לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2019, 19:41
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bobka שמתחילה ב "האם SSD יכול לפגוע במחשב נייד?"

ככל שידיעתי מגעת, התשובה לשאלה בכותרת האשכול היא "לא רבתי".

אבל השאלה היא אם אתה שואל את השאלה הנכונה.

השאלה הנכונה צריכה להיות: האם החלפת כונן קשיח (לא משנה אם הוא SSD או לא) באופן לא מקצועי יכולה לפגוע במחשב (לא משנה אם הוא נייד או לא) - ולשאלה הזו התשובה היא כבר "כן" - בין אם בגלל נזק מכני (מכה לא נכונה/הפעלת יותר מדי לחץ במקום הלא נכון), בין אם נזק חשמלי (מישהו שכח בורג שעושה קצר) ובין אם כנזק מפריקת חשמל סטטי במעגל.

אני לא טוען שצריך להיות מקצועיים מדי כדי להחליף דיסק קשיח - למרות שהאמת שזה תלוי בדגם. יש מחשבים שזה להסיר מכסה פשוט ולשלוף את הדיסק מהצד. יש כאלה שצריך לפרק את גב המחשב. יצא לי להחליף גם במחשב שהייתי צריך לפרק את כל המארז מאחורה ומקדימה, להוציא את המקלדת ומשטח העקיבה, לנתק את הכבלים השטוחים שלהם עם המחברים הרגישים למדי, לשחרר את הצירים שמחזיקים את המסך, וגם אחרי כל זה, היה סיוט להחליף את הדיסק (תודה LG!). הצלחתי בסוף, אבל זה לקח לי שעה+. לעומת מחשבים אחרים שזה לוקח לי שתי דקות הכל כולל הכל. במקרים הפשוטים האלה צריך בסך הכל לעבוד בעדינות, לוודא שאתה פרוק מחשמל סטטי לפני שאתה נוגע ברכיב כלשהו, ולנתק את המחשב מהחשמל כולל סוללה.

אם אתה מתכנן להחליף לבד חלקים במערכת מחשב שלימה, את הבירור לגבי האם זה מבטל את האחריות או לא, כדאי לעשות לפני הקנייה, ובהנתן מספר אפשרויות (יצרנים שאצלם זה שובר את האחריות ויצרנים שאצלם זה לא) - לבחור באפשרות הנכונה מבחינה צרכנית.

נ.ב. לא בטוח שה SSD שאתה הולך להתקין ושהיה מגיע מובנה עם המחשב, הוא בדיוק אותו SSD. יש סוגים שונים, סלוטים שונים, יצרנים שונים, וביצועים שונים. לא רק הנפח קובע את המחיר. אין לי מושג איך מתחלקים ה 1200 ש"ח בהצעה שלהם בין הדיסק לעבודה. ניתן להציע פשרה - לבקש רק את עלות החלפת הדיסק במעבדה ולהביא את הדיסק החדש איתך. אני אופתע אם זה יעלה יותר מ 250 שקל, אבל... לנובו... הכל יכול להיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר