לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2022, 09:46
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
דעה אישית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "7.4.2022: פיגוע ירי ברחוב דינזגוף, 2 נרצחו, עוד מספר פצועים קשה מאוד"

הברדק התקשורתי שראינו אתמול הוא חלק מתמונה גדולה בהרבה. לא זכור לי מקרה בו בעת אירוע פיגוע ירי/פיגוע מיקוח שבו לא היתה סגירה הרמטית ע"י משטרה ופיקוח עירוני. רק להזכיר - לאחר פיגוע אוטובוס הדמים ב1978 הוטל עוצר על צפון ת"א ורמת השרון לטובת סריקות. הכאוס אתמול נולד מכך שלא היה אף "צ'יף" שלקח פיקוד ואחריות בלעדיים - ואם כן, אז בכנות זה ממש לא ניכר. מה שראיתי אתמול הזכיר לי מאוד את הקרקס שהיה בפיגוע ביה"ס בביסלן, שבו הורים ושכנים באו עם נשק מהבית.

מה שהיה צריך להיות אתמול הוא מאוד פשוט: סגירה כלל הרחובות שתוחמים את הזירה, הוצאה החוצה של כלל האזרחים שאינם תושבים, חוכמולוגים שלא רוצים להקשיב להוראת השוטרים - מעצר מיידי והוצאה מתחום האירוע, ואז כמובן גם בקרה על נוכחות עיתונאים וגורמי חוץ בזירה. זה אולי יישמע כמו גבורת מקלדת וחוכמולוגיה בגרוש, ועדיין לטעמי האירוע אתמול מקבל ציון נכשל מהרבה מאוד בחינות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2022, 10:58
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי assafm25 שמתחילה ב "השיטה שציינת אולי נכונה לשנים..."

הטכנולוגיה לא תסייע לך אם המפגע משתמש באמצעים פרמטיביים.
הפיגוע הקודם בדיזינגוף בבר הסימטא - המחבל זרק את הסלולארי שלו מהר מאוד והוא נמצא אצל ילדה קטנה. איכון שלו לא היה נותן כלום מעבר לבזבוז זמן.
אתה יוצא מנקודת הנחה שמחבל מסתובב עם סלולארי בכיס.
לכוחות הבטחון יש מספיק אמצעים לאכן סלולארי. תהיה בטוח שזה אחד הצעדים הראשונים שמבוצעים. זו טכנולוגיה ישנה.

השיטה שסירפד ציין היא לא נכונה לשנים אחורה. היא נכונה גם להווה ותהיה נכונה גם לעתיד.
לעוצר יש הרבה השפעות מעבר לסיוע בסריקות.
הוא מוריד סיכון לפגיעה בחפים מפשע, הוא מוריד סיכון לירי דו"צ ומוריד סיכון להתגלגלות של פיגוע מיקוח.
רק תסתכל על קטעי הוידאו מאתמול עם מאות אנשי כוחות בטחון. תוסיף לזה אזרחים ותנועת תחבורה חופשית במצב שבו אין סגירה הרמטית ואתה מקבל ברדק רציני.
בסופו של דבר רחוב דיזינגוף היה אמש זירה שיכלה להתפתח לזירת קרב. זירת קרב צריכה להיות סטרילית מאזרחים כמה שיותר וזה לא משנה איזו טכנולוגיה יש ביידך.
ישן 08-04-2022, 15:13
  assafm25 assafm25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.15
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "הטכנולוגיה לא תסייע לך אם..."

בימינו היכולות הן לא רק איכון לפי הסלולאר אותו אתה מחזיק. זה יכולות של 10 שנה אחורה. היום ניתן בזמן אמת לאמת מספר מקומות ומקורות ולהצליב נתונים.

שוב לא רוצה לציין חברות אך יש כמה שחקנים בשוק היישראלי ש וודאות על חלקם אני יודע שעושים שימוש ביטחוני.

היה סרט ישן עם וויל סמית שהקצין את היכולות וניבה את היכולת אבל אני יכול להגיד לך שהמצב היום לא רחוק משם.
אולי לא באותה דרמה אקשן ומהירות שבסרט אבך כן יש את היכולות.
להזכיר רק משהו שפורסם זה שכולם מדפברים עלnso ופגסוס כאשר פגסוס זהו מוצר אחד מיני רבים של אותה חברה והמתחרות שלה.

שוב אני לא בא לדרבן אף אחד אבל כן חושב שחלף העידן של לסגור ערים ורחובות.

נערך לאחרונה ע"י assafm25 בתאריך 08-04-2022 בשעה 15:30.
ישן 08-04-2022, 18:54

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי assafm25 שמתחילה ב "בימינו היכולות הן לא רק איכון..."

לא צריך ליצור אווירת שושו, יש עשרות חברות, וזה רק בישראל ואפשר למצוא הרבה מידע באתרים שלהם בחיפוש גוגל פשוט.

עם זאת, נראה לי שאתה לא מבין את הטכנולוגיה או את הסיטואציה ובוחר להתעלם מהרבה דברים בסביבה שמשפיעים על היכולות.
זה נכון שיש המון יכולות ומאוד מרשימות, אני מכיר אותן היטב.
אני מקווה שאתה נשען על משהו יותר אמין מסרט עם וויל סמית' או ספוקלציות שעלו בתקשורת.

העידן של לסגור רחובות לא נעלם ולא ייעלם. כתבתי קודם למה וצר לי שאתה מתקשה להבין את זה.
סגירת רחובות נועדה כדי ליצור סבירה סטרילית ובטוחה גם כדי למנוע עוד נפגעים וגם כדיי לתת חופש פעולה לכוחותינו. שום תוכנה לא תיתן את זה.

אתה מדבר על הצלבת נתונים או אימותים שאני לא מבין את הקשר שלהם למציאות.
אתה רוצה לדעת מיקום של נמלט, איזה נתונים אתה צריך להצליב? אתה רוצה להשתמש בפגסוס כדי לחקור את ההודעות הרומנטיות שהוא שלח לאישתו?
אתה רוצה מיקום וכמה שיותר מדוייק. כל שאר הכלים והאמצעים לא רלוונטיים לא משנה כמה גרנדיוזים הם יהיו. אתה מחפש לנטרל מטרה.
את המידע תיצור אחר כך או במקביל, כדי להבין את המניע, את הסייענים, את ההתארגנות וכו'. אבל שום דבר מזה לא רלוונטי בעת המרדף. בשביל יש מספיק כלים ואפילו סיוע מחברות התקשורת.
פגסוס זה מוצר מעולה, אבל יש לי התחושה שאתה לא ממש מבין את אופן השימוש בה והכלים שהיא נותנת.

ושוב, אתה מתבסס שלמפגע בכלל היה סלולארי עליו כן?
ואתה יוצא מנקודת הנחה שכל הדברים שתיארת לא התרחשו ברקע.
ישן 08-04-2022, 21:47
  assafm25 assafm25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.15
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "לא צריך ליצור אווירת שושו, יש..."

פגסוס אינה רלוונטית לארוע כזה מאחר ומשמשת לאיסוף מידע ושימוש במכשיר בודד. אותו מכשיר הנגוע באפליקציה.
המידע שלי הוא הרבה יותר אמין מסרט של וויל סמית.
לפרט על דברים רבים על גבי פורום שהוא כלל לא מאובטח בעיני זה טעות.

מה שכן ישים את הדברים שכתבתי בפרופרציה זה שבשונה מארועים קודמים בהסטוריה תוך זמן קצר של מספר שעות בודדות (במקרה האחרון תוך 3 שעות) פורסם תמונה של המפגע ואני בטוח שהמידע עליו ומי הוא אותו מפגע כבר היה ידוע לכוחות הבטחון.

יכולת כזו רק מראה את הקידום והלמידה בשימוש בכלים שכאלו.
אתה מנסה להצתדק בזה שהיית התנהלות לא טובה של הכוחות בשטח כשאתה ניזונת מהאינפורמציה דרך התקשורת בבית.
היו שם אנשים בשטח וניזונו ממידע הרבה יותר אמין ממה שרובנו נחשפנו אליו באותו פרק זמן.

בעיני סגירה של צירים ושל כל העיר היית רק עושה הסטריה ולא באמת משרתת את המטרה.

שורה תחתונה.
כל הארועים האחרונים טופלו בפרק זמן קצר משמעותית מהקודמים.
רואים דריכות והצגת יכולות מרשימה של כוחות הבטחון.
משוטרים למאבטחים לחיילים ביחידות מיוחדות שלוקחות חלק.

סגירת פארים מהירה מאוד , הבנת השטח ולכידה מהירה של המפגע.

נערך לאחרונה ע"י assafm25 בתאריך 08-04-2022 בשעה 22:01.
ישן 08-04-2022, 23:02

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי assafm25 שמתחילה ב "פגסוס אינה רלוונטית לארוע כזה..."

א' אתה לא יודע מניין אני ניזון.

ב' אני לא מנסה להצטדק. אמרתי שלושה דברים. אחד שתוכנה כמו פגסוס לא רלוונטית (או כל תוכנה אחרת לצורך העניין שמשתמשת בסלולאר) וסוף סוף כתבת את זה בעצמך.
השני - שאני חולק עלייך לגבי סגירת שטח. אבל זה כבר עניין טקטי ושמח שבסופו של דבר. כן סוגרים (או מנסים) לסגור שטח ולא מזניחים.
השלישי - שיש מצלמות, שנעשה בהן שימוש וכו' וכו'.
אתה איכשהו קבעת שלקח שעות עד שהתמונה פורסמה ומזה הסקת שלל מסקנות שגויות. התמונה פורסמה לתקשורת לאחר שעות מסיבות אלו ואחרות. אין לך מושג מה היה המצב בשטח ומה השיקולים שנלקחו בחשבון.

וכן, יש אירועים שנגמרים תוך רגעים ספורים. יש גם לא מעט אירועים שלא. תסתכל על כלל ההיסטוריה ולא רק ההיסטוריה שמתיישבת לך עם הטענה.
צריך להבין שאירועים כאלה הם מאוד מורכבים ומה לעשות, לא לכולם מגיע קפטן אמריקה (או וויל סמית) ופותר הכל ברגעים קצרים.
בסופו של דבר, המחבל נוטרל מבלי שהצליח להתרחק יותר מדיי והכי חשוב - מבלי שגרם לנפגעים נוספים. אומנם הדרך הייתה מורכבת - אבל בתו"ל שלי זו הצלחה.
ישן 08-04-2022, 10:51

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דעה אישית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הברדק התקשורתי שראינו אתמול הוא חלק מתמונה גדולה בהרבה. לא זכור לי מקרה בו בעת אירוע פיגוע ירי/פיגוע מיקוח שבו לא היתה סגירה הרמטית ע"י משטרה ופיקוח עירוני. רק להזכיר - לאחר פיגוע אוטובוס הדמים ב1978 הוטל עוצר על צפון ת"א ורמת השרון לטובת סריקות. הכאוס אתמול נולד מכך שלא היה אף "צ'יף" שלקח פיקוד ואחריות בלעדיים - ואם כן, אז בכנות זה ממש לא ניכר. מה שראיתי אתמול הזכיר לי מאוד את הקרקס שהיה בפיגוע ביה"ס בביסלן, שבו הורים ושכנים באו עם נשק מהבית.

מה שהיה צריך להיות אתמול הוא מאוד פשוט: סגירה כלל הרחובות שתוחמים את הזירה, הוצאה החוצה של כלל האזרחים שאינם תושבים, חוכמולוגים שלא רוצים להקשיב להוראת השוטרים - מעצר מיידי והוצאה מתחום האירוע, ואז כמובן גם בקרה על נוכחות עיתונאים וגורמי חוץ בזירה. זה אולי יישמע כמו גבורת מקלדת וחוכמולוגיה בגרוש, ועדיין לטעמי האירוע אתמול מקבל ציון נכשל מהרבה מאוד בחינות.

האירוע נראה כמו קרקס.
שוטרים, מג"ב, ימ"מ, יחידות אלו ואחרות של הצבא\ מהב"ט, חובשים, פקחים, סתם אזרחים... קבוצה של מאות עם נשקים שלופים שמתערבבים ורצים עם כוחות מיוחדים בין בניין לבניין או שכחלק מחשיבות עצמית שאיננה מחוברת למציאות, חוסמים דרכים, גישות וכו'.

אני לא יודע אם זה בגלל המצלמות, הרצון להרגיש חשוב, או המחשבה שאתה בעצם משפיע על האירוע, אבל רגיל שזה קיים בכמות מצומצת בקרב אנשים בעלי דפוסי אופי זה או אחר. הכמות אמש הייתה מטרידה. זה היה יכול להסתיים באסון נוראי.
שאפו ללוחמי היח' המיוחדות ואלו שביצעו את הציד אחרי המחבל שבאנדרלמוסיה המטורפת שהייתה שם לא היה נזק סביבתי נוסף. זה באמת לא מובן מאליו.

לגביי התקשורת, התנהגות מביכה של כתבים וכתבות בטוענה של "זכות הציבור לדעת".
חבל שלוחמים צריכים להתמודד עם להזיז כתב זה או אחר או למנוע ממנו לסכן את חייו או חיי הסובבים שלו בזמן שעשרות שוטרים ופקחים נראים עומדים בסמוך לססלים כמו עציצים.
הרדידות רק מתפשטת במטרה לזרוק עוד איזה משפט ולמלא עוד כמה שניות של זמן אוויר בשטויות.
חבל רק שתוך כדי מפרטים על תנועת הכוחות, מיקומם לפי כתובת מדוייקת וכו'. חבל שגם הכתבים המנוסים שהיו בסביבה לקחו חלק מהטיפשות הזו ולא הראו בגרות.
ישן 08-04-2022, 12:29
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד

מה שהיה צריך להיות אתמול הוא מאוד פשוט: סגירה כלל הרחובות שתוחמים את הזירה, הוצאה החוצה של כלל האזרחים שאינם תושבים, חוכמולוגים שלא רוצים להקשיב להוראת השוטרים - מעצר מיידי והוצאה מתחום האירוע, ואז כמובן גם בקרה על נוכחות עיתונאים וגורמי חוץ בזירה. .

הטיפוס הישראלי כבר השתנה מאוד מאז 78' - לא ממושמעים
מה שהיה גורם למשטרה להיות עסוקים בפיזור הציבור ולא במירדף אחרי המחבל

בנוסף,
זה מוזר שבמדינה שהיא מועדת לפיגועים רבים בכל שנה אין מערכות של מצלמות רחוב באיכות טובה - בפיקוח משטרתי / צבאי .

אני קצת מתבייש לראות איך המשטרה רצה מחנות לחנות ואוספת צילומי מצלמות הבטחה באיכות גרועה מאוד.
ישן 08-04-2022, 13:31

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "[QUOTE=סירפד] מה שהיה צריך..."

מי אמר שאין?
יש הרבה ערים שבהן יצאו מיזמי 'עיר ללא אלימות' או מיזמים אלה ואחרים שמרושתות במצלמות לק"מ. כיום כבר יש ערים שמרושתות במצלמות באופן מלא (על אף שכמובן אי אפשר לכסות כל סמ"ר ויש הרבה התנגשויות עם המרחב הפרטי).
אם תלך גם בדיזינגוף, תראה לא מעט כאלה.

איפה ראית מקרים של "שוטרים רצים מחנות לחנות" לאסוף צילומי וידאו? ואיפה קבעת שהם באיכות גרועה? הצטוותת לשוטרים? יש לך גישה לשרתים? או שאתה מסתמך על וידאו אחד באיכות גרועה מאיזה קיוסק סמוך שרץ ברשתות וכמה קישקושים של כתבים?

מה גם שמה רע בלאסוף חומרים? אתה מעשיר נתונים, דאטא, ובמקום ללכת עכשיו למוקד, לפתוח שירותים ולהריץ קבצים (שסביר להניח שיש צוותים אחרים שעושים זאת במקביל), כנס לחנות, תוציא את הכרטיס SD ותתחיל לגלול. במקרים כאלה עדיף שיהיה לך כמה שיותר מידע מאשר לפספס משהו.

אל תתבייש במשטרה, או בכל כוח זה או אחר, בגלל הדברים שראית באיזו מהדורת חדשות. סביר להניח שאין להם מושג בכלל מה הם מצלמים או על מה הם מדברים.
ישן 08-04-2022, 13:20
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18

מסכים איתך אבל התרוץ של התקשרות יהיה שבעידן הרשתות החברתיות בהם כל בעל סללורי הוא כתב אין משמעות לסגירה כזאת.
לצערי הרב חלק מהאינפורמציה והדיס אינפורמצייה (ואפשר לראות את זה ברשתות החברתיות) מגיע מאנשים שכביכול אמורים להיות באזור בדגש על מתנדבי ארוגני ההצלה שרובם עושים עבודת קודש אבל חלקם הקטן (אני מקווה) רצים לפרסם מספרים ותמונות מהארועים השונים רק כדי להיות ראשונים בפרסום. לפעמים זה בתמימות רק לקבוצה המשפחתית או של החברים ומשם זה כבר רץ לכל מקום.

הצד החיובי של מה שקרה אתמול (שוב מבחינת התקשורת) שאולי זה יהיה ארוע שמתחיל איזה שיח לגבי התנהגות התקשרות במקרים כאלו.
אחד מהאופציות היא מעבר לשידור עם השהיה של דקה , זה מאפשר סינון במקרה הצורך ולא פוגע בשידור עצמו.

נערך לאחרונה ע"י dbe3 בתאריך 08-04-2022 בשעה 13:35.
ישן 08-04-2022, 21:53
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "בהנחה ובמגאפון אתה מתכוון..."

אני לא ראיתי שימוש במגאפונים [ויתכן כי פספסתי משהו], ויש הבדל בין שימוש אקראי, לשימוש סדור המוטמע כפק"ל לאירועים בהם המשטרה נדרשת לעבוד בתוך המון אדם. במקומות שכאלו בתוך האנדרלמוסיה, תפקיד המשטרה להכווין אנשים, ולכן בכל כוח צריך להיות, ע"פ נהלים שיקבעו ,מגאפון בכדי שהמשטרה תוכל באמת לעשות סדר. כמו בעניין המצלמות, אפשר לעשות שימוש אקראי שתרומתו קטנה, ואפשר לשדרג עם אותם מכשירים את יכולות המשטרה... והכל הינו נגזרת של הבנת המחליטים את חשיבותם של מכשירים אלו. ולגבי המשמעת, לא רוצה להיכנס לעניין המשמעת האזרחית, תפקיד המשטרה לתת פתרונות בנתונים הקיימים, הכוללים את מאפייניו של התל אביבי המצוי

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 08-04-2022 בשעה 21:57.
ישן 08-04-2022, 21:36
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "לא צריך לזהות פנים. מהרגע..."

נשמע נפלא על הנייר אבל תמיד יש נקודות מתות בין מצלמה למצלמה. מספיק שהדמות נמצאת מחוץ לטווח מצלמה עשר שניות ושמת רגל לבינה המלאכותית שמנסה ליצור רצף. מה אתה עושה אם הדמות נכנסת לתוך בניין שיש לו יותר מיציאה אחת?
ועוד פעם, מה קורה אם הדמות לבושה בחולצה שחורה וג'ינס? כמה אנשים יהיו לבושים פחות או יותר אותו הדבר ויבלבלו את המערכת?

אני לא שואל כדי לקנטר. בעבודתי אני עובד עם מערכת בת 50 מצלמות אבטחה ואני מודע היטב לחולשות של מערכות כאלו. הרבה פעמים כשאתה מריץ אחורה בניסיון לקבל תמונה מלאה של התקרית אתה צריך לפעול על אינטואיציה וניסיון כדי לנחש לאיזה כיוון פנה חשוד לאחר שיצא מהכיסוי של מצלמה אחת כדי למצוא אותו במצלמה הבאה.

ישן 09-04-2022, 19:46
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "דבר אחד שעולה לי בראש בהתחשב..."

לדעתי, אין למערכת שום משמעות בפיגוע שכזה.

א. דיווח מהשטח תמיד יבדק, גם אם המערכת תגיד שהסבירות לירי נמוכה.
ב. כל המוקדים מקבלים תוך שניות מתחילת אירוע דיווח מדוייק על מיקום האירוע וסוגו, גם זירות רפאים נבדקות ומזוכות.

מה שבלט כאן זה חוסר ניהול של זירה
התרגלו שהמחבל נשאר שכוב על הקרקע עם כמה חורי נשימה חדשים...

היה צריך לקום אדון מפקד במשטרה ולהגדיר
תקשורת, אתם בנק' זו בלבד.
רפואה, אין פצועים במקום, בתאום והנחייה למוקדים העיקריים (מד"א ואיחוד הצלה) נקודת הערכות בכיכר רבין ודילול כוחות.

אבל אף אחד לא עשה זאת...
ולכן כתבים של ערוצי הטלוויזיה הפכו לחוליית פריצה לבתים.
בדיוק כמו שתוך כדי שכוחות צבאיים חוברים הם מסובבים אליהם מצלמה ואומרים, או זו סיירת X לפי הנשקים, המדים וכו והנה, זה רכב של ימ"מ..
קרקס..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר