לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2020, 21:07
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הבית הלבן פרסם את תוכנית המאה: שורה תחתונה - מדינה פלסטינית

https://www.whitehouse.gov/wp-conte...perity-0120.pdf

מפת המדינה הפלסטינית:
=====================

APPENDIX 1 CONCEPTUAL MAPS

מדינה פאלסטינית שבירתה במרחב המוניציפאלי של כפרי מזרח ירושלים. המדינה הפלסטינית תהיה פרוסה ביו"ש, עזה ושטח פיצוי בחולות ניצנה. תמורת שטח הפיצוי, לא יפונו יישובים ישראלים.

חלום של תוכנית לפלסטינים וישראלים. אולי תפתור אפילו את בעיית ירושלים המאוחדת וגם מחולקת ובליבה חומה.

יעבוד? אין לי מושג. אחרי שירגע הזעם, כולם ישתו קצת מים קרים, יתרגלו לרעיון, נוכל לדעת לאן זה הולך.

המפה הזו זהה לפנטזיה של אנשי כחול לבן ומרבית הליכודניקים. צריך לעבוד ברגישות עם המתישבים ביו"ש לתובנה שהחלופה של זה הרבה יותר גרועה.

כבוד לטראמפ, לחתנו ולביבי. ביבי סוגר מעגל מאז הצהרות הכוונות שלו לפני הרבה שנים. והאמת צריך לבקש מביבי סליחה על שנות השפלה שעבר ולא נשבר.

בקטע קצת הומוריסטי, רואים במסמך את טביעת היד של real estate developers
האם זה בגלל השיח המשפחתי שמשותף לטראמפ וחתנו?

יאללה לעבודה.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 28-01-2020 בשעה 21:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2020, 06:08
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
התוכנית יצרה טריז בין הליכוד ל"ישראל השלמה"
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "מברוק על הבית"

מצד אחד:
בכל נקודה אסטרטגית, ישראל הקימה התנחלות - ולכן תישאר,
כולל ירושלים, הרובע היהודי בחברון,
וכולל בקעת הירדן.
וזה אמור להתבצע - מיידית.

מצד שני - זה לא מוביל לארץ ישראל השלמה,
עמידה ביעדים תוביל להקמת מדינה - כך שאפילו סיפוח שטחי C ירד מהפרק,
אפילו אם תהיה עלייה של 8 מליון יהודים.
ולהעלמת מרחב הביטחון של שטחי C
בעצם זה מימוש האיום של חלק ממנהיגי המתנחלים שההתמקדות בבטחוני ובאי-עקירה במקום באידאולוגי תוביל לקריסה - התממשה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
לדעתי לפלסטינים יש כאן הזדמנות גדולה לשנות את גורלם מקצה לקצה. מעניין אם יחמיצו גם אותה.

יש כאן גם הזדמנויות כלכליות משמעותיות ליזמים משני העמים. שאלה מי ירים את הכפפות ולא יערב שחיתות גסה.
זה ברור.
לדעתי הבעיה הגדולה בתוכנית - היא פוליטית:
סכסוך חמאס-פת"ח, שליידו מאבקי ליכוד-כחול-לבן נראים כמו סיפור אהבה - לא מקבל מענה פוליטי (למשל פלסטין כפדרציה),
ולא ראיתי מענה לאפשרות בה רק אחת מהן מאשרת את התוכנית, והשניה לא.

אני מופתע מכך שלשם שינוי חסידי "פינוי-מלא-עכשיו" פתאום עברו לצד של ישראל וטראמפ.
ומזה שמצרים וסעודיה תומכות.
ישן 29-01-2020, 08:03
  rpi rpi אינו מחובר  

תודה לשניכם עך העידכון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "התוכנית יצרה טריז בין הליכוד ל"ישראל השלמה""

בענין ה
ציטוט:
לדעתי הבעיה הגדולה בתוכנית - היא פוליטית:
סכסוך חמאס-פת"ח,

אני מסכים לחלוטין שאין התייחסות, אבל להערכתי יש תכנון סמוי שמתחבא מאחורי כל ההטבטאויות האנטי טרוריסטיות.
אני מנחש (וגם קצת מודאג) שכוחות הבטחון הישראליים יהיו מעורבים בפתרון העזתי עד צוואר.

בענין חסידי "פינוי-מלא-עכשיו" מצרים וסעודיה - יש כמה מעגלים. העיקרי שבהם מתקשר עם החזית האנטי שיעית.

סביר להיח שהיו גם הרבה סגירות מראש עם מדינות משתפות פעולה. ביבי נתן עבודה בשנתיים האחרונות, ואני גם שמעתי בענין את המהלכים לדחיפת ראש המוסד למהיגות בליכוד.
שום דבר כזה לא סתם.

רבים גם התחילו להבין שהפלסטינים הוותיקים לא ממש פועלים להקמת מדינה - הם יותר פועלים לשנורר כסף.
ישן 29-01-2020, 12:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הניבוי שלי: לא ייצא מזה כלום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הבית הלבן פרסם את תוכנית המאה: שורה תחתונה - מדינה פלסטינית"

זה שהפלסטינים לא ישתפו עם זה פעולה זה ברור. לדעתי גם רוב מדינות ערב בסופו של דבר יתנגדו בגלל לחצים בתוך הציבור שלהם.
התוכנית כן נותנת גיבוי אמריקאי למהלכים חד צדדיים של ישראל וכאן יש הזדמנות לנקוט צעדים דרמטיים שלא היו אפשריים מאז 1967. אבל נקיטת צעדים כאלה, גם בגיבוי אמריקאי, דורשת תעוזה והחלטתיות וזה משהו שנתניהו לא מצטיין בו. בניגוד לראשי ממשלה אחרים נתניהו הוא, לטוב ולרע, איש של סטטוס קוו, דחיינות וזהירות מופלגת. זה טוב לניהול שוטף של מדינה ופחות טוב כשצריך להגיע להכרעות אסטרטגיות (ובמקרה של נתניהו- אפילו החלטות טקטיות-ע"ע פינוי אל אחמר או המגנומטרים).
הניחוש שלי הוא שהצעדים שנתניהו יממש בפועל יהיו מינוריים ביותר. הוא בעיקר ימנף את העניין כדי לנצח בבחירות הבאות- למשל להתחיל תהליך חקיקה או להבטיח שמיד לאחר הבחירות הוא יעשה כך וכך. אם וכאשר הוא ינצח בבחירות הכל יידחה ויתמסמס עם כל מיני תירוצים.
ישן 30-01-2020, 20:01
  rpi rpi אינו מחובר  

אני חושב שאתה צודק - משחק של סיכונים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "העולם לא מתנהג כלפינו כמו..."

קיימת אפשרות שבשלב מסוים עולה כוח פוליטי אנטי ישראלי בארה"ב. באירופה המגמה נכון להיום מטרידה: הגירה מוסלימית שעלולה לשנות את המבנה הדמוגרפי ואיתו את האיזון הפוליטי.

התפתחויות כאלו, כאשר ישראל מספחת מיליוני תושבים ללא אפשרות בחירה, תוך הגבלות תנועה של אותם אזרחים עקב חששות טירור, מייצרות סיכון עצום להכרזות אפרטהיד בעתיד, ואיתן סנקציות.

סנקציות יביאו לבריחה המונית של ישראלים שחפצים בחיים. ישראל תיאלץ לאזרח כמויות עצומות של פלשטינים מה שעלול לשנות את המבנה הפוליטי לעד.

צריך לזכור שככל שמצב בישראל משתפר לפלסטיני הממוצע יש פחות ענין במדינה פלסטינית ויותר ענין להצטרף לערביי ישראל. הראיה שהפלסטינים לא מתלהבים להכנס למריבות תמיכה באבו מאזן, והתגובה של ערביי ישראל על סיפוח פוטנציאלי למדינה הפלסטינית.

שורה תחתונה, לישראל יש אינטרס עצום בהפרדה ברמת הדרכון ואזורי מחיה בין פלסטינים לישראלים כמה שיותר מהר. לא בטוח שריבונות עכשיו תעבוד לטובת ישראל.

(אגב יש תרחיש נוסף, והיה ואין הפרדה בין פלסטינים לישראלים, צאצאי אותם פלסטינים יפסיקו עם הלאומנות ויהפכו ל"ישראלים" מבחינת מאפייני ההופעה וההתנהגות. אם זה יקרה תתרחש התבוללות עצומה למגינת ליבם של מי שחושש מבהתבוללות. אולי זו סיבה ל דווקא לתמוך לתומכי ריבונות עכשיו להקפיד יותר על הפרדה - קרי מדינה פלסטינית.)

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 30-01-2020 בשעה 20:11.
ישן 30-01-2020, 19:18
  rpi rpi אינו מחובר  

בין רל"ב לרל"ג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הבית הלבן פרסם את תוכנית המאה: שורה תחתונה - מדינה פלסטינית"

ברמת המהות אני חושב שהתמונה ברורה:

חזית נגד אירן מביאה לשת"פ נדיר בין ישראל, ארה"ב והעולם הסוני. שאר העולם המערבי מתלבט וממתין לראות מגמות התפתחות.

הכסף הסעודי יקבע לאן הולכת תוכנית המאה. במעגל הרחב זה בנוי על כסף סעודי שיושקע בפתרון הסכסוך. התמורה תכלול גם הגנה מהאיום האירני. עיסקה לא רעה לכל הצדדים: ישראל מספקת מלחמת מודיעין שליטה אווירית ואפקטיביות דוגמת חימוש מדויק. ארה"ב תוכנית מדינית, נשק וגיבוי, סעודיה כסף, מצרים גיבוי סוני, רוסיה תתן כתף (מה ירוויחו? נדע בהמשך).

הפלסטינים עלולים לשלם מחירים יקרים או שיבחרו לעלות על גל הפרוספריטי. מה יבחרו? האם אפשר יהיה לכפות פתרון? האם עזה תכנע בלי דם? לא יודע. זו גם שאלה אל הדרג מדיני והחלטה של גופי הבטחון הישראלים לספק את הסחורה. יכולת יש, אבל לא ברור אם הדרג המדיני יגבר על האגו, או במילים אחרות האם תקום ממשלת אחדות.

בפתרון הפלסטיני מדובר בהשקעה של 50 מיליארד דולאר.(הערת אגב: מעניין מי יהיו הקבלנים שירוויחו בסופו של דבר מיזמות הבנין העצומה (גשרים, עיר הייטק וכ). להערכתי בסופו של דבר לפחות 30% ילכו לכיסי יזמים ולא למשכורות.)

ברמת הרל"ב מול רל"ג זה רעש מקומי שיימשך כחודש, שקשור לבחירות עכשיו. אני לא יודע אם המניע של ביבי קשור יותר לאגו או לכסף, בכל מקרה ביבי רוצה שההישג ירשם על שמו. אצל גנץ זה קשור לחינוך הצבאי: דבקות במשימה לאור המטרה - במילים אחרות מרגע שקיבל על עצמו את משימת כחול לבן - מבחינתו בונים כוח ונלחמים עד שמבינים שעדיף נסיגה והשהיה. וכמו בצה"ל - להערכתי בתוך תקופה קצרה, 5 - 10 שנים, (קצרה יחסית לפוליטיקאים) נראה פרישה והעברת אחריות לדור (המפקדים?) הבא. אבל ניתוח מניע זה כבר ענין לפסיכולוגים, קטונתי.

ברור שכל הרעש סביב ה"ריבונות עכשיו" זה רעש בחירות. לא צריך להתרגש. מרבית ההשפעה עלולה להיות תזוזת קולות בין ימינה לליכוד. השאלה האם זה ישבור את מצביעי כח"ל וליברמן.

ביבי עושה עבודה יפה ומחזיק מעמד בסקרים למרות כתבי האישום. בבחירות יש שתי אפשרויות: נצחון לביבי (61+) או שחזור של בלוק חסימה הדדי. בכל מקרה לשני הצדדים יש גם אינטרס משותף.

האם תוכנית המאה תביא לממשלת אחדות?
האם ביבי ילך לביתו בשקט?
האם מנדלבליט וריבלין יהיו אלו שיסדרו את הענינים? (על זה אולי נרחיב אח"כ)

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 30-01-2020 בשעה 19:31.
ישן 12-02-2020, 18:17
  rpi rpi אינו מחובר  

מעז יֵצא מתוק? או שזה סתם ספין בחירות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "בין רל"ב לרל"ג"

בימים ספורים הבית הלבן הוריד את השמוש ב"ריבונות עכשיו" מסדר היום של הבחירות, והאיזון בסקרים נשמר. אם היתה תקווה שבוחרי כחול לבן ינהרו בהמוניהם כפי שהיה עם שרון, התקווה הזו נגוזה. ביבי חוזר אל חיזוק הבייס, מיצוי קולות הימין ושתיית הקולות מימינה.

בימים האחרונים ביבי משתדל להמנע מלעצבן את הבוחרים של הצד השני בהתבטאויות מקוממות. זה נכון שזה עוזר ברמה הפרקטית, קצת להרדים את הבוחרים שמצביעים לגנץ, אבל זה כנראה נכון גם בראיה של הממשלה העתידית: כולם מלקקים פצעים ומבינים שאולי יצטרכו לשתף פעולה כדי לאפשר מימוש אפשרי של תוכנית המתנה ועדיף להזהר מלקבע מצבים שיביאו לנעילה נוספת.

זהו, יש מצב חדש, תתרגלו: אין חסינות על הפרק, יש ראש ממשלה מלא או חלקי במשפט - ותוכנית המאה.

אם לביבי תהיה ממשלת 61 יוכל להכנס למימוש תוכנית המאה בלי בעיה משום שכחול לבן יתמכו בכל מקרה. ואם לאו? יש סבירות להנחה שתוכנית המאה תהיה הסולם עליו ירדו כולם מהעצים ויסכימו להמתין עם ביבי כראש ממשלה חלקי עד לפסק דין חלוט ואולי עיסקת הטיעון.

ויש אפשרות כמובן שתוכנית המאה תלך בדרך כל בשר כפי שהלכו כל התוכניות לפניה, ונחזור לשיגרה הממכרת כחזור הכלב של קיאו: שוב נשמע את מירי רגב תוקפת מישו, שוב התקשורת תרעש ושוב עיתונאים ילחמו על הרייטינג בשביל להרוויח כמה ג'ובות. הבחירות בארה"ב והשנתיים שאחרי הן שיקבעו.

עולם מוזר: בתו הנוצריה היפיפיה של קבלן חובב תקשורת כבשה את ליבו של בחור יהודי וחזרה בתשובה, והקימו משפחה. הקבלן הצליח להתנחל בבית הלבן וזה איפשר לחתן להרים תוכנית מתנה לאחים בישראל, ו... נמתין בסבלנות שנתיים שלוש לראות אם הוא גאון כמו שאומרים עליו, או סתם אוהב לשחק בצעצועים של אבא.
ישן 14-02-2020, 03:25
  rpi rpi אינו מחובר  

הבהרות של בנימין נתניהו על תוכנית המאה: מדינה פלסטינית ריבונית שבירתה במזרח ירושלים

הלחץ משפיע, וביבי נאלץ להבהיר ביומון "ישראל היום" את משמעות עיסקת המאה. בין השיטין אפשר לקרוא בברור שכוונתו קביעת הגבולות של מדינת ישראל יחד עם הקמת מדינה פלסטינית ריבונית שבירתה במזרח ירושלים. לי זו אינה הפתעה, אני מודע לכך שזה החלום של ביבי משכבר הימים.

המאמר הזה הוא מאמר בחירות, ואני סקרן להבין למי המאמר מיועד. הנה מספר צטוטים שיכולים להבהיר את התמונה:
ציטוט:
הבחירה שנעשה בשבועות הקרובים תגדיר את האומה שלנו לנצח.

ציטוט:
לאחר שלוש שנים שבהן פעלתי בצמידות עם הנשיא טראמפ וצוותו - יש לנו סוף־סוף הזדמנות לחזק את ביטחוננו, לקבוע את גבולנו ולהבטיח את עתידנו.

צר לי עליך אחי יהונתן. אני מסכים שיש כאן הזדמנות לקבוע את גבולנו ולהבטיח את עתידנו, ומבין את רצונך להבחר, אבל תסכים איתי שהמשפט הבא אין בו ממש:
ציטוט:
הבחירות האלו יקבעו אם ישראל תממש הזדמנות היסטורית או תחמיץ אותה. אני אממש את תוכנית המאה. יריבינו הפוליטיים יביאו את "פספוס המאה". למען מימוש ההזדמנות ההיסטורית, למען ארץ ישראל, אסור לנו להחמיץ את הרגע הזה.

אני מציע להפנים שיש כאן שותפים. לך לגנץ, דבר איתו. אני משוכנע שבסופו של יום תמצאו שפה משותפת. סדרו את המסרים הנכונים לציבור, והשאר כבר יבוא מאליו.
================================================== =

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 14-02-2020 בשעה 03:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר