לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2018, 20:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "עמדת צלפים - בין חובבנות לטיפשות"

אותי מטריד אופן הנחת השקים. פעם לימדו בצהל איך למלא שקים ולהניח כך שתתקבל תועלת מבצעית טובה יותר.

וגם לימדו אותי למצוא רשתות בכל מיני בסיסים עורפיים בהם משתמשים ברשתות הסוואה עלים אמריקאיות כמו זבל.
ואז להניח את הרשתות הללו כך שהכח שלי ימצא בהן תועלת מבצעית והאויב יגלה שהן גורם מפריע.

אפילו אם המפ"מ לא הצליח לארגן שקי חול. ורשתות.

לפעמים הזקנים המעצבנים צודקים. זיעה חוסכת דם. המבוגרים לפעמים כן יודעים יותר טוב.
הטכנולוגיה לא באמת פותרת הכל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2018, 20:46
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "אלה מול אלה...בלי "מבוגר אחראי""

אני מתנצל על הפולניות, אני אשכנזי פשוט.
זה נראה כאילו התמונות מצולמות מאותו צד עם הערבים הרעים עם רובי הצלפים בקוטר גדול שמדי פעם יורים על החיילים שלנו ומבעירים לנו חלקים מהארץ והמדינה.
אין לחיילים האלו מפקד?
למפקד שלהם אין מפקד?
אין תחקיר?
אין ביקורת עצמית או ביקורת עמיתים או, לפחות, ביקורת גבולות?
נכון שיש לי תעודה שאני לא הכי טוב בשום דבר, אבל בתור אבא אני יכול להעריך שזה ייגמר בדם ובכי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 27-12-2018, 18:50
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בואו נוריד הילוך"

הפוך. הציפייה פה היא שרוב העמדות לא יהיו מבוססות תשתית, אלא מבוססות חשיבה מקצועית ומעט פעולה על בסיס הכח עצמו בלי להיתלות בכל מיני בעלי תפקידים חיצוניים.
אם לא הקצו לי תצפית, אני מפריש מהכח שלי תצפית או תשמוע.
אם הגעתי לשטח ללא תשתית, אני מנצל הכי נכון את התבליט והתכסית וגם מתכנן איך לשנות את התבליט והתכסית באמצעים שלי.
דבקות במשימה
מקצועיות
יוזמה
מיצוי הכח
חיי אדם
תושייה ואלתור
פשטות

ישן 01-01-2019, 10:52
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נכון. כשיש אסון טבע חריג או מלחמה - יש אינטרס ציבורי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "מי זה המדינה? זה אני ואתה..."

שאני ואתה נפצה את החקלאים - כדי שתישאר לנו חקלאות, גם אחרי המלחמה והבצורת החריגה.
לצד זאת - האינטרס הציבורי הוא גם - לפעול למזער סיכון זה,
וודאי כשמדובר בסיכון שאינו חריג, אלא ידוע מראש.
משרד החקלאות מעורב כבר היום במיזעור סיכונים כזה (בעקבות הבצורת הדרגתית-מתמשכת שאינה אסון-טבע ומובילה להורדה הדרגתית במכסות המים, ועליה הדרגתית במחיר המים - שעוכבה ומוצעה כדי שהחקלאים לא יקרסו)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי jhonny
פתרון צבאי מיידי הוא בהחלט במקום.
שיהיה מספיק נזק החקלאים ישמרו בעצמם שלא יפריעו בלונים כאלה משטחם.
לא.
הנזק לחקלאים שלנו הוא מינורי מאוד, גם כספית וגם בפציעות וחיי אדם.
והנזק ממלחמה - צפוי להיות משמעותי: גם כספית וגם בפציעות וחיי אדם.
זאת - כיוון שאין באופק שום החלטה אסטרטגית לפיתרון צבאי שיביא לתוצאה שאינה קצרת טווח.

החקלאים בעזה - הם לא פונקציה.
ההנחה שהם יכולים למנוע שיגור משטחם - כנראה שגויה,
כבר היום נופלים בלונים ועפיפונים על שדות החקלאים העזתים - והם חסרי אונים למנוע זאת.
ובמקרה הכי קיצוני, הפצצת/ריסוס שדות והתנגדות חקלאים - רק תגרום לחמאס לשגר בלונים משטח בנוי.
ישן 22-01-2019, 22:26
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
פיגוע 22.1.2019 קצין צה"ל נפצע קל מירי מחבלים, צה"ל תוקף בתגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "עמדת צלפים - בין חובבנות לטיפשות"

בצהריים ביצעו מחבלים ירי לעבר כוח בחסות הפרת סדר בסמוך לגדר המערכת. מהירי קצין צה"ל נפצע קל. מצילומים בכלי התקשורת רואים שהכדור פגע בקסדתו אך לא חדר אותה. הקסדה הצילה את חיי הקצין.

בעקבות התקרית טנק של צה"ל הפגיז עמדה של חמאס, ומירי זה נהרג מחבל ועוד 2 מחבלים נפצעו (כולם כנראה פעילי חמאס).

בשעות אלו חיל האוויר תוקף ברצועת עזה.

בנוסף, ישראל השעתה את העברת הכסף הקטארי לרצועה.

https://www.israelhayom.co.il/article/626765

https://www.idf.il/%D7%9E%D7%90%D7%...A2%D7%96%D7%94/
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 04-02-2019, 20:11
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "זו לא תשובה. בקצב שהוא ירה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איש123
זו לא תשובה.
בקצב שהוא ירה הוא לא ראה בכלל במה הוא פוגע.
יש מפגינים? - שיביא אלפא.
הוא מ"פ, לא חפ"ש. והמהומות לא התחילו אתמול.

כל הרוג בהפגנות האלו מסבך את המצב עוד יותר - וצריך להימנע ממקרים כמו שראינו בתקופה האחרונה.

אתה מתנדב בדוברות גדודי עז א דין אל קאסם? הוא בבירור מכוון במדויק ולא סתם יורה.בשביל ירי בהיסט זה בהחלט מספיק.

"יש מפגינים?שיביא אלפא"
במילותיו של מי שהיה המ"פ שלי - "הגומי לא פוגע,את הגז אנחנו אוכלים וההלם זה סתם רעש".אנחנו ניצבים מול אויב שעושה,במתכוון או שלא בדיוק במתכוון,זה לא משנה,שימוש משולב באלימות מדודה(להזכירך כבר נהרגו ונפצעו חיילים במהומות על הגדר) ובמחאה עממית שלמעשה מטרתה היא להביא למקסימום נפגעים בצד שלהם.זה אתגר אדיר בהתחשב בכך שהוא מתנהל קילומטרים ספורים (אפילו פחות) מבתי אזרחים.ועדיין,אחרי מאות הרוגים ואלפי פצועים הגדר נפרצת שוב ושוב - תאר לך מה היה קורה אם היינו נוהגים ביותר הססנות.כבודו מתנדב שהחבר'ה שצועקים "חייבר חייבר יא יאהוד" יסתובבו לו בגינה? לא? אז אני מניח שגם תושבי העוטף לא.
השתחררתי לא כזה מזמן ויצא לי לתגבר בכמה ימי שישי בעזה אחרי שהתחילו ההפגנות.ההוראות שהצבא נותן הן מאופקות,להפתיע אפילו,והרג מפגינים לא חמושים הוא לא מטרה של אף אחד.אני נוטה להסכים שהיה צריך להערך טוב יותר לתרחיש של מחאה חצי אלימה אבל זה משהו שלחלוטין לא הוגן להפיל על מ"פ.
אתה שופט פה לחומרה כמעט ללא נתונים מ"פ שכמעט מת בהגנה על המולדת ועוד על סמך סרטון תעמולה קצרצר של ארגון טרור.סלח לי אבל זה ביזיון.
These two movements [Zionism and Palestinian nationalism] are doomed to constant struggle, until one overwhelms the other. The fate of the entire world depends on the outcome of this struggle ... which represents two opposing principles (נג'יב עזורי,1905)

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 04-02-2019 בשעה 20:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:21

הדף נוצר ב 0.37 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר