לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2019, 03:45
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
העומס בבתי החולים בארץ נובע בעיקרו מהריבוי הזר שנכפה על מדינת ישראל בשל שגשוגה

מבקרי השלטון בארץ מאשימים את הממשלה בעומס הרב הקיים בבתי החולים. אך האמת הפשוטה היא כי אותם מבקרים בעצם צריכים להפנות את האצבע המאשימה אל עצמם בלבד.
לישראל הגיעו כ80 אלף מסתנני עבודה מאריתראה סודן וגיאורגיה. כל נסיון מצד השלטון להשיבם לארצם נתקל בהתנגדות גורמי השמאל בארץ אשר מעמידים סוללת עו"ד איכותית לטובת המסתננים.
למסתננים נולדו ילדים ואין היום כמעט גן ילדים (חילוני) בערים בהם השתקעו המסתננים, שאין בהם מילדי המסתננים.
במקביל לזה, יש המון ערבים מעזה ירדן ויו"ש שמעדיפים את הרפואה בארץ ומתחזים לתושבי ישראל כדי לקבל טיפול כאן. בהמון מקרים העובדים הערבים בתי החולים מעלימים עין ומאפשרים למתחזים את הטיפול.
לכל המקרים האלה יש מחיר והוא בפגיעה קשה במתן שירות לאזרח הישראלי.
מה שאבסורד בכל הסיפור הזה הוא הביקורת שמעבירים גורמי זכויות אדם והתקשורת בארץ כלפי הממשלה ובעיקר כלפי שר הבריאות על המצב הבלתי נסבל בבתי החולים.
אותם גורמים שמונעים מהממשלה להשיב את המסתננים לארצם ובכך להפחית את העומס בבתי החולים,
(ואת הנטל הכלכלי על בתי החולים, כי רובם המוחלט של המסתננים לא משלמים עבור הטיפול) מפנים אצבע מאשימה כלפי הממשלה על אוזלת יד בעניין החולים.
לפי דוחות שהביא כלכליסט לפני כשנתיים, מפי דו"ח של ארגון רופאים למען זכויות אדם, את רוב החובות האבודים בעקבות טיפול במהגרים ובמבקשי מקלט זרים בין 2013–2016 צבר בית החולים איכילוב. משרד הבריאות לא מוצא פתרונות הולמים לבעיה
תאמינו או לא, בשנתיים האחרונות, כולל ממש בשנה זו 2019, המצב האבסורדי ממשיך ואפילו הוכפל!

רק מעטים מבוטחים

מדובר בכספים שיצאו מקופות בתי החולים הללו — חלקם ממשלתיים וחלקם בבעלות שירותי בריאות כללית — ולא יוחזרו. כלומר, כסף שהושקע בטיפולים דחופים ללא שיפוי מצד המדינה, קופות החולים או ביטוחים פרטיים כפי שנהוג עבור אזרחי ישראל במקרים רפואיים דומים. הסיבה המרכזית לבור הפיננסי שנפער לבתי החולים הציבוריים היא היעדר מדיניות סדורה של משרד הבריאות בטיפול במהגרים ובמבקשי המקלט.

כיום אין למהגרים ולמבקשי המקלט ביטוח בריאותי הדומה לזה שיש לאזרחי ישראל בשל היותם נעדרי מעמד רשמי. ניתנת להם האפשרות לרכוש ביטוח בריאותי פרטי — על ידיהם או על ידי המעסיק שלהם אם הם עובדים בישראל — אך בשל העלויות הגבוהות רק למעטים ניתנת האפשרות להיות מבוטחים. עם זאת, כשמתעוררים מקרים רפואיים דחופים, הם מפונים לאחד מבתי החולים הציבוריים ומקבלים טיפול רפואי שגורם לחובות הללו. לפי נתוני רשות ההגירה, נכון לאפריל 2019 שוהים בישראל 68,000 מבקשי מקלט מאפריקה, כש־90% מהם הגיעו לכאן מאריתריאה או מסודן.

במשרד הבריאות ערים לפערים הקיימים ואף מנסים לטפל בהם, אך מדובר במעט מדי ובמקרים רפואיים מסוימים — מאוחר מדי. המשרד אף הקים לפני כמה שנים מרפאה באזור התחנה המרכזית בתל אביב והשקיע בה אשתקד 4.1 מיליון שקל. אך המרפאה מספקת מענה רפואי חלקי בלבד עבור אוכלוסיית המהגרים ומבקשי המקלט, וכך הם נדרשים להתפנות לקבלת טיפול בבתי החולים הציבוריים באזור.
לממשלה נותרה הברירה היחידה והיא להקים בתי חולים נוספים עבור אותם תושביה הלא ישראלים, או פשוט להשיב את אותם המסתננים שאין כל סכנה עבורם בארצם.

נערך לאחרונה ע"י navital בתאריך 11-04-2019 בשעה 03:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2019, 10:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה רחוק מלהסביר את המצב הבלתי נסבל בצפון הארץ
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "מדויק אבל החוצניקים ריכזו עצמם במרכז ולכן העומס וההפסד הכלכלי בעיקר לאיכילוב ולבתי"

לבית חולים העמק בעפולה, שמשרת אוכלוסיה בסדר גדול רב מאוד, יש חדר מיון ובו אולם המתנה שלא עולה בהרבה בגודלו על חדר המשרד שלי. כשיצא לי להגיע לשם עם אשתי בשעת עומס אפילו מקום לשבת היה קשה למצוא. וזה מתורגם לזמן המתנה של שעות. וזה עוד בית חולים טוב יחסית. בבתי חולים אחרים בצתפון גם איכות הטיפול הרפואי גרועה בממוצע. ויש שירותים רפואיים חיוניים שבשביל לקבל אתה תצטרך להגיע למרכז. כשהבת שלי הייתה צריכה ניתוח של מומחה היינו צריכים להעביר אותה לדנה. ואני חייב להגיד שעם כל הכבוד שלי למחלקת הילדים בבית ולים העמק (ויש לי הרבה כבוד) אי אפשר להשוות בכלל.
ישן 11-04-2019, 14:18
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא רק שלא עלה - ירד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "את ז שצריך יותר רופאים ואחיות היו אמורים להבין מזמן"

שטח בנוי שהוקצה למחלקות (ולמיטות) תועדף ע"י בתי החולים למטרות אחרות,
קניונים וחניונים למשל.
לא בגלל שראש הממשלה מרושע,
ולא בגלל שמנהלי בתי החולים מרושעים,
אלא בגלל שזמני האישפוז התקצרו (המלצה רפואית ושיפורים טכנולוגים).

העליה מברית המועצות - הביאה איתה ברכה גדולה. המון היי-טק ומהנדסים ורופאים - ועכשיו אכן צריך להסתדר בלעדיה,
וזה אומר שצריך השקעה בהכשרת רופאים ואחים (וכנראה תוספת-שכר לאחים).
בניית פקולטות חדשות באריאל ובצפת למשל, לצד הגדלת הקיימות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
התשובה היא שהבריאות פשוט לא הייתה (ועדיין איננה) בראש סדר העדיפויות.
מכיוון שהבריאות מסתמכת על מס ותקציב ייעודי - יש למשרד יתרון גדול על שאר השירותים.
השאלה היא - לגבי הגדלת המס הייעודי הזה.
לזכרוני ליצמן ניסה להעלות את המס, הוכשל בעבר (מה שאומר שגם האופוזיציה לא תמכה),
ועכשיו מנסה שוב.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-04-2019 בשעה 14:20.
ישן 11-04-2019, 14:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין צורך בתוספות שכר-הביקוש למקצועות אלו גבוה מאוד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא רק שלא עלה - ירד"

ואני מתייחס גם לסיעוד וגם לרפואה. הבעיה היא שגם היום אין די מוסדות להכשרה.
ויש פה עוד עניין שצריך לקחת בחשבון- האוכלוסיה מזדקנת. מה שאומר עוד יותר עומס על מערכת הבריאות.

לגבי תקציב הבריאות: אני לא מתמצא בזה אבל נראה לי הגיוני שאם צריך הממשלה יכולה להפנות לשם יותר תקציב על חשבון מקומות אחרים (קרי-לאו דווקא דרך העלאת מס). וגם אם לא כך נעשה עד היום-תמיד אפשר לשנות.
ולגבי מיסוי ובריאות- אני מניח שאתה ער לכך שכבר היום מי שהפרוטה מצויה בכיסו משלם בנוסף למס הבריאות גם על ביטוח רפואי פרטי אחרת מצבו ומצב משפחתו יהיה בכי רע. כלומר, לפחות חלקנו אכן משלמים יותר מס כדי לקבל שירותי בריאות שבעבר קיבלנו ממילא.
ישן 11-04-2019, 15:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לפי מה שהבנתי - הביקוש לעבוד כאחים/אחיות לא גבוה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין צורך בתוספות שכר-הביקוש למקצועות אלו גבוה מאוד"

לכן הגדלת בתי הספר לאחיות לא תעבוד - כי מתקשים למלא אותם. עבודה קשה ותגמול נמוך.
וברפואה המצב הפוך - הביקוש בשמיים, השכר בשמיים. ואין הכשרה בארץ אז טסים ללמוד בבולגריה.
ובהחלט הזדקנות האוכלוסיה משמעה שאלו התשתיות שיש לשים עליהם דגש (הרבה יותר מהמיטות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לגבי תקציב הבריאות: אני לא מתמצא בזה אבל נראה לי הגיוני שאם צריך הממשלה יכולה להפנות לשם יותר תקציב על חשבון מקומות אחרים (קרי-לאו דווקא דרך העלאת מס). וגם אם לא כך נעשה עד היום-תמיד אפשר לשנות.
גם כשהממשלה מפנה לשם תקציב - זה אף פעם לא מספיק.
זה בריאות - ולכן זה תמיד הכי חשוב, והדרישה שם תמיד גבוהה,
ומלכתחילה יש התחייבות ממשלתית להשוות את התקציב המתקבל ממס הבריאות, ונותנים מעבר.
וזה שהשירות שם כ"כ יעיל - מספק הצדקה מושלמת - לכך שכסף ישפך למערכת יעילה ויתועל הכי טוב לתועלת הציבור.
כך שאם יש הצדקה להעלאת מס, בלי להסתמך על תוספת-שנתית (שמחולקת רק אם יש לחלק) - זה לבריאות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולגבי מיסוי ובריאות- אני מניח שאתה ער לכך שכבר היום מי שהפרוטה מצויה בכיסו משלם בנוסף למס הבריאות גם על ביטוח רפואי פרטי אחרת מצבו ומצב משפחתו יהיה בכי רע. כלומר, לפחות חלקנו אכן משלמים יותר מס כדי לקבל שירותי בריאות שבעבר קיבלנו ממילא.
אני מודע לכך - שיש היום המון כאלו שהפרוטה מצויה בכיסם,
ותוספת קטנה על ביטוח כזה - מספק תועלת תיאורטית גבוהה במחיר נמוך.
הרבה-הרבה יותר ממה שפעם קיבלת חינם (כל ניתוח או השתלה בחו"ל למשל, כל טיפול נסיוני בארץ, ועוד המון שירותים שפעם עשו עליהם מגביות-ארציות)
המחיר הנמוך של ביטוח כזה משמעו - שהצורך האמיתי בכל הדברים האלו - נמוך. תקציב הבריאות מכסה כמעט-הכל.
את הכסף הגדול הביטוחים האלו מקבלים על ריסק: אם תשלם תקבל מליון שקל הוצאות לא-רפואיות במקרה של מחלה-קשה. והריסק הזה הוא פשוט מיותר.

ואני גם מודע לקיומם של דרכים לעקוף את התור, בלי לשלם, אם באמת צריך.
ורוב האנשים לא צריכים.
אז לעומת הסטיגמה - רוב האנשים לא עוקפים.
(ואגב - בבתי המרקחת, יש היום מערכת ניהול-תור שבה יש אופציה מובנית לעקוף - ואין ABUSE).

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-04-2019 בשעה 15:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:07

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר