לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2020, 20:32
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
ירידה בפרופיל של ה-D9 בצה"ל?

בשנתיים האחרונות, יש ירידה בפרופיל התקשורתי של ה-D9 בצה"ל. הוא לא מאוזכר כמעט בכתבות של דובר צה"ל או בתקשורת (ובכל, מעט מאוד כתבות יש על חיל ההנדסה קרבית בתקשורת, אפילו כאשר הוא לוקח חלק מרכזי במבצע תמיד יעדיפו לראיין את מח"ט גולני או מג"ד בגבעתי בגזרה שבה הנדסה ביצעו את הפעילות). ולצד הירידה בנפח החשיפה התקשורתית, נוצר הרושם שיש גם ירידה בנפח הפעילות המבצעית של ה-D9 ושיותר ויותר כלים נחים בחנייה יותר ויותר זמן במקום להיות בשטח ולהוביל את הכוחות ולהרוס בתי מחבלים.

בשנתיים האחרונות כמעט כל בתי המחבלים שנהרסו בידי כלי צמ"ה נהרסו על ידי באגר (מחפר ממוגן) ולא על ידי D9 (למרות ש-D9 ממוגן יותר וגם נייד יותר מבאגר) וחלק על ידי שופל ממוגן. לא ברור לי מדוע מועדף הבאגר על ה-D9 בהריסת בית כאשר לא מדובר במבנה עם יותר מ-3 קומות.

גם על התעצמות בתחום הצמ"ה כמעט שלא מדובר למעט כתבה מ-2017 שבה דובר על הצטיידות בעשרות כלי צמ"ה מקטרפילר, כולל דחפורים חדשים (מדגם D9T?). עוד שני שינויים בתחום השרידות הם התקנת "חץ דורבן" של תעש מערכות/אלביט שהוכרזה ב-2019 (ומאז אין עדכונים בנושא) ודחפורי D9T בשלט רחוק שהוכרזו על ידי התעשייה האווירית ב-2018.

השאלה היא האם באמת ה-D9 מפנה את מקומו בפעילות המבצעית, בעיקר בפעילות הבט"ש והלוחמה בטרור, לבאגר (מחפר ממוגן בעל זרוע ארוכה) ולשופל (יעה אופני שנע על צמיגים ולא על זחלים)? ולמה "העוצר התקשורתי" על פעילות ה-D9 ולמה יש הרגשה שהוא נעלם מהפעילות המבצעית ומהראדאר הציבורי והתקשורתי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בתמונה: דחפור D9R באימון של חטיבה 188. תמונה בודדת של הדחפור שדובר צה"ל פרסם במהלך השנה וחצי האחרונות.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 24-10-2020 בשעה 21:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2020, 13:09
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ירידה בפרופיל של ה-D9 בצה"ל?"

מכיוון שאני לא יודע אם מותר לי לדבר על זה או לא .. אעדיף שלא... אבל רק אוכל להגיד שחיל ההנדסה עובר שינויים משמעותיים במבנה החיל
ולפי מה שידוע לי הD9 ממש לא מפנה את מקומו אלא הופך לכלי אפילו יותר חשוב במערכה הבאה. (עד כאן מה שאני מוכן להגיד ...)
לגבי יח"צ זה כבר נושא אחר.. אבל אני לפחות יכול להגיד שפעם שהיתה איזה פעולה מסוימת אז זה תמיד היה גולני/צנחנים/ וכו.. ביצעו את הפעולה היום לפחות מוסיפים לזה את : ביחד עם כוחות הנדסה.

לגבי הריסת בתי מחבל: זה כבר פשוט עניין טכני, לא מבין גדול בכלי צמ"ה אבל אם לפעולה מסוימת באיו"ש מספיק באגר אז למה שיביאו d9 ?
יש דרכים יותר טובות להרעיל מלשבים
אגב לפי מה שידוע לי לא מכניסים d9 לערים באיוש כי הזחלים שלו הורסים את הכבישים ולכן מעדיפים כלים כמו באגר עם צמיגים בייחוד אם אין איום של נשק כבד כמו נ"ט או כדורים מקליבר 0.5 ומעלה..

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 25-10-2020 בשעה 13:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:37

הדף נוצר ב 3.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר