לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2019, 20:59
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
כנף ה"שחף" וחרטום "בננה"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מניח שצורת ה-"שחף" של..."

סביר להניח שתצורת "שחף" שכזאת נותנת אפשרות למתכנן לשמור על קוטר מדחפים גדול מבלי להתקרב יתר על המידה לפני הקרקע. זאת על ידי קביעת גוף המנועים גבוה יותר משניתן היה לקבל לו הושארה הכנף בתצורה אופקית ישרה.
מבחינת זוית הראייה של המטעד, לכנף "השחף" כאן יש ייתרון שולי לדעתי. שים לב היכן מוקם המטעד.... הוא מוקם בין שורש הכנף לבין הזנב כך שכנף "השחף" נותנת ייתרון קטן לזוית הראייה שלו. לא נראה לי שיתרון קטן כזה הוביל להחלטה הנדסית על שינוי מבנה הכנפיים באופן די חריג (ויקר) כפי שהוא לפנינו. יחד עם זאת, התקנת טילי השיוט תחת הכנפיים בתצורה ה"שחפית" אכן מגדילה מעט את שדה הראייה של המטעד בהגבהת המצלמות.

לשלאתך לסיבה לתצורת גוף "הבננה" - אני יכול רק לנחש שהתצורה מוכתבת על ידי גובהו של כן הנסע הקדמי. לו נשמר גוף המל"ט ישר, היה צורך להשיג כן נסע גבוה יותר דבר שהיה מצריך תא איכסון גדול יותר גם כן - לאחר קיפול כן הנסע לאחר המראה. ולזה מצטרף משקל נוסף (אף פעם אינו רצוי אם אינו חיוני) כמובן וזמינות כני נסע מיצרנים ייעודיים בשוק. זו האפשרות שעולה על דעתי כרגע.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 07-12-2019 בשעה 21:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2019, 20:54
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
התעשיה הצבאית הטורקית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "ייצור מלטים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shatsam
אני לא מומחה ושופט רק לפי העין.
ועל פניו נראה שהתעשיה הטורקית עלתה רמה בעשור האחרון והיד עוד נטויה.

השאלה האם כך המצב או שהרוב זה רק מראית העין?
במידה ואכן הכלי מתפקד כמו שצריך, מה הסיבות שהטורקים הצליחו לעשות תוך כמה שנים, מה שהרוסים לא מצליחים כבר כמה עשורים (אני מדבר על פיתוח מל"טים)

1. התעשייה הצבאית התורכית אכן השתפרה משמעותית בעשרים שנים האחרונות. זה קרה בגלל השקעה כספית גדולה עם הכוונה לכיוון יכולות עצמאיות, איכות כוח האדם הזמין והיותה של טורקיה חברה בנאט"ו מה שמאפשר לה לקנות טכנולוגיה ממדינות המערב (וגם מישראל עד לפני כמה שנים).
ספציפית לגבי המל"ט - זה שמציגים לידו הרבה סוגי אמל"ח בעיקר אומר שבתכנון או אם יבוא לקוח אפשר יהיה לבצע התאמה לחימוש ספציפי. אין סיכוי שבשלב כזה בפיתוח זה אכן מבצעי.

2. הרוסים מצליחים לפתח מלטי"ם ועוד הרבה דברים. הסיבה שהפער בינם לבין מדינות אחרות נסגר הוא שהכלכלה שלהם כיום (עיצומים + שחיתות) היא בגודל של מדינה מדרג שני (נניח איטליה). אומנם הם משקיעים הרבה בצבא באופן יחסי, אבל זה גם צריך לממן צבא גדול יחסית וגם תחומים אסטרטגיים שעולים הרבה כסף - נשק גרעיני, אמצעי שיגור ולוויינים. זה אומר שנשאר פחות כסף לפיתוח של כלי נשק טקטיים. טורקיה עם מדינה עם תקציב ביטחון של 19 מיליארד דולר נומינלי(יותר במונחי כוח קניה). לא כסף קטן.
ישן 10-12-2019, 03:33
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "התעשיה הצבאית הטורקית"

הרשה לי לומר כמה דברים .
בתור מישהו שראה וחווה כמה דברים - ובתור בעל מקצוע בתחום ההנדסה .
לך לאוניבסיטאות באירופה ואתה תראה שם אחוז גבוה של סטודנטים זרים- בעיקר סינים וטורקים .
תראה. הרבה כאן קוראים לי מתלונן או קוטר או מה שזה לא יהיה .
אבל בתור בעל מקצוע בתחום כזה או אחר שדי חופף לתחום המדובר עליו . הרשה לי לומר כמה דברים שקשה להרבה אנשים פה בפורום להבין או לא רוצים להבין .
הבעיה מתחילה שהגמל לא רואה את הדבשת של עצמו - ובנוסף לא רוצה לדעת על קיומם של ידע או דברים אחרים- הרבה בפורום צוחקים על האירנים וכו אבל לא מבינים שהם עושים זאת בעצמם -

1 התחום האונבירסטאי בארץ בירידה תלולה - גם אם יגידו פה אחרת . יש לי מוטו בחיים שנקרא
SEEING IS BELIEVING ועד שלא אראה אחרת מבחינתי שיעשו חמוצים ( כמו שההוא אמר )
- אין בארץ התעסקות במקצועיות - יש רק מה שנקרא ללמוד כדי לעבור את המבחנים - לא באמת יורדם לעומקם של דברים -
לצורך העניין בארץ בגלל גאווה וכסף כבר לא באמת נמצאים בחזית במחקר והפיתוח לעומת מדינות אחרות .
זה שפעם בשנתיים מדפיסים פה לב בתלת מימד או וואט אבר לא באמת עושה אותנו בחזית .
משקרים פה לכל המדינה בפנים שאנחנו בטופ ואנחנו לא -! ובינתיים בזמן שכל השקר קורה . הרמה יורדת .

ישנם מדענים והמדנסים בארץ שאני מוריד בפניהם את הכובע ! ואני ממש לא צוחק הם משאירים אבק להמון אחרים בשאר קצוות תבל .
אבל אנחנו מדברים פה על קומץ של גג 30-50 אנשים מכל המדינה שלנו .{וגם הם לא מלקקים דבש או מרוויחים יותר מ 15 נטו( וגם זה אולי 5-10 אנשים מתוך מה שציינתי ) בחודש בתור שכירים בחברות עם שם וגאווה מהוללת }
כל השאר נגועים בנגע הבינוניות הבלתי ניתנת לערעור .
בנוסף . יש בארץ נגע רע של בצע כסף שבגללו נהרסה המדינה הזאת ומה שהיה פעם מתעשיות צבאיות זוהרות היום יש חברות סטייל חברות אינטל וכו' .. שרק רבים בפנים על כוח . כסף ושליטה . כבר לא מעניין אף אחד לייצר ובטח שלא בטחון המדינה .
אבל זה בזה אנחנו ניגע בשאר הסעיפים.

2 -
חלק מהנג הרע בארץ של חוסר התמקצעות . אני רואה חברות שמפחתות מוצרים בסדר גודל של 1800 מוצרים בקטלוג . אבל עדיין מודדים עם סרגל ובול עץ במקום להתמש בסורק תלת מימד . וכלים מודרניים .( ואחכ לא מבינים לא קונים מוצר באלי אקספרס או משהו כזה . על פני המוצר שלהם )

(בארץ מפחדים מטכנולוגיה גם יבואו כאלה שיגידו לי אחרת . רבותיי זה כבר 2020 זה שיש בארץ הייטק . לא הופך את המדינה הזאת לעתירת טכנולוגיה . )

החלק בעיקרי בארץ הוא ה CAD
בארץ עובדים עם סולידוורקס . שזה מגניב והכל . אבל בישביל להגיע לרמות של F35 וכלי טיס מהסוג הטורקי . צריך יכולות CAD CAM וכו קצ יותר גבוהות ממה שיש בארץ
יש בארץ אולי 2-3 מפעלים בגודל בינוני כם מכשור נורמאלי בישביל לייצר דברים כאלה .
וגם שם אין כח אדם שיודע להוציא מהמכונות 100 אחוז מהיכולת שלהם .
וגם זה יש קשר ישירות לכסף . ולנגע הרע של הבצע כסף שעליו דיברתי .

תוכנות סימולציה . וכו .
יש בארץ אולי 20-40 איש שיודע לעבוד עם תוכנות " פורפר " כמו בחול .

3- ייצור . כבר לא רווחי לייצר בארץ כלום ושום דבר חוץ מלהדפיס בתלת מימד . וגם זה לא .
וגם זה קרה בגלל הנגע הרע שנקרא " בצע כסף "
אתה חייב להבין ... למה שיצא מכאן משהו אם בכללי בעלי בית לא מוכנים לשלם . על כלום . ורק להכניס כסף לכיס . בדרך זו או אחרת ...

4- גאווה שאומרי אצלנו ביהדות שזה חטא.

יצא לי לראות מנכלים של חברות פה בארץ שלא שמעו את שמם מעולם באף מקום חוץ במסקטור מסויים ורק פה בארץ - ו גם זה בגלל קומבינה של המדינה . ...
מזלזלים בפה מלא בתעשיות וחברות כמו פרארי . ציטוט מהחיים :
" למה מי זה פרארי ?! מיזה למבורגיני ?! מיזה לאונרדו גרופ ? תראה מה לי יש ? "

5-
בגלל כל אותם סיבות וכו . לא מעניין אותי מה יגידו כיפת ברזל או כל שיט אחר .
אין פה כבר תעשיה של כלום .
ולכן ידידי אתה תתחיל לראות מדינות כמו הודו טורקיה וסין ואחרות שהשקיעו סכומים יפים בתעשיות שלהם
מגיעים ב2 עשורים הקרובים לתורצת באיכות גבוה מאוד שבהחלט תעבור את שלנו . בזמן שאצלנו ימשיכו להתעסק "בלמי יש יותר גדול" .

נערך לאחרונה ע"י lazn בתאריך 10-12-2019 בשעה 03:50.
ישן 14-12-2019, 07:55
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
אתה כותב הרבה דברים שאינם נכונים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "הרשה לי לומר כמה דברים ...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lazn
הרשה לי לומר כמה דברים .
בתור מישהו שראה וחווה כמה דברים - ובתור בעל מקצוע בתחום ההנדסה .
לך לאוניבסיטאות באירופה ואתה תראה שם אחוז גבוה של סטודנטים זרים- בעיקר סינים וטורקים .
תראה. הרבה כאן קוראים לי מתלונן או קוטר או מה שזה לא יהיה .
אבל בתור בעל מקצוע בתחום כזה או אחר שדי חופף לתחום המדובר עליו . הרשה לי לומר כמה דברים שקשה להרבה אנשים פה בפורום להבין או לא רוצים להבין .
הבעיה מתחילה שהגמל לא רואה את הדבשת של עצמו - ובנוסף לא רוצה לדעת על קיומם של ידע או דברים אחרים- הרבה בפורום צוחקים על האירנים וכו אבל לא מבינים שהם עושים זאת בעצמם -

1 התחום האונבירסטאי בארץ בירידה תלולה - גם אם יגידו פה אחרת . יש לי מוטו בחיים שנקרא
SEEING IS BELIEVING ועד שלא אראה אחרת מבחינתי שיעשו חמוצים ( כמו שההוא אמר )
- אין בארץ התעסקות במקצועיות - יש רק מה שנקרא ללמוד כדי לעבור את המבחנים - לא באמת יורדם לעומקם של דברים -
לצורך העניין בארץ בגלל גאווה וכסף כבר לא באמת נמצאים בחזית במחקר והפיתוח לעומת מדינות אחרות .
זה שפעם בשנתיים מדפיסים פה לב בתלת מימד או וואט אבר לא באמת עושה אותנו בחזית .
משקרים פה לכל המדינה בפנים שאנחנו בטופ ואנחנו לא -! ובינתיים בזמן שכל השקר קורה . הרמה יורדת .

ישנם מדענים והמדנסים בארץ שאני מוריד בפניהם את הכובע ! ואני ממש לא צוחק הם משאירים אבק להמון אחרים בשאר קצוות תבל .
אבל אנחנו מדברים פה על קומץ של גג 30-50 אנשים מכל המדינה שלנו .{וגם הם לא מלקקים דבש או מרוויחים יותר מ 15 נטו( וגם זה אולי 5-10 אנשים מתוך מה שציינתי ) בחודש בתור שכירים בחברות עם שם וגאווה מהוללת }
כל השאר נגועים בנגע הבינוניות הבלתי ניתנת לערעור .
בנוסף . יש בארץ נגע רע של בצע כסף שבגללו נהרסה המדינה הזאת ומה שהיה פעם מתעשיות צבאיות זוהרות היום יש חברות סטייל חברות אינטל וכו' .. שרק רבים בפנים על כוח . כסף ושליטה . כבר לא מעניין אף אחד לייצר ובטח שלא בטחון המדינה .
אבל זה בזה אנחנו ניגע בשאר הסעיפים.

2 -
חלק מהנג הרע בארץ של חוסר התמקצעות . אני רואה חברות שמפחתות מוצרים בסדר גודל של 1800 מוצרים בקטלוג . אבל עדיין מודדים עם סרגל ובול עץ במקום להתמש בסורק תלת מימד . וכלים מודרניים .( ואחכ לא מבינים לא קונים מוצר באלי אקספרס או משהו כזה . על פני המוצר שלהם )

(בארץ מפחדים מטכנולוגיה גם יבואו כאלה שיגידו לי אחרת . רבותיי זה כבר 2020 זה שיש בארץ הייטק . לא הופך את המדינה הזאת לעתירת טכנולוגיה . )

החלק בעיקרי בארץ הוא ה CAD
בארץ עובדים עם סולידוורקס . שזה מגניב והכל . אבל בישביל להגיע לרמות של F35 וכלי טיס מהסוג הטורקי . צריך יכולות CAD CAM וכו קצ יותר גבוהות ממה שיש בארץ
יש בארץ אולי 2-3 מפעלים בגודל בינוני כם מכשור נורמאלי בישביל לייצר דברים כאלה .
וגם שם אין כח אדם שיודע להוציא מהמכונות 100 אחוז מהיכולת שלהם .
וגם זה יש קשר ישירות לכסף . ולנגע הרע של הבצע כסף שעליו דיברתי .

תוכנות סימולציה . וכו .
יש בארץ אולי 20-40 איש שיודע לעבוד עם תוכנות " פורפר " כמו בחול .

3- ייצור . כבר לא רווחי לייצר בארץ כלום ושום דבר חוץ מלהדפיס בתלת מימד . וגם זה לא .
וגם זה קרה בגלל הנגע הרע שנקרא " בצע כסף "
אתה חייב להבין ... למה שיצא מכאן משהו אם בכללי בעלי בית לא מוכנים לשלם . על כלום . ורק להכניס כסף לכיס . בדרך זו או אחרת ...

4- גאווה שאומרי אצלנו ביהדות שזה חטא.

יצא לי לראות מנכלים של חברות פה בארץ שלא שמעו את שמם מעולם באף מקום חוץ במסקטור מסויים ורק פה בארץ - ו גם זה בגלל קומבינה של המדינה . ...
מזלזלים בפה מלא בתעשיות וחברות כמו פרארי . ציטוט מהחיים :
" למה מי זה פרארי ?! מיזה למבורגיני ?! מיזה לאונרדו גרופ ? תראה מה לי יש ? "

5-
בגלל כל אותם סיבות וכו . לא מעניין אותי מה יגידו כיפת ברזל או כל שיט אחר .
אין פה כבר תעשיה של כלום .
ולכן ידידי אתה תתחיל לראות מדינות כמו הודו טורקיה וסין ואחרות שהשקיעו סכומים יפים בתעשיות שלהם
מגיעים ב2 עשורים הקרובים לתורצת באיכות גבוה מאוד שבהחלט תעבור את שלנו . בזמן שאצלנו ימשיכו להתעסק "בלמי יש יותר גדול" .

1. ביחס למדינה של 9 מיליון תושבים, יש בארץ הרבה מוסדות לימוד טובים מאוד (רוב האוניברסיטאות)
וחלקם בטופ העולמי (טכניון, מכון וייצמן). יש גם המון אנשים חכמים עם רעיונות מקוריים ויזמים סדרתיים שמקימים חברות מוצלחות.
2. במגזר ההיי טק בישראל אין שום בעיה של אימוץ טכנולוגיות חדשות . קיימת בעיה כזו בשירות הממשלתי ובחלק מהתעשייה המסורתית.
3. ייצור בארץ - כמו כל העולם המערבי, השכר כאן יקר מאוד ביחס למזרח ולכן קשה להצדיק הקמת קווי יצור בארץ. זה שאנשים עדיין עושים זאת מעיד על הרבה ציונות (ולפעמים גם על תמיכה ממשלתית).
4. יש מנכלים אידיוטים ויש גם הרבה חכמים.
5. לכל מדינה יש יתרונות/חסרונות בתחום העסקי - בישראל יש תעשייה שקשורה למחצבים שיש כאן (ים המלח), הרבה תעשייה ביטחונית (בגלל הצורך) והרבה חברות היי-טק. להשוות מדינה כמו ישראל למדינות כמו הודו ואפילו טורקיה זה מגוחך. כל מדינת ישראל נכנסת בתור מחוז אחד בהודו, ויש פער של פי 10 בשכר לעובד פשוט, ופי 3-5 לעובד משכיל (נכון גם מול סין).

לסיכום, יש הרבה מה לשפר בישראל, אבל יש גם המון דברים טובים.
ישן 11-12-2019, 11:30
  TrrOiK TrrOiK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.18
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zious שמתחילה ב "טיסת בכורה מוצלחת למל"ט הטורקי Akinci"

עיצוב מרענן ומקורי, מציג קונספט שונה מרוב הכתב"מים הכבדים שיש כיום.
2 מנועים בכנף, נראה כמו תת דגם של Pratt & Whitney Canada PT6 או גרסה אחרת של מנוע מסחרי.
יתכן והושאלו ממטוס האימון\תקיפה קלה המיוצר בטורקיה TAI Hürkuş (Free Bird).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הכנף קצרה יחסית. בפרופיל על שלה מזכירה מטוס מנהלים סלוני ולא כתב"מ המיועד לגובה רב.
כך שלמעשה דחף וכושר נשיאה על חשבון צריכת דלק\זמן שהייה.
דבר הנוגד את אחד היתרונות הגדולים של מל"ט כבד.
מזכיר את Dominator XP של ארונאוטיקס\רפא"ל. שמבוסס על מטוס מסחרי קיים Diamond DA42.
קיימת ידיעה ברשת שגרסה קודמת שלו - 2 Dominator נבחנה בזמנו ע"י צבא טורקיה ככתב"מ סיור לגובה בינוני (למיטב ידעתי לא קיימת גרסה חמושה).
כאן, נוכח השימוש בפלטפורמה קיימת לצורך חסכון בעליות פיתוח כלי טיס חדש. ניתן להבין את הפשרה.
ה Dominator גם מציג פתרון פשוט להגבהת המנועים, מיקומם במרכז הכנף\מעליה.

הכתב"מ הטורקי מתוכנן מאפס - למה להתפשר ?
האם הצורניות ניצחה את הפונקציונליות (להרשים בתעוזה ובכשרון מהנדסים) או שהמפתחים הטורקים מכוונים לכתב"מ
עם כושר נשיאה גבוה, מהיר לטווח יחסית קצר - מתאים יותר לתקיפה ופחות לסיור ארוך טווח.
.
ישן 13-12-2019, 14:28
  zious zious אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.17
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "עיצוב מרענן ומקורי, מציג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TrrOiK
עיצוב מרענן ומקורי, מציג קונספט שונה מרוב הכתב"מים הכבדים שיש כיום.
2 מנועים בכנף, נראה כמו תת דגם של Pratt & Whitney Canada PT6 או גרסה אחרת של מנוע מסחרי.
יתכן והושאלו ממטוס האימון\תקיפה קלה המיוצר בטורקיה TAI Hürkuş (Free Bird).

למה לנחש ? המנוע הוא AI-450C של חברת Ivchenko-Progress האוקראינית , שני מנועים מייצרים 900 כ"ס

ציטוט:
הכנף קצרה יחסית. בפרופיל על שלה מזכירה מטוס מנהלים סלוני ולא כתב"מ המיועד לגובה רב.
כך שלמעשה דחף וכושר נשיאה על חשבון צריכת דלק\זמן שהייה.
דבר הנוגד את אחד היתרונות הגדולים של מל"ט כבד.
מזכיר את Dominator XP של ארונאוטיקס\רפא"ל. שמבוסס על מטוס מסחרי קיים Diamond DA42.
קיימת ידיעה ברשת שגרסה קודמת שלו - 2 Dominator נבחנה בזמנו ע"י צבא טורקיה ככתב"מ סיור לגובה בינוני (למיטב ידעתי לא קיימת גרסה חמושה).
כאן, נוכח השימוש בפלטפורמה קיימת לצורך חסכון בעליות פיתוח כלי טיס חדש. ניתן להבין את הפשרה.
ה Dominator גם מציג פתרון פשוט להגבהת המנועים, מיקומם במרכז הכנף\מעליה.

אולי בגלל זווית הצילום קיבלת את הרושם שהכנף קצרה יחסית , אבל זה לא נכון , מוטות הכנפיים 20 מטר , המל"ט מתוכנן לטוס במשך 24 שעה בגובה 40 אלף רגל

Akinci בקטגוריה אחרת לגמרי מהמל"ט Dominator XP
ישן 07-01-2020, 17:17
  zious zious אינו מחובר  

היעד הבא : פרויקט MIUS - מל"ט סילוני קרבי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zious שמתחילה ב "טיסת בכורה מוצלחת למל"ט הטורקי Akinci"

לפני כמה ימים פורסם שחברת Bayraktar הטורקית בחרה במנוע הסילוני Al-25TL של חברת Ivchenko- Progress האוקראינית עבור פרויקט MIUS

חברת Bayraktar מתכננת לפתח מל"ט סילוני קרבי ( UCAV ) חמוש בפצצות מונחות לצורך תקיפת מטרות עמוק בשטח עוין ודיכוי / השמדת מערכות נ"מ ( SEAD-DEAD )

MIUS מתכונן להיות מל"ט תקיפה מהיר עם יכולת תמרון גבוהה ובעל שח"מ נמוך

נתונים טכניים MIUS

מהירות מרבית - 900 קמ"ש

משקל המראה מרבי - 3.5 טון

משקל חימוש - 1 טון

שהות באוויר - 5 שעות

סייג רום - 40 אלף רגל

מצגת שהוצגה בעבר על הפרויקט MIUS , עדיין לא נחשף העיצוב שנבחר/יבחר

כתבה של הטלוויזיה האוקראינית על חברת Bayraktar הטורקית , תוכניות פיתוח וייצור של החברה ואספקת מל"טים מתוצרתה לצבא האוקראיני , על המיזם המשותף לשתי המדינות ותוכניות העתיד של החברה ( בין היתר פרויקט MIUS )

ישן 24-04-2021, 15:23
  zious zious אינו מחובר  

MAM-T
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי zious שמתחילה ב "עדכון - פרויקט Akinci"

סרטון שפרסמה חברה Roketsan הטורקית שמציג את הפצצה מונחית לייזר MAM-T , אפשר לראות שהמטרה היא מערכת הגנה אווירית Pantsir הרוסית

Iהנה עוד משהו מעניין , ההצלחה של המל"ט Bayraktar TB2 כנגד מערכות נ"מ מתוצרת רוסיה בכמה איזורי עימות גרמה לפגיעה קשה במונטין של מערכות ההגנה הרוסיות , ולכן הרוסים החליטו שהמל"ט הטורקי יככב כמטרה בסרטוני תעמולה/שיווק של מערכות רוסיות , בסרטון שפורסם לפני כמה ימים הרוסים מציגים שיטה חדשה (?) להשמדת המל"ט Bayraktar TB2 ( וכמובן מל"טים אחרים ) , למעשה מדובר בכטב"מ מתאבד ( חימוש משוטט ) ZALA Lancet-3 שאמור לטוס לעבר המל"ט ולהשמידו , הכטב"מ המתאבד הרוסי שוקל 12 ק"ג , המהירות המירבית שלו 110 קמ"ש ויכול לשהות באוויר 40 דקות , אני אישית מאוד מפקפק באפקטיביות של כטב"מ כזה לירוט מל"טים

נערך לאחרונה ע"י zious בתאריך 24-04-2021 בשעה 15:30.
ישן 27-04-2021, 20:41
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי zious שמתחילה ב "[QUOTE=yaari]חדי העין וודאי..."

לפי הכתיבה שלך, נראה שלא הקדשת מחשבה מספיקה להודעה שאליה הגבת.
אני מניח שראייתך טובה, אז אולי אתה צודק. אבל שכחת לקחת בחשבון שאולי לכותב ההודעה ההיא יש נסיון מסוים
עם פצצות, מטרות ופגיעות. ואולי אפילו עם איך שכל זה נראה מהאויר.
ומתא הטייס.

אני הייתי כותב בצורה שונה.

לעניין- נראה שהפגיעה היתה סמוך לפינה הימנית-עליונה מחוץ לסימון המטרה.
נראה שהעפר מן הפגיעה מועף על האריג.
יש הבזקים על הבד רגע לפני הפגיעה, ובתגובה להם הציפורים מתעופפות ורק אחרי כן נראית פגיעה (החטאה קרובה).
מה פירוש ההבזקים?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 27-04-2021 בשעה 20:46.
ישן 28-04-2021, 13:49
  zious zious אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "לפי הכתיבה שלך, נראה שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
לפי הכתיבה שלך, נראה שלא הקדשת מחשבה מספיקה להודעה שאליה הגבת.
אני מניח שראייתך טובה, אז אולי אתה צודק. אבל שכחת לקחת בחשבון שאולי לכותב ההודעה ההיא יש נסיון מסוים
עם פצצות, מטרות ופגיעות. ואולי אפילו עם איך שכל זה נראה מהאויר.
ומתא הטייס.

אני הייתי כותב בצורה שונה.

לעניין- נראה שהפגיעה היתה סמוך לפינה הימנית-עליונה מחוץ לסימון המטרה.
נראה שהעפר מן הפגיעה מועף על האריג.
יש הבזקים על הבד רגע לפני הפגיעה, ובתגובה להם הציפורים מתעופפות ורק אחרי כן נראית פגיעה (החטאה קרובה).
מה פירוש ההבזקים?

אני בהחלט הקדשתי מחשבה ובדקתי את העניין כמה פעמים , אין בעיה שכל אחד יגיד את דעתו וגם להטיל ספק , אבל אני חשבתי שהעניין של "מטען שהוכן מבעוד מועד " הוא השערה לא הגיונית ושיש הסברים הרבה יותר סבירים והגיוניים

בקשר להבזקים שעל המטרה לפני הפגיעה , אני חושב שמדובר בכתם לייזר שמכוון מהמל"ט למטרה בכדי להנחות את הפצצה לעבר המטרה , הנחיית לייזר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר