לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2019, 20:18
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
רבנים ממכינת "בני דוד" בעלי: גזעים מסביב עם בעיות גנטיות יהיו עבדים לגזע הרבנים

https://13news.co.il/item/news/dome...na-elli-231302/

ציטוט:

"הכי טוב להיות עבד של יהודי. הם שמחים להיות עבדים". לדבריו, זה עניין ביולוגי: "יש מסביבנו עמים עם בעיות גנטיות. הערבי רוצה להיות תחת הכיבוש כי יש להם בעיה גנטית, הם לא יודעים לנהל מדינה, הם לא יודעים לעשות כלום. תראה איך הם נראים". בהתייחס לגזענות, הצהיר הרב כי "אנחנו מאמינים בגזענות. יש גזעים בעולם, ויש תכונות גנטיות של עמים, וזה דורש מאיתנו לחשוב איך לעזור להם. היהודים הם גזע מוצלח יותר".

אני חילוני בעוונותי, אבל שמעתי שהכל נעשה בדברו ואני מתעניין ברצונותיו. לצערי הוא לא בא לביקור כבר איזה 2000 שנה, ואין לי ברירה אלא להסתמך על אלו שכנראה נמצאים איתו בקשר קבוע, משום שהם מדברים בשמו.

למרבית המזל התפרסמה ההקלטה של הרב קשתיאל, ראש ישיבת "בני דוד" בעלי, והוא פתר את הסוגיות. רק שאלה קטנה: כשאני מסתכל על יהודים יוצאי רוסיה הם נראים בדיוק כמו הרוסים. גם היהודים יוצאי עירק נראים כמו העירקים, מתימן כמו התימנים, ממרוקו כמו המרוקאים, כורדיסטאן, הודו, פולנים וכדומה.

ברור אם כך שהגנטיקה של העם היהודי מושפעת מהגנטיקה של הגזעים השולטים באזורים מהם באו (שובבות היהודיות האלו - אהבו כנראה להתבולל).

בלי להיות רב (שזה מדען מוכשר בעיניני גזע) סביר להניח שהגזעים של אזרחים ישראלים שיצאו מעמים "נחותים" ישמחו להיות עבדים של הגזע הבכיר אליו משתייך הרב.

(הערה עיסקית: עבדות אגב יכולה להיות סטרטאפ היסטרי. שוס. האם מישהו יודע איך מצטרפים? האם רוסים ופולנים זה אותו דבר? יש לי חברים מקוריים מרוסיה פולניה ואפילו אחד ממוצא גרמני שיכולים לנהל אם צריך נציגים גיזעיים. הענין שאני מכיר מהנדס מעולה ממוצא מרוקאי שאני מנסה לשכנע לתת עבודה - הבעיה שהוא מחייב 150$ לשעה. יש מצב שהעם מסדר לנו איזו עבדות קטנה?)

מי שמקשיב טוב לסאב טקסט של החכם השני מבין מיד שחילון ופלורליזם זו השואה האמיתית של האנושות ומכאן שבה צריך להלחם. לא השואה ההיא שבה חיסלו הנאצים איזה 6 מיליון יהודים.

והוא מרחיב ומסביר שהיטלר צדק לשיטתו: אם קבוצה מסוימת באוכלוסיה היא זרע הפורענות לאנושות לדעתו, יש הגיון מוסרי ברצון להשמדה.

למכינה בעלי יש שאיפות להכשיר את מנהיגות העתיד של מדינת ישראל דרך הכוח הצבאי. יש מי שיאמר שההיגיון פשוט - אפשר להניח שברגע שכוח צבאי נאמן ישים ידו על נשק אסטרטגי הוא יוכל להשליט את רצונותיו על מדינת ישראל ושאר העולם בקלות. מי שמקשיב להקלטות גם יכול להבין קצת יותר.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 30-04-2019 בשעה 20:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2019, 22:21
  rpi rpi אינו מחובר  

מה שאמרת בענין "היטלר צדק" זה נכון, אבל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "המכינה בעלי הצמיחה את גדולי..."

החבר'ה בעלי כנראה מנסים למלא חלל תפיסתי בענין פתרון הסוגיה הפלסטינית - לענין זה סיפורי העבדים. זה מענה לסוגיה של התמשכות הכיבוש ללא פתרון מדיני. אם "הם רוצים להיות עבדים תחת היהודים הכובשים" ויש מענה הלכתי כזה או אחר, אין בעיה לכאורה להתיישב ולתת להם להיות עבדים. או במילים אחרות לאמר שזה בכוומת מכוון, קרי: עדיף להתייחס לפלסטינים כאל נכס מניב בעוד היהודים בטוב ליבם עוזרים לו להתפרנס.

שיטת ההשמדה באה כנראה לענות על ענינים אחרים.

אני בהחלט מסכים עם דעתך שיש מקום לצעדים קיצוניים ביותר. אני לא מבין איך הרב פרץ מגן על התבטאויות כאלו.

ברמה המעשית פרסום כזה עלול לזלוג לעולם המערבי. אם הדברים יקבלו הד בארה"ב (לרבות ענין הנכס) יש כאן פוטנציאל נזק אימתני. אם יפעלו עכשיו לסגירה או פטורין לפני שזה יהפוך לגל תקשורתי יהיה בכך משום סתימת פיות. ולדעתי כדאי להקדים את הגל.

בענין המהנדס המרוקאי אישתו מתנגדת. התקבלו איומים שאם מורידים לו דולאר אפשר לשכוח מהחריימה, אז בצער רב נסגר הסטרטאפ עוד לפני שנפתח.
ישן 30-04-2019, 23:51
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "מה שאמרת בענין "היטלר צדק" זה נכון, אבל"

הציטוט על העבדות והציטוט על היטלר הם שני ציטוטים שונים מאנשים שונים- הראשון של הרב קשתיאל והשני של הרב רדלר.

אותי,כ(סוג של) אדם דתי, בעיקר מביך הטון היהיר והמתלהם - חלק מהרבנים שם רואים את עצמם כברי סמכא לא רק בתורה אלא גם בפילוסופיה אפיסטומולוגית והסטורית,בפסיכולוגיה,בסוציולוגיה ובמה לא אבל אצל המ"מ שלי בטירונות ראיתי יותר ענווה וריאליזם מאשר אצל הרבנים האלה שמתיימרים להיות הוגי דעות מהשורה הראשונה.
יצא לי לראות במכינה שבה אני למדתי חוברת דקיקה של הרב רדלר על "וודאות וספקנות" שנפתחה בקביעה פסקנית ש"הספקנות" היא "מחלת נפש". לא המשכתי הרבה מעבר לזה אבל שיעשע אותי הניסיון לפתור סוגיה שמוחות כמו אלה של דקארט וקאנט התעמתו איתה במשך מאות בשנים - באיזו חוברת של 15 עמודים בערך למלשבים במכינת עלי. על הקביעה המתלהמת לגבי ה"מחלת נפש" כבר אין יותר מידי מה לדבר...

ריצ'רד סילברסטיין כבר חוגג על הסיפור בבלוג שלו,שאלוהי הנקמות יעזור לנו שזה ישאר שם...
דבר אחרון:מכינת עלי,על כל פגמיה,היא מוסד שיצא ממנו גם הרבה טוב.אני חושב שאם כל הצמרת הנוכחית שם תישלח אחר כבוד הביתה והמכינה תוכפף לאיזשהו פיקוח דווקא יהיה נכון לתת לה להמשיך לפעול.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 01-05-2019 בשעה 00:00.
ישן 02-05-2019, 13:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לצערי, כן
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "גם בשינה? וגם בערנות? זה כבר..."

מצאנו כי לא רק שבממוצע חבר'ה עם ADHD ישנים פחות טוב (רציפות שינה מופחתת, יקיצה מוקדמת וכו') אלא גם שאם משאריים את משך השינה קבוע עדיין רמת הישנוניות ביום גבוהה יותר. ובייחוד המצב חמור כאשר נכנסים למצב חסך שינה. אם נניח אדם לא יישאר ער עד 4 בבוקר אז הוא כמובן יהיה ישנוני אבל אם יש לו ADHD אז רמת הישנוניות הופכת קיצונית. מצאנו שיש לזה גם השלכות על התפקוד הקוגניציה הרגשית. כעת אנחנו מתחילים לבדוק האם ובאיזו מידה הריטלין עוזר מהבחינות האלה.
אגב, אנחנו לא היחידים שעוסקים בזה בשנים האחרונות. יש אף טענה שהולכת ומתפשטת לפיה שתסמיני הADHD הם במידה רבה פועל יוצא של פגיעה במחזור השינה-ערות.
ישן 02-05-2019, 23:32
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לצערי, כן"

ציטוט:
יש אף טענה שהולכת ומתפשטת לפיה שתסמיני הADHD הם במידה רבה פועל יוצא של פגיעה במחזור השינה-ערות.

אשמח להפניה.

ציטוט:
כעת אנחנו מתחילים לבדוק האם ובאיזו מידה הריטלין עוזר מהבחינות האלה

בהתחלה רציתי לכתוב, שאנקדוטלית מהניסיון שלי, בעיקר מזיק. מה שכנראה נכון בדפוסי שימוש מסויימים. מצד שני, אולי נראה לי שאני ישן יותר טוב בתקופות שאני לוקח (מוקדם).

ציטוט:
מצאנו כי לא רק שבממוצע חבר'ה עם ADHD ישנים פחות טוב (רציפות שינה מופחתת, יקיצה מוקדמת וכו') אלא גם שאם משאריים את משך השינה קבוע עדיין רמת הישנוניות ביום גבוהה יותר. ובייחוד המצב חמור כאשר נכנסים למצב חסך שינה. אם נניח אדם לא יישאר ער עד 4 בבוקר אז הוא כמובן יהיה ישנוני אבל אם יש לו ADHD אז רמת הישנוניות הופכת קיצונית.

שוב אנקדוטלית, זה תיאור שנשמע לי מאוד מוכר, מעצמי, ומאנשים אחרים. ניסיתם לחבר אנשים לEEG ולבדוק אם יש משהו שונה במחזורי השינה?

ישן 05-05-2019, 00:05

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בהחלט חיברנו ל EEG וזה הפרסום הבא שבקנה...."

ציטוט:
בהחלט חיברנו ל EEG וזה הפרסום הבא שבקנה....

וfMRI ? :-)
בכל מקרה אודה אם תשתף כשיהיה אפשר...
ציטוט:
לגבי ריטלין, ידוע לי כמובן שלהרבה חבר'ה בוגרים הוא לא עושה טוב. יש כל מיני אופציות אחרות שעובדים עליהם. יש גם לא מעט עדויות שתומכות בזה שאומגה 3 מסייע לטיפול בבעיה.

למדתי לחיות איתו. צריך להיות מודע למה הוא נותן, ולתופעות הלוואי. וכדאי לשלב עם טיפול מעבר.

אופציות אחרות- ניסיתי כמה (הרשימה ארוכה). לא הייתי מרוצה.

אומגה3 למיטב ידיעתי לא מגובה מחקרית. אני אוכל תזונה עשירה באומגה3 והיו תקופות שגם לקחתי כדורים, לא הרגשתי שום שינוי.

אני גם מבין ש ADHD זה אוסף סימפטומים שמאפיין, כנראה, מספר מצבים שונים של לקויות בתפקוד ה prefrontal cortex. אז מעבר לאינדבידואליות של הפרעות פסיכיאטריות, יש פה גם כנראה הפרעות שונות. אז ממש לא בהכרח מה שעוזר לאדם אחד יעזור לאחר. וריטלין הוא ראיה....

ישן 05-05-2019, 06:55
מנהל

קטעים Fmri אין לנו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE]בהחלט חיברנו ל EEG וזה..."

אתה מעלה סוגיה מאוד חשובה. בעיות פסיכיאטריות באופן כללי הן אוסף סימפטומים שמקבלים הגדרה די שרירותית של "דיכאון", "סכיזופרניה" וכו'. למעשה, הגורמים לסימפטומים מבחינת הפתולגיה העצבית יכולים להיות מגוונים ולכן התרופות אף פעם לא משפיעות על כולם. לכן פסיכיאטריה היא במידה רבה וניסוי וטעיה עד שמוצאים מה מתאים למטופל ספציפי.
לגבי אומגה 3- הספקנות מוצדקת אבל יש מחקרים תומכים רציניים. אני יכול לספר לך על מחקר שנערך רחב היקף שממש לאחרונה נערך בישראל על ילדים והראה תוצאות מאוד מבטיחות. זה משהו שגם אנחנו מגישים לגביו הצעת מחקר בימים אלו. כמובן, זה לא יתאים לכל אחד.
ישן 01-05-2019, 14:17

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הציטוט על העבדות והציטוט על..."

ציטוט:
(סוג של)

בעוד כמה שנים נתכתב פה ותהיה אתאיסט? או שאתה אתאיסט חופש כיפה מסיבות חברתיות?

ציטוט:
חלק מהרבנים שם רואים את עצמם כברי סמכא לא רק בתורה אלא גם בפילוסופיה אפיסטומולוגית והסטורית,בפסיכולוגיה,בסוציולוגיה

אתה טועה. לפחות האינטליגנטים שבהם מבינים על מה מדובר... הם מבינים שהם עומדים מול ישות אדירה ועצומה בדמות "תרבות המערב". הם גם מבינים את החוליים והמורכבויות שלה. הם רואים נהירה של בני הציבור הדתי לכיוון הערכים של תרבות המערב, עם או בלי הדת היהודית, או תוך מתן פשנות מחדש.

והם זועקים! כל התשובות אצלנו! כל התשובות תמיד היו אצלנו! אל תברחו! אנחנו יודעים הכל! והולכים למקום של פאנטיות... ביחד עם הבטחה לקהילה, וזהות, וקשר תרבותי חזק, אותו קונספט עובד יפה מאוד אצל המוסלמים...

הכרזה על "ג'יהאד" היא הדרך האופטימלית להיבדל מהגויים...

ישן 01-05-2019, 14:29
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה מדבר על חרדים - לא על אלו שתמצא במכינה בעלי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE](סוג של)[/QUOTE] בעוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
הם מבינים שהם עומדים מול ישות אדירה ועצומה בדמות "תרבות המערב". הם גם מבינים את החוליים והמורכבויות שלה. הם רואים נהירה של בני הציבור הדתי לכיוון הערכים של תרבות המערב, עם או בלי הדת היהודית, או תוך מתן פשנות מחדש.

והם זועקים! כל התשובות אצלנו! כל התשובות תמיד היו אצלנו! אל תברחו! אנחנו יודעים הכל!
מהות החרדיות היא בריחה להקצנה והסתגרות.
הציבור הדתי-לאומי פנה לדרך אחרת, קצת נאיבית - לא יצירת קהילה מסוגרת אלא התערות בחברה היהודית ונסיון לשיפורה - לצד שימור הזהות הדתית.

מה שפורסם נראה ממש רע,
כמו התממשות אזהרות החרדים כשהציונות-הדתית הייתה בתחילת דרכה

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 01-05-2019 בשעה 14:33.
ישן 02-05-2019, 08:14

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE](סוג של)[/QUOTE] בעוד..."

אה,אני לא מכחיש שהם אינטיליגנטים.פשוט שהם מדברים ביהירות ומתייחסים לענייני אמונות ודעות באיזשהו מין מאצ'ואיזם זחוח ומגוחך(שאולי מושפע מהאופי הצבאי של המקום).רבאק,זה דיון תיאולוגי,לא הסתערות בדילוגים על כיפה.

גם "טקטית" זה לא חכם.אולי על בני 18 בלי יותר מידי רקע הסגנון הזה יעבוד - כשהאינטיליגנטיים שבהם ישתחררו מהצבא וילכו לאוניברסיטה יש סיכוי טוב הם יבוזו ליהירות ולשטחיות שדחפו להם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
בעוד כמה שנים נתכתב פה ותהיה אתאיסט? או שאתה אתאיסט חופש כיפה מסיבות חברתיות?

אתיאיסט? לא נראה לי,גג אגנוסט..
ולא יודע מה יקרה עוד כמה שנים,או עוד כמה שבועות.בינתיים סבבא לי לפסוח על שני הסעיפים..
ישן 01-05-2019, 20:07
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אני רק שאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "רבנים ממכינת "בני דוד" בעלי: גזעים מסביב עם בעיות גנטיות יהיו עבדים לגזע הרבנים"

מישהו פה טרח לשמוע את כל השיעור בהקשרו המלא?
גילוי נאות: אני לא. פשוט כי אחרי 8964908756 פעם שראיתי שמה שמדברים קשקוש אחרי שמיעת ההקשר המלא פשוט אין לי כוח לעשות את זה יותר.
אבל לגופם של דברים: עזבו, עלי היא לא הבעיה שלכם. כל יהודי אומר בחגים בתפילה "אתה בחרתנו מכל העמים...ורוממתנו מכל הלשונות...", בכל ספרי ההגות היהודיים מפורש שעם ישראל נבחר ויש לו כוחות שאין לשאר העמים. אין מקור אחד שיחלוק על הייחוד של עם ישראל לעומת הגויים.
וכמובן שיש את ההסברים הידועים של "כל אחד יכול להתגייר" וכו' אבל זה לא העניין. הבעיה שלכם כאמור היא לא עם עלי. הם סה"כ אומרים בקול את מה שכל יהודי מאמין יודע.

(קצת מזכיר לי את הזעזוע מהתמונה של הר הבית בלי המסגד אצל הרב רפי פרץ כמדומני, כאילו שזה לא שכל העולם הדתי מייחל שלוש פעמים ביום למחיקת המסגד הזה ובניית בית המקדש. נו נו.)

ישן 01-05-2019, 23:29
  rpi rpi אינו מחובר  

שאלה טובה. חיפשתי ולא מצאתי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני רק שאלה"

אבל אני מניח ששנינו ראינו את זה

אבל גם אם יצא מהקשרו עדין השאלות שאתה העלת בהקשר הרלבנטי נשארות על המדוכה. האם מישהו טוען שיש תימוכין גנטי לענין " אתה בחרתנו"...ו "...ורוממתנו..."?

לצורך הדוגמא ניקח כמה פרטים וכמה "עמים" וננסה לערוך ההשוואה: אם הייתי משווה את הגנים של השרה שקד, בר רפאלי ומירי רגב שאותם אפשר לראות ולשמוע - מי כאן הנבחר והמרומם?

או בהיבט יותר "עממי" -אם תשווה את העם היושב בארה"ב ביפן ישראל נורווגיה וגרמניה - מי מרומם מי נבחר ולמה?

הדבר השני שאדם דתי צריך להידרש לו הוא המשפט הבא שנאמר על ידי הרב רדלר:

ציטוט:
הקב"ה כבר הרבה שנים צועק שנגמרה הגולה אבל אנשים לא מקשיבים לו וזאת המחלה שלהם שאותה צריך לרפא על ידי השואה.

עזוב את הרגישות שקשורה ליום השואה. בוא נתייחס לעיקר: כשהרב אומר את זה אני מניח שהוא מתייחס לדעה מסוימת שרווחת בקרב הוגי הדעות שקשורים לעולם הציונות הדתית. השאלה הראשונה שצריך לשאול: איך הוא צועק? ואני לא יכול שלא לשאול איך הם מסדרים את הקונספט הבא - אם התרופה היתה השואה, מדוע הטרור המוסלמי אינו תוצר נלווה של צעקה אחרת והטרור המוסלמי הוא תרופה מתקבלת על הדעת?

ולא נוכל שלא להתייחס לעובדה שזה שמשתמש בגנטיקה לטיעונים אלו או אחרים יגיע בסופו של דבר לאבולוציה. ועל זה יש לנו כבר ויכוח ישן...

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 01-05-2019 בשעה 23:52.
ישן 02-05-2019, 05:20

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני רק שאלה"

א.לא,יש לך קישור?
הציטוט של הרב קשתיאל די ברור. אלא אם כן תגיד שהמשפטים:
""הכי טוב להיות עבד של יהודי. הם שמחים להיות עבדים". לדבריו, זה עניין ביולוגי: "יש מסביבנו עמים עם בעיות גנטיות. הערבי רוצה להיות תחת הכיבוש כי יש להם בעיה גנטית, הם לא יודעים לנהל מדינה, הם לא יודעים לעשות כלום. תראה איך הם נראים". בהתייחס לגזענות, הצהיר הרב כי "אנחנו מאמינים בגזענות. יש גזעים בעולם, ויש תכונות גנטיות של עמים, וזה דורש מאיתנו לחשוב איך לעזור להם. היהודים הם גזע מוצלח יותר". - נאמרו באירוניה מוחלטת או משהו הרי שהם פשוט מזעזעים."דבריי הוצאו מהקשרם" זו לא מילת קסם. אז תסביר ברחל ביתך הקטנה מה היה ההקשר.
אצל הרב גיורא רדלר זה קרה ("היטלר צדק" הכוונה היא שלפי תפיסת עולמו המעוותת הוא צדק וכו') אצל הרב קשתיאל לא.קראתי את הראיון איתו בסרוגים והוא לא מביא שום הסבר שפתאום יבהיר למה כשהוא אומר "שלערבים יש בעיות גנטיות" בעצם הוא התכוון שאין להם בעיות גנטיות...

" וכמובן שיש את ההסברים הידועים של "כל אחד יכול להתגייר" וכו' אבל זה לא העניין"

אה לא... זה בדיוק העניין.
כן,היהדות טוענת שהיהודים עליונים יותר מבחינה נשמתית,לא גנטית ובטח ובטח שהיא לא טוענת ש"לערבים יש בעיות גנטיות" או ש"הם שמחים להיות עבדים".זה פשוט הבלים גזעניים שכמיטב המסורת של מכינת עלי נאמרים באין סוף יהירות וזחיחות.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 02-05-2019 בשעה 05:23.
ישן 02-05-2019, 13:50
צלמית המשתמש של ai22

כך לפחות טוענים בגמרא
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שמעיה ואבטליון היו גרים???? זה בהחלט מעניין"

"מבני בניו של סנחריב לימדו תורה ברבים, ומאן נינהו? שמעיה ואבטליון"

לגבי דויד - הוא לא היה בן או נכד לגיורת - אלא נין לגיורת.
דויד בן ישי בן עובד בן בועז (שהתחתן עם רות)
אם "דם טהור" היה רלוונטי - כל עם ישראל היה בבעיה, ואפילו משה עצמו התחתן עם גיורת.
משמע - כל הסיפור לא רלוונטי.
יש "פגם" מסויים בהיותך גר, ואולי אפילו בן של גר. אבל זה פגם מאוד זניח.
על הורדוס התלוננו שמלך למרות שהיה בן של גר. אבל לא ניתן להפריד זאת מהרצון שמלך יהיה צאצא של דויד המלך, או לפחות של החשמונאים.
הורדוס תיקן זאת כשהתחתן עם בת חשמונאים - אבל אז קילקל הרבה יותר.

אם מחפשים סיבה גשמית לכך שהעם היהודי מצטיין בלימוד,
הייתי מביא את הנטייה של מצטייני-ישיבה להיות חתנים מבוקשים, להתחתן עם בנות-עשירים (כדי שיהיה פנאי ללימוד והנהגה) ולהוליד ילדים רבים.
לעומת מי שלא למד - ולא היה חתן מבוקש, ונטה פחות לריבוי מהיר.
לעומת הנטייה של משכילי הגויים - להוליד מספר ילדים מצומצם, או אפילו - להיות נזירים או כמרים, לעומת האנאלפביתים שהתרבו במהירות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 02-05-2019 בשעה 13:53.
ישן 02-05-2019, 21:26
צלמית המשתמש של maorhag

אני לא מבין כ"כ איזו טענה ספיציפית הדליקה אתכם.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הבעיה המרכזית היא שהוא לקח את זה למקום ביולוגי"

(כיוון שהדיון פה הוא ענייני ולא נגמר בפופליזם זול אני שמח להשתתף בו, גם אם מן הסתם לא נסכים)

אם הבנתי נכון, ותקנו אותי אם אני טועה, הבעיה היא בייחוס הגנטי/ביולוגי? הרי מה זה יהדות אם לא לאום שהוא נצר לאבות ואמהות מסוימים? ומה מגדיר אותי כיהודי אם לא אמא שלי?
אם אני מבין נכון את הרב קשתיאל אז הוא באמת לא מחדש כלום: לעם היהודי יש יתרון מובנה שבו בחר הקב"ה. הוא נשגב מכל העמים ובא למלא שליחות מיוחדת. זה שגר יכול להצטרף לא רק שלא סותר שום דבר (שהרי ברגע הגיור הוא מצטרף לעם היהודי ונהיה חלק ממנו, וממילא חלק מאותה השגחה עליונה על ישראל), אלא גם פותר את בעיית הגזענות: ה"גזענות" שהוא מדבר עליה לא באה לרמוס אף אחד, לא באה לבטל זכויות של איש אלא להפך: מתוך אותה "גזענות" (שאני קורא לה בפשטות: שליחות) רק יש יותר מחויבות ועבודה קשה לעם ישראל ויותר אחריות כלפי העולם כולו.
בניגוד לגזענות במובן המקובל שלה, כאן אם אתה מסכים לשליחות ונכון לקבל על עצמך סט שלם של חוקים, אתה מוזמן להצטרף למשימה.
מה שנשאר לי פה זו צורת התבטאות אומללה, שלא קולטת (בטח לא לפני 15 שנה) שבעולם החיצוני לא מבינים שפה של בית מדרש וצריך לנסח בצורה יותר טובה. הרי עיקרי הדברים שלו כתובים בכל ספרי ההגות היהודיים בהיסטוריה (ברצינות, אף אחד מהדתיים פה לא קרא כוזרי? אפילו פעם אחת בקריאה מהירה?), רק שהוא בחר "להגן" על המונח גזענות תוך כדי שהוא נותן לו פרשנות משלו, זו סה"כ טרמינולוגיה גרועה,באותה מידה היה יכול לנסח את זה אחרת.

ישן 04-05-2019, 23:42
צלמית המשתמש של ai22

זה המצב. תבדוק למה הFBI הגדיר אותו כמנהיג ארגון טרור
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הבדל תהומי"

לא בגלל פעילותו בישראל (מחוץ לשטח השיפוט של הFBI) - אלא בגלל פעילותו בארה"ב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
השוואות מהסוג הזה הם ביזיון השואה. חד וחלק.
הנסיון להפוך טענות גזעניות להחריד ללגיטימיות, ועוד ביום השואה, זאת זילות השואה.
חד וחלק.

לא ברור למה לאומנות אחת מדליקה אותך,
והשניה דווקא לא.
אבל כנראה שפיספסת - שלדעתו גם הנאציזם היה מוצדק,
וזה די צפוי שאנשים יתעצבנו ביום השואה מרב שמטיף במכינה ש"היטלר צדק".

אבל,
הנסיון להצדיק טיעון שהיטלר היה "ממש צודק" ורק "בצד הלא נכון", זו לא סתם "התבטאות לא נכונה",
אלא המשך טבעי לאימוץ הכהניזם.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-05-2019 בשעה 23:47.
ישן 04-05-2019, 23:49
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה המצב. תבדוק למה הFBI הגדיר אותו כמנהיג ארגון טרור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
לא בגלל פעילותו בישראל (מחוץ לשטח השיפוט של הFBI) - אלא בגלל פעילותו בארה"ב.

הנסיון להפוך טענות גזעניות להחריד ללגיטימיות, ועוד ביום השואה, זאת זילות השואה.
חד וחלק.

לא ברור למה לאומנות אחת מדליקה אותך,
והשניה דווקא לא.
אבל כנראה שפיספסת - שלדעתו גם הנאציזם היה מוצדק,
וזה די צפוי שאנשים יתעצבנו מזה ביום השואה.

אבל,
הנסיון להצדיק טיעון שהיטלר היה "ממש צודק" ורק "בצד הלא נכון", זו לא סתם "התבטאות לא נכונה",
אלא המשך טבעי לאימוץ הכהניזם.

אני רק מחיתי על הניסיון להשוות את היטלר לשום אדם. בטח שלא הרב כהנא.
אתה באמת לא מבין את ההבדל?
ההבדל הוא שהיטלר רצח מיליונים והרב כהנא מעולם לא התיימר לפגוע במי שלא רוצה לפגוע בישראל. זה הבדל כ"כ פשוט שצריך באמת להיות רע כדי להשוות ביניהם.
הבעיה בהיטלר היא לא שהוא דיבר על עליונות בין גזעים
הבעיה בהיטלר היא גם לא שהוא שנא יהודים
הבעיה היא ממש לא שהוא חשב שהגרמנים יותר טובים
הבעיה היא פשוטה: היטלר שחט למוות מיליוני יהודים. כ"כ פשוט. כשתראה לי מישהו שמתקרב ליישם אלפית מזה יהיה אולי ניתן לדבר על מונחים של נאציזם.

ישן 05-05-2019, 10:51
צלמית המשתמש של maorhag

ואני מבטיח לך
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אף אחד לא טען כאן להשוואות אחד לאחד"

שאם היטלר היה מסתפק בלגרש את היהודים מגרמניה הוא לא היה נצרב בהיסטוריה כפי שאתה מדבר עליו.
איך אני יודע? כי גירוש יהודים הוא עניין שבשגרה בהיסטוריה. עשו את זה כמה פעמים מכמה ארצות, ועל אף אחד מהם אנחנו לא מדברים בקנה מידה של נאצים.
אז בבקשה מכם, יותר ממה שאני מוטרד מכבודו של הרב כהנא אני מוטרד מביזוי השואה העמוק שאתם עושים פה: אם כל מי שעושה פיפס מושווה לנאצי, אז בעוד כמה דורות באמת אנשים לא יבינו מה הבעיה עם הנאצים.
תחסכו את ההשוואות ואת כל הקשקשת. פושע מתועב כמו היטלר אין,לא היה ולא יהיה מקרב העם היהודי. כל השוואה אחרת אתם מוזמנים לומר בפני מי שנצרבו על ידו מספרים, אולי הוא יחזיר אתכם לפרופורציות.

ישן 05-05-2019, 17:45
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז זהו, שלא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מה שהיטלר עשה ליהודים בגרמניה עוד בשנות השלושים, לפני שמישהו בכלל חשב על השמדה, היה מספיק כדי לזעזע את העולם. מן הסתם זה לא זעזע מספיק (גם ההשמדה לא, בזמן אמת) אבל ודאי לא נתפס כ"שגרה". אולי כי חלפו אי אלו שנים מאז ימי הביניים.
אני מאוד לא אוהב השוואות לנאצים או להיטלר, אבל במקרה הזה יש בסיס להשוואה. לדבר על תורת גזע ועל זה שיש עם שבנוי לשלוט ועם שבנוי להיות עבד זה לשחזר את מיין קאמפ.

ואם אתה חרד לכבוד התורה או לזיכרון השואה אז מה שצריך לקומם אותך זה אופן התבטאות רבנים אלו ולא הביקורת על כך.

ושוב השוואה תיאורטית לחלוטין שעוצמת עיניים מהמציאות. אתה יכול לכתוב את זה עוד מיליון פעם, אבל גזענים קיימים בכל העולם, נגד כל מיני גזעים, ובכל זמן. ובכל זאת היטלר היה אחד. והסיבה שהוא היה אחד היא שהוא פרקטית גם קיים והשמיד מיליוני בני אדם.
וגם לגבי התיאוריה אני לא מסכים. הרב כהנא לא דוגל בלפגוע בזבוב כל עוד הזבוב הזה לא מאיים עלינו, היטלר רצה למחוק גם יהודי אחד בקצה העולם, אלו עובדות.

ישן 05-05-2019, 18:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תורת גזע זה לא רק השמדה ונאציזם זה לא רק השמדה!"

אנחנו לא קוראים את אותם ספרי הסטוריה - אלא אם כן אתה מתעלם מההתנהלות כלפי שחורים (בארה"ב), אפריקאים, אבוריג'ינים (באוסטרליה) וסינים (ע"י היפנים). אני אפילו לא מדבר על האהדה של האינטלקטואלים במדינות המערב כלפי הנאצים והפשיסטים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-05-2019, 09:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני קורא ויודע שבאותה תקופה זו לא נחשבה סתירה"

שוב, אני ממש לא בטוח. ממה שאני קורא זו היתה יותר תוצאה של ההבנה של שאיפות ההתפשטות של גרמניה, במיוחד על רקע האנשלוס. במצב כזה מנגחים על מה שאפשר - צריך לזכור שהאנטישמיות בארה"ב היתה די עזה באותה תקופה, כולל איסור על אחזקת קרקעות ע"י יהודים בכמה מדינות הדרום וכולל אפליה די בוטה במקומות עבודה.
אז נכון, ההפגנות של הבונד בניו יורק זכו להפגנות נגד די עזות - ע"י תומכי קומוניזם, אגב ובגלל מחלוקות אידיאולוגיות יותר מהיחס ליהודים.
ואני לא מדבר כבר על אהדה גלויה במעמדות העליונים בבריטניה וצרפת כלפי הנאצים.

אני חושב שחשוב לזכור שהיחס ליהודים היה יותר כלי לניגוח ופחות עניין אמיתי בגורלינו. אז והיום - אגב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-05-2019, 10:39
צלמית המשתמש של ai22

אנטישמיות באופן כללי - אולי. למעשה - זו לא תופעה כזו עתיקה.
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב, אני ממש לא בטוח. ממה..."

טראמפ עצמו היה מעורב בביטול חלק מההגבלות האנטישמיות בארה"ב בשנות ה90
כשהתיר לראשונה ליהודים ושחורים להיכנס לריזורטים ולקאונטרי-קלאבים בבעלותו,
בתקופה בה היה חרם גזעני שמנע כניסת יהודים ושחורים.

אבל לא מדובר על גזענות כללית או פרטית,
אלא ספיציפית על הדרישה לטיהור אתני - על רקע גזעני,
והטענות להצדקת שיעבוד "עמים נחותים",
ושימוש באלימות מיליציונית רצחנית למטרות פוליטיות כלפי מי שנתפסים בידי המיליציה כ"אוייבים".
במקביל להקמת זרוע פוליטית המתמודדת בבחירות.

הJDL זכה לכינוי המפוקפק של ארגון טרור - לא בגלל גחמה מוזרה של הFBI
אלא עקב מעשי טרור (נסיונות פיגוע ומעשי רצח)
כלפי גורמים סובייטים, כולל רצח יהודים שעסקו בשת"פ תרבותי מול בריה"מ,
אחרי הסכם קמפ-דייוויד - פיגוע נגד לשכת התיירות המצרית בארה"ב.
בנוסף הJDL ניסו לבצע פיגוע נגד שגרירות לוב ברומא,
ונגד נוצרים לא-ערבים בארץ-ישראל.
ונסיון לבצע פיגוע-נקמה בקליפורניה, כתגובה על הפיגועים בניו-יורק.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 06-05-2019 בשעה 10:43.
ישן 06-05-2019, 13:15
מנהל

הביקורת על גרמניה הנאצית החלה הרבה לפני האנשלוס
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב, אני ממש לא בטוח. ממה..."

למעשה, מרגע שהתחילו שם עם חוקי הגזע זה טלטל את העולם המפותח. אולימפיאדת מינכן הייתה ב-1936. לפני שגרמניה החלה בהתפשטות שלה. הייתה קריאה רצינית מאוד לחרם על האולימפיאדה הזאת בגלל חוקי הגזע והגרמנים אף יצאו בוויתורים שונים, למראית עין, על מנת להבטיח שלא יהיה חרם כזה.
הייתה כמובן אנטישמיות גלויה בארצות הברית, שלא לדבר על היחס לשחורים, ועדיין חוקי הגזע ורדיפת היהודים על ידי הנאצים נחשבו לרמה אחרת לגמרי.
ולגבי היחס ליהודים כאמצעי ניגוח- כמובן שהיה לזה עניין פוליטי מובהק. אבל במסגרת הדיון הנוכחי אני מתייחס בפשטות לזה שתורת הגזע הנאצית בהחלט נתפסה כמשהו חריג ויוצא דופן. ואותו משהו חריג ויוצא דופן, אותו מאפיין ייחודי של הנאציזם, לצערנו הרב הוא מה שאותם רבנים מעוותים הביעו.
ישן 05-05-2019, 02:16
  rpi rpi אינו מחובר  

זו אכן התבטאות אומללה שלא היתה צריכה להאמר
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני לא מבין כ"כ איזו טענה ספיציפית הדליקה אתכם."

זה שאדם נולד לזוג הורים שיצרו אותו והורישו לו סט של גנים לא הופך אותו שייך לגזע אדונים או גזע עבדים. זה שנולד לאם לא יהודיה לא הופך להיות נכס לסוחר עבדים, ומי שמתבטא כמי שמצר על כך שיש קושי לעשות שימוש בנכס, ובעזרת השם זה ישתנה, יש לו בעיה עמוקה של הבנת המציאות: אין דרך להסביר דיבורים כאלה בסט המינוחים בעולם המערבי. מעשים שקשורים לזיהוי גזעים כמועמדים לגירוש השמדה עבדות, וכיוצא בהללו מינוחים גזעניים, מוגדרים היום כתופעות שקשורות לפשעים נגד האנושות ואין דרך להגן עליהם.

השאלה לכן לא איך אתה מגדיר את זכויותיך וחובותיך בתור זה כזה שנולד לאם יהודיה, אלא איך אתה מגדיר את זה שלא. ויותר מכך - האם זה שנולד לאם ערבית שונה מההוא שנולד לאם שוודית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:37

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר