לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #4  
ישן 19-05-2019, 11:45
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
מר סמוטריץ' לא הסתייג מהמטרות עליהן הצהיר בנושאים שעוסקים בשליטה על מערכת החוק
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסבר ונמק....."

להלן מספר דוגמאות:

https://m.knesset.gov.il/News/Press...ess452015d.aspx

שאנחנו בדרך הנכונה:

דרך שבה אנחנו מקימים כאן ממלכת כהנים וגוי קדוש.


https://news.walla.co.il/item/2914121


"האירוע בדומא, עם כל חומרתו, הוא לא אירוע טרור" – כך אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בהתכתבות ווטסאפ פנימית,

http://online.knesset.gov.il/PDF/46183/PDF_46183.PDF

הכרעה זה להזמין את ערביי הארץ הזאת לחיות כאן אתנו תחת השלטון היהודי במדינת
ישראל ...
מי שרוצה לחיות אתנו – אהלן וסהלן. מי שלא – או שילך, או שאנחנו נראה אותו בין כוונות...
=======
יש ציטוטים רבים. יש אולי קו מנחה: יש נקודות. שים קו בין הנקודות ותקבל מפה וציר לניווט. מי מבטיח שלא זה הציר עליו תלך מערכת החקיקה והמשפט תחת הנהגתו של בצלאל?
האם יכחיש ויבהיר את מילון המינוחים שלהלן?
לטובת המשפחה היהודית - הכוונה "נתקן את ההומואים"
מזמין את הערבים - הכוונה אפרטהייד והגליה
חיזוק בית המשפט - הכוונה סנהדרין גדול וסנהדרין קטן
נטפח את האישה היהודיה - הכוונה אישה למטבח ולעשות ביביסיטר לילדים. לא לצבא ולא לקריירה
נחזק את החינוך - הכוונה הדתה זה אנחנו. והוא צודק: אם כולם יהיו "יהודי כשר" לא יהיה מי שיתנגד, וגם אם במורד הדרך מי שישלם את המחיר זה הדור הבא, אין מה לדאוג. מי שמאמין לא מפחד. וגם במקרה של טרגדיה אין מה לדאוג - כי זה כנראה רצונו. הוא מעניש אותנו כי ציון אכל המבורגר עם גבינה ברגילה השניה אז אחרי הטירונות, ושוהם הוריד את הכיפה לפני שנכנס עם החבר'ה למסעדה הלא כשירה לנגב מסבחה. (אולי בעצם יהיה בסדר כי החזיר אותה לסיכת הראש אחרי הקפה ששתינו במרפסת תחת גפנו של המגורש לעתיד).

עד שלא יתקבלו הבהרות ובטחונות אני חושד בכשרים למהדרין. למה יש לי תחושה שכשרותם הקיצונית תסמן אותי כאנטישמי, כמחלל שבת או כעוכר סטנדרטי? אה, רק צריך לקרוא במקומות הרלבנטיים.

שיהיה בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 19-05-2019, 14:45
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.04.11
הודעות: 9,931
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסבר ונמק....."

אתה רוצה התייחסות עניינית? או הסבר ללעג על סמוטריץ?

1. הבעיה עם סמוטריץ היא שבסה"כ מדובר באדם דיי אינטליגנט. רק שתפיסת העולם, וההתנהלות שלו ממש מעוררות אלרגיה.... אני חושב שברוח "מצעד הבהמות" וכו' זה רעיון טוב לשלוח אותו לארווזיון כמייצג אומנותי חתרני.

2. עניינית...
לדעתי, מערכת המשפט צריכה רפורמה רצינית. לדעתי, הרפורמה הזאת צריכה להיות הרבה יותר מרחיקת לכת ממה שכל המעורבים מציעים.

הכיוון לדעתי צריך להיות:

א. הסדרת סמכויות היועמ"ש בחוק יסוד.

ב. פרוק תפקיד היועמ"ש לשלושה חלקים: ראש התביעה, שצריך להיות עצמאי עד כמה שניתן; יועץ משפטי לממשלה, שצריך להיות מחוייב לעמדת הממשלה ב100% (או להתפטר), בדיוק כמו עוכר דין פרטי שמייצג לקוח; יועץ משפטי לכנסת, שהוא זה שצריך להביע את דעתו בעינייני חקיקה, ולייצג את הכנסת בבג"ץ.

ג. ביטול הסמכות של בג"ץ, לפסול, או להעביר ביקורת שיפוטית על חוקים - לחלוטין.

ד. ביטול הסמכות של בג"ץ כלפי הממשלה, אלא אם הממשלה מפרה חוק מפורש, (נגמר עיניין הסבירות).

ה. החזרת "זכות העמידה"

ו. ביסוס הדוקטורינה של חסינות ריבונית בחוק יסוד לממשלה ולכנסת.

ז. ביסוס העליונות של הכנסת בחוק יסוד.

ח. שימוע למועמדים בעליון בכנסת בוועדה של הכנסת, ואישור סופי בהצבעה במליאה.

ט. דווקא לחזק את "כבוד האדם וחירותו". (איסור חיפוש ללא חשד סביר לדוגמה, חוק המישוש, חוק האלכוהול, ואפשר למצוא עוד הרבה דוגמאות)

י. כינון בית משפט לחוקה (יש כמה דוגמאות טובות בעולם). בתור גוף פוליטי. עם שופטים שהם במובהק פוליטיים. עם כהונה לפרק זמן מוגבל (10 שנים?). כל הדיונים צריכים לכלול את כלל השופטים. צריך מנגנון איזון מסויים במינוי, לדוגמה, האופוזיציה מציעה מועמדים, והכנסת מאשררת, לאחר שימוע. לערכאה הזאת צריכות להיות סמכויות מוחלטות על בתי המשפט האחרים. סמכות לבטל חוקים לאור חוקי יסוד. וסמכות לחייב את הממשלה לציית גם ל"רוחם" של חוקים. ופה צריכים לעמוד והאינטרס הציבורי, והסבירות כשיקולים. אבל, וזה אבל חשוב, עדיין לכנסת צריכה להיות אפשרות לשריין החלטת ממשלה באופן זמני, ברוב מיוחס (61). ואפשרות להתגבר על החלטה של בית המשפט לחוקה ברוב של, נגיד, 80 ח"כים.


3. בעיה ראשונה, היא שראש ממשלה שיש נגדו חשדות מהותיים בפלילים לא יכול להוביל שינוי כזה.

4. בעיה שנייה, לא התעמקתי בהצעה של הבית היהודי. אבל ממה שקראתי בניתיים, הם רוצים פשוט להחזיר את הגלגל ללפני אהרון ברק. מצב שבו החירות בישראל, והגנת בית המשפט עליה, היו עיניין הרבה פחות.... קשיח...
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 19-05-2019, 10:44
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.03.11
הודעות: 1,838
למה דיעות של אנשי שמאל לגיטמיים ושל אנשי ימין הם ליצנות?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "צריך לשלוח אותו שנה הבאה..."

אישית אני די אוהב 3 אנשי שמאל ישרים ואנשי ארץ ישראל היפה: אופנהיימר, מוסי רז ואיילת ורבין. אנשים אצילים וחבל לי ש2 מהם כבר לא בפוליטיקה.
סמוטריץ' אומר דברי הגיון.
המצב במדינה הוא חמור מאד! 25 שנה שחלק נכבד מהבדואים וערביי ישראל יחד עם ערביי השטחים, בוזזים את עם ישראל. בוזזים חקלאים וגובים פרוטקשן. ילדות בנות 11 13 בגני אביב בלוד ובכלל נאנסות יום יום! המשטרה במקרה הטוב מכבה שריפות. אין שום מפקד מומחה למשטרה. צריך לפעול מודיעינית ובשטח ולהחמיר ענישה. אבל מאד מכעיס שהמפכל הקודם, למרות המצב הפנים בטחוני הקשה בישראל, התראיין ואמר דברים חמורים מאד שמראים בדיוק לאן הדרג הבכיר במשטרה מקצה את משאבי המשטרה: התיק של נתניהו כה סבוך ומיותר עד שכאשר נשאל אלשיך לאחר שהצהיר לתקשורת שראה כל מילה במלל החקירות של תיק נתניהו, אם לדעתו יש פלילים או לא בתיקים ענה ללא בושה "זה נתון לפרשנות משפטית." חוצפה זועקת לשמיים!!! וחוצפה עוד יותר להקצות מליארד שקלים לחקירות של ספק פלילי כאשר עם ישראל נבזז! ילדות בגני אביב בנות 11 13 נאנסות על ידי פדופילים ערבים! במליארד שקל (חקירות נתניהו אולמרט ודרעי משך יותר מעשור) חובה להקים צבא לשמור על עם ישראל ולא להגיע כאשר כבר הילדה נאנסה ו/או המשק של החקלאי נבזז בקיצור, המשטרה בשנים האחרונות סוגרת אורוות לאחר שהסוסים ברחו!
בתור מפכ"ל היה צריך להתבייש בכלל שיש לו זמן לפנות לראיונות בתקשורת בזמן שעם ישראל נבזז!!! ואני אומר מתוך מידע שבתוך המשטרה - אין לה את הכוחות להדביק את נגע הפשע הערבי בישראל! אין. אבל על ספק פלילי ו/או על לבדוק אם שרה מחזרה בקבוקים ב30 גרוש או 1.20 זה יש 3 חטיבות חוקרות קבוע... הדרך היחידה שהשמאל רואה להזיז את ביבי היא דרכם של גילת אברמוביץ' ועוד אי אלו ערב רב, להשפיע על המשטרה לחקור זוטות ולהניח לעם ישראל לסבול!
השבוע תושבי הגרעין בלוד סבלו נזקים מהערבים בלמעלה מ4000 שקלים לכל המכוניות שחנו שם שברו מראות צד. וזה לאחר ששבועיים קודם ערבי שבר שמשות לכ10 מכוניות בגני אביב. 5 משקים בארץ נבזזו וחקלאי דיווח שבדואים גנבו לו את כל מערכת הסלולאר. כמעט מליון שקל.לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י navital בתאריך 19-05-2019 בשעה 10:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 20-05-2019, 18:08
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
יש מספיק דוגמאות בעולם לשינויים כאלה ואפשר ללמוד
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אינני יודע איך משנים המצב..."

אבל צריך לזכור שמערכת האכיפה מטפלת בכשלונות, לא בהצלחות. אם תשים את המוקד לשינוי במערכת כזו על פגישות בבית נמשפט, אכיפה ע"י המשטרה ומערכת ענישה מובטח לך כשלון לכל אורך הדרך.

יש בוודאות מוצא. הרכבת לדעתי עדין על הפסים אבל נראה שעצרה באיזשהו צומת ולא יודעת לאן להמשיך. מישהו חייב להחליט מה הכיוון הנכון ולהתחיל להזיז את הקטר. בינתיים הג'מעה בקרון מחכים שזה יזוז ועושים ברדק.

ולא, בית המשפט לא זה שמחליט על הכיוון. הוא רק יכול לסייע במידת מה לשמור את הרכבת על הפסים.

הכיוון הנכון בסופו של דבר זה הבחירה בדרך לפי השילוט הבא: סע לנתיב עם השלט כבוד האדם וחירותו. די מהר תתקל בקטע המסילה הקצר והקופצני של הפרדת הדת מהמדינה ומשם זה עובר לקטע העיקרי שמתמקד במערכת חינוך ורווחה. השאר כבר יגיע כמעט מעצמו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 20-05-2019, 19:26
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
עכשיו 2 סנט מה המשמעות בתכלס'
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "יש מספיק דוגמאות בעולם לשינויים כאלה ואפשר ללמוד"

1. ביבי מתקשה להזיז את העינינים בגלל מצבו האישי,בחירת גרועות בעבר ומשך זמן ארוך מידי בתפקיד. הסיטואציה עם טראמפ נתנה לו קצת אוויר אבל זה עדין מרגיש תקוע. יש מה להוסיף ולנתח כאן, אבל בשלב זה נדלג הלאה.
2. הפרדת הדת מהמדינה תעשה לכולם רק טוב. במיוחד לדתיים. אין בהפרדה כזו משום פגיעה בדתיים - יש בה היכולת ליצר כבוד ושביעות רצון. הכיוון שבצלאל מנסה לכפות עלינו הוא הפוך. אם הוא יצליח זה יהיה הרסני. יש הרבה דתיים שמבינים את הענין אבל המערכת החברתית הדתית סותמת להם את הפה. מהאזור ההוא של נהגי הקטר ישועה כנראה לא תבוא.
3. הסיפור של הבדווים וערביי לוד הוא סיפור של כשל מנהיגותי כבד ביותר של מערכת חברתית קהילתית, זו שכוללת את המונחים שיש קוראים ששונאים לראות: רווחה, חינוך, קהילה, בריאות נפש, תכנון עירוני ועוד כמה מילים יפות שמאחוריהן אפשר לראות היום מקומות פורחים ומקומות כושלים. במערך נורמלי המשטרה היא רק נדבך ולא הכי חשוב.

הכשל הזה בסופו של יום מגיע לפתחם של האזרחים וחלקו עוסק גם בהרס רכוש של אחרים. מי שחושב שאפשר לפתור רק עם אכיפה מוגברת טועה ומטעה. אכיפה לא יכולה להיות יעילה כשהמערכת החברתית מתרסקת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 20-05-2019, 22:20
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
לרשות מקומית יש סמכויות עצומות בתחומים שציינת ובתחומים נוספים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הרשויות כושלות כי אין להן..."

הבעיה שיש גם אפשרויות לשחיתות בתחומי נדל"ן ורכש.
כאשר יש ראש רשות שאינו מאפשר שחיתות מחד, ובונה את המערכת כראוי מאידך (ויש מודלים, רק צריך ליישם) אז תראה התפתחות חיובית עצומה. בתוכה תראה התמודדות עם פשע. כשיש רשות יעילה הפשיעה נסוגה.
אפשר בהחלט לדבר על מערכת אכיפה שכפופה לרשות מקומית (סטייל השריף האמריקאי) יחד עם מערכת אכיפה ממשלתית. יש יתרונות וחסרונות.
מערך התכנון הוא מערך שכפוף לשלטון המקומי שעובד עם מערכות ממשלתיות: זה נובע ראשית כל ממערכת המס והתקציב הממשלתי. אבל גם מניוד אוכלוסיות בהתאם לצרכי התכנון ויכולת הביצוע.
דוגמית ככה בשביל לסבר את האוזן:
יבנה היתה פעם עיר כושלת, מוקד עזובה והזנחה. יום אחד בא בחורצ'יק צעיר בשם מאיר שיטרית והחליט לקחת את העינינים בידים. בגיל 24 הפך לראש העיר ויצר שינוי עצום. ראשית מערכת החינוך. שנית נבנו שכונות חדשות ועודדו משפחות אנשי קבע להגר ליבנה, ופעולות נוספת. בתוך שנים ספורות יבנה הפכה לדגם מצליח בכל ההיבטים.

תיקצר היריעה אבל צריך לזכור שמוקדי פשע מתחילים בגיל צעיר מאוד. אולי דווקא היום התיק של התואם בן ה 12 של איציק אברג'יל היה בדיון שהשתתפו בו נציגי ראש העיר, הצוות מביה"ס ומחלקת החינוך, והעובד הסוציאלי ממח הרווחה, והמדריך והפסיכולוג, ונציג המשטרה. והם קיבלו סקירה על הפשיעה של הממזר הקטן וקיבלו כמה החלטות, חלקן מערכתיות (בואו נוסיף חוג גיטרה כי התגלה שהבחור בעל שמיעה מוסיקלית וזה יוסיף לעיר) וחלקן אישיות (המדריך שהיה מ"כ בצבא יתחיל לבלות איתו יותר וכדאי שילכו קצת מכות באזור הדיונות).
הישיבה הזו יכולה להיות קריטית גם לילד וגם לאזרחים עוד כמה שנים. אם הדרך צלחה - הילד יוכל לגדול בעתיד להיות מנכ"ל של חברת ביטוח (היכרות אישית של מקרה דומה), אם נכשלה או לא התקימה - נמצא אותו בגיל 15 שובר את המראות ברחוב של נביטל, בגיל 17 הורג את הקורבן הראשון. וכשיהיה בן 28 נשקיע מיליונים בלהתמודד עם צבא החיילים שהוא אסף סביבו.

והעיקרון הזה נכון גם במגזר עם ווריאנטים מתבקשים. כדאי לזכור שכשאסרף הצעיר יהפוך להיות ראש משפחת פשע זו תהיה בעיה של העיר המגזרית, אבל גם של תושבי ראשון. יש כאלה שלא אוהבים להשקיע אצל הערבים, אבל מה לעשות שהפושעים מגיעים גם אליהם הביתה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 19-05-2019, 22:21
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
אישית גם אני אוהב אנשים ישרים. גם אנשי ישראל היפה מימין ומשמאל, חילוניים ודתיים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "למה דיעות של אנשי שמאל לגיטמיים ושל אנשי ימין הם ליצנות?"

ונראה לי שבין אנשי אנשי ישראל היפה שאתה כל כך אוהב תמצא גם את אלשייך...
אולי משהו חסר בלוגיקה הבסיסית שלך בחלוקה השגויה הזו לימין ושמאל ועניני התקשורת משטרה ובית המשפט?

נתחיל מהשאלה הראשונה - למה איש ימין בכלל מקשיב לגילת ואברמוביץ? זה קצת לא חכם להתלונן על התשקורת מחד וגם להקשיב. יש בלי עין הרע גם ערוץ 20. שמעתי שאלירז שדה, הכוכב התורן של ביבי, הרגע התפנה לג'וב חדש.

אני צרכן חדשות די אובססיבי, אבל בעיני גילת ממש לא ראוי להקשבה. אצל אברמוביץ' יש לעיתים דברים מענינים ולפעמים דיבורי הבל שניכר בהם שנטייתו הפוליטית גברה על היצמדותו לאמת. אפשר לא להקשיב לו לחלוטין, או להקשיב עם הפעלת מסננת מתאימה. אני בדרך כלל מקשיב קצת יותר לעמית סגל. לצערי גם אצלו יש התחלקויות לכיוון דעתו הפוליטית. גם במקרה הזה אין מה לכעוס: חולשה אנושית מובנת. ולפעמים אצל כולם סתם טעויות מקצועיות.

לאף אחד מאילו לא צריכה להיות השפעה מהותית על תפיסת עולם של מי מהמאזינים. לדוגמא יש שמועה שהיו תקופות שאברמוביץ' היה הכתב שהתמחה בעניני מפלגת העבודה. ברור שכדי לקבל שם כמה פירורי רכילות הוא צריך לעזור לכמה חבר'ה ביח"ץ. זה לא אומר שמי שמקשיב יצביע דווקא לשם. הניסיון האמפירי מראה הטיה בדיוק הפוכה. במילים אחרות - אם אתה ימני כדאי שתתמוך באיתרוג של אברמוביץ' - ככה תוכל לוודא הריגה של כל מפלגת שהוא מתמחה בה.

מענין אגב שאתה מעלה דווקא את גני אביב, אחד ממוקדי השחיתות הדוחים ביותר של "הון שלטון", אז בימי הקמתה. הבלגן שם בדיוק מוכיח את הפתגם: אבות אכלו בוסר ושיני בנים תכהינה.

למה אתה מתעלם מהעובדה שהימין הזה שלך, זה שאחראי על האכיפה, מכהן מעל 10 שנים בשלטון? ביבי, ורק ביבי, אחראי לבלגן שאתה מתאר. אם היית רוצה שינוי, והבחנת בהידרדרות כבר בקדנציה הראשונה שלו, היית יכול להצביע למישהו אחר. במיקרה הזה ביבי היה זה שטבע את הסלוגן הסימלי: "הצבעת ביבי, קיבלת ..בי", או במילותיך שלך, קיבלת כמה עבריינים מהמגזר שבוזזים הורסים ואונסים ילדות בלוד ללא שום אכיפה. או שזה סתם מסך עשן להסתיר מעשים פליליים אחרים. אולי עוד פעם מישהו שם למעלה צריך להעיף מהאזור כמה אנשים תמימים כדי להביא מכה של דלא ניידי. עובדה - משום מה ברמת השרון הבלגן הזה לא קורה.

אגב, כדאי לך לעיין במקרה של ביתן. שים לב מי היו מעורבים שם בעסקים - לכאורה. אני מקווה שהשמועות על אולמות אירועים, משפחות פשע מהמגזר והקירבה לאזורים גיאוגרפיים שאתה מדבר עליהם הם רק שמועות מלוכלכות.

שמע, אין כאן ענין של ימין ושמאל ותקשורת עויינת. אף אחד מהשמאל לא חובר לשונאי ישראל לאנוס ילדות קטנות בלוד. וברור שאין קשר לבג"צ. כל הבלגן שאתה מתאר נמצא באחריותו של ביבי מעל 10 שנים. אולי הוא עסוק מידי בדברים אחרים ואין לו זמן לעסוק באנשים הקטנים מגדרה לוד וגני אביב שיצביעו לו ממילא. יש לי תחושה שהם מאמינים לו שגדעון סער או גבי אשכנזי או הנשיא הם שמאל, ושמאל כידוע מסוכן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:16

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר