לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2019, 03:54
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
הבחירות הקרובות - אם אתם יכולים להצביע, לכו להצביע! זו זכות שלא קיימת לכל ישראלי

יש לי 434 חברים בפייסבוק. 35 מהם לא היו אמורים להצליח להצביע ביום שלישי. רצה הגורל, ויש מצב שחלק מהם יצביעו בניגוד לכל הסיכויים.

ראיתי הרגע כתבה בערוץ 2 על הישראלים שגרים מחוץ לישראל ונוהרים לקלפיות כדי להצביע. הכתבה שאורכה 3 דקות בדיוק נגעה טיפה בתופעה שהרבה ישראלים לא מכירים והיא שישראל לא מאפשרת הצבעה בחו"ל (פרט לעובדי שגרירות וכו' - שזה לא הוזכר בכתבה). עוד צויין שאולי כדאי לשקול לשנות את החוק בנושא.
חבל שלא היה דיון יותר ענייני על מדוע כשהדבר עלה לדיון בכנסת בעבר הוא נפסל? אילו עוד מדינות מאפשרות\לא מאפשרות הצבעה לאזרחים השוהים בחו"ל? האם לאפשר הצבעה לאזרחים השוהים מיחוץ למדינה הוא דבר הנוגד לדמוקרטיה? או שמא מניעה נוגדת את הדמוקרטיה?
בכלל, אני בטוח שרוב האנשים לא מודעים בכלל לאיך מוגדר אזרח המתגורר מיחוץ לישראל שלא ניתק תושבות (אנשים שעדיין משלמים ביטוח לאומי וחיים מיחוץ לישראל עד 5 שנים).
כישראלי שחי מחוץ לארץ הקודש לתקופה קצובה, אני די מרגיש שיש פה פיספוס של קהל ענק שמוכן להצביע רק אחרי מחשבה עמוקה למי יצביעו, אחרת, סביר להניח שהם לא היו טורחים להגיע לקונסוליה (הלא כל כך) קרובה למקום מגוריהם בכדי לממש את זכות ההצבעה.

לסיום אגיד, לא משנה למי אתם מצביעים - לכו להצביע ביום שלישי! מישהו אמר שכל קול קובע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2019, 13:21
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מה זה "במקרה"? כמה זמן לפני הטיול אתה קונה כרטיסים?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "מילא על תושבים בחו"ל, שאפשר..."

על בחירות מכריזים מראש 3 חודשים מראש, לרוב יותר.
כך שניתן להערך.
גם מקום עבודה סביר יאשר לך חופשת מולדת במצב כזה.
החריג העיקרי הוא השגרירות עצמה: רוצים להימנע ממצב בו כל השגרירויות בכל העולם ישותקו לשבוע בגלל בחירות ולכן לעובדים יש החרגה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
מילא על תושבים בחו"ל, שאפשר להתווכח האם זה הוגן לתת להם כוח להחליט מה קורה פה בלי שהם נמצאים כאן בפועל, אבל אם ישראלי במקרה בטיול בחו"ל, או בעבודה בחו"ל, למה שהוא לא יוכל להצביע? מה רע בזה?
ואז יבוא איראני לשגרירות ויצביע עם דרכון מזוייף,
או שהשגריר (כידוע מינוי פוליטי) ואנשיו - ינצלו את תפקידם להונאת בחירות נרחבת.

ישראל מאוד מחמירה,
לא רק שאתה לא יכול להצביע בטימבקטו רק בגלל שאתה "במקרה" בטיול שם,
כסטודנט אתה לא יכול להצביע באוניברסיטה בלי להעביר כתובת במשרד הפנים.

בבריטניה ובחלק ממדינות ארה"ב לעומת זאת - המצב הפוך:
אתה לא חייב להיות אזרח, ואפילו לא להראות תעודה.
אתה אומר מי אתה ומה הכתובת שלך - ומסתפקים בסימון שהצבעת.
והשחיתות והונאות-הבחירות חוגגים.
ישן 08-04-2019, 23:31
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מה זה "במקרה"? כמה זמן לפני הטיול אתה קונה כרטיסים?"

שים לב מה אתה אומר - בכדי להשתתף בתהליך הדמוקרטי, אתה חייב לתכנן את החיים שלך לפי המדינה. ואפילו אם (נניח) ותיכננת להגיע בנובמבר (המועד המקורי אם אני לא טועה), ברגע שנתניהו החליט על הקדמת הבחירות אז אתה מתבקש לתקן מסלול בהתאם.
אם אתה סטודנט בניו יורק - אז כן, ברור שזה הגיוני שתבזבז ימי חופש ואלף דולר על לטוס. ככה אנחנו "מונעים" זיופים. יש מספיק זיופים גם ככה, כמה פעמים שמעת על אנשים מתים שעשו השכם והצביעו כמו גדולים? בסופו של דבר, זה המשגיחים בקלפי שצריכים למנוע זיופים ואיפה שהם רוצים למנוע, הם מונעים.
להגיד שבארה"ב יש המון זיופים - תביא מספרים בבקשה. זה נכון שבחלק מהמדינות בארה"ב (לא בכולם!) אתה לא צריך להגיע עם מסמך מזהה. אבל זה בגלל שרוב מדינות ארה"ב אין חובה בכלל להוציא מסמך כזה! (אין פה תעודת זהות, יש לך אפשרות להוציא StateID אם אין לך רשיון נהיגה, אבל זה בשביל שתוכל לקנות אלכוהול.)
עמיתים שלי מגרמניה מקבלים מעטפה ושולחים באופן מסודר, הצרפתים מופיעים בשגרירות, כך גם כמעת כל מדינה באירופה.
על הטענה שאיראנים יחדרו לשגרירות ויצביעו אני לא אתייחס. אני אתן לך לחשוב על כמה מגוחך זה בכל כך הרבה רמות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר