לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2011, 07:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אם על אמינות בקולנוע מדובר אזי יש שני סרטים ראויים לציון....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בראוו 2-0"

הראשון הוא ללא ספק "להציל את טוראי ראיין" ואילו השני כמדומני שנקרא "מעבר לקווי האוייב" (הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של טייס אמריקאי אשר הופל בשמי יוגוסלביה לשעבר), הסרט הזה מרשים באמינותו בכל הקשור לאמל"ח ועוד....
זכורות לי היטב שתי סצינות מרשימות במיוחד ,האחת היא מעוף ופגיעת טיל הנ"מ (נדמה לי SA 8 או 9 ׂ ) במטוס האמריקאי , כולל הפעלת נורים מצידו והרש"ק עם רסס המוטות מצד הטיל המיירט והשניה היא ריצת הטייס בתוך שטח ממולכד באמצעות מוקשי נ"א כשמפיקי הסרט דאגו להשיג מנגנוני מוקשים יוגוסלביים אותנטיים לשם כך....מרשים.
אגב, גם מקומו של "בלק הוק דאון" ראוי שיהיה ברשימה....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2011, 19:47
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם על אמינות בקולנוע מדובר אזי יש שני סרטים ראויים לציון...."

טוראי ראיין-אמין ללא ספק.

מאחורי קווי האויב-יש שם כמה טעויות בולטות לעין,כשהגרועה שבהן היא הליהוק הגרוע להחריד של אוון וילסון. (מה הם חשבו לעצמם?!)

דווקא הסצינה שציינת של הטיל שרודף נחשבת לאחת מנקודות החולשה הבולטות בסרט.
בכלל כל החלק האווירי של הסרט הוא גרוע למדיי-לפחות בעיניי.
החלק הקרקעי לעומת זאת-מצויין.
הציוד אותנטי (שייך לצבא הקרואטי) ואתרי הצילומים מזכירים מאוד את הנוף של קוסובו.

סרט נוסף שלא זכה כמעט לפירסום הוא Bat*21,המבוסס על ספר בעל שם זהה,העוסק במבצע ה SAR הגדול והמורכב ביותר של מלחמת ויאטנם.
סרט מצויין.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rescue_of_Bat_21_Bravo

סירפד
מדוע הסרט קשה לאיתור?
חיפוש של כמה שניות בגוגל והוא כבר ברשימת ההורדות.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 21-11-2011 בשעה 19:50.
ישן 25-11-2011, 03:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מאלתר שמתחילה ב "באופן כללי טוראי ראיין באמת..."

נלקח ממקרה אמיתי, אבל עם תחמושת אחרת:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beauford_T._Anderson

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-11-2011, 21:01
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני מכיר את מה שכתבת, זה נכתב פה בעבר באשכול נרחב על היחידה..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "מקנב כבר הוקע כשקרן שכנראה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vitaman
מקנב כבר הוקע כשקרן שכנראה המציא את רוב הפרטים שכתב על מהלך ההמלטות והנפילה בשבי. שלושה ספרים שונים של בוגרי היחידה שלו כותבים שאין שום קשר בין הספר לבין מה שהוא אמר בתחקיר לאחר החזרה. יש ספר שלם שמשחזר את האירועים של בראבו-אפס שתיים והממצאים פשוט מצחיקים. כולל סצינת ההתקלות שכנראה מעולם לא היתה. השוואת גרסאות לחברים שלו מהפטרול שכתבו ספרים משלהם מראה הבדלים מהותיים גם כן. בקיצור מיתוס ריק מתוכן.

סירפד ציין לטובה את רמת האמינות של הסרט ופירט גם מה אמין בעיניו - אני ציינתי מדוע אני חושב שכך.

ישן 30-11-2011, 10:28
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בראוו 2-0"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הסרט לפי הספר על צוות SAS שהסתבך במהלך מבצע במלחמת המפרץ 1991 לא קיבל יותר מדי פרסום, ועדיין הוא בולט לטובה בתחום האמינות. למרות שבחלק מהמקרים יש טעויות (שימוש במסוק מי-8 במקום צ'ינוק) הציוד והנשק של הלוחמים זהים לאלה שהיו בשימוש הצוות המקורי. סצינות הלחימה הבודדות ממש חריגות לטובה ויש בהן הקפדה על תו"ל כמו דילוגים, תפיסת מחסות, מחסניות שנגמרות בזמן (ולא אחרי 1000 כדורים), ועוד.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

סצנה מצויינת! מהסרטים הבודדים שבאמת מרגיש אמין ומדוייק, דרך אגב שימוש בMI-8 הוא לא בהכרח טעות. גם האמריקאים וגם הבריטים מחזיקים מסוקים זרים לשם משימות מיוחדות ואף היה אשכול יפה על זה...
ישן 28-11-2011, 07:06
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
וודאי. בייחוד בזכות הליהוק המצוין שכלל גם את הרמטכ"ל לעתיד מופז...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "גם שתי אצבעות מצידון די אמין..."

בסצינת הפתיחה שמתרחשת בטקס הסיום של צוערי חי"ר בבה"ד 1, צועדים הקצח"ר דאז, איציק מרדכי, ומפקד בה"ד 1 דאז, שאול מופז, לעבר הקצינים המצטיינים ולוחצים להם ידיים. מופז אפילו אומר משפט שלם (המשפט הראשון בסרט כמדומני...): "אני רואה שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ...תמשיך להצטיין".
המשחק של ה"קצינים" בסרט-מהמג"ד והמשך במ"פ ובמ"מ, מאוד אותנטי ובייחוד ראוי לציון שאול מזרחי בתור המ"פ. הוא מגלם דמות מאוד מציאותית של מ"פ מוצלח בצה"ל. מאוד מאוד שונה מהדמות ההיסטרית והילדותית שגילם אושרי כהן ב"בופור". אינני יודע אם זה משום שמזרחי היה באמת קצין חי"ר בלבנון או פשוט משום שהוא שחקן הרבה יותר טוב. מן הסתם צירוף של השניים.
יש בסרט גם פנים מבצעיים שנראו לי, כמי ששירת עשור מאוחר יותר, כלא אמינים: למשל, רוב הפעילות המבצעית בסרט, כולל המרדף בסופו, מבוצעת על ידי חוליות של קצין ומספר חיילים בודד (נמוך עד שלושה),ללא חובש, ללא קסדות על הראש ועם שיפצורים מאוד עלובים. אבל אלו הם באמת זוטות.
אפרופו שאול מזרחי-הסרט "אחד משלנו" הוא בדיוק ההיפך מ"שתי אצבעות" בכל הקשור לאמינות, אותנטיות או איכות משחק. ככה זה כשהתסריט עלוב וכולל משפטי מחץ כגון
שאלה: "ירית בו בגליל?"
תשובה: "לירי סלקטיבי (לטווח ארוך, יש לציין...קגנס) אני תמיד מעדיף את ה-38 ספשייל
ישן 28-11-2011, 09:11
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וודאי. בייחוד בזכות הליהוק המצוין שכלל גם את הרמטכ"ל לעתיד מופז..."

מסכים איתך לגבי שאול מזרחי, כנראה שהוא לא רק שחקן יותר טוב, יש דברים שרק מי שחווה אותם יכול להעביר ואותם אי אפשר ללמד בביה''ס למשחק...

לגבי הפעילות המבצעית אתה אולי צודק לגבי החובש אבל למשל לגבי הציוד הוא די אוטנטי ואפילו קצת מחמיר, תמיד העדפנו ללכת לפעילות רגלית (סגר על הכפר, תווס או פתיחת ציר ) עם שכפ''ץ שתפרנו עליו 4-5 פאוצ'ים למחסנית, 2 פאוצ'ים לרימון ופאוץ' מימיה אחד, על פני האפוד הכבד, זה הרבה יותר קליל וממילא תמיד היה אחד עם פק''ל טרנזיסטור שהיו לו מלא מחסניות מלאות..

אני רואה היום כמה ציוד החיילים סוחבים, אללה יוסטור..

ישן 21-11-2011, 17:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
Who dares wins
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סצינות מציאותיות/אמינות בסרטי קולנוע"

סרט נדיר לאיתור ועוד יותר נדיר ברמת הפירוט והאמינות שלו, בכל הקשור לתחום הלוחמה בטרור והיחידות המיוחדות: סיפןר הסגרת הוא על קצין SAS שנשתל בתוך קבוצת טרור אקולוגי קיצונית, שמשתלטת על בית השגריר האמריקאי בלונדון ודורשת שיגור של טיל גרעיני לתוך שטח בריטניה כדי להראות לעולם את זוועות הנשק הגרעיני.

הסרט מבוסס בצורה חופשית על אירוע חטיפת השגרירות האירנית בלונדון בשנת 1980, שמבצע השחרור שביצעה יחידת SAS במקום הכניס אותה לתודעת הציבור יותר מכל אירוע אחר. בסרט מוצגים מספר תחומים הנוגעים לפעילות יחידות שכאלה, בצורה מאוד מדוייקת:
- אימון לש"ב בו "בן ערובה" חי יושב בין מטרות קרטון, ולאחר הפריצה נותן פידבקים לפורצים.
- אימוני ניווט וסדרת שבי, שנערך בהרים גבוהים ומז"א קשה.
- פריצת קירות לאיסוף מודיעין ושחרור חטופים
- והשחזור החלקי של מבצע השגרירות, עם ציוד כמעט זהה למקור.

בהתחשב בעובדה שמדובר בסרט מאמצע שנות ה-80, מדובר במקרה ממש חריג בתחום.

ישן 21-11-2011, 21:43
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סצינות מציאותיות/אמינות בסרטי קולנוע"

הנחיתה בנורמנדי בתחילת הסרט SAVING PRIVATE RYAN וקרבות הרחוב לקראת סוף הסרט, וב HD SURROUND SOUND אם אפשר.

היועץ הצבאי של הסרט, קפטן דייל דיי, בוגר המארינס ובעל עיטור ה BRONZE STAR מויאטנם, התחיל את קריירת הייעוץ הצבאי בהוליווד עם שיחרורו ב 1984 ועבד וגם שיחק בפרוייקטים החל מ PLATOON ועד SAVIN PRIVATE RYAN, BAND OF BROTHERS ו THE PACIFIC.

שני אלמנטים לא ריאליסטים ב SAVING PRIVATE RYAN שבטח נוספו לצורך הסיפור היו הסצנה של הויכוח וסרוב הפקודה בקרב על עמדת הרדאר, והצורך להסביר בשעת קרב ללוחמים מה זה פצצה נידבקת STICKY BOMB שכל לוחם ריינג'רס אמור לדעת.

כמו כן, הסידרה GENERATION KILL בכללותה היא הפקה מעולה וריאליסטית. מבוססת על הספר באותו שם של עיתונאי הרולינג סטונס שעשה את כל הדרך מכווית לבגדד עם ה 1ST RECON MARINES. אפילו הנופים ריאליסטים למרות שהכל צולם בדרום אפריקה.
ישן 22-11-2011, 12:52
  ramtag ramtag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.07
טריוויה על generation kill
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "הנחיתה בנורמנדי בתחילת הסרט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dsho
כמו כן, הסידרה GENERATION KILL בכללותה היא הפקה מעולה וריאליסטית. מבוססת על הספר באותו שם של עיתונאי הרולינג סטונס שעשה את כל הדרך מכווית לבגדד עם ה 1ST RECON MARINES. אפילו הנופים ריאליסטים למרות שהכל צולם בדרום אפריקה.

פרט נוסף על generation kill, מכיוון שמדובר בסיפור אמיתי כשהיוצרים של הסידרה ליהקו שחקנים הם היו צריכים למצוא שחקנים לדמויות מאוד מאופיינות כדי להיות נאמנים למקור.
לאחת מהדמויות הם לא מצאו שחקן שמתאים ולכן הם פנו לחייל (לשעבר) שהדמות מבוססת עליו ולמעשה הוא משחק את עצמו בסידרה (בטח מוזר משהו)

נערך לאחרונה ע"י ramtag בתאריך 22-11-2011 בשעה 12:54. סיבה: הציטוט לא עבד טוב
ישן 22-11-2011, 16:42
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "הנחיתה בנורמנדי בתחילת הסרט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dsho
הנחיתה בנורמנדי בתחילת הסרט SAVING PRIVATE RYAN וקרבות הרחוב לקראת סוף הסרט, וב HD SURROUND SOUND אם אפשר.

היועץ הצבאי של הסרט, קפטן דייל דיי, בוגר המארינס ובעל עיטור ה BRONZE STAR מויאטנם, התחיל את קריירת הייעוץ הצבאי בהוליווד עם שיחרורו ב 1984 ועבד וגם שיחק בפרוייקטים החל מ PLATOON ועד SAVIN PRIVATE RYAN, BAND OF BROTHERS ו THE PACIFIC.

שני אלמנטים לא ריאליסטים ב SAVING PRIVATE RYAN שבטח נוספו לצורך הסיפור היו הסצנה של הויכוח וסרוב הפקודה בקרב על עמדת הרדאר, והצורך להסביר בשעת קרב ללוחמים מה זה פצצה נידבקת STICKY BOMB שכל לוחם ריינג'רס אמור לדעת.

רמת הפירוט בסרט היתה כזו, שהקפידו על תת דגם הנשק - הקרבינים של הריינג'רס היו מהדגם הרגיל (שכולנו מכירים מהמשמר האזרחי...), לעומת ה - 101 שהשתמשו בקרבין צנחנים עם קת מתקפלת, ויש עוד פרטים קטנים כאלה למכביר.
לגבי ה - STICKY BOMB - ההסבר לא מיועד ללוחמים, הוא מיועד לקהל

ישן 23-11-2011, 06:30
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "אנשי מוסד שצפו בזמנו בסרט..."

וזכורה לציון מהסרט "מינכן" הסצנה הריאליסטית ( ) של החיילים בחגור ברדק ונ"נ פתוח שמחכים בחזית טרמינל בן גוריון לאסוף את סוכן המוסד החשאי שחוזר מפעילות אלומה בחו"ל. אה, וגם סצנת הטיילת של תל אביב שצולמה בסליאמה, מלטה.
למרות שפע האנשים בארץ עם ידע אישי שהתראיינו וכתבו בעבר על הנושא, סטיבן ספילברג והתסריטאי טוני קושניר בחרו מסיבות השמורות עמם להסתמך על הספר "נקמה" של ג'ורג' ג'ונאס שבעצמו ביסס את סיפרו על מה שסיפר לו יובל אביב. (המעוניינים יכולים לבדוק את טוני קושניר בגוגל ולראות מה הוא חושב על ישראל.) הסופר ג'ונאס קטל מאוחר יותר את הסרט על מה שהוא כינה נטייה פרו-פלסטינאית וכשלון להראות את ההבדל הערכי בין הטרור הפלסטינאי ופעולות המוסד בעקבות מינכן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 22-11-2011, 20:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא מבין איך הצלחת לחבר..."

כי בופור אותנטי להחריד.
ממש לא משנה מה עשו השחקנים בסרט קודם (אגב, אחד מהם הוא פוסט טראומטי אחרי שעשה קווים בדלעת ואחד אחר ממשיך לעשות מילואים כקצין בהנדסה) מה שחשוב זו ההשתדלות לרדת לפרטים ולדייק ככל הניתן. ואת זה עשו בסרט.
אישית, כשהייתי על הסט במהלך הצילומים חוויתי פלאשבק מדהים כי פשוט חזרתי אל המוצב.

ישן 23-11-2011, 13:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "הסרט אוטנטי מבחינת הציוד,..."

יש קטעים ויש קטעים.
אני בוחר שלא לרדת לעומקם של פרטים, רק לומר שיש הרבה קטעים שצולמו אך "נשארו על רצפת חדר העריכה". ויש קטעים שהיו יכולים להיראות אמינים בהרבה (כוננות עם שחר או הימלטות מפיצמור אל המרחב המוגן או קפיאה במקום דווקא כשהחבר שלך הכי צריך אותך, למשל), אך לא היו מעבירים כמעט כלום לקהל (הטכניקה השקספירית שבה השחקן מדבר בקול את מחשבותיו לא ממש עובדת בקולנוע...)

אם תמצא את הדרך להעביר במשך הזמן של סרט בודד בקולנוע את מה שקורה בצוות שלך במבט אחד, או את מה שחשבת בעמדת השמירה במוצב אתה הולך לקבל כמה פרסי אוסקר!

ישן 23-11-2011, 14:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אני לא מדבר על ערכו האומנותי..."

במגבלות המדיום + הרצון להעביר את האווירה הרלווטית (שעבורי היה יותר חשוב מאם הטנק יהיה בחיפוי או הנגמכון או אם הררנטיסט יהיה סורק תילים ימני או שמאלי) הסרט הזה עשה את העבודה בצורה הטובה ביותר.

נראה לי ששנינו נוכל להסכים על כך:
  • מבחינת תו"ל, הסרט לא מומלץ לצפייה מעבר למגמת נחשון בבה"ד 1.
  • מבחינת מור"ק והיררכיית הפיקוד במוצבים הסרט רחוק מהמציאות והוא לא מומלץ לצפייה גם לא בגדנ"ע להיסטוריה צבאית.
  • מהבחינה של המחשה לעם ישראל את מה שעובר על הלוחמים במוצבים (כולל איך נראה מוצב, איך נראית התקפת מוצב ואיך נראה תסכול כשלא נותנים לך לירות בחזרה), כאן הסרט עשה עבודה טובה +, ולכן הוא סרט חובה בתנועות הנוער, בתיכונים ואפילו במלט"ק ובמב"ל ובקורס ההכנה לתפקיד שר בממשלה.

ישן 24-11-2011, 09:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "על מאי של שנת אלפיים, כשצה"ל..."

אם היית מדייק בפרטים, אז כמובן שהיית צודק.

אני מניח שאתה מתכוון לסצנה הזאת:

החלק השני שלה (היציאה דרך השער) צולם ברמת הגולן בשבוע שלפני פורים.
רוב החיילים המצולמים אינם שחקנים אלא חיילים אמיתיים.

הצלחתי לראות חרמוניות.
לא מצאתי חליפות סערה.

אם כבר מדברים על אותנטיות, שמת אולי לב לסימול הטקטי של הטנקים?

אז הרקע של קו התילים מפריע לך.
גם הווסטים המודרניים מידי, והכוונות שלא היו באותה התקופה (דווקא היו, אבל כבר היינו פעם בוויכוח הזה), האלונקות 8 על הטנק (כי בהנדסה לא היו. מה לעשות שבמרכבות הן קיימות מ94?), השלגון המזוייף, החוסר במיגון דור ד' למרכבות ועוד ועוד...

גם לא דרדרו נקפדון לליטאני.
לא תקעו צוות של עורב גולני בשאמיס
לא נטשו בסיס ציוד במארג' עיון
ולא פרסו זחל בשער עגל

יש מספיק טענות אמיתיות כלפי הסרט הזה.
אולי תצליח להתעלם מהמיותרות

ישן 24-11-2011, 10:23
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם היית מדייק בפרטים, אז..."

באמת שלא הגעתי לרמות כאלה של קטנוניות. בעמוד של הסרט ב-IMDB ב-8 מתוך 9 התמונות רואים חרמונית או חליפת סערה. באחת התמונות רואים נוהל קברניט כפי שיוצרי הסרט מדמיינים אותו. אלה דברים ממש בולטים. אלה לא טעויות מינוריות, אלה הגזמות שהבמאי עשה בכוונה כדי להמחיש את בנקודה שלו. זה לא במקרה גיבור הסרט מוריד את החרמונית הגולמנית בדקות האחרונות של הסרט, לאחר פיצוץ המוצב, עם שחר של יום חדש. זה לא במקרה נוהל קברניט נראה כמו יוזמה מקומית של ילדים מפוחדים. כמובן, זאת זכותו של הבמאי. זה בכלל לא נכון לבוא בטענות של דיוק היסטורי. אבל כיוון שנושא האשכול זה לא ערכו האומנותי, אלה האמינות של הסרט בגדול - הזכרתי את זה.

אלונקות 8 כן היו בהנדסה, לפחות ברובאיות. אבל לא התכוונתי להכנס לוויכוח הזה.
ישן 24-11-2011, 11:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "באמת שלא הגעתי לרמות כאלה של..."

שוב, זה סרט, לא הדגמה של תו"ל.
אם זו הייתה הדגמה של תו"ל הטענות שלך על הנוהל קברניט היו מאד נכונות.
אני מנחש שאוהד קנולר, סמ"פ הנדסה בסדיר, מ"מ במילואים, שהגיע לצילומים ישירות משמ"פ, היה יכול להצטלם בצורה יותר "הנדסית" לנוהל הקברניט (היה אפשר גם לדייק בפרטים יותר ולצלם בהתאם לתחקיר האירוע שבו נהרג ברנע)
אבל הוא לא.
כי הוא מבין שזה סרט

אגב, רחמנא לצלן, בספר, הנוהל נקרא "אדמירל"!

באשר לחרמוניות בחודש מאי. אני לא יודע איפה בלבנון אתה היית.
בכל מקרה, תראה פריטי לבוש מעניינים שנראים בתמונות מליל הנסיגה והבוקר שלאחריה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/lebanon/336-8910.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/lebanon/19-8906.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/lebanon/228-8910.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/lebanon/36-6-8910.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.4mothers.org.il/articles/tzahal.files/image001.jpg]

ישן 22-11-2011, 19:12
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06

Das Boot (הצוללת) - כנראה סרט הצוללות האמין ביותר שהופק. ותיקים רבים של מערך הצוללות הגרמני היללו אותו. מפקד צוללת ישראלי סיפר לי פעם שהוא ניתח סצנות שלו לצורך עבודה במסגרת לימודיו באונ' ת"א ושהוא הופתע מאמינותן הרבה. לי אישית הפריעה סצנה אחת בה הצוללת מותקפת בלילה ע"י מטוס חד מנועי במהלך נסיון לעבור את מיצרי גיברלטר על פני המים.

טורה, טורה, טורה - שחזור מרשים של ההתקפה על פרל-הארבור עם מטוסים אמיתיים. בניגוד לגרסה הזוועתית של שנות ה-90, רוב הסצינות נראות אמינות מאוד וחלקן אף נראות דומות לקטעי ארכיון אוטנטיים מן האירוע.

ישן 22-11-2011, 22:36

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "Das Boot (הצוללת) - כנראה סרט..."

זוג סרטים מצויינים שלא זכו לפירסום רחב

Flying Leathernecks

ג'ון ווין כמפקד טייסת הלקטים בעת המערכה בגואדלקאנל.
כל המטוסים והציוד הנלווה אותנטיים וכך גם אתרי הצילום.

The Bridges of Toku-Ri

ללא ספק הסרט הטוב ביותר על המלחמה האווירית בקוריאה. (לפחות מה שיש בין שאר החלקים הלא קשורים..)
צילומים מדהימים בצבע של נושאות מטוסים Straight Deck והמטוסים הסילוניים של התקופה.
סרט חובה.

ולגביי Das Boot
כנראה חסרונו הגדול ביותר של הסרט הוא אורכו-גירסת הבמאי היא כמעט 4 שעות!
לקח לי כמה ימים לסיים אותו.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 22-11-2011 בשעה 22:39.
ישן 22-11-2011, 23:19
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04

אומנם לא סרט ...
אבל סדרה שממש ממש התרשמתי ממה היא:
Tour of Duty
סידרה על ווייטנאם שצולמה בסוף שנות ה80.
אי אפשר להגיד שכל הקרבות בסדרה ראליסטיים -אבל יש כמה שכן,
מה שדווקא כן הופך את הסדרה לטובה מבחינתי זה מה שקורה לא בזמן הקרב,
מה שקורה עם המחלקת חיילים הזו, היחסים בניהם בזמן לחימה/שגרה/חופשה.
וגם איך המפקדים שלהם רואים אותם ולהפך.
לדעתי עשוי היטב...
הנה הפתיח למי שזוכר...

עוד סדרה (אומנם לא צבא):
The Shield
סדרה משטרתית על צוות בלשי כנופיות משוחטים בלוס-אנג'לס,
הסדרה גרפה פרסי אמי רבים בזכות הסגנון הראליסטי שלה,
אפשר ממש להרגיש כאילו אתה חלק מהשוטרים-וגם הסיפור מעולה.
קרבות היריות לא רעים יחסית וכן משקפים מצב שיכול לקרות באמת...
כמובן שאנחנו לא יכולים להשוואת את משטרת ישראל לLAPD...

לעומת זאת בצד השני
צוות לעניין- The A-Team
סדרה שאני בטוח שרובנו ראינו ואפילו נהנה לראות את כל המהללים שלהם...
יפה מאוד ונחמד אבל ממש לא עומד במבחן המציאות,
לדוגמה בסידרה יש 98 פרקים, בכל פרק יש קרבות יריות מטורפים. ורק בפרק האחרון
רואים ש"פייס" (פנים-טמפלטון פק) נפצע מפגיעת קליע.
למרות זאת מדבור בקלסיקה יפה!
גם הסרט יצא לא מזמן והוא ממש ממש נחמד...
אומנם הם מטיסים טנק ועושים עוד מגוון דברים על בלתי אפשריים בעליל אבל הקונספט נחמד...

עוד דבר נחמד זה האתר הזה:
http://www.imfdb.org/wiki/Main_Page
אתר שמציג את כל כלי הנשק שהשתתפו באותו סרט/סדרה/משחק.
לי זה פתר הרבה סימני שאלה...
מה שנחמד פה שאפשר להצליב מידע וגם לראות איזה נשק השתתף באיזה סרטים.
יש כאן אומנם כמה טעויות אבל הרעיון אדיר!
והתמונות באיכות מעולה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-11-2011, 20:17
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטע ההשתלטות על הטרמינל בסוף הסרט נראה לי לא הגיוני
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי purplehaze שמתחילה ב "לא יודע עד כמה הסרט אמין אבל..."

אם אני זוכר נכון, הלוחמים בסרט יורים אש אוטומטית, כולל מהמותן, וזה נראה לא ממש מקצועי כשמדובר בחילוץ בני ערובה. אני מניח שהיות ונדרש ירי סלקטיבי מאוד בתוך הטרמינל (גם כך לפחות בן ערובה אחד נהרג מאש כוחותינו) הרי שלא סביר שהסרט בנקודה הספציפית הזאת משחזר את המציאות. מה עוד שלדעתי לפחות חלק מהלוחמים בכלל עשו שימוש באקדחים באותו שלב.
מצד שני, בתקופתו של ארנן בסיירת מטכ"ל היא לא התעסקה כלל במתארי חילוץ בני ערובה ואין סיבה לחשוב שהוא יכל לתת יעוץ של ממש לגבי עניין זה. היות והוא גם לא לקח חלק בפעולת אנטבה, סביר להניח שעיקר הייעוץ שלו נגע לעניינים כלליים יותר של אופי התנהלות היחידה.
ישן 30-11-2011, 10:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קטע ההשתלטות על הטרמינל בסוף הסרט נראה לי לא הגיוני"

מצד שני, ירי מהמותן היה נהוג בתקופת העוזי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-12-2011, 13:37

Full Metal Jacket

סרט הזכור לטוב בזכות הליהוק של Lee Ermey לתפקיד ה Drill Instructor בטירונות של המארינס. (תפקיד שאותו מילא בחייו האמיתיים לפני שפנה למשחק).
עובדה מעניינת היא שקובריק שכר את הארמי לאמן את השחקנים לקראת תפקידם,אך חשש ללהק אותו לתפקיד זה מחשש שלא יהיה אמין מספיק.
רק לאחר תצוגת תכלית בה הארמי עשה לכל צוות ההפקה כולל הבמאי מסדר שבו הוא פלט מעל 150 קללות שונות ללא חזרה על אותה קללה פעמיים-הוא השתכנע.

מעבר לזה,הסרט מציג באמינות גבוהה את מסלול הטירונות של המארינס וכן את סצינות הלחימה ממלחמת ויאטנם.
כמו כן מעביר הסרט באופן משכנע את האווירה הקשה שהייתה בקרב החיילים באותה עת.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 04-12-2011 בשעה 13:42.
ישן 04-12-2011, 14:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "Full Metal Jacket"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
סרט הזכור לטוב בזכות הליהוק של Lee Ermey לתפקיד ה Drill Instructor בטירונות של המארינס. (תפקיד שאותו מילא בחייו האמיתיים לפני שפנה למשחק).
עובדה מעניינת היא שקובריק שכר את הארמי לאמן את השחקנים לקראת תפקידם,אך חשש ללהק אותו לתפקיד זה מחשש שלא יהיה אמין מספיק.
רק לאחר תצוגת תכלית בה הארמי עשה לכל צוות ההפקה כולל הבמאי מסדר שבו הוא פלט מעל 150 קללות שונות ללא חזרה על אותה קללה פעמיים-הוא השתכנע.

מעבר לזה,הסרט מציג באמינות גבוהה את מסלול הטירונות של המארינס וכן את סצינות הלחימה ממלחמת ויאטנם.
כמו כן מעביר הסרט באופן משכנע את האווירה הקשה שהייתה בקרב החיילים באותה עת.

אולי סרט המלחמה הטוב בכל הזמנים..

ישן 14-05-2019, 10:20
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
Act of valor וסצינת החילוץ
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "בחודש פברואר הקרוב אמור לצאת..."

כמו שכבר נכתב בפורום בעבר - למעט כוכב הסרט שהיה שחקן פוטבול מקצועי ומפקד הצוות שהיה לוחם ביחידה וכיום עובד בתעשיית הקולנוע, כל שאר ה"שחקנים" הם לוחמי SEAL בשירות פעיל וצילומי הסרט נעשו תחת אילוצי הזמינות שלהם בהתאם לפעילות המבצעית ופריסה ברחבי העולם.

סצינת החילוץ מגדת הנהר היא כנראה האמינה ביותר מסוגה שצולמה עד היום. החל מהכניסה דרך מיקום הסירות וזוויות הירי, כולם מדוייקים לגמרי ונסמכים על התו"ל והתרגולות של היחידה. והחלק אולי הכי חריג ומרתק הוא השימוש בתחמושת חיה, מה שנראה היטב ברגעי הצילום מלמעלה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר