לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2016, 16:24
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
2016-2023 צליפה ורובי צלפים בצה"ל

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=438250

ידיעה שהביא STRONG1 באשכול ציוד יחידתי חדש מתוך ה"במחנה" האחרון. לדעתי שווה אשכול נפרד.

צה"ל מתכוון לנפק את ה בארט MRAD גם לצלפים ביחידות החי"ר.
ידיעה זו פרושה שה MRAD מקבל ביקורות טובות מאד בימ"מ (וגם כנראה משרד הבטחון קיבל מחיר טוב.)
זה גם אומר שכנראה התייאשו מ HTR 2000 ברק, או לחילופין רוצים להוסיף כלים אבל מסוג אחר.
וגם.. ה MRAD מסוגל להחליף קליברים כלומר לא רק ה 0.338 תופס תאוצה אלא גם ה M24 יוחלף כי הבארט החדש מסוגל בשינוי קל לירות תחמושת 7.62.
באותה ידיעה נאמר שגם ה SR-25 יוחלף. רובה חצי אוטומטי זה ששמועות על בעיות אמינות שלו בתנאי חול מסתובבות גם אצלנו וגם בארה"ב עם הניסיון באפגניסטן, נקלט גם בארה"ב תחת M110 רק לפני כעשור לערך, מוחלף באיטיות גם שם ע"י ה FN SSR. לא ברור מהכתבה איזה כלי יחליף כאן את ה SR-25.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 23-01-2016 בשעה 16:24. סיבה: תוספת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2016, 17:19
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "2016-2023 צליפה ורובי צלפים בצה"ל"

מסכים איתך שזה בהחלט שווה אשכול נפרד.

אם צה"ל בחר בבארט MRAD הוא כנראה שאל לחוות דעת הימ"מ שמשתמשים בו כבר זמן מה וכנראה שהם משיגים איתו תוצאות טובות ומקבצים מדויקים מאוד, והמליצו על הרובה לצה"ל. כנראה שה-MRAD יחליף את ה-HTR 2000 וה-M24 עדיין יישאר בשירות כי הוא פשוט זול יותר, ועדיין מדויק ואמין מאוד. דווקא חשבתי שבצה"ל היו מרוצים מה-HTR 2000 ("ברק") ושפגעו איתו בדיוקים מצוינים (צלף אחד טען בפני שקיבץ ברבע דקת קשת עם ה"ברק", ושהרובה מקבץ בדרך כלל ב-1 עד 0.5 דקת קשת).

בקשר ל-SR-86, מדובר ברובה צלפים גרמני תוצרת מאוזר. הוא מדויק מאוד, אבל כנראה בגלל שהוא ישן למדי ויש בעיית חלפים רובי ה-SR-86 שעוד ישנן בשירות היחידות המיוחדות ייצאו בהדרגה. האם ה-MRAD מדויק כמו ה-SR-86 בקליבר 7.62 מ"מ? אם היחידות המיוחדות רוצות רובה מדויק לטווחים של עד 700-800 מטר, שייבדקו את הטנגו 51. היצרן מתחייב למקבצים של 0.25 דקת קשת (לפי היצרן של ה-MRAD, חברת בארט, ה-MRAD מקבץ ב-0.5 דקת קשת עם תחמושת match grade).

במקום ה-SR-25 צריך רובה צלפים חצי-אוטומטי מדויק ואמין, שיהיה בעל דיוק 0.5 דקת קשת לפחות, דיוק שדרוש ליישומי לוחמה בטרור ובפרט אירועי משבר ובני ערובה.

אגב, קראתי שוב את הכתבה - וכנראה שחידוש מערך רובי הצלפים מתוכנן כרגע רק ליחידות המובחרות (מיוחדות + פלס"רים) ולא לכלל החי"ר.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 23-01-2016 בשעה 17:35.
ישן 24-01-2016, 13:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "שאלה טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
על פי תו"ל נוכחי ולא רק בצה"ל רובה קלעים/צלפים חצי אוטומטי בקליבר הגדול יותר 7.62 (מתקרבים כבר בדיוק ובטווח לנתוני רובים צלפים בריח..רק שאילן לא יהרוג אותי...) הם כלים ייעודיים אך בגדול כלי מסייע, לא כלי להסתערות.
לצורך תפקיד קלע מסורתי שיכול גם להשתתף בהסתערות ש את רובי הקלעים בקוטר 5.56 עם קנה ארוך יותר וכוונת מגדילה לקלעים, כרגע זה המיקרו עם קנה 42 ס"מ. וM4 עם אותו עיקרון.
המשפט המסוים הזה בכתבה קצת לא ברור. אם זה היה כתב בעיתון יומי הייתי אומר שזה שטויות..אבל זה מאמר מתוך ב"מחנה".

הורג רק במקרים של מוצא אחרון

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 03-07-2016, 18:28

השוואה בין רובי הצלפים 338
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "2016-2023 צליפה ורובי צלפים בצה"ל"

נכון להיום יש 4 רובי 0.338 שרלוונטיים לצה"ל וכוחות הביטחון:

* ה"ברק" HTR 2000, רובה בריחי שנרכש ב-2008. לפי מפרט צה"ל יעיל עד ל-1200 מטר.
* מקמילן TAC-338, רובה בריחי ותיק שנמצא בשימוש היחידות המיוחדות. יעיל עד לטווח של 1600 מטר לפי שימושו ב-NAVY SEALS.
* בארט MRAD - בשימוש הימ"מ ונבחן על ידי צה"ל, יעיל עד לטווח של 1500 מטרים.
* IWI DAN - רובה ישראלי, יעיל לטווח של עד 1200 מטר, נמצא בשימוש ה-SAS הבריטיים.

ארבעת הרובים ממלאים את אותה נישה (למעט ה-MRAD הרב-תכליתי רב-קליברי): רובה לטווח רחוק בקליבר 0.338 לפואה מגנום. אני מניח שלמספר אנשים פה יצא להתנסות ולירות ברובים האלה ולחוות דעה על דיוקם, איכותם ורושם כללי. אם אפשר, אשמח לשמוע איזה רובה הכי אהבתם ואיזה מבחינתכם הכי עדיף לצה"ל מבחינת איכות, אמינות, דיוק וטווח ירי.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 05-05-2017, 08:53
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
צבא ארה"ב מרחיב את השימוש ברובי 7.62

קליבר 7.62 מ"מ חוזר לאיטו למרכז הבמה. התהליך שהחל במלחמת אפגניסטן ממשיך.
פרויקט ה CSASS רובה חצי אוטומטי לצבא האמריקאי עם קנה מקוצר שבו זכה ה HK G28 מתרחב.
האמריקאים מתכוונים להכניס לכל מחלקה של 10 אנשים רובה 7.62 מקוצר (קנה 41 ס"מ). לתפקיד קלע. רובה זה במגיע מקום ה SR-25 הנקרא בארה"ב M110 עם קנה 50 ס"מ שבד"כ מצוות אחד למחלקה של 10 איש.
הרעיון הינו המשך המגמה של רובי קלעים בקליבר 7.62 קצרים וקלים הנכנסים בעולם לתפקיד מסורתי של רובים צלפים כבדים ומסורבלים ועל חשבון רובי סער בקליבר 5.56 מ"מ .
מה אצלנו? כבר כמעט לפני שנה פורסם שצה"ל בוחן באופן דומה את הנושא ויש מועמדים שעוברים בחינה..בנתיים יוק.

http://soldiersystems.net/2017/05/0...2-rifle-update/
ישן 12-05-2017, 17:52
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש לי תחושה שאתה טועה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "יש לי סוג של תחושה (לא יודע..."

בשטח קטן ונשלט - הן מבחינת מודיעין והן מבחינת אש - כמו רצועת עזה, אין בעיה להרים כלי מאוייש או לא מאוייש לאוויר ולגמור את הסיפור תוך חצי שעה. הבעיה מתחילה בפעילות שמתקיימת בשטח פתוח וללא כיסוי שכזה, כמו מדבריות אפגניסטן או הערים של עירק/סוריה/סומליה/תמשיך לבד.

כואב ומתסכל ככל שזה יישמע, כאשר יש לך צבא שמצד אחד יש לו מנעד רחב ביותר של יכולות בכל מימד אפשרי אך מצד שני הוא כבול באחוז כמעט מוחלט לגבולות מדיניים ברורים - העדיפות היא להשיג 100% הישגים במינימום סיכון. למה לשלוח צלף לאמצע עזה אם אפשר לעשות את זה ע"י שיגור של תמוז מחפיז שחונה בשדות של מערב הנגב (וזה קרה הרבה יותר מאשר שימוש בכלי טיס כלשהם)?

אז כן, לטווחים ארוכים יותר קל להשתמש בטנק או מטוס שגם ככה מצויידים לכך - את החי"ר מציידים ומאמנים להילחם על הגבעה הקרובה ואולי הצד השני שלה, וזהו בערך.

ותיקון אחד אחרון: במקומות הנדרשים, מבינים היטב ומצויין את החשיבות של הצלפים וגם מציידים ומאמנים בהתאם - זה פשוט קורה במעט מאוד מקרים.

ישן 12-05-2017, 19:03
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לי תחושה שאתה טועה"

לדעתי זה שילוב של גם חוסר מוכנות לסכן חיילים ואני מסכים שלרוב התרחישים של סיכול ממוקד במב"מ תרחיש הצלף לא רלוונטי, והסיכון לצלף ולצוות המבצע והחילוץ גדול מדי.
בנוסף ההעדפה לכלי הנשק כסעיף הוצאה גם נובע מהקושי למדוד את יעילת ההשקעה ואת העובדה שפשוט אין סטנדרטים ולא .מודדים.
טיל שעולה 100K ומוריד רכב מ10 ק"מ הרבה יותר קל לאשר מאשר 100K לתוכנית הכשרה אימון ותחזוקת יכולת לX חיילים.
ליחידות שאין חישוב תקציבי ברור שיכולים לקחת כל יכולת שיחשבו שמתאימה אל הקצה.
לדעתי השדרוגים העיקריים למערך הזה יכולים ומציאותי שיבאו מתחום עזרי האימון וההדמיה, שיורידו את העלויות והלוגיסטיקה שנדרשת לאימונים ויחסית קל להעביר אותה .
ישן 12-05-2017, 20:52

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לי תחושה שאתה טועה"

אני מבין שהרבה יותר בטוח ומהיר לשגר טיל תמוז מהיבשה או מהאוויר כדי לבצע סיכול ממוקד בטרוריסטים בתוך עזה או רפיח, מאשר להחדיר צלף ללב המאפלייה.
אך במלחמות כמו מלחמת לבנון השנייה ומבצע צוק איתן הייתה ביקורת רבה על השימוש, או ליתר דיוק, על חוסר השימוש, בצלפים. בלבנון השנייה זה אפילו הוגדר ככישלון, אני מקווה שבצוק איתן לפחות היה שיפור ניכר בנושא.
אבל גם במשימות שבהן לא צריך להחדיר צלף ללב שטח האויב, כגון מלחמה בצלפי אויב בגבול רצועת עזה או במחבלים באיו"ש, אני מרגיש (ואולי אני טועה) שצה"ל לא מנצל את הצלפים בצורה המיטבית. לפני שנה בערך הייתה חוליית טרור מהג'יהאד האסלאמי שביצעה פיגועי צליפה עם רובה ע'ול 0.5 (גרסה איראנית לשטייר HS 50), ובסוף מי שסיכל את החולייה היו דווקא צלפי הימ"מ, שנחשבים ליותר טובים באופן ניכר מאשר צלפי החי"ר בצה"ל. אני מניח שצלפי היחידות המיוחדות בצה"ל הם ברמה הרבה יותר גבוהה מצלפי החי"ר (לא יודע איך הם לעומת הימ"מ, כי בכל זאת, צלפי הימ"מ מתאמנים ופועלים באופן קבוע שנים רבות (5-20 שנה, תלוי בוותק), בעוד שצלף מיוחדות סדיר פועל 3-5 שנים באופן שוטף וקבוע, ואח"כ רק במילואים) ואני גם לא יודע מה הרמה שלהם ביחס לצלפים אחרים בעולם.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 12-05-2017 בשעה 20:56.
ישן 12-05-2017, 22:54
  ilanb ilanb אינו מחובר  

צלף בסופו של יום הוא זול, אם עושים את זה חכם.
ללמוד קליעה טובה ולהתאמן בה אפשר גם עם טוטו.
לאחר הקורס אפשר להסתפק באימונים של 3-4 כדורים לאימון ולעשות את זה נכון ומלמד.
החשוב הוא לצבור ניסיון ולהרחיב את הידע בשטח.
צריך לשמר יכולת כדי לתת מענה לא בדיוק אבל כמו שימור יכולת הצניחה.
אין טעם לשגר זוג צלפים לתוככי עזה הסיכוי שיתגלו בעידן הטרמי גדול.
יש טעם להשתמש בצלף כל אימת שניתן והוא יתן לך יתרון.

כדי שיהיו צלפים טובים :
א. תשתית קליעה טובה - לטעמי אין.
ב. העברת מקל הידע. אין בכלל צה"ל.
ג. להתחיל להתיחס לעיקר ולא לטפל. הרבה יותר חשוב צלף עם אמינות נפ"מ מאשר כמה אלפיות מדייק הנשק. יש לך נשק תקין תוציא ממנו את מה שהוא יודע לעשות, לא רק 1/2.

ישן 05-07-2017, 17:14
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

לכל אחד יתרונות וחסרונות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מה בעצם ההבדל בין מושתק..."

משתיק אינטגרלי מקובע על הקנה ואינו מאפשר הסרה, רק החלפת קנה. לצורך ביצוע ההשתקה, קודחים בקנה חורים דרכם עוברים הגזים אל חציצי המשתיק - מה שבהכרח מביא לאובדן אנרגיה והורדת מהירות הקליע. בנוסף כל תקלה במשתיק משביתה את הנשק. מצד שני, מרויחים קומפקטיות ונוחות.

משתיק חיצוני מאריך מאוד את הנשק, במיוחד ברובי צלפים שגם ככה יחסית ארוכים. למעט משתיקים מהסוג היקר והאיכותי שמגיעים עם מתאם מהיר, לרוב נדרשת הברגה ע"ג הקנה (בדרך כלל במקום הסתרשף) שבעצמה שוחקת לאורך זמן את ההברגה. ראה דוגמה לרובה ברק עם משתיק חיצוני, בשימוש צלפי אגוז (צילום דו"צ):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-07-2017, 23:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אני מסכים שעם תחמושת 7.62 מ"מ..."

בשביל להשתיק נשק אתה צריך להקטין את מהירות הלוע לפחות ממהירות הקול - זה ירידה של פי 3 במהירות הלוע עם תחמושת כבדה יותר. הטווח יקטן משמעותית כאשר כדור כבד מתחיל לאט ומתמודד עם כוח הכבידה וחיכוך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2017, 13:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אבל בהנחה שכדור 7.62 מ"מ..."

מצד שני 0.338 מאבד יציבות במהירות גבוהה יותר משל 0.308

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-07-2017, 16:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "עצם המונח משתיק קול הוא..."

ממש אבל ממש לא נכון. הסיבה שנמנעים משימוש במשתיק הוא בגלל הטווח הקצר שלו ולא ההיפך. לו היתה יכולת השתקת רעש הירי מבלי לאבד את הדיוק והטווח של הנשק, כל צלף היה עושה זאת בכל מתאר. הרעש הוא אחד האוייבים העיקריים של הצלף בכל מתאר.
שימוש ברוב"צ במתאר ש"ב ושטח סבוך מאוד מתאים גם בטווחים האלה.

ישן 16-02-2019, 17:31
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אני מבין שאתה בא בגישת Keep..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
אני מבין שאתה בא בגישת Keep It Simple: טלסקופ עם הגדלה קבועה יותר אמין, להשתמש בתחמושת 7.62 מ"מ ו-0.5 (שזמינות גם לחי"ר וחש"ן). האם אתה בעד רובים נטעני מחסנית (כמו ה"ברק" או הבארט MRAD) או נטעני שחלה כמו ה-M24? שמעתי בעבר שמחסניות דו-טוריות משפיעות לרעה על הדיוק ושמחסנית באופן כללי אמינה פחות מטעינה בשחלה. מה דעתך בנושא?

אגב, מסתבר שיותר ויותר חברות בעולם מייצרות רובי 0.338 LM ויותר צבאות מצטיידים בהם (כולל צבא ארה"ב), כי התחמושת עדיפה מבחינת טווח הירי באופן ניכר על ה-7.62 מ"מ.

קלע /לוחם טווח מגע ישתמש במחסנית על חשבון הדיוק.
אין הבדל בין מחסנית לשחלה שתיהן מכות בצידי הקליע עם הכניסה לבית הבליעה.
יש מחסניות שהופכות מדו טורי לחד טורי H&K סירקיס ו פורה
צלף שהוא צלף בטווח רחוק עדיף שיטען כדור כדור. אם מתאמנים מגיעים למהירות טובה. בדרך כלל לצלף יש כדור אחד בלבד.

ישן 20-04-2019, 13:41

מעניין
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "US and Israeli snipers conduct joint training"

ציטוט מתוך הכתבה:
ציטוט:
At the range the snipers shot targets from 300, 400, 500, 600, and 800 meters in both the prone and standing positions. The U.S. snipers sent rounds downrange using the M110-SASS and the Israeli snipers used the SR25-CARBINE.

הצלפים הישראלים השתמשו ב-SR-25 MK 11, בעוד שהאמריקאים השתמשו ב-M110 SASS, שהוא בעצמו מבוסס על ה-SR-25, ולכן הרובים מאוד דומים (גם בביצועים).

ומה הצלפים האמריקאים חושבים על הצלפים הישראליים?
ציטוט:
“We’re similar in a lot of ways,” said Sgt. West, “but the Israeli snipers also do things a little bit differently. So, it’s really good training to get out here and work with them. They are really good at what they do, they are very proficient.”

חוות דעת די חיובית בסה"כ.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 20-04-2019, 17:48
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מעניין"

ציטוט:
הצלפים הישראלים השתמשו ב-SR-25 MK 11, בעוד שהאמריקאים השתמשו ב-M110 SASS, שהוא בעצמו מבוסס על ה-SR-25, ולכן הרובים מאוד דומים (גם בביצועים).

לכתוב על שני הרובים שהם "מאוד דומים" זה כמעט כמו לכתוב שSR25 דומה ל-AR10 כי הרי שניהם מבוססים על המנגנון של סטונר ושניהם בקוטר 7.62 מ"מ.

בפועל הSR25 (ומכאן גם הנגזרת הצבאית שלו MK11) אמנם קדם לM110 אך איכות הייצור שלו היא כמה רמות מעליו. ההבדל העיקרי הוא באיכות הייצור ובקהל היעד - M110 נוער לשימוש צבאי המוני ולכן יש בו נצרה דו צידית אך איכות המוצר פחותה ושביעות הרצון מצד המשתמשים היא כמובן בהתאם.

והערה אחרונה - בעבר כבר היה כאן דיון על זה, וככל שידוע לי אין ומעולם לא היה בצה"ל SR25 CARBINE או בשמו הרשמי SR-25K. רובי SR25 מקוצרים יוצרו בכמות קטנה מאוד עבור היחידות המיוחדות הראשיות כמו דלתא ואולי גם DEVGRU.

ישן 21-05-2019, 10:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "השאלה - מי הייתה היחידה האמרקאית שהשתתפה...."

השאלה מה היו בדיוק המקצים.

ישן 06-08-2019, 12:41

החלק הרלוונטי לאשכול
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "הרובה החדש והאתגר בגבול עזה: "צלף שלא פוגע מספיק טוב - מודח מהמשימה""

ציטוט:
אחד מרובי הצלפים שכבר הוכיח את עצמו בחודשים האחרונים בגבול הרצועה הוא נשק הצלפים החדש, שנכנס בשנה האחרונה ליחידות המובחרות בצה"ל ולחטיבת הקומנדו, ה-MRAD של חברת בארט האמריקנית. הנשק אמור להחליף את ה-M24 שימשיך להיות בשימוש יחידות אחרות. הרובה החדש מגיע לרמת דיוק פגיעה של עד 1.1 ס"מ מהמטרה לטווח של כ-100 מטרים, ובחלקו הקדמי ניתן להסתיר את סימן רשף הירי ולהתקין עליו משתיקול. כוונות היום והלילה שעל הנשק החדש יכולות להגדיל לטווח של פי 10 ואף יותר.

לפי המחשבון של Wolfram Alpha, מקבץ של 1.1 ס"מ בירי לטווח 100 מטר שקול לדיוק של 0.378 דקת קשת, שזה בערך 0.35 MOA. זה דיוק מצוין לצליפה צבאית ואפילו לצליפת לוט"ר. אם אלו הביצועים של צלפי צה"ל עם הבארט MRAD אז מדובר בצלפים טובים מאוד עם רובה צלפים טוב מאוד.

דף ה-D9 של MathKnight

ישן 09-08-2019, 16:17
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אני מכיר את הכנות האלה, הם..."

אני אחדד קצת את מה שהערתי,
יש בארהב מבחר גדול של שולחנות וחצובות,
אפילו עמגות יעודיות לעצים,
אשר מיועדות לצייד סטטי,
כלומר מגיעים לנקודה סוחבים ברגל את הציוד מרחק קצר יחסית ויושבים המון זמן בעמדות מוכנות מראש בד''כ בהמתנה לציד שעובר במקום ידוע כמו על שפת אגם או תחנת האכלה.
הדברים האלה פחות ישימים ללוחמה דינאמית,
יכול להיות שיש להם שימוש במתווי לוטר כמו סגירות שטח חילוץ בני ערובה, אבטחת אישים וכדומה.
אני מתקשה לראות צוות צליפה שיוצא במתווה קלאסי למארב צלפים סוחב פריט כזה.
אולי לכו''מ לצליפה לטווח ארוך? אולי ציוד קצה קל במיוחד מטיטניום?
בהזדמנות אעלה דוגמאות לציוד אזרחי כזה.

נערך לאחרונה ע"י jhonny בתאריך 09-08-2019 בשעה 16:23.
ישן 21-12-2023, 21:26

צילום תמונות של בארט MRAD בשימוש צה"ל וכמה שאלות

תמונה מאליפות הצליפה של צה"ל, לקוחה מכאן: https://www.instagram.com/p/CxVp0auIMMQ/
זה כנראה צלף כוחות מיוחדים/קומנדו.

לקוחה מפרסום של זיקיטק. לא בטוח האם המציג בתמונה הוא צלף צה"לי ש"הושאל" עם הרובה שלו לצילום או "דוגמן נשק" אזרחי.

----

האם אפשר להשוות בין הבארט MRAD כשהוא בקליבר 7.62 מ"מ ל-M24 עם המעצה המודרני? המעצה המודרני של ה-M24 אמור להפוך את הרובה לנוח לצליפה גם בעמידה ובישיבה, על גבי חצובה ועל גבי שולחן ירי. ה-M24 נחשב לרובה מאוד אמין ומאוד מדויק (למרות שהוא מיושן). האם הוא יכול לשמש כרובה בריחי לצליפת לוט"ר? האם הוא יכול למלא את אותה נישה של ה-MRAD בהנחה שהקליבר הוא 7.62 מ"מ? איזה מבין הרובים מדויק יותר? (על הנייר שניהם מסוגלים ל-0.5 MOA)

עוד הערה: במבצע שובר גלים וגם במלחמה הנוכחית יש לא מעט תמונות של צלפים עם בארט REC10 ואילו תמונות של צלפים עם בארט MRAD מאוד או די נדירות. מעניין למה, מעבר לזה שכנראה רובה חצי-אוטומטי שימושי יותר ללחימה בשטח בנוי ובריחי יותר לצליפת שדה.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:51

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר