לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2019, 14:22
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
רוני דואק דואג מהשתמטות החרדים, אבל גם לו אין תשובה איך ישראל תשרוד בלעדיהם

<כאן היו צילומי דפוס של תוכן שספק שלגולש היה אישור להעתיקו לכאן. כיוון שכותב ההודעה לא הצליח לספק סימוכין לכך שיש לו אישור מיוצרי התוכן לפרסם תוכן שבד"כ הם כותבים עליו שאין להעתיקו - הצילום נמחק>

מ1982 ועד היום, ללא החרדים, היו כיום לערבים בכנסת ישראל מעל 50 מושבים ללא החרדים. 50 מושבים שהיו מנהלים את המדינה פשוטו כמשמעו! עם 50 מושבים הערבים יכלו למנוע עליית יהודים לארץ. יכלו לסנדל את צה"ל ויכלו לעשות לעם היהודי בישראל המון המון צרות! למעשה, בכדי להגיע לאן שהעם היהודי בישראל נמצא כיום, ואם נניח שלא היו חרדים, על ישראל היתה החובה לייבא לישראל כמליון וחצי יהודים כדי לאזן דמוגרפית מול האויב הערבי.
בקיצור, לגדל היום 8 ילדים וצפונה, זה לא פחות חשוב, ואולי אפילו הרבה יותר חשוב למדינת העם היהודי מאשר להוליד ולשלוח 2 ילדים לצבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2019, 07:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ראשית, לא ברור לי למה דעתו של האיש הזה חשובה למישהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "רוני דואק דואג מהשתמטות החרדים, אבל גם לו אין תשובה איך ישראל תשרוד בלעדיהם"

שנית, מה הקשר בין שני הדברים?
זה לא שהסוגיה היא דיכוטמיה של או גיוס חרדים לצבא או בלי חרדים בכלל. העניין הוא שגם יהיו חרדים וגם שישרתו בצבא.
ואגב, לרוב המשפחות החילוניות שאני מכיר, שלא לדבר על דתיים שאינם חרדים, יש יותר משני ילדים. היום שלושה ילדים זה די סטנדרט ויש לא מעט עם יותר. מצד שני, אצל הערבים יש ירידה בילודה.
ואני ממש לא רוצה להיכנס למשחק של איזה יתרונות אולי היו למדינה במצב הדמיוני שלא היו בה החרדים. אולי יותר יהודים מארצות הברית היו עולים אליה כי היה להם נוח יותר עם אופי התנהלותה ועם מצבה הכלכלי המשובח?
כאמור, לא רוצה להיכנס לזה כי אני שמח מאוד שיש בישראל ציבור חרדי כפי שיש בה, עם כל המורכבות. אני אפילו שמח שבזכותם נשמרת ייחודיות מסוימת של יהודיות בפרהסיה הישראלית, משהו שהיה חסר לי מאוד כשחייתי בחו"ל. אבל כן הייתי רוצה שיהיו משולבים יותר בעולם העבודה המתקדם וכן הייתי רוצה שייקחו יותר חלק בנטל הביטחון הלאומי.
ישן 04-06-2019, 10:00
מנהל

זה לא עניין של כן או לא להאמין לך...יש נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "תאמין לי! ירידה ביילודה אצל הערבים זו המצאה מצוצה מהאצבע! אולי כדי להרדים אותנו"

ולגבי לוד, יש עניין של "טעות אופטית" שנכונה באופן כללי ליישובים ערבים לעומת יישובים יהודיים:
הערבים נוטים להמשיך ולהתגורר היכן שגדלו. רק מיעוט עובר ליישוב אחר. אצל היהודים, לעומת זאת, יש הרבה יותר "נדידה". בלי להכיר את לוד אני בטוח שהרבה חבר'ה שגדלים שם בוחרים מסיבות כאלו ואחרות לעבור לגור במקומות אחרים בהמשך החיים.
וביחס להשפעת השירות הצבאי: אם אדם משרת ביחידה שהיא ייעודית לחרדים, אין סיבה מיוחדת שהוא יתרחק מהמסורת שלו. אחרי הכל, אם לא יתגייס הרי בתוך זמן קצר הוא ממילא ייחשף לעולם החיצוני דרך עבודתו, אלא אם כן הוא שייך למיעוט שממשיך כתלמיד ישיבה במשך שנים רבות. ויש גם מצבים הפוכים-חילוניים שבהשפעת המפגש שלהם עם היהדות בשירות הצבאי מתרבים לדת. ואני כותב זאת כמי שעבר את זה בעצמי- בקידוש למשל נתקלתי לראשונה רק בצבא. מהצבא התחלתי בהדרגה להתקרב למסורת וכיום אני אפילו לא יודע באיזו מידה יהיה נכון להגדיר אותי כחילוני.
ישן 04-06-2019, 10:17
מנהל

כיצד יש בישראל פגיעה בזכות התפילה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "להצהיר "הייתי מפגין אם" זה מאוד קל."

גם לא ברור לי על מה מתבססת ההצהרה שעד מלחמת יום כיפור חרדים "התגייסו בהמוניהם". על איזה נתונים אתה מסתמך?
אני יכול לומר בוודאות שמסגרות צבאיות ייעודיות לחרדים היו הרבה פחות אז מאשר היום. פה ושם במסגרת הנח"ל אבל ממש לא כמו היום. הצבא גם ממש לא התאים עצמו לחרדים ודתיים כמו היום. היה הרבה יותר קשה להיות חרדי בצבא ב 1970 מאשר היום. ובדורות קודמים הצבא (והמדינה בכלל9 הייתה הרבה יותר תחת אידאולוגיה של "כור היתוך" מאשר היום.
ואגב, אם תסתכל על צילומי חיילים ממלחמת ששת הימים או יום כיפור, תראה חובשי כיפה סרוגה אבל מעט מאוד, אם בכלל, בעלי חזות חרדית.

בקיצור, מה השתנה? בעיקר העליה בשיעור היחסי של החרדים באוכלוסייה. ממיעוט קטן שאפשר לוותר על שירותו הצבאי לאחוז ניכר שלאי השתתפותו משמעות ניכרת מבחינת מידת הנטל על מי שכן מתגייס. העמקת הגיוס מתוך האוכלוסייה החרדית יכל להביא היום לקיצור משמעותי במשך שירות החובה של כולם- מה שהיה מקל על ציבור המתגייסים ברמה האישית ומוריד נטל כלכלי משמעותי על המדינה בכלל.
והטיעון של הצבא מגייס הרבה ג'ובניקים וכו' לא מחזיק מים. כל צבא מודרני נשען על מיעוט שהוא לוחם ממש ורוב שהוא תומך לחימה במישרין או בעקיפין. כמו בכל מערכת גדולה מסוג זה, בצבא יש אכן אנשים שהם באמת מיותרים ולא תורמים ממשית לצבא. אבל מספרם בהכרח לא כזה גדול אם אתה לוקח בחשבון את כלל הצרכים של הצבא.
למעשה, לצבא יש מחסור כרוני בחיילים לתפקידים שונים (כולל לוחמים). איך זה מסתדר עם קיומם של חיילים בתפקידים מיותרים עד מטופשים? שלא כל מגויס מתאים למלא את סוגי התפקידים שביחס אליהם יש לצבא מחסור. בהנחה שהתפלגות המתאימים לתפקידים הדרושים דומה בציבור החרדי לזו שבציבור הלא-חרדי (פחות או יותר), הרי שתוספת גדולה ש מגויסים חרדים תהווה תוספת כוח משמעותית.

זה לגבי הטענה האם עניינית צריך או לא צריך את החרדים בצבא. לגבי הטענה שלפיה החרדים לא צריכים להתגייס כי הצבא "יקלקל" אותם במכוון או שלא במכוון: אני חושב שאם יש נכונות עקרונית לגיוס משמעותי (וממה שאני מתרשם מהנציגים של הציבור החרדי- אין כזאת) אז אפשר למצוא את הדרך לשילוב שלהם ביחידות ייעודיות. בשביל שזה יקרה צריך קודם כל שתהיה נכונות עקרונית להתגייס.
ישן 04-06-2019, 13:34
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
באותן שנים תוכל למצוא אנדרטאות חללים - גם בישובים חרדיים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כיצד יש בישראל פגיעה בזכות התפילה?"

נכון שהיו בעיות עם הנח"ל החרדי - אבל היה ברור שגיוס חרדים - היה תורני או קרבי או "התיישבותי-חרדי" - לא "כללי".
ומכיוון שהיה איום קיומי ממשי - פיקוח נפש הייתה טענה רלוונטית.
התוצאה של העדר התאמה - הייתה פגיעה קשה במתגייסים החרדים, ירידה בגיוס עד להפסקתו כשהאיום הקיומי בפועל פסק.

היום - לכאורה מנסים לשקם מה שהרסו,
בפועל - הגיוס דווקא לא מתמקד בקרבי (כי אין צורך),
ואופי השירות (יותר נשים, כפיית שירת נשים) דווקא בעייתי יותר.
תבין - אתה מאוד אוהב לקלל ולהאשים אותי, אבל ההיכרות שלי עם הנושא היא מסוג של "מש"קי חרדים" שמתפללים איתי - שתפקידם לסייע לחרדים עם הבעיות האלו.
ההיכרות שלך - היא עם סיסמאות והסתה.

הצבא הקצה כח אדם לנושא - כי החלופה העיקרית שהייתה לחרדים הייתה עריקות, והתוצאה הייתה הייתה עריקות בהיקפים ענקיים.
בלשכת הגיוס ואפילו בקורסים מבטיחים להם הרים וגבעות, ובפועל הם מגלים - שמכל ההבטחות לא נשאר כלום. למפקד לא אכפת במקרה הטוב, ובמקרה הרע די נהנה להתעמר בחייל החרדי.

והבעיה היא כמובן - שאם גם המש"ק לא יצא מגדרו לסייע לחייל - חוזרים למצב ההתחלתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
זה לגבי הטענה האם עניינית צריך או לא צריך את החרדים בצבא. לגבי הטענה שלפיה החרדים לא צריכים להתגייס כי הצבא "יקלקל" אותם במכוון או שלא במכוון: אני חושב שאם יש נכונות עקרונית לגיוס משמעותי (וממה שאני מתרשם מהנציגים של הציבור החרדי- אין כזאת) אז אפשר למצוא את הדרך לשילוב שלהם ביחידות ייעודיות. בשביל שזה יקרה צריך קודם כל שתהיה נכונות עקרונית להתגייס.
הסדר הפוך.
זאת פשוט חלמאות לגייס אלפי חיילים - רק כדי לטפל באלפי עריקים, בגלל חוסר יכולת לאכוף את החוק הצבאי על מפקדים.
אם הצבא באמת היה מעוניין להגדיל גיוס - התופעות הללו היו מטופלות בחומרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר