לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2019, 22:28
צלמית המשתמש של tigorek
  tigorek tigorek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.14
כלים וחומרים בהם אנחנו משתמשים

שלום
אני פותח שרשור של כלים וחומרים, איתם אנחנו עובדים בבניית דגמי קרטון.
מציע לגלגל את השרשור לכל אחד שיחפוץ בטובתו להציג את הכלים ולעשות את זה בפורמט הבא:
  • מה התחום העיקרי של בניה (מטוסים, רק"מ, רכבות, ספינות, מכוניות, חיות, דמויות...)
  • תמונות של כלים
  • הסבר על כל כלי: למה משמש, איפה נקנה, תכונות מיוחדות
  • תמונות של חומרים
  • הסבר על כל חומר: למה משמש, איפה נקנה

מאוד מקווה שאנשים לא התעצלו וימשיכו את השרשור, כי כך נוכל לתת מידע לכלל אנשים על הכלים שאיתם אנחנו משתמשים ואולי גם לנעץ את השרשור למעלה

אני אתחיל

אני בונה בעיקר דגמי רק"מ ולפעמים דמויות ודגמים מיוחדים שמוצאים חן בעיני, בלי קשר לחתום

כלים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שורה תחתונה מימין לשמאל:
  • כלי חיתוך - משמש בעיקר לחיתוך חוטי תיל לחלקים שאי אפשר לבנות מנייר. נקנה ב-Ace
  • מלקחת - לכיפוף חוטי תיל לצורה רצויה. לא זוכר בדיוק איפה קניתי, אבל אפשר למצוא בכל חנות כלים
  • מספריים - בעיקר לחיתוך חלקים גדולים של הדף, כדי לחתוך בקלות חלקים קטנים. יש לציין שאני לא חותך פריסות עצמן עם מספריים, אלא רק עם סכין ביצוע. נקנו בחנות כלי כתיבה
  • סכין OLFA AK1 - סכין ביצוע (אומנות) לחיתוך חלקי פריסות. נוחה לחיתוך חלקים יחסית גדולים. הוזמנה באיביי
  • סכין OLFA AK3 - סכין ביצוע (אומנות) לחיתוך חלקי פריסות. נוחה לחיתוך חלקים קטנים. לפי מה שבדקתי כבר לא נמכרת יותר. הוזמנה באיביי
  • סכין EXCEL - סכין ביצוע (אומנות) לחיתוך חלקי פריסות. חיקוי דמוי OLFA AK4.נוחה לחיתוך חלקים מיוחדים עם עקומות. יש אפשרות להחליף להבים בכל מיני צורות וזוויות לחיתוך אופטימלי. נקנה באופיס דיפו
  • צבת מקצועי Pro's Kit דגם 1PK-102T - צבת מיוחד לדגמי פלסטיק, שכמובן אפשר להשתמש בו גם בדגמים שלנו. אצלי הכלי העיקרי בזמן הדבקה של חלקים קטנים ובכלל כלי מאוד שימושים, במיוחד בדגמים מפורטים. מאוד נוח לאחיזה ביד ואחיזה של חלקים קטנים. נקנה באיביי
  • עט-מצביע - עט שנפתח למצביע. נוח לגלגול צינורות בכל מיני קטרים. בהתאם לקוטר בוחר את החלק בעט. עוד מימיי כמדריך בטכני
  • מקלות שיוף - לא בשימוש רב, אבל לפעמים יש צורך בשיוף חלק שנספג בדבק מגע או חלקי סקרץ' לא מקרטון. מארגז כלים של אבא שלי

שורה עליונה מימין לשמאל
  • דבק שלוש שניות ג'ל Loctite - דבק מגע להדבקת חלקים קטנים, חלקים צלע לצלע וחלקים לא מקרטון. אני בחרתי במיוחד ג'ל, כי איתו יותר קל לעבוד והוא לא נוזל על כל החלק. נקנה באיביי
  • דבק Big School - דבק לבן, הדבק העיקרי בסוג של דגמים שאני בונה. שפופרת קטנה עם פיה צרה נוחה מאוד להדבקת חלקים. נקנה בחנות כלי כתיבה
  • כרית ג'ל של פד עכבר - כרית חתוכה מפד. שימושית לגלגול חלקים, כאשר יש צורך להביאם לצורה מעוקמת. במקום לעשות את זה על כף היד. נקנה בקי.אס.פי
  • צבת רגיל - צבת שכמעט לא בשימוש, אבל לפעמים נוח לכופף איתו חוטי פלדה רכים. מארגז הכלים של אבא שלי
  • דוקרן - שימושי לעשיית חורים בפריסות ובכלל כלי עזר למיקום חלקים על דגם. נקנה באיביי
  • דבק UHU Twist&Glue - דבק ידוע. אצלי בשימוש רק בהדבקת חלקים גדולים לקרטון, מכיוון שהוא לא על בסיס מים. נקנה באופיס דיפו
  • נייר שיוף - לא זוכר מה הדיוק, אבל גרעיניות קטנה. שימושי בשיוף חלקי צלעות חלקי קרטון, להתאמה מושלמת. נלקח מארגז כלים של אבא שלי

למעלה ולמטה
  • סרגלי פלדה 30 ס"מ ו15 ס"מ - סרגל גדול שימושי לחיתוך חלקים ישירים גדולים וקטן לחיתוך קטנים ולכיפוף. הדגש הוא על פלדה, כי עוברים עם סכין וסרגל פלסטיק נהרס עם הזמן

כלים מיוחדים

למעלה
  • סט פאנצ'ים חלולים - נקה לצורך חירור חלקים. כמעט לא בשימוש, עקב כך שההשחזה עם זווית מבחוץ וקשה לחורר בקוטר הרצוי. יש עוד אחד קטנצ'יק של 1 מ"מ באמצע. נקנה באיביי (בטעות כרית ג'ל קפצה לביקור גם בתמונה הזאת
למטה
  • חומר מדביק UHU patafix - חומר דמוי פלסטלינה שנדבק לכל דבר ואינה משאיר סימנים. נוח לקיבוע חלקים לצורך צביעה וכל שימוש אחר שתמצאו. נקנה באיביי
  • חוגת חיתוך OLFA - חוגה לחיתוך עיגולים. כעיקרון כלי מאוד שימושי, אבל עד עכשיו לא הצלחתי ללמוד להשתמש בה כך, שאוכל לחתוך עיגול בדיוק בקוטר הרצוי

חומרים וצבעים

מלמעלה למטה
  • צבעי מים יבשים - צבעים עיקריים שלי, בגלל הגוונים המיוחדים והיכולת לערבב כל כמה צבעים לקבלת גוון רצוי. מאוד שימושי בדגמי רק"מ, עקב פליטרת צבעים מיוחדת ולא בסיסית. הובאו איתי לפני 29 שנים מאוקראינה
  • צבעי אקריל Tamiya Color - צבעים בכמה גוונים מיוחדים,כמו Gun Metal ולבן. מאוד נוחים לשימוש, כי הם אקריליים ונוזליים. נקנו באיביי
  • מכחול צביעה - מכחול גודל 1. נוח לצביעת קצוות פריסות.. נקנה בחנות כלי כתיבה
  • סיכות משרדיות - שימושיות לדימוי צינורות וכו'
  • חוטי הלחמה בקטרים שונים - באיזה שהוא שלב הבנתי שהכי נוח ליצירת חלקים דמויי צינור, דווקא מחוטים האלה, כי הם קלים לכיפוף גם בקטרים גדולים יחסית. בינתיים אספתי מגוון קטרים שימושיים ואולי בעתיד אוסיף עוד
  • חתיכת רשת נגד יתושים - שימושי לדימוי רשתות הגנה

ואיך אפשר בלי משטח חיתוך ועבודה של OLFA. אצלי בגודל A3. מספיק לדגם רק"מ בגודל בינוני

נערך לאחרונה ע"י tigorek בתאריך 07-04-2019 בשעה 22:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2019, 22:42
צלמית המשתמש של tigorek

כבונוס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tigorek שמתחילה ב "כלים וחומרים בהם אנחנו משתמשים"

אני מניח שכדאי גם לספר לכם על סטודיו צילום ביתי ונייד שאני משתמש בו לצורך צילום חלקים גמורים ודגמים שסיימתי. לא בתור פרסומת, אלא יותר להצגת אפשרות לצילום יפה של חלקים בצורה מאוד נוחה

הסט הזה מגיעה בשקית קנבס וכולל מעמד עצמו וכמה רקעים בצבעים שונים.
הכל עשוי מפלסטיק גמיש או סוג של

זה הסט עצמו בשקית

זה המעמד מפורק

זה מעמד מורכב

רקע לבן לא שקוף מונח על המעמד. הוא נכנס בין דפנות כמו במסילות ונתפס למטה עם תפסן כפתור

ומגוון רקעים בצבעים שונים

יש גם רקע לבן שקוף לצילום מלמטה.

אחרי הרכבת המעמד עם רקע רצוי, פשוט מנחים את הדגם או החלק באמצע ומצלמים
בסוף החלקים יוצאים על רקע אחיד בצורה יפה ועם צבעים לא מעוותים. הרקעים מיוצרים כך, שנותנים לאור להתפזר בצורה שווה ולהבליט את החלק/דגם
לדעתי ראיון גאוני לאחסון ושימוש, במקום סטודיו מקצועי מגושם ויקר. לפי מיטב זכרוני יש כמה גדלים שונים שמתבטאים ברוחב המעמד/רקעים

הנה דוגמה

נערך לאחרונה ע"י tigorek בתאריך 07-04-2019 בשעה 22:45.
ישן 08-04-2019, 21:16
צלמית המשתמש של tigorek

קרטון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tigorek שמתחילה ב "כלים וחומרים בהם אנחנו משתמשים"

שחכתי להוסיף את סוגי הקרטון, איתם אני עובד...
אז בלי תמונות - בדגמים שאני בונה בעיקר יש שימוש ב3 עוביים: 0.2 מ"מ, 0.5 מ"מ ו-1מ"מ
  • 0.2 - כעיקרון זה בריסטול, אבל אני מצאתי פתרון בכך שאת החלק שגזרתי מדף ספר הפריסות אני מדביק על אותו דף ומקבל את העובי
  • 0.5 - אני משתמש בקרטון קורנפלקס או דגני בוקר כשלהם. מסתבר שזה בדיוק עובי 0.5. היה דיון בקבוצה שהקרטון הזה לא נוח להדבקה ולא נדבק. אצלי בכל השנים של בניה זה לא קרה בינתיים
  • 1 - מציאת קרטון בדיוק בעובי 1 מ"מ הייתה משימה. בחנויות כלי כתיבה מוכרים 1.1 או יותר עבה. נאלצתי להזמין כמה דפים גדולים ביחד עם הדגמים שהזמנתי פעם מחו"ל. רק לא מזמן, בעזרת בוריס נוכחתי לדעת שיש חנות בישראל שמוכרת קרטונים בכל העוביים

סתם טריוויה - בדגם שאני מתכנן לבנות עכשיו יש מגוון עוביים מ0.2 עד 1.7 מ"מ בקפיצות של שתיים
ישן 09-04-2019, 09:22
  Bobby2002 Bobby2002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.16

שלום לכולם
אלו הכלים העיקריים שאני משתמש בהם
אז משמאל לימין, שורה עליונה
דוקרן - כלי חדש, התחלתי לעבוד איתו לא מזמן. מאוד נוח לאחוזה. משמש בעיקר למעבר על קווי קיפול. הייתי צריך לשנות לו את ההשחזה כדי שלא יפגע בנייר.
אבן השחזה - משחיז איתה את הדוקרנים ולהבים אם הקצה הפך להיות קהה. מאפשר לחסוך בלהבים.
סרגלי פלדה - סרגל 15 ס"מ, כלי עיקרי לחתוך והכנה לקיפול. יש גם 30 ס"מ אבל כמעט ואין לו שימוש
דוקרן קטן - עד לא מזמן היה הכלי למעבר על קווי קיפול. עשוי מ-4 גפרורי ג'אמבו עם מחט ריקמה. מחט כזה לא חד בקצה ולכן לא חתך את הנייר.
סכין XActo עם להב 11 - סכין טובה יחסים, קניתי בעלי אקספרס. די טובה לחיתוכים מדוייקים בקוטר קטן. אם אני חותך קרטון עם סכין, אז רק עם זאת.
איזמל מנתחים עם להב 11 - טוב לעבודה עם נייר. ממש חד. מאוד טוב לחיתוכים ישרים.
מספריים - מחנות ביוטי קר. אישתי נתנה לי כמה סוגים לניסוי ובסוף בחרתי את הצורה הזאת. כלי עיקרי לחיתוכים לא ישרים. יש גם מספריים שנקראים מספרי גננת לעבודה רצינית כמו חיתוך קרטון ביצוע.
מוט פלדה - בקוטר 5.5 ממ. משמש לעיגול חלקים. מעביר או מגלגל על החלק שצריך לכופף לאורך כף היד או לאורך הרגל. לקטרים יותר קטנים אני משתמש בשיפורים עץ בקטרים שונים. לא ממש זוכר מאיפה השגתי את המוט הזה.
סכין יפנית קטנה - בעיקר לחתוך קרטון עבה וחיתוכי הכנה. כמעט ולא משתמש בה. קניתי בהום סנטר לפני שנים
נייר שיוף 00 - משייף חלקי קרטון. עולה גרושים. קניתי בהום סנטר חבילה של 5 דפים בגודל A4.

שורה תחתונה - פצירת ציפורניים נפתחת. נוחה לשיוף חלקים קטנים. תרומה של אישתי
סט פינצטות - פינצטות זולות מעלי אקספרס. עלו 2 דולר לסט לכן לא ממש איכותיות. יש שם שתי פינצטות הפוכות, כלומר לחיצה פותחת שפתיים. נוחות במיוחד כשצריך להכניס משהו לתוך משהו ארוך.
פינצטת HAKKO - הפינצטה העיקרית והאהובה עלי. פינצטות בלימה מפלדת אל-חלד עם שפתיים קשיחות. עושה איתה הכל, לחיצות אחרי הדבקה, ניוד חלקים ועוד ועוד. ממש המשך כף היד שלי. ממליץ בחום. קיבלתי במתנה לפני 15 שנה מחבר. פינצטה כזו לא זולה בכלל, אבל אני לא יכול בלעדיה.
את
מתחת
ישן 10-04-2019, 08:24
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
הבטחתי תמונות

כלי עבודה שונים, באמצע מנקד ציפורניים מביוטי קר שעולה 3-4 ש"ח ונפלא למעבר על קווי קיפול, בנוסף קירטה מאותו מקום - דוקרן מעולה וחד. יש לי גם מחטי אינפוזיה שמחררים נפלא ללא עיוותי ניר בזכות החדות והמבנה שלהם.

תיבת תאורה לחריטת חלק אחורי של חלקים, בקופסת הסטיקים של בדיקות דם לשעבר יש דבק לבן שאני משתמש בו בעיקר בעזרת קיסם.

לופה עם תאורה + מנורה חזקה מתכווננת , על הלופה תליתי משטח פלסטיק שעליו אני שם שירטוטים, בצורה זו שרטוטי הבניה ממש מול העיניים.

אילתור לפינצטות, יש גם פינצטות פשוטות תוצרת סין שבדר"כ עושות את העבודה אבל אין כמו פינצטות על אמת, אלקטרונית לעבודה כללית (בת 40 +) רפואיות והפוכות, הרפואיות מסוכנות לאחר שהלסתות שלהן מחוספסות, אז בזהירות. לא רואים את המלקחיים הרפואיים שבמגרות, נפלא לאחיזה.

סט פאנצ'ים חלולים בקטרים קטנים, כדי לאפשר שימוש ביתי יש סדן עץ שעליו אני מניח כיסוי קרטון שסופג את המכה.

בתכנון יש סט פאנצ'ים חלולים נוסף בגדלים בינוניים, לגודל גדול יש סכין מחוגה, ולבסוף מקדחונת מיני במקום תחליף הדרמל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר