לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2017, 16:53
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
ראיתי....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מערכת "שמיים אדומים" ליירוט רחפנים"

....ולא כל כך השתכנעתי.

* "מערכת קלה" ועם זאת הראו לפחות שלוש עמדות שונות, לא כולל יחידת כוח, לא כולל אמצעי הובלה ופריסה.
* שיבוש אני מבין, אבל גם בשטח עירוני כאשר רחפן יכול לנצל בקלות רבה שטחים מתים מבחינת קו ראיה? לא כל כך ברור למה התכוון היחצן התורן.
* טווח של מספר קילומטרים? אולי במישור מדברי, ללא הפרעות ממבנים ומחוטי חשמל היוצרים הפרעות אלקטרומגנטיות קשות.
* הרג פיזי כאשר השיבוש השתבש? עם שני מיירטים בלבד? מה יחס המחיר בין מיירט כזה לבין רחפן מסחרי מן המדף? מה עם האפשרות של הרווית המערכת בעשרות רחפנים?
*הם באמת מתכוונים לירות טיל כתף בשטח עירוני? על כל הנזק הסביבתי החמור שיתלווה לכך?
*מה מידת האוטונומיות של המערכת וכמה מפעילים צריך על כמה עמדות? תקשורת קווית (מסורבלת) או אלחוטית (ניתנת לשיבוש או יקרה אם היה מוקשחת)?

יש עוד, אבל אלה עיקר הנקודות. סה"כ התרשמתי מתרגיל יחצנות לא מאד משכנע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2017, 18:06
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ראיתי...."

לא נראה לי שהמיירטים קשורים לאיום הרחפנים. ממה שאני מבין, מדובר במערכת קצרת טווח נגד איומים אוויריים שהוסיפו לה יכולת טיפול ברחפנים.
המערכת עצמה קיימת כבר מעל עשור וממה שאני רואה היא מציגה שדרוג ליכולות של טזק"א שכבר קיימים על המדף. הטזק"א האלו לא יכולים לנעול על רחפן אז הוסיפו לה עכשיו אלמנט של תקיפה אלמ"ג נגד רחפנים.
זה באמת לא נראה כמו משהו שנועד לטפל ברחפן שמזגזג בין בניינים בתוך עיר אלא על מתקן אסטרטגי - שדה תעופה, תחנת כח, בית זיקוק וכד' - מתקנים שבדרך כלל מוקפים בשטחים פתוחים. אולי גם למפקדות וריכוזי כוחות בשטח.
המערכת היא שיפור לטזק"א הרגיל שאמור להגן על כאלו מטרות והיכולת המסויימת נגד רחפנים היא שיפור נוסף. הסרטון של ההדגמה עם הרחפנים נראה של מדגים שעדיין אינו בשל.

הנה דף על המערכת משנת 2005: https://defense-update.com/products/r/red-sky.htm
ישן 20-02-2017, 02:33
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
תודה על ההבהרה!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לא נראה לי שהמיירטים קשורים..."

טוב, עכשיו הדברים יותר ברורים, אולם, מה לעשות, פרט לסעיף אחד - אני עדיין עם ספקותיי.
עיקר הבעיה עם רחפנים היא בעיית האיכון והאיתור שלהם. הם קטנים, והולכים וקטנים, ומקום המחיה הטבעי שלהם הוא ה-GROUND CLUTTER. מעבר לכך, מחמת גודלם, יש צורך באמצעי איכון באורך גל קצר יותר משמעותית מאשר למטרות אחרות (איכון כלי טייס רגילים, למשל.). רוב חלקי המבנה שלהם, ובעיקר הרוטורים, עשויים חומרים פלסטיים או מרוכבים, ובעלי שח"מ נמוך ביותר. מהירות התנועה שלהם נמוכה, כך שגם ניסיון להשתמש באפקט דופלר לא עוזר משמעותית. היו ניסיונות להשתמש ב-LIDAR לצורך זה, ללא הצלחה מרובה. איכון אקוסטי - כן, בטווח של מטרים...כעת מדברים יותר על לוחמה מונעת כנגדם, ע"י חסימת תדרים רחבה בעוצמה גבוהה - וזו חרב פיפיות למשתמש...
מדברים על הונאה (SPOOFING), ומדברים על כוח גס בצורת אלומת גלי מיקרו או שימוש באמצעי EMP מוכוונים. כל זה עדיין לא יעיל, ולעניות דעתי הבלתי נחשבת - עוד לא נולדה השיטה היעילה כנגד איום חדש זה.
ישן 20-02-2017, 08:21
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תודה על ההבהרה!"

מסכים לגמרי. כרגע הפתרונות לרחפנים נראים ממש ממש לא מספקים, אבל כנראה שיצרנים מוסיפים את האופציה הזו כדי להיתפס כמובילים.
נגד תוקף אמיתי שמשתמש ברחפן יהיה מאוד קשה להתגונן, אבל המערכות הקיימות כן יכולות לתת מענה לכל מיני סקרנים ומציקים, שכרגע המגן עומד מולם חסר אונים. היום (עד כמה שידוע לי) אם איזה אידיוט מחליט להטיס רחפן מעל המסלולים של רמת דוד או תל נוף סתם כי בא לו להשוויץ לחברים שלו, התנועה האווירית תיעצר וההגנ"ק יפרפרו כמו משוגעים לחפש את המטיס בזמן שהצעצוע הסיני מזמזם מעל ומשבית בח"א. עם האמצעים הקיימים לפחות אפשר לטפל ברחפנים מהמתאר הזה. אם זה לא מספק הגנה, לפחות זה ממעיט את ההפרעה (וההשפלה...). גם זה משהו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר