לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2020, 14:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "אספקה אווירית מלחמת לבנון השניה"

אני לא יודע אם נכון להגדיר את העניין של מנהלה במלחמת 2006 ככשלון של האגדים הלוגיסטיים.
גם אם נניח שתפישת ההפעלה היא כי האגד תפקידו לדחוף אספקה, עדיין לעוצבת הגיבורים הלוחמת יש אחריות ותפקיד מעשי ומבצעי לתכנן, ליזום ולבצע חבירה למאמץ הדחיפה (שוב, אם בכלל תפקידו של אלמ"ר לדחוף).
ואז צריך לבדוק באיזו רמה העוצבה צריכה להתעסק במנהלה של עצמה- חטיבה מול אלמ"ר? אוגדה מול אלמ"ר?

והכי חשוב- האם ראוי לקבל מציאות שבה גיבורי החיל לא מתכננים ובונים את כוחם מראש על מנת להשקות, להאכיל, לרפא, לחמש ולתקן? (ולהחליף תחתונים וגרביים)
הם יסתפקו רק בלהילחם ולגמור מחסניות ולהיפצע ולמות?
האם מנהלה היא משימת אד הוק? מחלקים סד"כ המסגרת בהתכוננות רק לאיגוף, התקפה והסתערות?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2020, 22:43
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "אספקה אווירית מלחמת לבנון השניה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קורנסון
שלום,
אני מחפש מקורות (ספרים, מאמרים, כתבות, אשכולות פה או במקומות אחרים) בנושא האספקה האווירית במלחמת לבנון השנייה. ספציפית אני מתעניין בכישלון הלוגסטי של אגדי הלוגיסטיקה המרחביים והצורך הדחוף שנוצא בעקבות זאת באספקה ע"י מסוקים ומטוסי תובלה.

מצאתי למשל את הכתבה הזאת: https://www.iaf.org.il/1883-26630-he/IAF.aspx בבטאון חיל האויר, אבל אשמח למצוא מקורות נוספים.

להגיד שחייל האוויר הציל את המצב והאספקה שלו הייתה טובה - רחוק מאוד מהמציאות.
ציוד הוצנח בפיספוסים של קילומטרים, וכוחות נאלצו לעשות מסעות בשטח אויב תוך סיכון הכוח כדי להגיע לאספקה.
כשהגיעו הציוד היה ארוז בקיטבגים (כולנו יודעים כמה נוח לקחת קיטבג) במשקלים של 50 קילו ומעלה, מה שגרם לכך שחלק ניכר מהציוד בכלל לא נלקח אלא הושאר בשטח.

הלוגיסטיקה כולה הייתה ביזיון, וחיל האוויר אולי עזר אבל לא הציל את המצב.

ואני תמיד טוען הסיבה היא שזה לא תורגל בעשור שקדם למלחמה.
כל התרגילים הגדולים היו שלדיים - תרגילים בהם האוגדה (3 ג'יפים) יכולה לדלג תוך שעה מרכס אחד למשנהו והאספקה (פק"ל קפה וכמה חטיפים) היו בג'יפים.
מפקדים לא תורגלו בקצב תנועה של כוחות גדולים ובלוגיסטיקה הנדרשת לתפעול הכוחות.
ישן 22-01-2020, 23:17
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "אין שום בעייה לבצע הספקה , גם..."

צר לי אבל ברור שהפתרון מעיד על גודל המחדל ולפי העדויות שאני קורא פה גם זה היה לא ממש יעיל.
אנחנו גם יודעים היום שחיזבאללה שם את ידיו על מערכות נ"מ כמו טילי סטינגר(ומי יודע אולי אפילו יותר מזה) ככה שלסכן מסוקים ומטוסים יהיה סיכון לא הכרחי (מה גם שנזדקק מאוד לשני המערכים לצרכים אחרים ואין לנו יותר מדי מהם.. בטח ממערך היסעורים המזדקן).

צבא צריך לדעת לפתוח ציר לוגיסטי ולאבטח אותו במידת הצורך בטח שמדובר בצירים כאלה קצרים
סה"ך לא מדובר כאן על צירים מקאבול למחוז הלמנד באפגניסטן אלא כולה לציר מאביבים למארון ארס ובנת ג'בל
ונכון שזה משימה לא פשוטה אבל עדיין...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר