לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2019, 15:41
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE]1. למה צה''ל לא מאמץ..."

ציטוט:
לא ראית כי כוונות איאוטק יקרות מאוד, ורק יחידות בודדות בצה"ל משתמשות בהן

דווקא ראיתי אצל מספר מצומצם של חיילים בצנחנים כשהייתי בסדיר, אבל אני לא מדבר על הדגם הספציפי אלא על הקונספט. המכפל ככוונת גיבוי נטו ראיתי גם בהרבה יחידות ולדעתי זה תמיד היה רעיון מטופש שרק מוסיף משקל ווסאח לנשק. הכוונת גיבוי היחידה שלוחם צריך זה כוונות ברזל (שלא לדבר על זה שעצוב שהיום לוחמים לא יודעים אפילו איך להשתמש בהם) אבל המתאם של FLIP TO SIDE הוא בהחלט מהפכני.

לגבי המחיר של כוונות איוטק גם פה השד לא כזה נורא, המחיר של כוונת M5 של מפרולייט הוא בסביבות 400-600$ (הוא נע בין אתרים שונים) והמחיר לכוונת EXPS2 של איוטק (מה שיש ליממ)הוא 600$ ועם המכפל(G33)
הוא בא בעסקת חבילה של 1200$(כמובן שזה מחיר לאזרח ולא מחיר לצבא)
עכשיו תגיד לי ש1200$ הוא המחיר בערך של תבור חדש, אבל כמה עולה לאמן חייל לפגוע לטווח רחוק (100 מטר +)ולשמור על השירות שלו? כנראה שכמו העלות של הכוונת, במיוחד אם הוא מילואימניק ואז צריך לשלם לו על יממים. כמובן ששימוש בפריט טכנולוגי לא מחליף את האימון אבל הוא כן מייעל אותו ודורש מהלוחם פחות אימונים בשביל להגיע לאותה תוצאה

היתרון של האיוטק הוא הצורה של הצלב שנותן לך יכולת דיוק טובה יותר מנקודה רגילה ואם הזכוכית נשברת הצלב משנה את המקום לאיפה שאין סדק

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 23-07-2019 בשעה 16:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2019, 17:24

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE]עכשיו תגיד לי ש1200$..."

סירפד אני יודע שאנשים כמוך יבואו ויגידו שבתקופותם הם פגעו מעולה במטרת ראש ל300 עם כוונת ברזל חלודה אבל הזמנים השתנו מאז..נכנסו פה אמצעים טכנולוגיים שהופכים תדברים ליותר פשוטים.אבל מצד שני יש משימות הרבה יותר מסובכות שהחייל צריך לבצע שדורשות ממנו הרבה אימונים, המשאבים מוגבלים השירות רק הולך ומתקצר וצריך לשמור על הרמה במיוחד שאויבנו מתחמשים בנשק חדש וצריך לשמור על יתרון טכנולוגי.
וכמו שלי קשה לעכל את כוונת הפגיון החדשה של צהל אני מניח שגם לך קשה לעכל את נושא המכפל

ואני יגיד עוד טיעון אם הלוחם ביממ שסביר להניח שיורה מעולה עם כוונות ברזל יותר טוב ממני וממך ובעל בחירה חופשית לשים על הנשק שלו כל אמצעי שהוא רוצה (וקיים ביחידה) בוחר להשתמש בזה כנראה שזה אומר משהו

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 23-07-2019 בשעה 17:36.
ישן 23-07-2019, 17:54
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
וכרגיל, אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "סירפד אני יודע שאנשים כמוך..."

אין לי עניין לחטוף את נושא האשכול אבל המילים שלך די דורשות תגובה. דבר ראשון אל תנסה לעשות לי ניתוח פסיכולוגי ולהחליט בשבילי מה קל או קשה לי לעכל. תן לי מינימום קרדיט שאני יודע על מה אני מדבר ומה אני כותב, ושבגילי יש לי יכולת הבנה והכלה לא רעה.

ודבר שני אני שואל אם התגייסת אחרי שנת 2000 מסיבה מאוד ברורה: לפי משה קפלינסקי שהיה מאו"ג 91 בנסיגה מדרום לבנון לפני 19 שנה צה"ל השאיר שם טונות של בטון, מעט מאוד אמל"ח ואפס הרוגים. אני טוען שקפלינסקי - שבסופו של דבר היה קצין בצה"ל וחלק מהמערכת - שכח שני דברים קצת חשובים שצה"ל השאיר שם: את הביצים ואת המקצועיות.

שאל כל אחד מבני הדור שלי וכולם יגידו לך שצה"ל עבר משנת 2000 תהליך מזעזע של אינפנטיליזציה ואובדן ידע, או מה שנקרא "קו השבר". זה קרה בזכות העובדה שחודשיים אחרי הנסיגה מלבנון הפך צה"ל מהצבא הישראלי למשטרה הכי חזקה בעולם. חיילים שהתרגלו במשך שנים לבצע מעצר של פרחחים כשהם מקבלים מעטפת מפלצתית במימדים לא הגיוניים רק כדי שחו"ח לא תישרט להם האצבע.

בקיץ 2006 קצת אחרי שקברנו חבר מהפורום שלא חזר מלבנון, הייתי אחד היחידים שהיו לו ביצים להגיד בקול תודה רבה על הסטירת השכמה המזעזעת שחטפנו שם כי היא היתה הקטליזטור לצה"ל לנסות לקום חזרה על הרגליים. זה לא קרה ביום אחד וגם לא בחודש או שנה, ולצערי הרב ה"הצלחה" של עופרת יצוקה ב2008 שוב הרדימה את קברניטי הספינה החלודה. אבל לפחות מנסים.

אז מבחינתי לא איכפת לי אם זה מכפל או כוונת או רחפן או רובוט, מה שאיכפת לי הוא שכל הצעצועים המטופשים האלה לא שווים כלום אם החייל שמתפעל אותם לא שווה כלום. חד וחלק, בלי לייפות ובלי לצנזר.

ישן 23-07-2019, 18:08
צלמית המשתמש של Octavius
  משתמש זכר Octavius Octavius אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.17
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "וכרגיל, אתה טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אין לי עניין לחטוף את נושא האשכול אבל המילים שלך די דורשות תגובה. דבר ראשון אל תנסה לעשות לי ניתוח פסיכולוגי ולהחליט בשבילי מה קל או קשה לי לעכל. תן לי מינימום קרדיט שאני יודע על מה אני מדבר ומה אני כותב, ושבגילי יש לי יכולת הבנה והכלה לא רעה.

ודבר שני אני שואל אם התגייסת אחרי שנת 2000 מסיבה מאוד ברורה: לפי משה קפלינסקי שהיה מאו"ג 91 בנסיגה מדרום לבנון לפני 19 שנה צה"ל השאיר שם טונות של בטון, מעט מאוד אמל"ח ואפס הרוגים. אני טוען שקפלינסקי - שבסופו של דבר היה קצין בצה"ל וחלק מהמערכת - שכח שני דברים קצת חשובים שצה"ל השאיר שם: את הביצים ואת המקצועיות.

שאל כל אחד מבני הדור שלי וכולם יגידו לך שצה"ל עבר משנת 2000 תהליך מזעזע של אינפנטיליזציה ואובדן ידע, או מה שנקרא "קו השבר". זה קרה בזכות העובדה שחודשיים אחרי הנסיגה מלבנון הפך צה"ל מהצבא הישראלי למשטרה הכי חזקה בעולם. חיילים שהתרגלו במשך שנים לבצע מעצר של פרחחים כשהם מקבלים מעטפת מפלצתית במימדים לא הגיוניים רק כדי שחו"ח לא תישרט להם האצבע.

בקיץ 2006 קצת אחרי שקברנו חבר מהפורום שלא חזר מלבנון, הייתי אחד היחידים שהיו לו ביצים להגיד בקול תודה רבה על הסטירת השכמה המזעזעת שחטפנו שם כי היא היתה הקטליזטור לצה"ל לנסות לקום חזרה על הרגליים. זה לא קרה ביום אחד וגם לא בחודש או שנה, ולצערי הרב ה"הצלחה" של עופרת יצוקה ב2008 שוב הרדימה את קברניטי הספינה החלודה. אבל לפחות מנסים.

אז מבחינתי לא איכפת לי אם זה מכפל או כוונת או רחפן או רובוט, מה שאיכפת לי הוא שכל הצעצועים המטופשים האלה לא שווים כלום אם החייל שמתפעל אותם לא שווה כלום. חד וחלק, בלי לייפות ובלי לצנזר.

ללא ספק נכון וכנראה הדבר הכי נורא שקרה לצה"ל בעשורים האחרונים, ואני דווקא לא אומר את זה כמישהו ששירת בלבנון אלא כ(כנראה) אחד מצעירי הפורום כאן שמשתחרר עוד כמה חודשים(שירתתי את רוב השירות שלי בגדוד חיר ועכשיו בבאח) ורואים את זה לצערי כמעט בכל יום ובכל פינה..
ישן 23-07-2019, 18:32

ציטוט:

אין פה סיבה להתעצבן סה''ך אמרתי שאני מניח..

לעניין הבא שהצגת זה נכון שהטכנולוגיה הכי טובה בעולם לא תחליף לעולם את הנחישות וההקרבה של החייל אבל אני יענה לך בדוגמא מההיסטוריה

היה פה פעם עם שקראו לו הממלוכים (טוב הם לא בדיוק היו עם אבל לא חשוב..) הממלוכים שלטו בארץ ישראל ובעוד כמה מקומות והם נחשבו ללוחמים מעולים אולי אפילו הכי טובים בעולם של אז. אבל יום אחד הגיע נשק חדש לשדה הקרב וקראו לו הרובה. הממלוכים סירבו להשתמש בו כיוון שהם האמינו שהקשתים שלהם פוגעים יותר טוב והוא לא נחוץ להם, לעומתם השכנים העותמנים שלהם דווקא אימצו את הרובה בחום וחימשו את כל החיילים שלהם בו, .. אני לא צריך להגיד לך מי ניצח ..

מה אני בא להגיד פה.. אם לא נתחדש ונתאים תעצמנו למלחמה הבאה אויבנו יעשו זאת והם ינצחו אותנו. הבעיות שהזכרת לא נבעו מגדג'אטים כאלה או אחרים הם נבעו מראייה קצרת טווח שלצערי הרב מתנהלת גם היום שהיא שהבט"ש והמב"מ הם מה שחשוב, להם צריך להתכונן ובמלחמה יהיה בסדר. וזה מתבטא כמעט בכל צורה בצבא בימ"חים ,בנגמשים, ובאימונים.

שאתה מדבר על מקצועיות תזכור שהלוחם היום צריך להיות מקצועי בהרבה כלים מסובכים לתפעול. רק לשם הדוגמא בתור מוהנדס אני צריך לדעת לתפעל לפחות 10 אמצעים שונים (ואולי אפילו יותר לא ספרתי..)
ובתור חובש אני צריך לדעת לתפעל הרבה אמצעיים רפואיים חדשים שלא היו קיימים לפני כמה שנים

ובכדי לא להמשיך ולחטוף את האשכול אני מציע שנפתח אשכול חדש ובו נמשיך להתווכח
ישן 23-07-2019, 23:59
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חולק עליך שזה בגלל הנסיגה מלבנון או הלחימה באיו"ש.

התהליכים החלו עוד קודם. ראה למשל את השינוי בקורס קצינים בסיסי שהוריד, נאמר בעדינות, את המיקוד של קצין, כל קצין, כמפקד בקרב - שינוי שהחל את דרכו עוד לפני הנסיגה מלבנון, וביטא גישה אחרת. כנ"ל חלק מהתפיסות שהתפתחו עוד קודם, וראה בחוברות של תוה"ד עם תרגומים מהצבא האמריקאי והדיון של סמו ז"ל על הלחימה בזירת לבנון - כולם עוד קודם לכן.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 24-07-2019, 02:22

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "יגיל אם כבר העלת את הנושא האם..."

טוב אז אם כבר הנושא הועלה אני אכתוב כאן את משנתי ללמה צהל הגיע למצב שהוא היום
עם השנים התפתחה בצהל גישה הדוגלת בחשיבותו של הטוראי האסטרטגי שהיא למעשה הגרסה הצבאית של אפקט הפרפר. אותה גישה גורסת שמעשיו של הלוחם הפשוט באיוש כמו הרג אזרח תמים תיצור גל של תגובות נגד כמו הפגנות בהר הבית שיובילו לכאוס בשטחי איוש שיובילו בסופו של דבר למלחמה כוללת במזרח התיכון. ובאותו אופן ללוחם ביחידה המיוחדת או לטייס שיבצע מבצע מיוחד שיסתבך ויוביל גם למלחמה כוללת ובכיוון ההפוך למחבל שיבצע פיגוע פשוט כמו זריקת אבנים שיוביל לתגובת שרשרת. בשביל למנוע את זה נוצר כאן צורך אינסופי בהכשרה ובאימון למקרים הללו. בדיוק כמו באפקט הפרפר שאומר שתנועת כנף של פרפר יכולה ליצור הוריקן במקום אחר, בשביל למנוע את ההוריקן אנו נדרשים לנטר ללא הפסק את כל הפרפרים באיזור ולמנוע כל תנועה לא רצויה שלהם. וכך נוצר עיסוק אינסופי בכאן ועכשיו במקום בהכשרת הכוחות למלחמה הבאה קרי בעתיד.
למצב הזה יש עוד כמה גורמים שהשפיעו על מקבלי ההחלטות כגון:
1. התקשורת שעוסקת כל הזמן במיקרו אירועים ומבקרת כל אירוע כזה בשאלה איך צהל לא מנע זאת.
2.החברה בישראל
3.הקצינים הבכירים בצהל שמפחדים שכל אירוע כזה יערוף את ראשם וימנע את קידומם(וכאן גם יש הקשר לבעיית התקשורת והחברה הישראלית שמחפשת תמיד אשמים לתלות בחוצות העיר).

מכיוון שבכל מלחמה תמיד שופטים בכשלונות את האנשים שהיו בתפקיד במהלך המלחמה ולא את האנשים שהיו בתפקיד לפני המלחמה והיו אמונים על בניין הכח (ראה ערך חלוץ, דדו) נוצר חוסר רצון של המפקדים לעסוק בעתיד כיוון שעד אז (לתקוותם) הם כבר לא יהיו בתפקיד. ונוסיף את הרעה החולה בצהל של קדנציות קצרות של שנתיים שבהם לא ניתן לשנות כמעט כלום לעתיד וקיבלנו את החשיבה קצרת הטווח

יש עוד הרבה סיבות לכשלונות של צהל כמו חוסר הרצון של החברה הישראלית להקריב את בניה בשביל לנצח.תפיסת המלחמה הסטרילית והכירורגית ועוד..אך כיוון שהנושא הוא הבטש התייחסתי אליו.

לסיכום צריך לזכור שלתפיסת הטוראי האסטרטגי אכן יש בסיס מסוים אבל מלחמות תמיד קורות בגלל תהליכי עומק ברמה אסטרגית וצהל צריך למצוא את האיזון הנכון בין הכאן ועכשיו לבין העתיד
ישן 23-07-2019, 18:55
צלמית המשתמש של Octavius

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Jack Heart שמתחילה ב "המכפלים שנמצאים כרגע בחטיבות החי"ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jack Heart
מכפיל פי 2, מתאים לכוונות מאפרו לייט ומאפרו M5:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מכפיל פי 3, מתאים לכוונת מארס:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שני המכפלים יושבים על תושבת מותאמת במיקרו-תבור (בצורת מעין עיגול) ולא על מסילת הפיקטיני.
הן נהיו פחות ופחות נפוצים עם הזמן. (אולי בגלל הסיבה שאאל"ט אין להם צ' אז יותר קל להם "להעלם").

בדיוק על זה דיברתי.
אגב אני זוכר זוכר שהיה מביך וטיפה מרתיח בתור חייל שרק סיים הכשרה לעלות לקו באיוש(שבעצמו גורם לך לתהות מה ההבדל בינך למגב) ולראות כמה מכים בפלוגה חותמים על מכפל כדי.. לעלות איתו יזומה באיזה צומת או משימת שיטור כזו או אחרת, רק מראה כמה מקצועיות היא משהו לא מובן מאליו היום.
(בעזה אני יכול להבין)
ישן 23-07-2019, 19:30
צלמית המשתמש של Octavius

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]בדיוק על זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מוהנדס במיל
אתה רק מוכיח את הטענה שלי הבעיה היא לא בצעצוע הזה או אחר הבעיה היא בתפישה שהבט"ש הוא מה שחשוב ולא האימון למלחמה אותם מכ''ים יכלו גם לחתום על המכפל באימון למה הם לא עשו את זה? כי החינוך שהם קיבלו הוא שהקו באיוש הוא מה שחשוב

זה ברור, וזה גם בערך מה שסירפד רשם פה, ההידרדרות בצבא הגיעה עקב ההפיכה של לוחמים לשוטרים, עקב חוסר שימור ידע, קיבעון מחשבתי חוסר מקצועיות וכו'.. פעם הצבא היה נלחם עם כמה שהמחיר היה כואב, היום אנחנו עומדים בצמתים באיוש..והמקרה שרשמתי חד משמעית נובע מזה. זה לא חייב להיות קשור למוצר טכנולוגי כזה או אחר, בדיוק כמו שאחרי ההכשרה שלי לא יצא לי לראות כמעט אנשים משתמשים במצנפות במקומות שדווקא צריך כי "החסה מספיק טובה", מחרפן אותי לחשוב שאפילו משהו כמו מצנפת כבר בדרך להיעלם.
סירפד פשוט(איך שאני רואה את זה) חידד ואמר שכל הצעצועים בעולם לא יועילו אם האופי של צה''ל לא ישתנה ולא יחזרו לשים דגש חזק על מקצועיות ושימור ידע. אני כלוחם רוב הזמן לא סמכתי על המפקדים שלי בכלום ושום דבר למעט שני ממים ספציפיים (שבכלל הגיעו משלדג ודובדבן) והמפים/סמפים שכן ראו לחימה במהלך השירות שלהם אז הם לא מבססים את מה שהם אומרים על סמך חוברת הוראות למפקד(סיפור אמיתי - מכ שלי באימון מתקדם "לימד" אותנו לפתוח זיגים כשהוא קורא מתוך חוברת, לא היה צריך להיות גאון כדי לראות שאין לו מושג על מה הוא מדבר, במזל הממ שראה דבר או שניים כבר לימד אותנו בטירונות כמה שהוא הספיק).
אני יכול גם להוסיף ולהגיד שהסיבה המרכזית שבגללה חששתי לחיי במהלך השירות היא לא איזה מחבל שיחדור או איזה מבצע בעזה, אלא יותר העובדה שהרגשתי שאנחנו פשוט לא מספיק טובים ומאומנים(ובסוף בצורה אירונית לא סומכים עליך בחזרה אז מסרסים לך את הצורה ואתה לא באמת לומד), שרוב האנשים מסביב בינוניים(כולל חלק גדול מהמפקדים), באמת שלא יכולתי לדמיין את הפלוגה שלי עומדת מול כוח שווה ערך או אפילו פחות של חזבאללה.

נערך לאחרונה ע"י Octavius בתאריך 23-07-2019 בשעה 19:38.
ישן 28-07-2019, 01:51

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי first lightning שמתחילה ב "בגלל שהם צעצועים. זה למה...."

קודם כל אני שמח שאתה נהנה.

ציטוט:
אני נהנה לקרוא את משנתך, (גם אם אני לא מסכים איתה) אם כי קשה להתייחס אליה משום שאתה גולש למחוזות לא רלוונטים כמו תמחורים בדולרים של מוצר כזה או אחר, אנלוגיות קרי אפקט הפרפר/הטוראי האסטרטגי שהן פשוט ברמה של פגיעה דיסוציאציטיבית חמורה

האמת שאתה צודק משום מה כל אשכול בפורום הזה כמעט נחטף וגולש למקום אחר. ואני הרבה פעמים חוטא ולא עומד בפיתוי להגיב. כנראה שאני סובל מתסמונת סטוקהולם

ציטוט:
אני שמח שאתה מעיר את הקהל, אבל שים לב לסאב טקסט של מה שהחברים פה אומרים- רמת החיילות בצה"ל מתדרדרת. ושום צעצוע חדש או גאדג'ט אלקטרוני משוכלל לא יפתור את זה. להפך- ההתקדמות בתחום הלוחמה האלקטרונית שהיתה נחלתנו בעבר, עוד תכניס לנו טיל שיהאב 5 לתוך התחת כשה WAZE והווצאפ לא יעבדו.

אני מבין היטב את הסאב טקסט ואני מסכים איתה ברובה העניין הוא שאני חושב שיש איזושהי קונספציה אצל אנשים פה שאומרים שאם רק נגדיל את כמות האימונים הרמה של צהל תעלה וננצח תמלחמה הבאה.
ואני אומר שזה נכון חלקית כי היסטורית ניצחון צבאי הוא לא רק מיומנות החייל אלא גם עליונות טכנולוגית
נכון שהצי''ד וכל המערכות האלו יכולות להיכשל ברגע האמת אבל גם ברובה הפשוט יכול להיות מעצור ברוך או פיצוץ קנה. אם רוצים טכנולוגיה שלא תיכשל אפשר לחזור לעידן האבנים והמקלות. אבל החוכמה היא לדעת לפתור את אותם תקלות ולהמשיך לתפקד בדיוק כמו שיש מעצור בנשק אנו מתפעלים מעצור. ואם הכל כשל תמיד אפשר להילחם כפי שלחמנו במלחמות העבר וגם את זה צריך לתרגל.
אבל צריך להבין פה גם שהאויב אינו קופא על השמרים, וזה כבר לא המחבל עם הקלאץ' והRPG הפשוט אלא יש פה ארגונים עם תקציבים כמעט מדינתיים, עם גישה לטכנלוגיות מתקדמות (איראניות ואפילו רוסיות) כמו אמר''לים דור 3 קורנטים, מל''טים ועוד.. ויש לו ניסיון קרבי מה שלנו אין (לרוב חיילי צהל)פלוס הדרכה ואימונים מאיראן ורוסיה
ואם אנחנו לא נצייד את החיילים בטכנולגיה יותר מתקדמת איבדנו את היתרון שלנו עליו
(וזה שיש לנו ח''א חזק לא עוזר בכלום כי בסוף בסמטה או בתוך הבית בלבנון המזל''ט לא רואה וזה החייל מול המחבל)

אז בסוף הגישה צריכה להיות אימון טוב וטכנולוגיה טובה ואי אפשר רק אחד מהם

ואני שוב מציע לפתוח אשכול רציני של בניין הכח ביבשה במקום לנהל דיון ב1000 אשכולות שונים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר