לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2019, 22:04
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
מחשב נייד תומך לינוקס

היי, אני מעוניין לקנות מחשב נייד חדש, אני רוצה להתקין עליו לינוקס, כרגע יש לי דגם של לנובו שמותקן עליו אובנטו אבל גם בגירסא 16.04 וגם ב 18 יש לי מלא בעיות תאימות ובכלל הייתי צריך לעדכן את הביוס על מנת שאוכל להתקין לינוקס אחרת זה לא עבד עם שום הפצה.

אשמח לדגם מסויים שכן מתאים, לא אכפת לי כל כך אם זה DELL או לנובו, העיקר שיתמוך לינוקס בצורה הכי טובה שיש.

הדרישות שלי מהמחשב זה להריץ הרבה דברים במקביל כגון הרבה טאבים פתוחים בכרום, android studio , שרת http כגון apache וכו' וכ' שאר התוכנות שמתכנת web ו אפליקציות משתמש
תקציב 3.5K

תודה

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2019, 20:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "מחשב נייד תומך לינוקס"

אתה יכול ללכת לפה: https://wiki.archlinux.org/index.php/Laptop

יש שם למעלה רשימה של יצרנים. בכל יצרן יש רשימה של דגמים שאנשים בפועל השתמשו בהם וראו מה עובד / לא עובד.

אתה יכול ללכת לפי זה.

כמובן שזה Arch, כלומר, לינוקס ותוכנות כפי שהם הגיעו מהמקור פחות או יותר, ללא שיבושים ו"שיפורים" שמוכנסים על ידי הפצות שונות ובראשן אובונטו. אם לא איכפת לך מה ההפצה של הלינוקס, אז אני משער שהרשימה תספק אותך.

נסיוני עד היום עם הסדרות העסקיות של Dell הוא שהן עבדו ללא תקלות מיוחדות עם לינוקס וכל החומרה פעלה (למעט קורא טביעות אצבע; לא ניסיתי ולא בוטח בזה כאמצעי אבטחה ממילא...). הלוואי שיכולתי להגיד אותו דבר על מערכת ההפעלה שאיתה הם מגיעים במקור... אבל הסדרות העסקיות יקרות יותר מהתקציב שלך...

ישן 01-06-2019, 22:06

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "יש ניידים יעודיים ללינוקס,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
תזכור שתמיד יש את האופציה של וירטאל בוקס, וככה אתה יכול לעבוד על לינוקס גם מתוך ניידים של ווינדוס.

גם ככה מחשבים ניידים בתקציב שלו הם לא בדיוק סוסי עבודה, וחלונות שרצה עליהם עושה את זה ככה-ככה - אז נכון שטכנית מה שכתבת נכון - כלומר - הוא יכול. אבל מצד שני הביצועים הולכים עוד יותר לפח, וגיגה-בתים של זכרון יחד איתם.

אפילו אם רוצים להשתמש במחשב גם לחלונות, כדי לקבל ביצועים מיטביים - עדיף שהחומרה פשוט תתמך גם בלינוקס, ולעשות dual boot (אם רוצים את חלונות). אם כבר הולכים על הרצת שתי מערכות במקביל, הביצועים יהיו הרבה יותר טובים שלינוקס היא מערכת ההפעלה שתרוץ על החומרה, וחלונות בתוך KVM עם דרייברים של VirtIO (ש VirtualBox, ברוב איוולתם, עדיין לא תומכים בהם, כי הם חושבים שההשפעה על הביצועים שולית. אין לי מושג למה הם חושבים כך. אולי הם אף פעם לא ניסו?)

ישן 01-06-2019, 23:03
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]תזכור שתמיד..."

סליחה על הבורות, אבל המחשב שלי נקנה לפני שנים עם מעבד I7 ו 8GB זיכרון עם SSD , אם אני לא טועה זה המעבד הכי מתקדם שהיה אז וזיכרון סביר (לא 16) אני לא מבין בחומרה ולכן פניתי לפורום, אבל רציתי לדעת למה אתה אומר שהם לא סוסי עבודה? אני לא הולך לקמפל כל היום את כרום מ 0 ולערוך גרפיקות, לצרכים שלי התקציב לא מספיק?

(קראתי אגב את שאר ההודעות אני אסתכל באתר שנתת רק אני שואל אולי כדאי לי להשקיע יותר כסף)

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 02-06-2019, 07:47

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "סליחה על הבורות, אבל המחשב..."

והוא עלה לך פחות מ 3.5K?

תראה, i7 זו סדרה, ולדעתי, שיווקית אינטל עשתה שם מהלך מדהים: היא מוכרת המון מעבדים שנקראים i7, שהמשותף לכולם הוא שהם נקראים i7 האם למשל היית מניח שכל מעבדי i7 טובים יותר ממעבדי i5? אם כן, אתה תהיה טועה...

אבל...

הסתכלתי עכשיו בזאפ על הפרמטרים שהגדרת (SSD הכי קטן, עם 8GB זכרון, ו Dell, רק כי דיברנו עליהם...), ואכן יש מחשב כזה אפילו ב 2878 ש"ח. שדגמו: Dell Inspiron 15 3580 IN-RD33-11218. ה i7 שבתוכו הוא: i7-8565U. זה באמת נראה לי די זול, אז החלטתי לבדוק מה יש בזאפ כשאני מגדיל רק דרישה אחת, את הזכרון, ל 16GB. פתאום המחיר הנמוך ביותר היה 4540 ש"ח. אולי פאשלה של זאפ? הדגם הוא INSPIRON 5570, וה i7 שם אחר: 8550U. הזוי, אפילו חלש יותר מהקודם! טוב, המעבד הזה יצא שנה קודם. גם הדגם היותר יקר הבא, עם אותו מעבד...

אני אודה שהמחיר הזה הפתיע אותי. אולי כי אני כבר הרבה זמן לא עושה את זה ומחירי ה SSD סופסוף ירדו מספיק. ה Latitude הכי זול עם אותו מפרט שאני רואה בזאפ הוא Latitude‎ 5490 L5490-9066, הוא עם מסך 14 אינצ' (הספרה השנייה בדגמי Latitude היא גודל המסך), והוא כבר עולה 4440 ש"ח. עדיין עם 8GB.

לא הייתי מריץ VM-ים עם 8GB RAM. מחשב רק עם לינוקס, 8GB אמור להספיק, אם כי אני נזהר לטעון את זה כשיש IDE-ים מבוססי Java בסביבה.

אגב, הדגם הראשון שכתבתי, באתר הזה כתוב שהוא אף מגיע עם אובונטו מותקן: http://www.online-shop.co.il/produc...aff=Zap&lang=he

אציין שהמונח שהשתמשתי בו, "סוס עבודה", לא מדובר רק על כוח מעבד ומהירות עבודה. אלא איכות הבניה של המוצר. כשכל שאר הרכיבים זהים, נחש איפה חוסכים בכסף. זה אומר כמה המחשב יהיה רגיש לתנועה (אין דין מחשב נייד שהולכים איתו כל יום, למחשב "נייד" שיושב על השולחן והוא נייד לצורכי מקום ולא כדי להיות נייד) ולמכות. אפילו כמה הוא יהיה רגיש לקפיצות בחשמל. האם יהיה ניתן לחבר אותו ל docking station או לא, ואם כן, לאיזה סוג (כאן אני אצטרך להודות שהמצב של Thunderbolt לא מזהיר, משום מה)

לסיכום, אם הולכים על סדרה לא עסקית, אפשר לעשות את זה במחיר שאמרת, מסתבר. הייתי מוסיף 8GB זכרון באופן עצמאי (או מבקש מהחנות אם אפשר לשדרג כבר מהיבואן את הדגם הקיים) כך שיהיה 16 סה"כ.

נ.ב. עוד אחת מהסיבות להורדת המחיר היא עצם העובדה שהמחשב הזה לא מגיע עם מערכת ההפעלה "חלונות", שעולה כמובן כסף. במקרה שלך זה לא רלוונטי אם מה שאתה רוצה עליו זה לינוקס, אבל בד"כ אנשים קונים עם, וזה כמובן יסביר יותר את סדר גודל המחירים שהכרתי... כמובן שאם הולכים על ההצעה של אנשים כאן להריץ VM מתוך חלונות, אתה כן צריך את החלונות, ואז... המחיר כאמור עולה. שים לב שבתצורה ההפוכה (VM של חלונות שרץ על לינוקס), רשיון חלונות שמגיע עם המחשב לא יעזור לך: מיקרוסופט לא ממש רוצה שיריצו את החלונות שלה בתוך VM, ובכל מקרה הרשיון שמגיע עם המחשב הוא צרוב על החומרה הספציפית של הלפטופ (כבר לא נוהגים לקבל אפילו Product Key כמדומני) והוא מסוג OEM, כך שאסור להעביר אותו ל"מחשב אחר", ובכללו, VM שרץ על אותו מחשב בדיוק.

ישן 02-06-2019, 22:23
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "והוא עלה לך פחות מ..."

היי, לגבי Dell Inspiron 15 3580 IN-RD33-11218 (הדגם שקישרת אליו) אכן המחיר די זול ונראה לי שאלך לכיוון הזה אך האם אתה בדעה שעדיף DELL או לפחות לא אכפת ליה מ Lenovo ? כיוון שבירור על המפרטים של ה e590 גם בדגם יותר זול שמכיל את אותו דגם מעבד רק כרטיסי מסך שונים (ובלנובו יש גם 1TB נוסף לא SSD, לא כל כך רלוונטי עבורי), אז האם כדאי ללכת על DELL בסדרה לא עסקית או שמא חיישינן לדעת בנג'מין?

אניוואי, אני מניח עקב היכרותי איתך שהאתר שסיפקת קישור למוצר שהוא מכיל הוא אתר וחנות אמינה,(אתר לא כל כך, אין להם HTTPS :O) אשמח שתאשש את הנחתי או שמא קישרת לאתר הנ"ל לאתויי תמיכה בלינוקס?

השארתי להם מכתב באתר על מנת לברר מחירים של הוספת 8GB ואולי להוריד את הכונן אופטי ולהכניס במקומו הארד דיסק קיים שיש לי, אהיה חכם יותר מחר

ישן 02-06-2019, 22:59

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "היי, לגבי Dell Inspiron 15..."

לא. קישרתי כי הוא היחיד שראיתי (שהלכתי מהזול ביותר כלפי מעלה) שכתב במפורש שזה מגיע עם אובונטו. למרות שאני בספק שאם זה אותו דגם, זה לא כך עם כולם.

בכל מקרה, אין בכך משום להמליץ על החנות (או על הדגם. אמרתי לך, יש לי נסיון רק עם דגמים עסקיים, ואם ביתיים, אז היוקרתיים, סדרת XPS...). אני די בספק שבקניית מותג משנה מי החנות. כל עוד שנמכר לך מוצר חדש חתום באריזה, זה לא אמור לשנות, משום שהאחריות היא בכל מקרה לא דרך החנות אלא דרך שירות המותג, בין אם זה Dell ובין אם זה לנובו.

אם כבר דיברתי על אחריות, כדאי לוודא איזו אחריות מקבלים: אם לשנה או לשלוש, ואם אתה צריך להתרוצץ למעבדה ולהשאיר שם מחשב לכמה ימים (שיטה שהכרתי בעיקר אצל IBM/לנובו כולל בדגמים עסקיים, שזה הזוי, אבל כבר שנים לא קניתי מחשב שלהם, אז לא יודע איך זה היום) או שטכנאי בא אלייך. ויש גם דבר מצחיק של חברות שמנסות להכחיש אחריות על כל שינוי במחשב, כולל הוספת זכרון במקום המיועד שלא דרך מעבדת היבואן (בתשלום שערורייתי כמובן). כדאי לוודא שאתה מקבל בכתב אחריות על הכל כולל שדרוגים.

לא יכול להגיד לך שבהכרח מותג אחד טוב מאחר. זה יותר עניין של מזל של סדרה ספציפית מאשר של מותג ספציפי. על כל אחד שיגיד לך "תתרחק מ Dell", תמצא לפחות אחד שיגיד לך "תתרחק מלנובו"...

אשר לאי היות האתר https - זה לא כל כך נורא, משום שכשאתה נכנס להזמנה הם עוברים לפלטפורמה של e-shop ושם זה כבר https. נכון שזה מגוחך לא לעשות אתר מאובטח כיום שזה בחינם, אבל כל עוד שהם לא לוקחים פרטי אשראי ב http (כמו שהיו חנויות שעשו פעם ויש כאלה שעדיין עושות היום...), זה לא נורא לאתר אינפורמטיבי... אבל עדיין כדאי לדעתי. הנה מדוע: https://doesmysiteneedhttps.com (אנחנו קצת חורגים מהנושא...)

ישן 10-07-2019, 17:55
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא. קישרתי כי הוא היחיד..."

היי, תודה על המענה ברשותך כמה דברים

א) לחנות יש ביקורות טובות ב zap כך שנראה שכן כדאי להזמין מהם.
ב) דיברתי עם החנות לגבי האם הם מתחייבים שזה יעבוד טוב עם UBUNTU הוא טען שהמחשב מגיע מ DELL עם UBUNTU ככה שמן הסתם זה יעבוד טוב (לטענתו) הוא לא יכול להוציא מסמך התחייבות על זה אבל ככה הוא אמר.
האם לדעתך כיוון שזה מגיע מ DELL עם UBUNTU זה יעבוד חלק?

נ.ב
https://topics-cdn.dell.com/pdf/ins...guide_en-us.pdf
כתוב פה בחלק של מערכות הפעלה שזה תומך UBUNTU

נערך לאחרונה ע"י Nati323 בתאריך 10-07-2019 בשעה 17:59.
ישן 10-07-2019, 20:23

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "היי, תודה על המענה ברשותך כמה..."

ודאי שהוא לא יכול להתחייב שתוכנה תעבוד.

ההתחייבות שאמרתי שאתה צריך לקבל היא בקשר לאחריות על החומרה - כולל שדרוגים. אם הם משדרגים לך את הזכרון - אז אחריות שלהם על התוספת, ועל העבודה. שאם אחרי זה שירות של היבואן אומר שהוא מסרב לתקן כי שדרגת - שהם לוקחים את זה על עצמם. וכל זאת לכל תקופת האחריות (שרצוי שהיא תהיה 3 שנים... כי שנה אחת זה די ריזיקה... מצד שני, הכל תלוי בעלות הנוספת...)

התחייבות על אובונטו אתה לא יכול לקבל, כי זו תוכנה. אגב, זה אולי יפתיע אותך לשמוע, אבל אינך יכול לקבל התחייבות כזו גם לגבי "חלונות". למעשה, אם תקרא את תנאי הרשיון שלהם אתה מסכים כשאתה מפעיל את את המוצר לראשונה, אתה תגלה שלא רק שאין התחייבות שכזו - אלא ישנה התחייבות הפוכה - הם מתחייבים לכך שלא יעזור לך כלום - הם לא אחראים ולא משנה כמה התקלה באשמתם.

ישן 03-06-2019, 09:47
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לפי מה שאני רואה - העניין הוא כבר לא המעבד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "סליחה על הבורות, אבל המחשב..."

(וסליחה לחברים מאינטל), אבל קשה לי להאמין שתראה הבדל בין I5 ל I7, ואפילו בין קצב שעון נמוך למהיר.
מספיק זיכרון (8 כמינימום, וכנראה יותר, אם יש לך וירטואליזציה או תוכנות זוללות-זיכרון - למשל רוב הIDE's), אחרת המחשב שלך יזוז מאוד לאט דווקא בתוכנה שחשובה לך,
והרד-דיסק מהיר (SSD כמינימום, רצוי NVMe/M.2, אם לוח האם תומך) עם LATENCY אפסי שגורם למחשב לטוס לעומת דורות קודמים,
הרבה יותר משמעותיים מבחינת כמעט כל משתמש.

כך שלדעתי - לך על לפטופ טוב (מספיק זיכרון, הארדיסק מהדור החדש) ואם לא הולך לך עם התקנה ישירה, תריץ וירטואליזציה.
יתן לך תמורה טובה בסדרי גודל ממחשב "ייעודי" עם חומרה מיושנת.
ישן 02-06-2019, 00:08
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי borsood שמתחילה ב "דווקא מפתיע אותי שהיו לך..."

היי, תודה על המענה, ה e590 יקר ב 1000 מהתקציב וזה כולל ווינדוס מה שלא רלוונטי עבורי מה שאני מניח שיוריד ~500 במחיר (לא מעודכן במחירים) אז נשמע די סבבה, אשמח לשמוע המלצות משאר חברי הפורום.

אגב אל תהיה כזה מופתע, שהתקשרתי לתמיכה של לנובו לפני 4 שנים טענו שהמחשב מותאם רק לווינדוס

עריכה:
התאריך כניסה שלו לזאפ זה חודש הרביעי השנה אז אני מניח שהוא דיי חדיש למרות שלא נראה שיש בו משהו מיוחד אז לא יודע למה הוא יקר, בנוסף הוא לא מופיע ברשימה ששימי ציין וגם יש לזה כמה דגמים, ה 20NB0028IV שכולל I7 ו 16GB RAM לא נמצא באמזון (זה הדגם שציינתי לעיל על המחיר)

נערך לאחרונה ע"י Nati323 בתאריך 02-06-2019 בשעה 00:11.
ישן 02-06-2019, 07:55

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "היי, תודה על המענה, ה e590..."

אי הופעה ברשימה לא אומר שלא נתמך, רק שלא היה משתמש של ההפצה שניסה ודיווח.

באופן תאורטי, חומרה מודרנית פשוט עובדת בלינוקס... כבר שנים שלא יצא לי לראות משהו שלא עבד. אבל כאמור אני מכיר בעיקר את הדגמים העסקיים, ואני מעדיף לא לנחש.

הסטורית, בעיות תאימות עם חומרה היו בעיקר בתחומים של כרטיס המסך, ושל כרטיס הרשת האלחוטית. לא באשמת לינוקס כמו באשמת היצרנים שדאגו שלא להנפיק מפרטים של החומרה שלהם כדי שהחבר'ה של לינוקס יעשו את העבודה בשבילם. כיוון שהיום ברוב המחשבים יש פחות או יותר אותן סדרות של שני הנ"ל, זו כבר פחות בעייה. זה גם אומר שאם אתה יודע על דגם מחשב אחד שעובד, שיש בו כרטיס מסך X וכרטיס רשת אלחוטית Y, אם אתה מוצא מחשב מדגם אחר שיש בו את אותם שני כרטיסים, סבירות של קרוב ל 100% שגם שם הכל יהיה בסדר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר