לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2015, 13:45
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
פיקוד הסייבר - זרוע חדשה לצה"ל

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=875&loc=1

זרוע חדשה בצה"ל? הרמטכ"ל בוחן הקמת "פיקוד סייבר"

ל-nrg נודע כי הרמטכ"ל החדש עורך דיונים מתקדמים בדרך להקמת פיקוד לוחמת סייבר, שיהווה זרוע עצמאית בצה"ל בדומה לחילות האוויר והים. במקביל נבחנים שינויים נוספים במבנה המטה הכללי, כולל צמצום אגף התקשוב ופיקוד העומק

עמיר רפפורט | 12/3/2015 12:05

האם החלטתו המשמעותית הראשונה של הרמטכ"ל החדש גדי אייזנקוט תהיה רפורמה גדולה במבנה הפעלת הכוח בצה"ל? מסתמן כי בקרוב תוקם בצה"ל זרוע חדשה שתיקרא "פיקוד הסייבר".

הקמת פיקוד חדש אינה דבר של מה בכך, שכן לא מדובר באגף מטה מנהלתי אלא בזרוע צבאית לכל דבר, שיהיו לה סמכויות נרחבות בתחום הפעלת הכוח - ממש כמו הזרועות המסורתיות בצה"ל - אוויר, ים מודיעין ויבשה (לפי הנהוג בצה"ל, ראש זרוע היבשה ומפעיל הכוחות היבשתיים הוא הרמטכ"ל בעצמו). מהבחינה הזאת פיקוד הסייבר יהי עצמאי יותר, בדומה דומה לחילות האוויר והים, יותר מאשר לפיקודי הדרום, הצפון והמרכז, שהם פיקודים מרחביים אשר כפופים לרמטכ"ל בהפעלת הכוח היבשתי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/465x349/1/487/713.jpg]
חמ''ל סייבר של צה''ל. פיקוד שיאחד את מטות ההגנה וההתקפה צילום: דובר צה''ל

רב אלוף גדי אייזנקוט הטיל את עבודת ההכנה לקראת הקמת פיקוד הסייבר על ראש אגף המודיעין, אלוף הרצי הלוי. האלוף עומד בראש ועדה שדנה באינטינסיביות בעצם השאלה האם הקמת פיקוד סייבר היא נכונה, ואם כן כיצד להקים את הזרוע החדשה.

בעבר כבר עלתה השאלה בצה"ל האם יש מקום להקים פיקוד סייבר, אולם הוחלט לחלק את התחום בין אגף המודיעין לאגף התקשוב, כך שהמודיעין אחראי על מערך הסייבר ההתקפי, ואילו התקשוב הופקד על מערך ההגנה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/465x349/1/636/697.jpg]
אייזנקוט ביומו הראשון כרמטכ''ל. הרפורמה הראשונה בדרך? צילום: דובר צהל

הבחירה באלוף הלוי להוביל את הרפורמה עשויה להקל על יישומה, שכן ראש אגף המודיעין הוא זה שיחליט בעצמו האם להעביר סמכויות ויכולות מאגף המודיעין לפיקוד החדש. מאז שהתקבלה ההחלטה הקודמת, חלה עלייה משמעותית בחשיבות תחום הסייבר בצה"ל, ואף היו מספר צבאות ומדינות שהקדימו את צה"ל בהקמת "פיקוד סייבר משלהן".

גורמים המעורים ברפורמה "המתבשלת" מעריכים כי המטכ"ל בראשות אייזנקוט אכן יחליט על הקמת פיקוד הסייבר בקרוב. במסגרת החלטה זו, ייתכן שגופי הביצוע של הפיקוד יישארו במסגרת יחידה 8200 של המודיעין וגופי התקשוב, ואולם ייתכן עוד כי תקן האלוף בראשות אגף התקשוב יצומצם, כך שהאגף שהוקם בשנת 2000 יצומצם ויהפוך לחטיבה במטה הכללי.

עוד מסתמן כי חיל הקשר האלקטרוניקה והמחשבים יחזור למסגרת זרוע היבשה, ויתמקד בנושאים "יבשתיים". פיקוד העומק, שהוקם לפני כארבע שנים וכולל תקני כוח אדם רבים, רובם בשירות מילואים (כולל מפקד הפיקוד החדש, אלוף טל רוסו) - יצומצם. הסיכוי שאייזנקוט יחליט על רפורמה נחשב גדול, גם אם מרכיביה המדויקים עדיין אינם "סגורים"

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2015, 08:00
צלמית המשתמש של האזרח

מה זה משנה איזה דרגה נושא המפקד.....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "מספר שאלות/תמיהות: 1. האם..."

א. השאלה אם צריך זרוע נפרדת,לדעתי הצנוע כן. נדמה לי שזאת הזרוע היחידה בצה"ל אשר נמצאת במגע יום-יומי במשך 25 שעות ביממה עם האויב....

ב. על מנת שיהיה שיתוף פעולה בין זרועי ולא בגלל בעיות של אגו וצרות עין, המפקד לא יצטרך לרוץ להתלונן כל הזמן לרמטכ"ל אשר יפשר ויוריד פקודות.

ג. נדמה לי שיש איזה "תפקיד" קצין מודיעין ראשי, מה בדיוק תפקידו בצה"ל....?

ישן 17-06-2015, 18:36
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "[I]מה זה משנה מהי דרגת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פורטן
מה זה משנה מהי דרגת המפקד?

אשמח אם תסביר את מה שכתבת בסעיף ב.

בסדר, אשתדל כמיטב יכולתי. אם תשים לב יש מדי פעם מחלוקות בין המוסד, שב"כ ועוד כמה גופים המטפלים בביטחון המדינה. לפעמים הדברים (מה שמפורסם) נופלים גם "בין הכיסאות" כי כל אחד סומך על השני שזה בתחום פעולתו. לא חסרים גם מאבקי כח על תקציבים וכמובן האגו בהתאם.

נושא סייבר, הוא כבר לא חדש, אבל כוחות הזדון כל הזמן מחדשים ומתחדשים. כל תוכנות האנטי וירוס למיניהם הם "מפגרות" לפחות בדור אחד לאחר הוירוסים וזה ברור.

אם תביט על ארה"ב הגדולה, אשר משאביה כמעט בלתי מוגבלים, סובלת יותר ויותר מחדירות למחשביה הרגישים. רק בימים אלה מתברר שכמה מיליונים של אזרחיה נחשפו להאקרים או איך שקוראים לאויב הזה.

אל לנו לטפוח על השכם כאשר היו מתקפות "אנונימוס" עלינו, זה רק ניסוי כלים. הם יחסית משתמשים בכלים ידועים ודי פרימיטיביים.מדינה עשירה במשאביה ובכח אדם רב יכולה לגרום לנזק הרבה יותר גדול מאשר לשגר כמה טילים.

מדינות הרוצות לגרום לנזקים גדולים, בטוח שיש להם בארסנל התקפי תוכנות, וירוסים וכל מיני זדוניים,
אשר לא מפעלים ורק מחכים לזמן מתאים.

אז איך מתמודדים עם האיום החדש? אולי בדומה לתחנת מכ"מ, אתה מכבה אותה בכדי לא להפגע
ע"י הטיל המשוגר אליה..... אז מה עשית? בכל מקרה התחנה לא פעילה והאויב השיג את מטרתו...

ישן 17-06-2015, 19:26
  פורטן פורטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.15
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "[QUOTE=פורטן][I]מה זה משנה..."

אוקי.
אני בתגובתי הראשונה דיברתי על בעיית חלוקת התפקידים והאחריות בין הזרועות השונות.
ככל שיש לנו יותר גופים מקבילים שאינם כפופים זה לזה, יש לנו יותר בעיות בנקודות התפר בין תחומי האחריות. נתת את הדוגמה הטובה של גופי המודיעין השונים לגבי הנעשה ברצועת עזה.
מה יקרה מעתה בנושא המחשוב?
עד עכשיו היו רק שני גופים שנדרשו לשתף פעולה ב"תפר" שהיה באבטחת רשתות צה"ל - יחידות התקשוב מול יחידות המודיעין.
כעת יידרשו (על פי מה שאני מבין מהכתבות): שיתוף פעולה בפן ההתקפי בין המודיעין לבין הסייבר.
שיתוף פעולה בפן ההגנתי בין המודיעין, הסייבר, והתקשוב.

נראה לי שמהבחינה הזאת, הרענו את מצבנו, כי זה מתכון ליותר דברים ש"ייפלו בין הכיסאות".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר