לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2019, 08:27
  extrem extrem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
דיון, בנק המטרות של צבא כלשהו (נגיד צה"ל)

הייתי רוצה לפתוח דיון בנושא בנק המטרות של צהל לדגומא בתור אזרח כמובן מותקף + מודאג מעתיד המדינה, אני באמת תוהה לעצמי למה קיים דבר כזה?

אני יכול להבין חשיבות של בנק מטרות נגד מדינות עיונות/ואפילו חברותיות
אבל אני לא מצליח להבין בנק מטרות של טרור נגד גוף שאנחנו במלחמה תמידית
אני מצליח לראות כמה סיבות שכן יש סיבה אבל האם לדעתכם זה שווה את הסיכון?

שאלות שאתה חייב לשאול את עצמך ...
כמה מאותם מטרות ירו עלינו לפני שהחלטנו להוציא אותם מהבנק?
כמה מאותם מטרות העוברו , סיימו את תפקידם לפני שהחלטנו....
כמה מאותם מטרות הם באמת מטרות טרור (די נו המספרים לא באמת מתחברים, עזה כבר שטוחה עם השטויות שהחדשות זורקים עלינו)

מנגד...
אנחנו אוספים מידע...
מחכים שהיה לגיטמציה כדי להפציץ...
מנסים לשמור על חפים מפשע...(הייתי רוצה להאמין)

ואני כמובן לא מצפה לקבל תשובה על דרך פעולת צהל אני מחפש
סך הכל דעת הגולשים בנוגע לבנק המטרות
אני אישית חושב שזה בושה להשאיר מטרות חמות ללא טיפול, אולי במקרים חריגים שיש משהו חדש ורוצים להבין.... אבל לשמור בבנק מטרות שהם מחסני נשק באמת קטונתי מלהבין!!!
אולי מישהו שרואה את התמונה יותר בגדול ממני יכול לשפוך אור, כי קשה לי לחשוב שאנחנו משחקים חתול ועכבר והפרס שלהם זה להרוג אותנו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2019, 09:50
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי re_ili שמתחילה ב "לעניות דעתי הלא מקצועית, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי re_ili
לעניות דעתי הלא מקצועית, אני מאמין שבנק מטרות זה דבר דינאמי שמשתנה מעת לעת, כך שאי אפשר לחסל הכל בבת אחת. בנוסף, יש אינטרס להשאיר מטרות איכות כך שיהיה לאויבים מה להפסיד בסבבים הלא נגמרים הללו (אחרת פשוט תגרר למלחמה אינסופית ותצטרך להוביל מהלך קרקעי לכיבוש עזה)

ודבר אחרון, ידוע שחלק ממחסני הנשק, מפקדות מתקנים צבאיים נמצאים בכוונה תחילה בשטח אזרחי/ בתי חולים/ בתי ספר וכו', כך שלכאורה לא ניתן להשמיד באופן מיידי את כל בנק המטרות. שכן חלק ממנו נמצא בסמיכות למתקנים האזרחים הנ"ל.

הרי בשביל זה המציאו את הקש בגג ,לא?
מזהירים בכמה דרכים את ה"אזרחים" ואחרי שהם מתפנים מפציצים.

נ.ב. מעניין כמה מטרות "אמיתיות" שהיו בבנק המטרות אכן הופצצו, מתוך כלל המטרות שפורסם שהפצצנו...

ישן 06-05-2019, 10:08
  re_ili re_ili אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "[QUOTE=re_ili]לעניות דעתי הלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
הרי בשביל זה המציאו את הקש בגג ,לא?
מזהירים בכמה דרכים את ה"אזרחים" ואחרי שהם מתפנים מפציצים.

נ.ב. מעניין כמה מטרות "אמיתיות" שהיו בבנק המטרות אכן הופצצו, מתוך כלל המטרות שפורסם שהפצצנו...

מה יעזור להקיש בגג של בית חולים? או מוסדות חיוניים אחרים שלא באמת אפשר לפנות.. בטח שלא בטווח זמן של דקה או כמה שזה לא יהיה..

אישית אני מאמין שזה טנגו של הממשלה הנוכחית (והממשלות הקודמות) יחד עם החמאס/ ג'יהאד וואט אבר כדי להבטיח השרדות פוליטית במחיר רלוונטיות. אבל זה כבר פחות לפורום הזה, בכל זאת רשמתי זאת כוון שהיכולת הצבאית קיימת אבל הפוליטיקה היא שעוצרת (מחיסול חלק משמעותי של בנק המטרות נשוא הפוסט)
ישן 06-05-2019, 10:27
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי re_ili שמתחילה ב "[QUOTE=avifresh]הרי בשביל זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי re_ili
מה יעזור להקיש בגג של בית חולים? או מוסדות חיוניים אחרים שלא באמת אפשר לפנות.. בטח שלא בטווח זמן של דקה או כמה שזה לא יהיה..

אישית אני מאמין שזה טנגו של הממשלה הנוכחית (והממשלות הקודמות) יחד עם החמאס/ ג'יהאד וואט אבר כדי להבטיח השרדות פוליטית במחיר רלוונטיות. אבל זה כבר פחות לפורום הזה, בכל זאת רשמתי זאת כוון שהיכולת הצבאית קיימת אבל הפוליטיקה היא שעוצרת (מחיסול חלק משמעותי של בנק המטרות נשוא הפוסט)

בהנחה שהמודיעין יודע על מקומות המסתור שלהם - אז גם יקח שעות לפנות בי"ח (אם אין ברירה. מבחינתי שהאום יפנה את החולים לבי"ח צף), לאן יוכלו לברוח בינתיים? למקום שגם עליו נזהיר על פינוי...

ישן 06-05-2019, 10:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש הגיון רב בהשארת "מטרות אפורות" כדי ליצור "כללי משחק"
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי re_ili שמתחילה ב "לעניות דעתי הלא מקצועית, אני..."

הרי חמאס לא עומדים להעלם.
מישהו חייב לנהל את החיים בעזה, ועדיף לנו שזה יהיה גורם שמתקשה לייצר שת"פ בינלאומי או פיגועים אפקטיביים.

למשל - וילות ההנהגה ונדל"ן שלטוני ("משרדים") שנותר ללא פגיעה - אלא אם חמאס עוברים קו אדום כלשהו.
זה מייצר נורמאליות מסויימת,
ודוחק את חמאס לפעולות בעלות אפקטיביות נמוכה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי re_ili
ודבר אחרון, ידוע שחלק ממחסני הנשק, מפקדות מתקנים צבאיים נמצאים בכוונה תחילה בשטח אזרחי/ בתי חולים/ בתי ספר וכו', כך שלכאורה לא ניתן להשמיד באופן מיידי את כל בנק המטרות. שכן חלק ממנו נמצא בסמיכות למתקנים האזרחים הנ"ל.
גם מתקנים כאלו ניתן להשמיד/לנטרל באופן הדרגתי.

העניין הוא שלרוב מדובר במבנים שנבנו מלכתחילה במימון בינלאומי, ולעיתים מתפקדים במימון כזה.
כך שהריסתם - יוביל ללחץ כבד על ישראל מצד התורמים.
ישראל כחלופה - לוחצת על התורמים לפעול למניעת השימוש הצבאי במבנים אלו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר