לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2019, 20:48
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכובניק שמתחילה ב "חיבור bluetooth או hotsplt סוללרי ניידס"

ואתה יודע שכשה hotspot לא בשימוש, הוא נכבה כדי לא לשרוף לך את הסוללה, נכון? כלומר, שאתה אומר ש"החיבור הפסיק לעבוד", אתה מתכוון ש... הפעלת את ה hotspot, ואז... הצלחת להתחבר ל Wi-Fi ולא היה אינטרנט? או שבכלל לא הצלחת להתחבר ל-Wi-Fi?

אני כמובן מניח שגלישה רגילה בסלולרי פועלת ושלא גמרת את החבילה או משהו כזה.

כמו כן אני מניח שלא כתוב לך בחוזה עם חברת הסלולר שאסור לך לעשות את מה שאתה עושה (יש חברות שזה כך בהן; שהחבילות עם כל עשרות הגיגות הן סוג של שקר - מספרים גדולים כל כך שהסיכוי של רוב האנשים להגיע אליהם, זה רק אם יחובר מחשב לנייד וכל הגיגות האלה ילכו על הורדות של סרטים או משהו כזה...) - משום שכבר נתקלתי בחברות שמזהות שרוחב הפס נצרך לא מתוך הסלולרי, ואז הן פשוט תוקעות את החיבורים האלה...

נ.ב. כמובן אני מניח שניסית לכבות ולהדליק גם את המכשיר הסלולרי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2019, 22:20
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ואתה יודע שכשה hotspot לא..."

אף פעם לא הצלחתי להבין איך הם עושות את זה באמת. בהנחה שלא מדובר בהחלטה שרירותית ("אין מצב שמנוי X צרך 60 גי'גה מהסלולרי, בטח הוא משתמש ב hotspot").

בהנחה שכאשר משתמשים ב hotspot המכשיר הופך לראוטר (כולל DHCP, שעובדתית הוא כן) ו- NAT (שכנראה הוא כן), איך יכול ה ISP לדעת ש traffic מסויים הגיע ממחשב דרך hotspot ולא מהמכשיר בגלישה "רגילה"?

בנוסף, מה רמת "החוקיות" של הדרישה הזו? זה לא שונה בהרבה מהכנסת סעיף שדורש ממנוי להשתמש ב SMS ולא ב whatsapp.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 19-12-2019 בשעה 22:22.
ישן 20-12-2019, 09:50
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אף פעם לא הצלחתי להבין איך הם..."

לא התעמקתי בשיטה, ולא חקרתי לעומק האם המכשיר מדווח את זה איכשהו ב service profile (אבל יש לי הרגשה מסויימת שכן, בעיקר בזכות חלק מה"האקים" שראיתי כדי "למנוע מהם לדעת", אבל כמובן יכול להיות מאוד שהם כולם שטויות; כשאני ניסיתי אותם זה לא עזר לי, הבעייה נפתרה רק אחרי שעברתי חברת סלולר)

אבל אפשר תמיד באמצעות traffic analysis. ישנה תעבורה שצפוי שתצא ממחשבים אבל לא ממכשיר סלולרי - למשל - נסיון גישה לשרתי windows update... פעם גם הייתי אומר סתם sniffing של user-agent של בקשות HTTP, אבל ככל שיותר ויותר מהאינטרנט נהיה מוצפן, זה כבר נהיה יותר קשה לעשות את זה.

אשר לחוקיות - אינני משפטן וזהו לא ייעוץ משפטי - אבל כמדומני שהחוק בישראל הוא פוזיטיביזם משפטי (ולמרות זאת, באופן קצת מוזר, בג"צ שוב ושוב מתעלם מהנקודה הזו...) - מה שאומר שכל מה שלא נאסר במפורש בחוק - מותר. התחום שעליו אתה שואל נקרא Net neutrality, ונדמה לי שאין חיוב לחברות התקשורת בישראל לנ"ל. ואם אכן אין כזה, אז זה לא "לא חוקי", עד שהחוק בעניין ישונה. כמובן שיש כל מיני רמות לנ"ל - יש את ההעדפה לשימוש במכשיר קצה מסויים, אבל היא לא היחידה. מה עם ספקי אינטרנט שמתעדפים ICMP ו-HTTP על פני פרוטוקולים אחרים, "שווים פחות"? כמו שהיה בזמנו (ואולי עדיין יש?) ל P2P למיניו. מהבחינה הזו אני קצת שמח שהסטרימינג נכנס ומהווה את רוב תעבורת הרשת היום - עכשיו הם קיבלו בהפוכה, והכל על HTTP. שזה פחות טוב להם, כי לפחות ב P2P, כשעותקים היו קיימים מקומית בישראל, זה לא שרף להם רוחב פס בינלאומי. מצד שני, חברות שמכבדות את עצמן, כמו נטפליקס, ממילא מחזיקות cache בישראל...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר