לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2019, 12:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
התבטאות פוליטית ראשונה של בני גנץ: "נוביל לתיקון חוק הלאום"

הדברים נאמרו בפגישה שערך עם מובילי מחאת הדרוזים בעניין חוק הלאום.

https://www.mako.co.il/news-militar...839b4861004.htm

ומה בדיוק אמר גנץ? ""אנחנו צריכים לוודא שביחד אנחנו בונים את השותפות הזו ואת הברית הזו בצורה משותפת כברית חים. כמו שראוי שיהיה. אעשה את כל שביכולתי לפעול למען תיקון החקיקה שיביא לידי ביטוי את הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק, לא רק בקרב אלא גם בחיים. לא רק בקושי אלא גם בטוב, נעשה את זה ביחד. תודה שבאתם"

כפי שניתן היה לצפות, בימין מיהרו לקפוץ על ההזדמנות ולמתג את גנץ כ"שמאל" על סמך אמירה זו.
https://www.mako.co.il/news-militar...ign=mivzakimnet
"בליכוד פרסמו הודעה לתקשורת שבה נכתב: "כשגנץ תוקף את חוק הלאום וציפי לבני מברכת אותו על כך, כולם יודעים את המובן מאליו: גנץ הוא שמאל, בדיוק כמו לפיד". ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) שעמד בראש הוועדה לניסוח חוק, הגדיל לעשות, וכתב: "גנץ שבר שתיקה ופגע בחוסן ישראל. חבל שבפעם הראשונה שבה גנץ בוחר לשבור שתיקה, הוא עושה זאת כדי לתקוף את חוק היסוד שמעניק למדינת ישראל את תעודת הזהות שלה ומעגן את ערכיה. בדבריו, גנץ למעשה מבקש למוטט את הערכים היסודיים ביותר עליהם מושתת הציונות".
שר יריב לוין הוסיף: "יצא המרצע מן השק ונחשף המרצ האמיתי של מועמד השמאל בני גנץ". גדעון סער, שיתמודד בפריימריז הקרובים בליכוד, הגיב עם עקיצה משלו: "אם המשפט הראשון שאומר בני גנץ הוא נגד ההישג הכי חשוב של המחנה הלאומי בכנסת היוצאת זה ממקם אותו בדיוק מוחלט : מולו. אני מכבד את עברו הצבאי של גנץ וקצת פחות מתרשם מהבנתו במשפט חוקתי. אין כל סיבה לתקן או לשנות את חוק הלאום".

כנראה שבימין בונים על כך שציבור המצביעים הפוטנציאלי להם הוא חבורה של מטומטמים שמספיק שיעשו להם אסוציאציה בין מישהו ובין המילה "שמאל" הם יורידו את הנעליים ויברחו למדבר. מטומטמים שהספיקו לשכוח שבימין עצמו לא היו חסרים קולות לתיקון החוק על מנת לעשות צדק עם הדרוזים. כך למשל ישראל ביתנו יזמה הצעת חוק לשינוי החוק בדיוק מסיבה זו.
רק מה? אני לא חושב שרוב מצביעי הימין או המרכז הם מטומטמים. ולכן ההתנפלות ההיסטרית תתקבל כראוי לה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2019, 16:32
מנהל

הלכת מאוד רחוק....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "זה לא שהוא ממש מאמין בזה. יש..."

בדרך כלל ההסבר הפשוט ביותר הוא גם הנכון: גנץ מחזר כאן אחרי הקול הדרוזי. ממה שאני מבין הליכוד מקבל לא מעט קולות מהדרוזים ורבים אחרים מצביעים למפלגות ציוניות אחרות. לאור המשבר סביב חוק הלאום הוא מקווה למשוך אליו הרבה קולות וזה יכול להיות שווה לו מנדט אחד.
עד עכשיו כמעט לא נשמעו האשמות באשר להפקרת מדחת יוסף (בכל זאת, עברו מאז 18 שנה ואני לא חושב סבור שההפקרה הייתה בגלל שהוא היה דרוזי) וגם אני בטוח שאין מישהו שמרגיש שעכשיו אסור לו להגיד מילה רעה על גנץ כי הוא "ייצא גזען" נגד הדרוזים....
ועובדתית, אכן גנץ קיבל התנפלות רבתי מנציגי הימין. ככה שאם באמת היה איזה אסטרטג שהמליץ על הצעד הזה לגנץ מהסיבות שציינת אז הוא אידיוט מוחלט. מה שלא מאוד סביר.

דרוזים רבים הרגישו רע לנוכח חוק הלאום (יותר בצדק או פחות בצדק, זה כבר סיפור אחר-עובדתית אפילו בנט לא הרגיש הכי נוח סביב הסיפור) לפני שגנץ בכלל חשב להתבטא בנושא הזה ככה שהוא לא יוצר שום הפרד ומשול אלא מנצל את התרעומת שלהם לטובתו.
ישן 15-01-2019, 12:37
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התבטאות פוליטית ראשונה של בני גנץ: "נוביל לתיקון חוק הלאום""

איזו עבודה מיותרת.
כל הניתוח של כל מילה שמעומד פוליטי כזה או אחר מיותר לגמרי בעיני.
תשאלו את האדם הממוצע מהם 5 דברים מרכזיים שהאדם שהוא מצביע לו עשה בכנסת הקודמת (או גנץ בצבא). אני משער שמעט מאוד אנשים ידעו לומר.
אנשים מצביעים בגלל תדמית כללית שיש בזאיטגייסט, ולא בגלל מעשה כזה או אחר (אלא אם יש איזו קטסטרופה).
גנץ מקבל את המנדטים שהוא מקבל כי הוא רמטכ"ל לשעבר, והרמטכ"ל הוא אחד האנשים האהודים בישראל אוטומטית, בלי שאף אחד יודע מה הוא עושה בפועל.
אין טעם לנתח מה גנץ אומר ואין טעם גם לרדת על זה, כי זו לא הסיבה שבגללה אנשים מצביעים לו.
הוא יקבל את המנדטים שלו, יעשה כנסת אחת וכולם ייראו שהוא סתם רגיל, ובכנסת הבאה הוא כבר יהיה בחוץ. זה קרה עם ליפקין שחק, וזה יקרה שוב עם גנץ, לדעתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-01-2019, 12:13
מנהל

כפוליטיקאי לברק היו דווקא הצלחות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "למה, מה עם ברק?"

ראשית, בניגוד לרמטכ"לים אחרים (למעשה, בניגוד לכולם למעט רבין) הוא הצליח די מהר להתברג לצמרת מפלגה מרכזית ואף להיבחר לתפקיד ראש הממשלה. זה מלמד על כך שהוא דווקא הצליח יפה מאוד היכן שרוב דומיו נכשלו או הצליחו באופן מתון למדי. לגבי היכולות שלו כראש ממשלה: כאן הבעיה העיקרית איתו הייתה הנטייה שלו לפעול מבלי להתייעץ (גאונים לא צריכים להתייעץ) ומבלי להתייחס לזוטות כמו יחסי אנוש בסיסיים (גם כקצין צבא, לאורך רוב הקריירה הצבאית שלו, אלו היו נקודות חולשה בולטות שלו). לצד זה גם יש לו אומץ לא מבוטל ושילוב כל הנ"ל הביא לנסיונות שלו לבצע מהלכים מדיניים בומבסטיים ולא הכי מוצלחים. מילא הנסיגה החד צדדית מלבנון שאומנם התנהלה באופן מזעזע ונתנה רוח גבית לטרור הפלסטיני ("אפשר לגרום לישראלים להיכנע ולסגת דרך זה שנגרום להם לדמם") אבל אפשר בהחלט לטעון שהייתה צעד הכרחי שהיה צריך להתבצע הרבה לפני זה. הצעדים המדיניים שלו מול הסורים והפלסטינים היו מזיקים ביותר.
ישן 16-01-2019, 12:59
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כפוליטיקאי לברק היו דווקא הצלחות"

בסופו של דבר מדובר במחנה ימין מול מחנה שמאל, ואנשים מצביעים בעד "משלנו" ונגד "לא משלנו".

זקנים מהקיבוץ שלי מפציצים את הפייסבוק בתחינה לברק, גנץ, ליבני (!!!) ובוגי לאחד כוחות ולהפיל את "רק לא ביבי". כמובן תחת המטריה של מפלגת העבודה.
למה גנץ? למה בוגי? כי הם לא ביבי וכי הם מזוהים כביטחוניסטים אבל לא דתיים, אז הם "משלנו" גם אם הם בעצמם לא חשבו על מפלגת העבודה.

אז יש פה בהחלט היוריסטיקה, ויותר קל לדעת את דעותיו הפוליטיות/מדיניות של גנץ לפי האנשים שתומכים בו, לעומת נאום כלשהוא שהוא נושא.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 23-01-2019, 17:45
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
תרשה לי להיות לא פופולרי ולחלוק על ההנחה שסתרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התבטאות פוליטית ראשונה של בני גנץ: "נוביל לתיקון חוק הלאום""

קהל המצביעים, לאו דווקא בימין אגב, הוא אכן מטומטם ברובו. יש מצב שבימין זה שכיח יותר, אני לא סגור על זה.
לך לרחוב , תבחר 100 איש אקראיים, שאל אותם למי הם מצביעים ותעשה להם מבחן בסיסי על הפעולות של הרשימה שהם בחרו בעבר הלא רחוק (זה במקרה הטוב שיש להם מושג בכלל מי מספר 2 ו3 ברשימה שהם בוחרים, ולא מדובר בדיקטטורה סטייל יש עתיד/בנט-שקד/ליברמן/גנץ וכו')
הניחוש שלי, לעזאזל, זה לא ניחוש: הם ייכשלו כישלון חרוץ.
ככה ימניים מצביעים לנתניהו למרות כל זוועותיו, ככה כלומניקים מצביעים לליברמן למרות..טוב נו זה ליברמן, לא צריך לפרט....
אז כן, זה אחד מהחסרונות של דמוקרטיה - היא פונה למכנה המשותף הרחב ביותר ושם זה לא בהכרח רמות הIQ הגבוהות במיוחד. ככה מספיק שנתניהו יצעק "הערבים נוהרים לקלפי" ועדר השוטים שלו יתיצב מידית, ככה אנשים מצביעים לגנץ למרות שאין לו אפילו מצע, ככה יאיר לפיד מצליח לומר ליטרלי כלום במשך 7 שנים ועדיין מקבל מספר דו ספרתי של מנדטים וכו' וכו'.
או כמו שצ'רצ'יל פעם אמר (בערך) - את החיסרון הגדול ביותר של דמוקרטיה אפשר להבין בשיחה של חמש דקות עם המצביע המצוי.

ישן 24-01-2019, 20:47
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
יש חיסרון גם למלך הפילוסוף של אפלטון
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאוחר מדי למלך הפילוסוף של אפלטון?"

פילוסופים עשויים להיות לפעמים כ"כ מסובכים בתוך האינטלקטואל שלהם, שהם מאבדים את השכל הישר. ואז דווקא ההמון, זה שאין לו אפילו את הכלים להבין מה הולך במוח שלהם וממילא לא להסתבך, מתקן אותם ומוסיף נדבך קריטי משלו.
יש לרב קוק בכמה מקומות התיחסות בדיוק לזה, אבל נדמה לי שאולי כדאי משהו ביניים: אני מאוד אוהב מה שהולך בערך באיחוד הלאומי, ומה שפעם היה בערך במפד"ל: אוסף אנשי עשיה וחינוך מגוונים ולא מטומטמים שמצביעים כמה שיותר עניינית. זה סוג של ייצוג לכולם מינוס החלק של הדמוקרטיה שפונה לרפי השכל שבינינו.

ישן 24-01-2019, 10:38
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תרשה לי להיות לא פופולרי ולחלוק על ההנחה שסתרת"

אני חשבתי פעם כמוך, אבל היום אני חושב שזה לא טמטום, אלא אי הבנה בסיסית של מה דמוקרטיה ושלטון אמורים לספק.
אפשר לומר שהבוחר צריך להיות מעורב ולדעת היטב מי האנשים להם הוא מצביע ומה הם בפועל עושים בשבילו, אחרת ייבחרו אנשים רעים שיפעלו בניגוד לאינטרסים של הבוחרים שלהם. במובן הזה, מי שמצביע ולא עושה מאמץ לדעת מה נציגיו עשו בעבר ומה האג'נדה האמיתית שלהם (בניגוד למה שהם מבטיחים במצע או בהצהרות תקשורתיות) הם משהו על הגבול בין חוסר אחריות לבין טיפשות.
מאידך, אפשר להציע שהבוחר הוא לא כל כך טיפש, אלא שהוא חולק על ההנחה שהבוחר צריך להיות מעורב. אני חושב שאנשים רבים מצביעים בפוליטיקה הארצית לא כדי להיות חלק ממנה אלא כ"שגר ושכח". הבוחר מחפש אדם שהוא בסדך הכל בסדר (לא רוצח או אנס), שיחזיק את המערכת כך שחיים פשוטים ימשיכו פחות או יותר אותו דבר, אולי מדי פעם לעשות איזה משהו חיובי, לא יותר. הבוחר לא רוצה שיערבו אותו במה הנבחר עשה בעבר, וכמה צריך לעקוב אחרי נבחרי הציבור - בנוכחות שלהם בכנסת, במעורבות שלהם עם לוביסטים וכד', כי הסיבה שבה בחרתי במישהו מסוים היא בדיוק כדי להימנע מזה. מעורבות וידע רלוונטים כשיש ממש שחיתות שמסכנת את חיי היום יום שלי, כמו הקלות לטייקונים שמשחקים ומפסידים את כספי הפנסיה שלי, אבל התראות כאלה בדר"כ התקשורת מביאה, ואין לי צורך להיות מעורב אקטיבית.
אז אולי בפעם הבאה שאתה שואל בוחר ממוצע מה הוא יודע על נבחריו (וכמו שכתבתי קודם באשכול - אני מסכים איתך לחלוטין שהרוב המוחץ לא יידע כלום), אי הידע שלהם לא בהכרח ייתפרש כטיפשות, אלא דווקא כמילוי תפקידה של המערכת - שיחזיקו את המצב ושלא יבלבלו לי את המוח. אני בוחר בהם כדי שהם ייתעסקו עם הנושאים האלה, לא אני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-01-2019, 11:46
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אכן. יש המעריכים מדי את הדמוקרטיה, ולכן מפריזים בחשיבותה
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני חשבתי פעם כמוך, אבל היום..."

כפי שאמר פעם צ'רצ'יל: "הדמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר הקיימת, מלבד כל יתר שיטות המשטר שנוסו עד היום."
ההמונים - בוחרים להם שלטון כלבבם,
ואם לא יחפצו בו - יפעלו להחלפתו.

אם ההמונים רעים וטיפשים - הם יבחרו מנהיג רע וטיפש.
אם ההמונים חמדנים וקנאים זה בזה - יבחרו להם מנהיגים חמדנים וקנאים.
ואם תפריע להם:
או שתקבל מנהיג רחמן - שההמונים ידיחו,
או שתקבל עריץ אכזר, שלא יתן שידיחו אותו.

בשיטה הדמוקרטית,
כל עם יקבל את המנהיג הראוי לו, ומוסכם עליו.
כל הקשקשת על "מעורבות הציבור" באה לתרץ מצב בו הון זר מוזרם לעמותות מטייקונים ומעצמות זרות לצורך התערבות בבחירות.
וזה לא באמת יותר דמוקרטי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר