מאושרים ממני.ואיני מבין איך בעל חי כל כך קטן ולא משמעותי, חי בשמחה בחופש וטוב פי כמה ממני!!!

אלוהים, מה קורה כאן?

איך יכול להיות שבחיר הנבראים, היצור המשמעותי ביותר שנברא, כל כך בודד וחי בתוך עצמו,בסבל, שואל שאלות קיומיות ולא מצליח למלא את החיסרון האדיר שבתוכו.

אז יודע האדם שהגיע הזמן לפתוח את כתבי הקבלה ולמצוא בהם את אותם המילויים שאפילו לא ידע שדווקא אליהם השתוקק כל חייו.

[B]ועל זה כותב בעל הסולם בכתבי הדור האחרון:[/B] "פתחו הספרים הללו ותמצאו כל סדרים הטובים שיתגלו באחרית הימים, ומתוכם תקבלו הלקח הטוב איך לסדר הדברים גם היום כדרכיכם בעיניני העוה"ז, שאפשר ללמוד את הסטוריה העוברת וממנה אנו מתקנים את הסטוריה הבאה".

ועל כך כתוב בספר הזוהר: "
צ) בזמן שהקב"ה יקים ישראל ויוציאם מן הגלות, אז יפתח להם פתח אור דק וקטן מאד. ואחר כך יפתח להם פתח אחר, מעט גדול ממנו. עד שהקב"ה יפתח להם את השערים העליונים הפתוחים לארבע רוחות העולם. שלא תתגלה ישועתם בבת אחת. אלא בדומה אל שחר, שהולך ואור עד נכון היום.

צא) וכל מה שעושה הקב"ה לישראל ולצדיקים שבהם, שמושיעם לאט לאט ולא בפעם אחת. בדומה לאדם הנתון בחשך. ותמיד בחשך היה משכנו. שבעת שרוצים להאיר לו, צריכים לפתוח לו תחילה אור קטן, כפתחו של מחט. ואחר כך מעט גדול ממנו. וכן בכל פעם יותר, עד שמאירים לו כל האור כראוי.

ולמרות חוסר ההסכמה הפנימי והדחייה הטבעית שקיימת בך. כן אתה! שקורא עכשיו את אותם הדברים, אני מאחל שיהיה לך האומץ להחליט (למרות ההתנגדויות הפנימיות שבך) להתקרב לחכמה זו ולזכות לאותה השלמות עליה מדבר בעל הסולם.

בהצלחה אחי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2018, 07:17
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "האדם בחיר הנבראים? איפה בדיוק אני רואה את זה???"

למה אתה מניח שכל בני האדם "בודדים, חיים בתוך עצמם, בסבל, שואלים שאלות קיומיות ולא מצליחים למלא את החסרון (שוב "מילוי" חסרונות? אין לך מנטרות אחרות?) שבתוכם?"

אולי אתה מרגיש כך כלפי עצמך, וזה בסדר - זכותך - למה אתה מניח כך כלפי אחרים? אני למשל לא מרגיש כך, מבלי שפתחתי ספר קבלה מעולם.

ולמה אתה מניח שמישהו מגיע לכאן כדי לקרוא נסיונות החזרה בתשובה (או מה שזה לא יהיה...)? האם אתה מבין שאתה רק גורם ל-אנטי, ומשיג ההפך מהמטרה שלך?

ישן 10-12-2018, 08:57

ישנו אחוז מאוד קטן אך קיים - שדברים אלו עשויים לדבר אל ליבו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "למה אתה מניח שכל בני האדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
למה אתה מניח שכל בני האדם "בודדים, חיים בתוך עצמם, בסבל, שואלים שאלות קיומיות ולא מצליחים למלא את החסרון (שוב "מילוי" חסרונות? אין לך מנטרות אחרות?) שבתוכם?"

אולי אתה מרגיש כך כלפי עצמך, וזה בסדר - זכותך - למה אתה מניח כך כלפי אחרים? אני למשל לא מרגיש כך, מבלי שפתחתי ספר קבלה מעולם.

ולמה אתה מניח שמישהו מגיע לכאן כדי לקרוא נסיונות החזרה בתשובה (או מה שזה לא יהיה...)? האם אתה מבין שאתה רק גורם ל-אנטי, ומשיג ההפך מהמטרה שלך?

שימילה היקר, אתה צודק במאת האחוזים.

אני זה שהרגשתי כך בעבר , נכון.
והאמת היא שבאמת רוב האנשים אינם מרגישים כך ולכן מה שכתבתי מתאים רק לאותו אחוז קטן שמסוגל להזדהות עם מה שכתבתי.
כן שימילה, כנראה שזה פחות מתאים בשבילך.
ישן 10-12-2018, 09:42
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]אה, חיים של..."

מעבר לזה שהטענה החדשה שלך היא חסרת משמעות כשלעצמה, איך זה מסביר את הטענה הראשונית שלך - שחיות מאושרות יותר מבני אדם?
אני טעיתי ונתתי לך לשנות את הנושא, כרגיל, אז בוא נבהיר את החוסר קוהרנטיות הידוע שלך.

אתה: חיות מאושרות יותר מבני אדם!
אני: תראה דוקומנטרי טבע ותראה שזה לא נכון.
אתה: אבל זה בגלל בני אדם.

מזהה את השינוי? אתה עברת להסכים שחיות סובלות יותר, אבל שזה בגלל בני האדם.
בקיצור, אחרי הצהרות בומבסטיות, שורה אחת שינתה את הטיעון שלך.

ולטיעון המעורפל החדש שלך:
אתה: רוב הסבל של החיות נגרם בגלל בני אדם.
אני: לא נכון. הקרבות, המחלות, הפציעות והתחרות הקשה לא נגרמים בגלל בני אדם.
אתה: יש הבדל בין סבל שמגיע מגורם חיצוני מול סבל שגורם פנימי גורם להם.

א) מה???
ב) אתה שוב חוזר בך תוך שורה אחת מהטיעון המקורי שלך ומכיר בו שהוא שטויות.

אם אתה לא מגן על הטענות שלך, אתה מצפה שאנחנו נעשה את זה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-12-2018, 11:30

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מעבר לזה שהטענה החדשה שלך היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
מעבר לזה שהטענה החדשה שלך היא חסרת משמעות כשלעצמה, איך זה מסביר את הטענה הראשונית שלך - שחיות מאושרות יותר מבני אדם?
אני טעיתי ונתתי לך לשנות את הנושא, כרגיל, אז בוא נבהיר את החוסר קוהרנטיות הידוע שלך.

אתה: חיות מאושרות יותר מבני אדם!
אני: תראה דוקומנטרי טבע ותראה שזה לא נכון.
אתה: אבל זה בגלל בני אדם.

מזהה את השינוי? אתה עברת להסכים שחיות סובלות יותר, אבל שזה בגלל בני האדם.
בקיצור, אחרי הצהרות בומבסטיות, שורה אחת שינתה את הטיעון שלך.

ולטיעון המעורפל החדש שלך:
אתה: רוב הסבל של החיות נגרם בגלל בני אדם.
אני: לא נכון. הקרבות, המחלות, הפציעות והתחרות הקשה לא נגרמים בגלל בני אדם.
אתה: יש הבדל בין סבל שמגיע מגורם חיצוני מול סבל שגורם פנימי גורם להם.

א) מה???
ב) אתה שוב חוזר בך תוך שורה אחת מהטיעון המקורי שלך ומכיר בו שהוא שטויות.

אם אתה לא מגן על הטענות שלך, אתה מצפה שאנחנו נעשה את זה?

אני ממשיך לצדד בכך שלאנשים שחושבים שהם חכמים מאוד קשה להסביר.
אנסה שוב: יש הבדל תהומי בין חוחית שנלחמת בשניה על מקום הקינון לבין אותה חוחית שאני רואה בכלוב של השכן, חיה לה כבר 7 שנים. יש הבדל בין אותו אריה שנלחם ונפצע לבין אותו אריה מסורס שעובר הלקאות וחינוך אגרסיבי על בסיס יומי בקרקס.
יש הבדל בין דב שסובל רעב בטבע מדב שמרקד בפני הקהל כאשר נמצא מתחתיו סיר חם שגורם לו לנוע.
ישי - אני מבין שאתה שאינך מצליח להבחין בהבדל.
אני גם מבין שאתה מנסה להגן על טיעוניך בחירוף נפש.
אולי במקום לרשום אוטומטית תמתין, תחשוב, תתבונן, תברר, ואז תענה.
ישן 10-12-2018, 12:20
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]מעבר לזה..."

אם הייתה לך יכולת לוגית מינימלית היית מבין שאתה עונה על הטיעון הלא נכון, אבל אני כבר מזמן לא מצפה ממך ליכולת לוגית מינימלית.
אתה מתעסק בדיון האם יש הבדל בין סבל של חיה שנגרם מאדם לבין סבל "טבעי". זו סוגיה שממש לא מעניינת אותי.
הדיון התחיל מזה שאתה טענת שחיות מאושרות יותר מבני אדם, אני אמרתי שזה לא נכון כי החיים בטבע מלאי סבל, ואתה מתחיל לדון איתי על מאיפה הסבל הזה מגיע ועל ההבדלים שלו מסבל שנגרם בידי אדם?
אתה באמת לא רואה שאתה לא דן בטענה שאתה בעצמך העלית - ויותר מכך, שבזה שאתה עוסק בשאלה הזו אתה בעצם מכיר בכך שהטענה שלך לא נכונה, השאלה היא רק למה החיות סובלות יותר - באופן טבעי או מבני אדם?
אלוהים ישמור.

ואל תעשה מעצמך איזה גיבור, קדוש מעונה שאומר את האמת בפורומים למרות קיטונות של לעג וביקורת, העיקר להביא את האור.
אתה בעיקר משמש בידור ותרגול לוגי לאנשים שבודקים את מה שאתה אומר ובאופן עקבי מגיעים למסקנה שאלו שטויות.
אל תחמיא לעצמך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-12-2018, 11:45

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מעבר לזה שהטענה החדשה שלך היא..."

ואני אגיד לך עוד משהו: זה בדיוק ההבדל בין אותו חוקר שיש לו אמנם יכולות אנליטיות, מתמטיות, ריאלי ביסודו.
לבין מי שמכיר במוגבלותו, מכיר בכך שהשלם הוא יותר מסכום חלקיו, מכיר בכך שהעולם שלנו הרבה יותר מאלמנטים המצויים בצורה אקראית, מכיר בכך שכל החיים הם מחקר אחד גדול שבו בכל יום ניתן ללמוד מאחרים, גם אם אתה מוכשר יותר.

ולזה קוראים: עדינות הנפש.

זה אינו קשור לחוזקים אותם אתה מכיר, נבראת בהם מלידה, הצלחת בהם בקלות.
זה קשור לעומקים שמושגים בצורה שאני מודה שקשה לי לבטא אותם.
ובינתיים - אתה וחברך שימהלה יכולים לבקר אותי כמה שתרצו.
אין אני מקבל חיזוקים כאלו או אחרים מביקורות, שליליות או חיוביות.
ועד ההודעה הבאה שיהיה רק טוב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר