לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2018, 23:23
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
רובה אוויר, לא רק משחק ילדים

ערב טוב לכולם, ואני מתנצל מראש על כל טעות תחביר או כתב שתזדמן, עבר לא מעט זמן מאז שכתבתי משהו ארוך יותר מכמה שורות בעברית וזה מרגיש כמעט מוזר פתאום.

השותף שלי לקליעה בחץ וקשת החליט שלכבוד המעבר שלי אל מחוץ לעיר והעובדה שהקשת שלי נשברה מגיע לי סוג של מתנה, וקנה לי רובה אוויר. הצחוק מהרעיון התחלף מאוד מהר בהערכה כשראיתי שמדובר ברובה לכל דבר, נראה מרשים ושוקל באזור ה 4 קילו. למי שמתעניין מדובר ברובה לחץ אוויר על בסיס קפיצי שיורה קליעי עופרת בקוטר 4.5 מ"מ. באיטליה זה נכנס לקטגוריה של "כלי נשק ללא צורך ברשיון" וניתן לרכישה בחנויות נשק מוכרזות. גרסאות חזקות יותר או בקוטר 5.5 נחשבות כבר לנשק הדורש רשיון ומשמשות לא פעם לציד.
אחרי איפוס בסיסי של כוונות בחנות יצאנו לשטח הפרטי של הבחור, הצבנו מטרות והתחלנו "לשחק"....וגיליתי שאני לא זכור כמעט כלום!

כאן צריך להבהיר, אמנם יריתי הרבה בשירות, החל מנק"לים ועד תותחים, הטירונות 02 של חיל הים נתנה לי בקושי טעימה מעקרונות הקליעה. הרי בים יורים "מעל כוונות", בקצב מהיר ומתקנים לפי השפריצים" במים. פתאום עם טעינה של קליע בודד כל הרעיון מעבד מהתוקף שלו, וחזרתי לחפור במעמקי מוחי אי שם את עקרונות הקליעה שלמדתי בחצי שיעור-חצי תיזוז לפני יותר מעשור. הרי אני יודע לירות! הפעם האחרונה שיריתי, יריתי מעולה.....לפני 8 שנים... בערך...
מאז 0.5 מוכוון ג'ויסטיק היה הדבר היחיד שיריתי ממנו במילואים.
בקיצור, שבועיים של אימונים מזדמנים על בסיס דו יומי, 500 קליעים ולא מעט ביקורת עצמית- זה מה שלקח לי כדי ששהקליעה תזרום לי, לטווח הארוך והמשמעותי של 15-20 מטר. אז עכשיו כשנרגעתי, אפשר לשבת ולחשוב על כמה מסקנות מהחוויה.

1) איפה היה ה"צעצוע" הזה בתיכון? בין כל מכוני ה"כושר קרבי" שמריצים בני נוער לסף של שברי מאמץ בין מסעות, תיזוזים וריצה עם שקים מלאי אבנים (עדיין עושים את זה? או שנרגעו?). רובה כזה או שלל אופציות ה junior נראה כמו משהו הרבה יותר מעניין ומשתלם להשקיע בו. הלוגיסטיקה של ה"מטווח" פשוטה, ללא רעש או נזק לסביבה והמטרות שניתן לרכוש בכל מקום ל"פלינקינג" ממש מהנות. המחיר לכל החבילה מצחיק. במבט לאחור אילו הייתה לי האופציה כתיכוניסט, הייתי נרשם למועדון קליעה מיידית!

2) עקרונות קליעה בצבא- נכון, לא הייתי חיר"ניק, אבל 3 שנים וקצת יצאתי הביתה עם נשק באופן קבוע עם פקודות והרואות ל"תפעול" של אירועים מתפתחים. אני זוכר שלקראת סוף השירות כשמילאתי כבר תפקיד פיקודי הגיע אלי דו"ח על כישורי קליעה נמוכים אצל לוחמי הדבורים, ליקויים שהובילו לאירועים חריגים והחטאות מביכות. ישבתי וכתבתי אימון עם מדריך הלו"טר של יחידת סנפיר,אימון שמעולם לא התממש במהלך השירות שלי. אני מקווה שמי מאלה שהחליפו אותי במהלך השנים יכול להגיד אחרת. בכל מקרה, גם כאן לרובי אוויר אולי קצת יותר "רציניים" יש יתרון מבחינת צריכת תחמושת ולוגיסטיקת מטווחים, למרות שכמו שאני רואה את זה, בצה"ל לא חסרים אמצעים, חסר הרצון להשקיע מאמץ מחשבתי בעניין.

3) אני מתכוון להמשיך עם התחביב הזה למרות שלצערי איפה שאני גר אין מועדוני קליעה לרובים (רק לאקדחי אוויר). זה מהנה, פשוט ונוח ובניגוד לקשתות (שאני לא הולך לנטוש בכל מקרה) לא מצריך תיקון מתמשך של חצים ומטרות כבדות. אני רוצה לראות כמה אני אצליח לדחוף את המעטפת עם כוונות ברזל, ואז נעבור לאופטיקה. החיידק הזה מדבק, השותף לאימונים ועוד כמה חברים כבר קפצו על הרכבת וכבר בתוכנית לארגן אזור יעודי לטובת העניין בשטח הפרטי של הבחור. מסתבר שכאן באזור הכפרי זה תחביב מאוד נפוץ ולא מעט אנשים התקינו מטרות פלינקינג בחצר\מטע\ מאחורי הרפת. קצת חפירה באינטרנט גילתה לי עולם שלם בתחום, ובאמת חבל לי שבישראל כל התחום הזה הוא לא חוקי. אחרי הרבה שנים שלא נגעתי בנשק אני שוקל ברצינות הוצאה של רישיון...אבל כל דבר בעיתו.

זהו סך הכל, רציתי לחלוק איתכם את החוויה הזאת ואת המסקנות שלי. אני יודע שזה נושא שכבר עלה בפורום מדי פעם, אבל בגלל שמעולם לא הרגשתי אותו אישית לא התעמקתי בו עד עכשיו. אם מי מיכם יזדמן בחופשה משפחתית למרכז איטליה, מוזמנים לבוא לקלוע ולהנות מהנוף!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2018, 15:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "רובה אוויר, לא רק משחק ילדים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
1) איפה היה ה"צעצוע" הזה בתיכון? בין כל מכוני ה"כושר קרבי" שמריצים בני נוער לסף של שברי מאמץ בין מסעות, תיזוזים וריצה עם שקים מלאי אבנים (עדיין עושים את זה? או שנרגעו?). רובה כזה או שלל אופציות ה junior נראה כמו משהו הרבה יותר מעניין ומשתלם להשקיע בו. הלוגיסטיקה של ה"מטווח" פשוטה, ללא רעש או נזק לסביבה והמטרות שניתן לרכוש בכל מקום ל"פלינקינג" ממש מהנות. המחיר לכל החבילה מצחיק. במבט לאחור אילו הייתה לי האופציה כתיכוניסט, הייתי נרשם למועדון קליעה מיידית!

בעבר הנושא הזה נידון רבות בפורום. בארץ כל נשק מעל אקדח NERF דורש רישיון, כולל רובי איירסופט ורובי אויר. כשהייתי בן 16 ההורים שלי קנו לי רובה אויר ליום הולדת, ונדרשתי להתגלגל למשרד הפנים ולבלות שם שעות ולזכות בגלגולי עיניים "למה ילד בגילך צריך נשק" רק כדי להוציא רישיון - וכל זה לפני טרפת פוסט-רבין. לפי תנאי הרישיון הורשתי לירות בו רק במטווח מורשה, בפועל כקיבוצניק טוב ותיכוניסט מורעל אפשר להבין לאן דברים התקדמו... לקראת הגיוס מכרתי את הרובה למפעל של הקיבוץ, שם השתמשו בו לציד יונים על הגג.

תחום מועדוני הקליעה בארץ גוסס את דרכו לבטח. הותיקים יותר זוכרים את דברי התוכחה המוצדקים של אילן בן נון על העניין, יותר מזה באמת שאין לי מה להוסיף.

ישן 22-11-2018, 11:10
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "באיטליה הלובי של חברות הנשק..."

אין הרבה הבדל עם שאר אירופה מהרבה בחינות.
יש לובי חזק בעיקר לציידים וכל שנה יש סביב זה דיון סוער. לא רק בגלל הרעיון של ציד, אלה כי הם אוכלוסיה די חוצפנית. יש להם נטיה להכנס לשטחים פרטיים, להתעלם מבטיחות מחייבת, לירות מעל אזורי מגורים וכו', כל שנה מסתיימת בכמה וכמה הרוגים מתאונות ציד. המשטרה לא מנסה להתמודד עם התופעה, וזה גורר כרגע לובי חזק בשני כיוונים, האחד דוגל בהגבלה של פעילות,רישיונות ושטחי ציד , והשני בעד זכויות קניין כולל הגנה של שטח פרטי (גם בנשק). כרגע אין הכרעה אמיתית בעניין, אבל הדיון מתחמם משנה לשנה.
לגבי נשק ברחובות, זה די נפוץ באירופה לשולח חיילים לפטרל תחנות רכבת ואזורי תיירים. צרפת וספרד לא שונות בהרבה מהבחינה הזאת, בגרמניה וצ'כיה רואים יותר שוטרים, אבל הם לא פחות חמושים מהחיילים. זה כמובן מוגבל לאזורים הומי אדם ו"רגישים", ביום יום ומחוץ לאזורים ההומים אין יותר מדי מגע עם הצבא. נשק אזרחי הוא נפוץ, אבל בעיקר כרשיונות ציד או ספורט ולכן מאוכסן בכספות בבית. נשיאת נשק פרטית היא מראה נדיר, ולקבל היתר להגנה עצמית דורש כמה וכמה סיבות טובות, שונה מאוד משוויץ השכנה לצורך העניין.
מפייה, עברו הימים של אלימות ברחובות (או לפחות הכמות פחתה), מדובר יותר בשחיתות ממוסדת וארגונית, זו מכה אמיתית באיטליה, ואחת הסיבות שהם עדיין תקועים בתחתית גוש היורו. הנשק הלא חוקי בדרך כלל מוסתר בבית, ולא תראה אותו משתולל ברחובות גם אם מדי פעם יוצאת כתבה על חבורת פאשיסטים מתחמשת או תא מאפייה מתפתח. מה שכן, באזור הכפרי יש לא מעט נשק ללא רישיון, בעיקר שלל צבעי עתיק,אקדחים ישנים ורובי ציד של הסבא. האיטלקים לא רוצים לוותר על הנשק, ולמשטרה אין באמת תמריץ להכנס לזה. אגב, גם באיזור הכפר הצרפתי מסתובב לא מעט נשק "לא רשום", והם די מחליקים את זה.
תחום ה"נשק ללא רשיון" מאוד מפותח וגדל משנה לשנה, בעיקר בכפר. עם פחות היגבלים ומחיר זול כל חנות נשק מציגה מבחר מאוד גדול של רובי אוויר, אירסופט, רובי קשת ואביזרי הגנה עצמית. זה בהשוואה ללפני שנים בודדות שבהם יכולת למצוא בעיקר תחמושת ציד וכובעים עם נוצה.
ישן 25-11-2018, 06:35
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "רובה אוויר, לא רק משחק ילדים"

רגע של עברית.
לירות אתה יודע.
מה שהיית צריך זה לחזור ולקלוע !
בנושא הקליעה... מי שקידש את המדליה האולימפית וזנח את האלפים. דינו להיסגר - קליעה אולימפית.
אילו הגיבור הלאומי שלנו היה וילהלם טל.... אולי היינו כשוויץ {או צ'כיה} בנושא רגולצית הנשק.
הייתי מכניס את רובי האוויר לאימוני טרום צבא וגם בבסיסים הייתי מאפשר לעשות בהם שימוש אם לשיפור הקליעה ואם לשעשוע. זה היה אולי חוסך את משחקי הטיפשות שגובים קורבנות. אולי....

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 25-11-2018, 12:36
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Blackfin25 שמתחילה ב "כבר כמעט שכחתי שיש לי כמה..."

היו כמה מקרים הסטוריים של אנשים שבאו למטווח כביכול להתנסות בירי, אבל ברגע שהיה להם אקדח טעון ביד התאבדו. כמובן שזה מייד גרר איסור גורף על ירי בנשק ללא רשיון או בתהליך קבלת רשיון.

http://www.takdin.co.il/Article/Article/4854808

בשנת 2009 פרסם האגף לרישוי כלי ירייה במשרד לביטחון פנים הוראות קבע לפי החוק, ושלוש שנים לאחר מכן שב ופרסם נוסח מעודכן של הוראות הקבע, המטילות מגבלות על ירי במטווח על ידי מי שאינו מחזיק ברישיון, הרשאה או היתר להחזקה או שימוש בכלי ירייה. כיום חלות הוראות הקבע שפורסמו ב-2013 המגבילות את האפשרות לירי בכלי נשק שאינם אקדח אוויר, רובה אוויר, רובע זעיר או רובה כדוריות לירי בצלחות חרס רק לבעלי רישיון, היתר או הרשאה לכך. כפועל יוצא, לא ניתן לאפשר במטווחי קליעה ירי בכלי נשק שאינם נמנים ברשימה לעיל על ידי אזרחים שאינם מחזיקים ברישיון נשק, וכן על ידי תיירים, אלא בתיאום ובאישור הרשויות הרלוונטיות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר