לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2018, 08:37
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18
הקלות הבלתי נסבלת של עברות פגיעה בבטחון המדינה ברשתות החברתיות וכייצד לטפל בה

פעם אחר פעם אנחנו רואים את התופעה המגעילה והמדיאגה של זליגת מידע הפוגע בבטחון המדינה מצד אחד ובעקרון ההודעה למשפחות מצד שני.
והמרגיז ש ב99.9999 אחוז מהמקרים לא מדובר באנשים שרוצים לפגוע בבטחון המדינה אלה בחלאות שכל המטרה שלהם זה לקבל עוד לייק אחד, שיפור הדרוג שלהם בפורום או עוד כמה אנשים שיעקבו אחריהם והכי חשוב להיות ראשונים.
פשוט גועל נפש.
הזליגה של המידע בדרך כלל מגיעה ממעגלים מישניים (מיתנדבים למינהם , פקידים במקומות מסויימים , כוחות עזר ועוד) ויש צורך לשים לזה סוף.
אני אולי תמים אבל לדעתי אפשר לטפל בבעיה בשני מישורים.
הראשון , החתמת אנשים במעגלים השונים (כולל מתנדבים) על טופס/הצהרה שמירת מידע.
השני, תפיסת מספר חלאות שמדלפים מידע כזה והגשת כתבי אישום בסעיפים של סיכון בטחון המדינה ואולי אפילו בבגידה. אחרי כמה מקרים כאלה אני בטוח שכמות ההדלפות תרד בצורה דרסטית, 99.9999 מהמדליפים לא יסתכנו אפילו ביום מעצר אחד לטובת שיפור הדרוג שלהם.

וביום כזה כל אחד חייב להזכיר לעצמו שגם אם מיידע כבר נמצא ברשת זה לא סיבה לאשש את המידע ולהפיץ אותו הלאה. כל אחד אחראי לעצור את המפולת , כל אחד מאיתנו צריך להוקיע תופעות כאלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2018, 11:10
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
העם מסתכל למעלה, לקברניטים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "הקלות הבלתי נסבלת של עברות פגיעה בבטחון המדינה ברשתות החברתיות וכייצד לטפל בה"

1. אולי מישהו יכול להגיד מה התועלת היתה לעם ישראל, כשפורסם שישראל ביצעה למעלה מ-200 תקיפות בסוריה...??
זה רק עזר ל"חובבי ציון" לגרום לכך שלא יהיו יותר "תקיפות" בסוריה...
2. מה עזר לעם ישראל כאשר מפרסמים כל הזמן על הצלחות של קהילת המודיעין על סיכול פיגועים
באוסטרליה ובאירופה. מי שצריך לדעת, הוא יודע ומי שלא צריך לדעת - גם יודע.
3. אז מה נלין על אותם הטמבלים הרצים לספר לחברה , ולעזאזל בטחון המדינה והמידע....
4. משתתף בצער עמוק, על אבדן קצין ומפקד והחלמה מהירה לפצוע.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 14-11-2018, 18:45
צלמית המשתמש של gnopi
  gnopi gnopi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "הקלות הבלתי נסבלת של עברות פגיעה בבטחון המדינה ברשתות החברתיות וכייצד לטפל בה"

בכל יחידה יש קצין/מש"ק ביטחון מידע, או נע"ת ביטחון מידע, שחייב להחתים ו/או להדריך כל חייל חדש כחלק מטופס הטיולים. כנ"ל גם לגבי כל אנשי המילואים הג'ובניקים שמגיעים לתרגיל (ותאורטית, גם במבצעים). רק רבע מהסדירים, ואפילו פחות מכך במילואים, באמת מקדישים לזה שביב של רוחב פס- ולרוב אלו אותם אנשים שכבר מכירים את הנושא או שיש להם הבנה אינטואיטיבית של ביטחון מידע (הבחנה שלי: לרוב אלו יוצאי בריה"מ. אולי זה קשור איכשהו לתרבות תחת משטרים טוטליטריים).

לגבי רעיון הענישה... בשירות שלי נתקלתי בשתי עבירות שנעשו ע"י 2 אלופים שונים:

1) באירוע הראשון, הייתה זו עבירה על נהלים, וזהות העבריין התגלתה רק לאחר שהנושא נחקר. התקבלה הוראה מלמעלה פשוט לשכוח להשכיח את העניין, אבל כבר הספקתי להוציא דו"ח ראשוני, אז חטפתי על הראש. למזלי, לא הספקתי להפיץ את הדו"ח המלאה ברשימת התפוצה הרחבה, כי אחרת הבומבה על הראש היתה הופכת לספתח. כעבור כמה דקות התקבל טלפון מהמפקדים, שהסבירו שמתברר שהרל"ש אשם, למרות שידעתי שהוא בכלל לא היה בבסיס. הרל"ש הסכים לקחת אחריות ונשפט אצל מפקד היחידה שלו- האלוף העבריין שהעניש אותו בהתראה.
2) באירוע השני, אלוף אחר חשף ב"שידור חי", בטעות, מקור מודיעיני רגיש. כששאלתי מה עושים לגבי זה, באה תשובה, ומדרג דיי בכיר במערך ביטחון המידע: "בכח אתה רוצה שנמצא עבירה לשפוט אותך עליה?".

בצבא הזה אתה רוצה להכריז "הבא שמבצע עבירת ב"מ, אנחנו נכנסים בו"? יזכרו לעשות את זה פעם אחת, בעיקר בתור הצגה למצלמות התקשורת, ואז חוזרים לשיטה הישנה.

אין באמת בעיה של נהלים, או של חיילים טיפשים יותר מבכל צבא אחר, אלה רק היעדר רצון, היעדר עניין ותרבות שמעודדת נורמות של שחיתות והיעדר מוסר בקרב הפיקוד.
אני מאמין שפתרונות טובים נדחפים מלמטה, אבל במקרה הזה אני לא רואה אופציה ריאלית אחרת חוץ מאשר למצוא איזה קצין פריק, שהנושא הזה ממש בוער בו, ולהמליך אותו.

נערך לאחרונה ע"י gnopi בתאריך 14-11-2018 בשעה 18:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר