לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 10-07-2018, 07:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 9,379
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ron_tor18 שמתחילה ב "גיוס לכפיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ron_tor18
היי אני חדש פה באתר.
אני עוד כ 3 שבועות מתגייס לכפיר
אם מישהו יכתוב לי פירוט על הטירונות והאימון מתקדם אני אשמח

כל הכבוד וברכות על ההצטרפות למשפחת כפיר שהיא חטיבת החי"ר הכי גדולה בצה"ל.

את הטירונות והאימון המתקדם עוברים בבא"ח כפיר הממוקם בבקעת הירדן ומורכב משני בסיסים סמוכים אחד לשני (קילומטרים ספורים ביניהם אותם הולכים לא מעט ברגל):
- מחנה פלס בו מתבצעת טירונות חי"ר המכשירה לרובאי 05
- מחנה בקעות בו מתבצע אימון מתקדם חי"ר המכשיר לרובאי 07

כמו לכל חטיבות החי"ר גם לכפיר יש את הייחוד שלה ופוגשים את זה כבר בהכשרה הראשונית, הרבה לש"ב (לוחמת שטח בנוי), טרור וגרילה.
יש בבא"ח מטווח מיוחד לדברים האלה.

טירונות בכפיר יכולה להיות גם שער התמיינות ליח' עוקץ, לוט"ר ויח' הניוד של צה"ל.
טירוני היחידות האלה מגיעים ממיון חיצוני אבל גם לטירוני כפיר יש אפשרות להגיע אליהן (תלוי בהרבה משתנים).
את הטירונות ליחידות הנ"ל עוברים בבא"ח כפיר (מחנה פלס).

אתה מגיע לטירונות קיץ במזג אוויר חם ויבש מאד, יש בצה"ל נהלים מסודרים לאימונים במזג אוויר כזה, לא צריך לדאוג מכך אלא רק להישמע להוראות המפקדים, חם בכל הארץ.

תכני טירונות:
אימוני משמעת, שדאות, אימון גופני, הכרת והפעלת הנשק האישי והמחלקתי, קשר, קרב מגע והתגוננות, ניווט, מסלולי לחימה פרט, לש"ב, מסעות עם/בלי אלונקות, גיבוש יחידתי, עזרה ראשונה, אב"כ, קורסים מקצועיים לפי כישורים (חובש/קשר/קלעים/נהגים ועוד'), תכני חינוך בנושאי ערכי צה"ל, לאום וכבוד האדם ותורניות שמירה/מטבח/ניקיון/רס"ר וכו'.........כל זה יארך כ 4 חודשים.

תכני האימון המתקדם:
הכרת כלי נשק נוספים, אימוני מחלקה/פלוגה ושת"פים עם עוד כוחות צבאיים (שיריון, הנדסה, תותחנים, אוויר, ים, יח' מיוחדות ועוד'), הכרת כלי רכב מבצעיים, הרבה אימוני לש"ב, לוחמת שטח חשוף, לוחמת יעד מבוצר ולוחמה באזורים אזרחיים, ניווטים, מסעות, קליעה וכושר גופני ובסיום סידרת מלחמה שתכלול את כל מה שהוכשרת אליו עד לאותו הרגע...........גם שלב זה ייארך כ 4 חודשים (בשלב הזה המפקדים כבר יסמנו את מי שמיועד לפיקוד).

גלה התעניינות, תן את עצמך נקי ופתוח, רכוש חברים ותן להם לרכוש אותך (תלמד שרעות ואחווה אלה לא רק שורות בשירים אלא מציאות יומיומית שלעיתים חייך וחיי חבריך יהיו תלויים בזה).
עשה את כל המטלות ואף יותר מכך ותגלה עולם חדש שעד היום לא הכרת על המדינה, על צה"ל ובעיקר על עצמך.
להיות לוחם בצה"ל מעבר לציונות זו הזדמנות פז בשבילך בתהליך ההתבגרות שלך בלהפוך מנער לגבר.

שא ברכה ובהצלחה!

בא"ח כפיר באתר מיטב
https://www.mitgaisim.idf.il/%D7%9B...%D7%99%D7%A8/#/

על חטיבת כפיר באתר דו"צ
https://www.idf.il/אתרים/חטיבת-כפיר/

הסבר המח"ט על התהליך באתר עמותת כפיר
http://kfir-idf.net/?page_id=28

וקצת תמונות
https://www.instagram.com/explore/l...ns/238894153/-/


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-07-2018 בשעה 08:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 10-07-2018, 11:34
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 12.10.09
הודעות: 6,756
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ron_tor18 שמתחילה ב "גיוס לכפיר"

שירתתי בחטיבת חי"ר אחרת,לא כפיר. אבל ממה שהבנתי יש הרבה דמיון בין כל חטיבות החי"ר. אחי גם שירת בנצח יהודה (גדוד "חרדי" בכפיר) ומה ששמעתי ממנו די הזכיר לי את השירות שלי.
בגדול,הדבר הראשון שאתה צריך לדעת,אם עדיין לא ידעת, זה שהשירות שלך מתחלק לשני חלקים מרכזיים - ההכשרה(טירונות+אימון מתקדם בבא"ח) ו"הגדוד" - כלומר כשאתה עוזב את הבא"ח ומצטרף לגדוד ואז מתחיל החלק המרכזי בשירות שלך. חשוב מאוד שתדע שהחלק השני שונה מאוד מהראשון. בפשטות - הוא הרבה פחות קשה,מניסיוני לפחות. ככה שגם אם קשה מאוד בהכשרה אל תשכח שלא כל השירות שלך יראה ככה וגם בהכשרה עצמה הדברים נהיים לאט לאט קלים יותר.(מבחינת נהלים. דיסטנס בין מפקד לפקוד וכו'.מבחינה פיזית השירות נהיה יותר מאתגר עם הזמן וטוב שכך,אבל גם אתה מתחשל יותר).
ועכשיו לפירוט:
בגדול,יש שלב של שבוע - שבוע וחצי מאז החיול שלך בבקו"ם שנקרא "טרום טירונות".בו מרגילים אותך למשמעת הצבאית בצורה טיפה יותר רכה מהטירונות עצמה (אצלנו למשל עוד אפשר היה להשתמש בטלפון רוב הזמן במהלך הטרום טירונות ובטירונות עצמה - רק בשעת ט"ש,מבחינת הזמן שמותר להשתמש בפלאפון זה נשאר ככה עד סוף האימון המתקדם) בשבוע הזה גם תמלא כל מיני טפסים,תעבור ראיונות ותעשה הרבה כלום ושום דבר.
אחרי שתשובץ לפלוגה בבא"ח (כל פלוגה תעלה בסיום האימון לגדוד מסוים בחטיבה אבל בבא"ח כולם כפופים לבא"ח עצמו ולא לגדוד שאליו תעלה בסוף) תתחיל הטירונות.שם המשמעת נהיית יותר אדוקה,פותחים לך שעון לכל דבר ודבר (10 דקות זמן גילוח וצחצוח,20 שניות נעמדתם בח' פה, 5 דקות מסדרי בוקר עומדים, 20 שניות נגעתם בעמוד וחזרתם וכו' וכו') אם לא עמדת בזמנים או אם אם תפסו אותך עם פלאפון שלא בשעת ט"ש וכו' יש גם עונשים שנעים בין כמה שכיבות שמיכה,דרך שעות ביציאה ועד שבת.ככל הנראה גם אתה תחטוף כמה כאלה,קח את זה בחיוך,הכל טוב. עונשים חמורים יותר (מריתוק ועד מעצר/כלא צבאי) לרוב מקבלים על עבירות רציניות יותר כמו נפקדות מהבסיס וכו'. הכתובת שלך לכל בעיה היא המפקד כיתה שלך.הרבה פעמים עובדים בצורה מחלקתית ואז יהיה לך קשר גם עם המכי"ם של כיתות אחרות במחלקה. מעל המ"כ יש את הסמל ("האיש הרע"),מפקד המחלקה (המ"מ) וכן הלאה. לפחות בהתחלה אתה בקשר רק עם המ"כ שלך ואם אין ברירה אז אם המכי"ם האחרים במחלקה. אתה לא אמור לפנות לסמל או למ"מ אבל עם הזמן,מנסיוני,זה נהיה יותר גמיש.
הטירונות מאורגנת לפי שבועות. אני אציין כמה מהם,לא בהכרח לפי הסדר שבו הם יהיו: שבוע קליעה (יש יותר מאחד כזה),שבוע שדאות (ככל הנראה השבוע הכי קשה בשירות שלך,פעם ראשונה שאתה ישן בשטח,מקפיצים אותך בלילה עם ירי כדורי סרק(חקי"ם) ומתחילים ללכת וכל מיני דברים כאלה) שבוע פק"לים,כנראה שלקראת סיום הטירונות - פק"ל זה בעצם ייעוד "אקסטרה" מעבר להכשרה הרובאית שלך.למשל לקלע יש כוונת טלסקופית על הנשק,למטוליסט מטול רימונים צמוד לנשק האישי,לנגביסט מקלע נגב וכו' וכו'.שבועות שבהם תעשה שמירות ותורנויות (תהיה חזק..זה יעבור) וכו'.יהיו לך גם הרבה מסעות,כלומר הליכה עם ציוד לוחם (קסדה ברכיות ווסט) בקצב מהיר (אצלנו זה היה 6 קילומטר לשעה,מן הסתם גם אצלכם) כשלאט לאט המסעות מתארכים ובסופם פותחים אלונקות.כשפותחים אלונקה הקצב יורד אבל המשקל הופך את הקטעים האלה לקשים-קשים מאוד.
אם תחליט לצאת לחובשים - אחרי חודש בערך אתה תצא לקורס של שלושה חודשים בעיר הבהדי"ם ותדלג על רוב הטירונות..

אם אתה בעניין של פיקוד או אפילו קצונה - די מוקדם כבר מסמנים את מי שמיועד לפיקוד ויצא לקורס מכי"ם,לרוב היציאה לקורס מכי"ם קורית כמה חודשים אחרי העלייה לגדוד,לפעמים מוקדם יותר (מיד בסיום ההכשרה) ולפעמים מאוחר יותר (הקצאה שנייה)."דרך המלך" ליציאה לפיקוד היא להתנער כמה שיותר מהר מהשוק של ההתחלה,לעשות טוב את המשימות וגם לדחוף ולעזור לאחרים בכיתה ובמחלקה.כמובן לא בצורה מתנשאת,אתה חבר שלהם,לא המפקד שלהם. אם יזהו שיש לך פוטנציאל ימנו אותך די מהר ל"מפקד חוליה" כלומר מי שבתרגילים מפקד על הכח הקטן ביותר. גם אם לא מינו אותך זה לא סוף העולם,עוד יעברו הרבה מים בירדן עד היציאה לקורס מכים,אבל זה המסלול הרגיל.

באימון המתקדם התרגילים נהיים מורכבים יותר ואתה משתמש בכל אמצעי הלחימה של המחלקה. אתה תבלה הרבה שבועות בשטח (שבוע כיתה,מחלקה,לוחמה בשטח בנוי,אולי גם סבך) ותעשה מסעות ארוכים יותר ויותר.כנראה שגם ישלחו אותך לתגבר בגזרות כאלה ואחרות ותתחיל להרגיש טיפה מה זה פעילות מבצעית.הדיסטנס(או בשמו הרשמי "מרחק פיקודי") יתחיל לרדת. בהתחלה תוכל לקרוא בשם שלו למפקד שלך,אחרי זה למ"מ ולסמל ובסוף למ"פ ולמפל"ג (כלומר לרב סמל פלוגתי (רס"פ) ולסרספי"ם שאחראים על הלוגיסטיקה בפלוגה.אני בספק אם אתה תאהב אותם...) לקראת סוף ההכשרה תעבור שבוע מלחמה שבו תעשה כמה תרגילים פלוגתיים באש חיה,אולי גם בשיתוף פעולה מסוים עם טנקים ובעיקר תלך מלא עם וסט ותיק לואו,מין תיק טיולים רק הרבה פחות נח..ולא ממש לטיולים.. בסוף בסוף יהיה לך מסע כומתה של כמה עשרות קילומטרים,לא יודע כמה זה בדיוק בכפיר. כמה ימים אחרי תקבל את הכומתה המנומרת,תעזוב את הבא"ח ותצטרף לגדוד שלך שבו תהיה עד סוף השירות (אלא אם כן תצא לפיקוד).

קח את זה בטוב. גם כשממש קשה קח נשימה עמוקה ותזכור שהכל עובר.אל תיקח ללב צעקות ועונשים וכו',גם המפקדים שלך היו פעם טירונים שוקיסטים והם בסך הכל ממלאים את התפקיד שלהם. על כל מה שתיתן ותעזור לחברים שלך,חוץ מזה שזה מה שצריך ומוסרי לעשות כלוחם בצה"ל, אתה גם תקבל פי שתיים. בגלל הלחץ והקושי הרבה מריבות קטנות יכולות לצוץ במהלך השירות,במיוחד בהכשרה אבל מנסיוני זה כמעט בלתי אפשרי להישאר מסוכסך עם מי שאיתו אתה מחר תצא למסע ותצטרך לדחוף אותו כשהוא ירגיש שהוא לא יכול יותר,אז תשתדל לקחת את הדברים בקלות גם מהבחינה הזאת.
תן מקום לציניות ולצחוקים אבל תן גם מקום לתחושת המשמעות שבלהילחם בשביל העם היהודי ומדינת ישראל.אתה עושה את הדבר הכי חשוב בעולם ואתה תפיק ממנו המון מעבר לתרומה למדינה.בהצלחה!
_____________________________________
"האוניברסליזם,שצמצם כל דבר לדרגת המכנה המשותף הנמוך ביותר שחל על כל בני האדם בזמן מן הזמנים,נטל בכך מן החיים ומן האידאלים את התוכן הייחודי,שלבדו העניק להם משמעות".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:09

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר