לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2020, 09:34
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אל תהיה חמור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "עוצר יציאות חיילים סדירים"

יש סגר כללי בכל המדינה - כדי שהמגיפה תיעצר ולא ימותו עשרות אלפים.
לא מעניין אף אחד שימותו במגיפה הזו "רק" עשרות חיילים,
אם הם יפיצו ויהרגו את כל השאר.

יש 3 חלופות:
החלופה הסינית של בידוד אפקטיבי ומניעת תמותה המונית,
החלופה האיטלקית של קריסה מוחלטת במערכות הבריאות,
וחלופת "הקונספציה" האירופית של "מתיחת התפשטות מגיפה" כך שתהיה תחלואה נרחבת ותמותה המונית, אבל ללא התמוטטות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
איך פונים לגורם מוסמך בצבא על מנת שיבחנו מחדש את הנחיית הסגר? אולי עצומה?
אולי תתאבד?
עדיף מאשר שתמשיך לנסות להרוג עשרות אלפי אזרחים,
כי קצת לא נוח לך...

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 27-03-2020 בשעה 09:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2020, 11:21
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הממ... לקחת את התרופות שלך..."

הנה לך בלי טלוויזיה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

תעקוב אחרי זה יום יום, תראה איך המקום של ישראל לאט לאט עולה מיום ליום. ולמען הסר ספק - ברשימה הזו - הראשון מפסיד.

אמנם ai22 קצת קיצוני בתגובותיו - אבל מטרת הבידוד (גם של חיילי צה"ל) היא לא למנוע מהאוכלוסיה שלא בסיכון להידבק (אם כי לא יזיק). המטרה היא למנוע מהאוכלוסיה *שכן* בסיכון, להידבק. וכיוון שהאוכלוסיה שלא בסיכון עדיין מדבקת (ואפילו יותר מהאוכלוסיה שכן בסיכון, כי צעירים תמיד מחפשים להיפגש עם צעירים אחרים וכמה שיותר יותר טוב), זה שהיא בסיכון נמוך מאוד למות מזה, לא רלוונטי, כי לא בגלל זה אנחנו פוגעים עכשיו פגיעה אנושה בכלכלה - שזה צעד הרבה יותר קיצוני יחסית לחיילים שצריכים להישאר בבסיס (אפילו לא במלחמה מול האויב...)

כי אם החיילים יוצאים מהבסיס, צריך הרבה יותר תחבורה ציבורית, ושיש תחבורה ציבורית, גם מבוגרים יסתובבו בה. והצעירים ידביקו את המבוגרים שנוסעים איתם באותו אוטובוס. ואז נכשלנו.

makes sense?

נ.ב. כדאי לחזור על החומר של התיכון ולהפנים מה זה גידול מעריכי...

נ.ב.2 מאותה סיבה בדיוק, אתה והאמא של החיילת אמורים לא לבקר עכשיו את ההורים של שניכם: משום שהמחלה כנראה לא תהרוג אתכם, אבל באחוזים גבוהים למדי כן תהרוג אותם.

ישן 27-03-2020, 13:17
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הנה לך בלי..."

ai22 לא מצדיק כל התיחסות, ערסיות היסטרית לא מועילה בשום מצב...

אני מניח שיש ביננו פער של כמה שנים טובות, השכלה, ניסיון חיים וידע מקצועי - אז אתה יכול לחסוך את ההטפה שלך...

המלצה לי אליך - תתחיל לקרוא מחקרים ומידע באופן עצמאי ולהפסיק להקשיב למדיה הכללית שמפמפמת פאניקה בקרב הציבור.

אני מניח שלא שמת לב לסתירה בתגובה שלך - על מנת להגן על האוכלוסיה בסיכון מבודדים את כלל האוכלוסיה... הגיוני, לא?
אז התשובה היא - שלא. רוב האוכלוסיה מגילאים 0-60 יהיו אסימפטומאטים לאחר הידבקות בוירוס, חלקם הקטן יהיו קצת חולים ומיעוט קטן מאד יזדקקו לאישפוז ובמקרי קיצון בודדים ימותו. לא שונה משום מחלה אחרת. תבדוק מה קורה ברוב החורפים עם וירוס השפעת - עשרות אלפי נדבקים וכ160 חולים שבסיכון נפטרים כתוצאה - רובם מבוגרים בני 65+. זה שלא סומכים על האוכלוסיה בסיכון שיכבדו את כללי הסגר, זה כבר סיפור אחר שרשויות האכיפה צריכות להתמודד איתו - לא האוכלוסיה הכללית.

בנוסף תתעלם מהאנומליה שבאיטליה. כל חורף באיטליה נדבקים למעלה מ1.5 מיליון איטלקים משפעת רגילה, וזה דומה באופן יחסי ליתר אירופה. אך באיטליה באופן חריג מתים 26,000 מבוגרים כתוצאה מהשפעת, ובאופן יחס חריג מאד ליתר מדינות העולם. נשמע מוכר? עדיין השפעת מדבקת יותר וקטלנית יותר (במספרים אבסולוטים) מהקורונה. קרא מאמר זה לשם דוגמא: https://www.ijidonline.com/article/S1201-9712(19)30328-5/fulltext

עוד נקודה למחשבה - למה התקשורת לא מתמודדת עם מגיפה קשה בהרבה שנמצאת בקירבנו כבר קרוב לעשור ונותרת ללא מענה? חיידקים עמידים גובים 5,000 קורבנות מידי שנה מתוך 100,000 מודבקים רק בישראל. ברחבי העולם הנתונים קשים בהרבה. נשמע הרבה יותר קטלני מהקורונה נכון? אז למה לא מבודדים את כולם?

בקיצור, צריך להחזיר המשק לשיגרה ולבודד את אוכלוסיות הסיכון (בני 65+ ואנשים בעלי מחלות רקע כגורם סיכון). זה כולל את חיילי הסדיר שאינם נמצאים בקבוצת הסיכון.
ישן 27-03-2020, 13:50
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "ai22 לא מצדיק כל התיחסות,..."

הנתונים שלך לא מדויקים בלשון המעטה.
כ 30% אסימפטומטיים נכון להרגע נראה שהם מדבקים אבל הרבה פחות מהסימפטומטיים.
שפעת הורגת כתלות במקור בין 0.1-0.3% כל שנה.
השנה נפטרו גם אנשים ללא מחלות רק וילדים צעירים מה שהוביל להיסטריית חיסוני השפעת וחלקית-למחסורים בקופות בזמן קצר לאחר חנוכה.
הסעיף של זיהומים בהחלט בטיפול השנה נכנס כמדד איכות למיטב זכרוני בציון של בתי החולים-אבל זה קצת וואטאבוטיזם.
יש גם חיילי סדיר עם מחלות רקע והם בקבוצת סיכון.
אני מסכים שמדיניות משרד הבריאות מוטעית וביותר מישורים משנגעת בהם, אך הם מסתמכים על הניסיון בעולם ונוקטים בגישה שמרנית- אך בהנתן חוסר המידע על הנגף והשפעות ארוכות הטווח של ההדבקה שלו,
הם נוקטים במדיניות סבירה אם כי מאוד מאוחרת שחלק מהצעדים המוקדמים היו מטומטמים ממש והביאו אותנו לאיפה שאנחנו עכשיו.
אני מציע לסנן 90% ממה שאומרים בתקשורת הם מבינים בתחום הבריאות כמו בשאר תחומי הסיקור שלהם.
כמו חמור בסלט פירות.
ישן 27-03-2020, 14:41
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "הנתונים שלך לא מדויקים בלשון..."

הנתונים נלקחים ישירות ממקורות מידע.
אנשים לא מבדילים בין נדבק, לחולה קל עד לחולה שמצריך תמיכה נשימתית. אנשים מסתובבים תחת הרושם שעצם ההידבקות גורמת לתחלואה קשה. יותר מידי סרטי זומבים...
השפעת גורמת לתמותה נמוכה בממוצע באוכלוסיה הכללית. בקישור מעלה על המחקר באיטליה מצביע על תמותה של 7.5% מהאוכלוסיה הבוגרת הנדבקת בשפעת. כבר יותר קרוב לקצב התמותה שיש כעת באותה קבוצת גיל בשל הקורונה.
לגבי חיילים כקבוצת סיכון - רוב החיילים בעלי מחלות רקע אינם בסגר בבסיסים (רוב החיילים הנמצאים בסגר בבסיסים המם קרביים ותומכי לחימה), וכיתר האוכלוסיה בסיכון ראוי שישארו בבידוד בביתם ולא עם יתר החיילים בבסיסים העשויים להיות נשאים אך אסימפטומטים.

נערך לאחרונה ע"י tamido בתאריך 27-03-2020 בשעה 14:50.
ישן 27-03-2020, 17:37
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הנתונים נלקחים ישירות ממקורות..."

לא,
7.5% זה כבר מזמן לא השיעור באיטליה זה היה בערך לפני שבוע מכלל הנדבקים.
בגילאים מבוגרים ובמחלות רק זה הרבה יותר מזה.
ואם נניח שזה 7.5 מול הקצה הגבוה של השפעת שזה 0.3% עדיין הקורונה קטלנית פי 20 בקלות.
חיילים כאוכלוסיה נוסעים הרבה בתחבורה ציבורית ומסתובבים הרבה מה שהופך אותם לאוכלוסיה מפיצה במיוחד.
ראה ערך החייל שנדבק ופרסמו את המסלולים שלו.
חצי מדינה הוא תופר ביומיים.
14 יום עד חודש בבסיס? על זה כל השרושור הזה?
עשיתי בתור חייל הרבה יותר באופן קבוע.
שלא לדבר על הדורות שלפנינו או על צבאות זרים.
הם ואתם תשרדו.
אחרי הצבא נוסעים לכמה חודשים או לומדים רחוק מהבית.
זה חלק מתהליך ההתבגרות של הילדים ושל ההורים.
ישן 27-03-2020, 15:07

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "ai22 לא מצדיק כל התיחסות,..."

אולי יש בינינו כמה שנים (לא הרבה), אולי אתה מבוגר יותר ממני. זה רק אומר שאני זוכר יותר טוב את החומר של התיכון... (מצטער, לא יכול לטעון שנדרשת השכלה גבוהה יותר כדי להבין את הנושא הזה; רק התקדמות של תהליך בצורה מעריכית. אני במקרה מתכנת, אז אני יודע דבר אחד או שניים על דברים מהסוג הזה...)

אז כאן הטעות שלך - התשובה שהיא שכן. זה ממש לא מעניין שהם אסימפטומטיים, ואני יודע שהרבה אסימפטומטיים, ויש אפילו טענה שמסתובבת בימים האחרונים שהקורונה הגיעה לישראל עוד הרבה לפני שהפכה לפנדמיה, שאנשים חלו במחלות נשימה קצת לא מוסברות.

זה לא משנה אם הם אסימפטומטיים או לא. מה שמשנה זה אם הם מדבקים או לא. ושוב, אני לא דואג להם, אני דואג למי שהם ידביקו.

אני יודע שגם השפעת הורגת, אתה לא מחדש לי שום דבר. הנקודה היא, שלפי איך שהמספרים נראים, לא רק באיטליה על אוכלוסייתה המיוחדת, אלא בכלל בעולם, נראה שהדבר הזה מדבק יותר משפעת (מה לעשות...), ויש לו גם תקופה אסימפטומטית נאה שבה אתה לא יודע שאתה מדביק. שניהם ביחד = בעייה.

אני מסכים שכל עוד שנצליח לעצור את הקורונה, השפעת תיקח יותר חיים ממנה. לשם אנחנו שואפים. אבל זו לא השאלה, השאלה היא אם במצב ללא הגבלה (שזה המצב שאתה מייחל לו, כי אתה חושב שאפשר לבודד את האוכלוסיה בסיכון ורק אותה... אבל עם רמת ההדבקה של הממזר החדש זה כנראה לא באמת אפשרי, לא אם האוכלוסיה שבסיכון צריכה להמשיך לאכול ולקבל תרופות איכשהו...) - האם גם אז השפעת תיקח יותר חיים. אני לא בטוח בכלל שהתשובה חיובית.

אשר לזיהומים בבתי החולים - אתה צודק בהחלט. לדעתי צריך לשפוך שם הרבה כסף. אבל יש הבדל בין השניים - קודם כל בתי חולים זה משהו שחלק לא קטן מהאוכלוסיה (גם בסיכון) יכול פשוט להמנע ממנו רוב חייו, וגם כשהוא כבר נאלץ להיות שם, זה לא בהכרח במחלקות הבעייתיות יותר (פנימית וכו'), ומי שהממון בכיסו (מה לעשות) גם יכול ללכת לרפואה פרטית שם אולי המצב יכול להיות יותר טוב. אבל אני לא מבין מה זה קשור - מה - בגלל שיש מקום שבו חוטפים זיהומים (אבל לפחות אתה יודע לקראת מה אתה הולך, ולא עולה באופן תמים לאוטובוס ומת אחרי שבועיים בגלל זה...) - אז נתעלם ממשהו שיש לו פוטנציאל הרג גדול יותר? וכן, אני מדבר על מצב שבו 70% מהאוכלוסיה נדבקת. כי זה מה שיקרה ללא הבידודים לפי המודלים הסטטיסטיים.

לסיום, לא רק בישראל יש סגר או קרוב לסגר. עזוב רגע את התקשורת, לא איכפת לי ממנה. תאורטית, זה בהחלט ייתכן שכל ארגוני הבריאות בעולם (כולל ארגון הבריאות העולמי) מבינים בזה פחות ממך וכולם נוקטים באותם צעדים שגויים. אבל גם יכול להיות ההפך, אתה יודע...

שתהיה בריאות וחיים ארוכים לקרובייך הנמצאים בקבוצת הסיכון.

ישן 27-03-2020, 17:12
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אולי יש בינינו כמה שנים (לא..."

טור גאומטרי, צמיחה אקספוננטאלית וכו׳ נכון להרבה תחומים, לא רק לפאנדמיה וללימודי התיכון - לידיעתך...

ועל סמך מה קבעת שהקורונה מדבקת יותר מהשפעת? כל חורף לפחות עשירית מהאוכלוסיה הכללית נדבקת משפעת, הנתונים רחוקים מאד כעת בקורונה והראיה הנה שבסין הגדולה במשך כמעט חודשיים שהקורונה השתוללה טרם נקטו בבידוד (מסוף נובמבר עד אמצע ינואר) נדבקו סה"כ 80,000 איש בלי להתיחס לפיזור הגאוגרפי שלהם. רחוק מאד מלהיות מאד מדבקת.

באיטליה מדברים על כך שהיקף הנדבקים גבוה פי 10 ממספרם המדווח (כנראה בגלל היקף בדיקות מצומצם) כך שהיקף התמותה שם אינו 8% אלא 0.8%, ואני מניח שזה נכון לגבי יתר המדינות. הנתונים הללו כבר די דומים לשפעת הרגילה.

יתכן והקורונה אגרסיבית יותר בקצב ההתפשטות שלה מאשר השפעת (למרות שהיקף הנתונים הקיימים היום אינם מספיקים כדי להגיע למסקנה זו), כנראה בשל כושר שרידות הוירוס, אך כל יתר הנתונים מצביעים כי אין מדובר במגיפה משמסכנת האנושות.
את שיטוח העקומה ניתן להשיג באצעים מתונים יותר ומבלי למוטט הכלכלה בדרך ולנעול החיילים בבסיסים שלא לצורך.

נערך לאחרונה ע"י tamido בתאריך 27-03-2020 בשעה 17:21.
ישן 28-03-2020, 19:49

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "ייתכן ואני טועה, ייתכן שלא,..."

אז שוב, השאלה היא אם כולם מטומטמים או לא.

בכל מקרה, על פי המדווח, ובהנחה שהתקשורת לא משקרת, מי שמקבל את ההחלטות האלה בישראל, אחרי ששמע את דעות כל המומחים בעניין בארץ (חוץ ממך), הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לפיכך, אם אתה רוצה לשנות את ההחלטה, נשמע שעליך לפנות למשרד ראש הממשלה. אולי כדאי, כשאתה פונה אליהם, לא לנקוט בנימוקים "אין לקבל בהכנעה", "לא יותר מסוכן משפעת", וכו', בלי שתהיינה לך ראיות מוצקות לכך מאשר אלה שהצגת כאן. כי אחרת, סבורני, תקבל תגובה דומה גם משם... או נפנוף במילים "פנייתך תישקל" ושם ייגמר הטיפול בה...

מאחל לך בהצלחה! גם אני אשמח לחזור לענייני היומיומיים, שהרי אינני בקבוצת הסיכון.

ישן 28-03-2020, 19:45

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "טור גאומטרי, צמיחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
טור גאומטרי, צמיחה אקספוננטאלית וכו׳ נכון להרבה תחומים, לא רק לפאנדמיה וללימודי התיכון - לידיעתך...

אין לי ספק בכך, אבל כיוון ששלפת את קלף ה"אני מבין בזה", אז אני שולף קלף זהה מולך... לא, שכאמור, מדובר במדע טילים שצריך פרופסורה כדי להבין.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
ועל סמך מה קבעת שהקורונה מדבקת יותר מהשפעת? כל חורף לפחות עשירית מהאוכלוסיה הכללית נדבקת משפעת, הנתונים רחוקים מאד כעת בקורונה והראיה הנה שבסין הגדולה במשך כמעט חודשיים שהקורונה השתוללה טרם נקטו בבידוד (מסוף נובמבר עד אמצע ינואר) נדבקו סה"כ 80,000 איש בלי להתיחס לפיזור הגאוגרפי שלהם. רחוק מאד מלהיות מאד מדבקת.

למה לא להתייחס? זה בהחלט עניין משמעותי. גם העניין החברתי (מי נפגש עם מי), גם הוא מהותי לעניין. אל תשכח שישראל ייבאה מסה של חולים מחו"ל (טעות שלא סגרו את השמיים קודם, הייתי בשוק ששמעתי שלא סוגרים) שהתפזרו בארץ והתחילו בהפצה. השאלה היא אם *לא* היו שמים בסגר את אלה שאינם בקבוצת הסיכון בסין, האם המספר היה עומד היום על 80,000... או על 80,000,000? כנראה שלעולם לא נדע, כי למרות שבארה"ב כבר עברו את סין (כנראה מי שייעץ להם החזיק בדעותייך), עכשיו המטומטמים האלה אומרים לכולם להישאר בבית...

בניגוד אלייך אני לא מתיימר לקבוע דברים, אלא משתדל להסתמך על אנשים שהם כן מומחים בתחום הספציפי הזה כדי לקבוע, וכאמור הריצו את המודלים המתמטיים שלהם, שאנשים אחרים בדקו (קוראים לזה peer review). כיוון שאתה מבין בזה יותר מאיתנו, ודאי שמעת על המדד שנקרא reproduction rate (או בשמו הקצר יותר: R0), ואתה יודע בכמה הוא מוערך על ידי המדענים: בין 1.4 ל 3.9 עבור COVID-19, לעומת בין 0.9 ל 2.1 לשפעת עונתית (שים לב: היו פנדמיות שפעת ב 1918 וב 2009 עם הערכת מינימום גבוהה יותר, אבל אנחנו לא מדברים עליהן כשמשווים ל"שפעת" סתמית). תוכל למצוא מקורות למספרים בהערות השולים בויקיפדיה, בערך https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_reproduction_number
ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
באיטליה מדברים על כך שהיקף הנדבקים גבוה פי 10 ממספרם המדווח (כנראה בגלל היקף בדיקות מצומצם) כך שהיקף התמותה שם אינו 8% אלא 0.8%, ואני מניח שזה נכון לגבי יתר המדינות. הנתונים הללו כבר די דומים לשפעת הרגילה.

יתכן והקורונה אגרסיבית יותר בקצב ההתפשטות שלה מאשר השפעת (למרות שהיקף הנתונים הקיימים היום אינם מספיקים כדי להגיע למסקנה זו), כנראה בשל כושר שרידות הוירוס, אך כל יתר הנתונים מצביעים כי אין מדובר במגיפה משמסכנת האנושות.
את שיטוח העקומה ניתן להשיג באצעים מתונים יותר ומבלי למוטט הכלכלה בדרך ולנעול החיילים בבסיסים שלא לצורך.

השאלה היא לא רק אם קצב ההתפשטות שלה אגרסיבי יותר, אלא בעיקר אם קצב המורטליות שלה אגרסיבי יותר... אני כמובן מסכים שאם אף אחד לא היה מת מזה, ממש לא הייתה סיבה להכניס אף אחד להסגר. בינתיים, כמות המונשמים שבתי החולים לא מצליחים לעמוד בהם היכן שהמגפה לא הוכלה, גורמת לקריסת מערכות רפואה בעולם. ויותר מזה, הזמן שלוקח למערכת להגיע מהמצב שבו נראה שעומדים בשטף (המצב בישראל עכשיו) למצב של הקריסה (לא רק איטליה), הוא שבוע-שבועיים... שזה מוזר, כי אם זה "בדיוק כמו שפעת", למה השפעת לא גורמת לקריסה דומה כל שנה?

ישן 28-03-2020, 20:16
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "[QUOTE=tamido]טור גאומטרי,..."

" Worldwide, the flu results in three million to five million cases of severe illness and 291,000 to 646,000 deaths annually, according to the World Health Organization and the U.S. Centers for Disease Control and Prevention"
https://www.scientificamerican.com/...ly-kill-people/

למרות שאובחנתי על ידכם כמאמין בתאוריות קונספירציה, מתנשא, טיפש, מטומטם וכו׳ המספרים למעלה להדיוט שכמוני נראים חמורים יותר מהקורונה.

למה בתי החולים לא מוצפים כל חורף משפעת (אגב כל חורף שומעים שהמחלקות הפנימיות קורסות עם תפוסה של פי 2 ויותר)? כי השפעת אגרסיבית יותר וגורמת למוות ימים ספורים אחרי ההדבקה, בעוד שחולי הקורונה מצליחים להגיע לטיפול בבתי החולים, וחלקם אף ניצלים..

מיציתי מבחינתי הדיון בפורום הנכבד הזה, שיהיה לכולם בהצלחה ורק בריאות, ברגע שיתחמם לקראת פסח נדע אם היתה פאניקה או התנהלות נכונה.
ישן 28-03-2020, 20:48

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "" Worldwide, the flu results..."

כן, אנחנו יודעים כמה השפעת הורגת כשלא עוצרים אותה. שוב, השאלה היא כמה הקורונה תהרוג כשלא יעצרו אותה, לא שכן יעצרו אותה. ההשוואה שאתה עושה היא של תפוחים ותפוזים... ואם נצליח לעצור את ההדבקה אז אתה תגיד ש"צדקת"...

כבר יודעים מה קורה כשטמפ' גבוהה יותר - ההדבקה איטית יותר, מה שמשטח קצת את העקומה (לא כמו בידוד). לא צריך לשער את זה, כי כבר יודעים מאוסטרליה... ששם קיץ כשאצלנו חורף. אבל זה לא משפיע על חומרת המחלה... ומעניין, גם שם שולחים אנשים לבידוד.

בטח שמיצית.

בהצלחה בפנייה לביבי!

ישן 29-03-2020, 08:13

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "כמעט הרשמת אותי עם היכולת שלך..."

אם אתה רוצה שאני אדייק, אז אני אדייק. באוסטרליה צפיפות האוכלוסין היא 3.3 לקמ"ר, ובישראל היא 416 לקמ"ר. שזה כמעט אותו דבר!

אבל אתה בטח תגיד "טוב, אוסטרליה די ריקה ברובה, צריך להסתכל על ערים/איזורי אוכלוסין ולא על ממוצע של כל הארץ", אז יאללה, נלך למוקדי ההתפרצות שם. אז New South Wales בראש עם 1,791 מקרים נכון להבוקר (אגב, ה 3600 שלך, מאז שכתבת, הגיע כבר ל 3,969, עליה קלה של 10% בלבד...) . צפיפות האוכלוסין שם היא 10.14 לקמ"ר (כן, אני יודע שזו מדינה ולא עיר. אם אתה רוצה אתה יכול להשוות את זה לכלל מדינת ישראל עם ה 416 קמ"ר...). עכשיו נשווה לערי ההתפרצות הגדולה בישראל: ירושלים: 7,300 לקמ"ר, בני ברק: 28,000 לקמ"ר, תל-אביב: 8,468 לקמ"ר.

חושב שאולי, רק אולי, לחוסר הצפיפות שם גם יש יד בדבר לכך שהתפוצה איטית יותר?

מה כמות האוכלוסיה הכוללת במדינה קשור למשהו, בכלל לא הבנתי. מה, כי הם באותה ארץ? זה אולי קשור ליכולת המדינה להתמודד עם החולים הקשים, כי גודל המערכת הרפואית תלוי במפתח כלשהו של מיטות מול מספר תושבים; זה רלוונטי כשמגיעים למספרים הגדולים, שמהם אנחנו רוצים להימנע באמצעות הבידוד. אוסטרליה עדיין לא שם. כמובן שאני מאחל גם להם שלא יגיעו לשם (ולהם קל יותר מלנו: בגלל שצפיפות האוכלוסין שלהם, תעזור להם אפילו שהם עוברים עכשיו לעונת החורף בזמן שאנו מתקרבים לקיץ). ארה"ב כבר שם. למרות 327 מליון תושביה. ותנחש איפה המחלה התפרצה שם ביתר שאת. במקומות עם צפיפות אוכלוסין גבוהה, לא?

ישן 29-03-2020, 11:16
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם אתה רוצה שאני אדייק, אז..."

אתה פספסת לחלוטין את התזה שלי - כמו השפעת, הקורונה עשויה להדביק אחוזים ניכרים מהאוכלוסיה כאשר הרוב המוחלט של האוכלוסיה, למעט שיעול קל ונזלת, לא תושפע מהמחלה. בקבוצות סיכון כן תהיה תחלואה גבוהה ובהעדר טיפול תמותה גבוהה. על כן, בקורונה כמות הנדבקים אינו משחק פונקציה אלא כמות המונשמים, ובסופו של דבר היקף המתים מעידים על יכולת מערכת הבריאות להתמודד עם אותה התחלואה.

אפשר לעשות מניפולציות בסטטיסטיקה לכל כיוון אפשרי.

התמונה ההופכית למה שאתה מציג הנה שגודל האוכלוסיה והצפיפות בסידני, בירת NEW SOUTH WALES, די דומה לצפיפות וגודל האוכלוסיה במדריד - אך במדריד ישנם נכון לכעת 19,243 נדבקים ו-2,757 מתים. לעומת 1,791 נדבקים בNEW SOUTH WALES (שרובם בסידני).
איך תסביר את ההבדלים העצומים בין שתי הערים הדומות הללו? איך תסביר שבמחוזות הדרומיים של ספרד ישנם גם באופן יחסי מעט יותר נדבקים ותמותה נמוכה מהמחוזות הצפוניים של ספרד?

המכנה המשותף הנו - טמפרטורה. תטען שזו המצאה שלי, שאני מטומטם, לוקה בהזיות וקונספירציות אך כל המחקרים האפידמיולוגיים של וירוס השפעת, שוירוס הקורונה מאד דומה לו מבחינת הפצתו והתחלואה ממנו, מצביעים על מרכיב הטמפרטורה כמרכיב חשוב בהפצה.
הנה לינק חמוד המסביר הנושא: http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2...ikes-in-winter/
ישן 06-04-2020, 07:38

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "אתה פספסת לחלוטין את התזה שלי..."

אני לא יכול להסביר כל דבר, בייחוד לא כשהדבר שאמור להיות מוסבר הוא דווקא הדוגמאות הקיצוניות יחסית לעולם. זה לא אומר בשום צורה שהסבר הטמפרטורה הוא הנכון... לא נראה שהטמפרטורות והלחות עוצרות את הפנדמיה הזו - גם אם הן מקשות - אם הגדילה עדיין מעריכית - זה לא עוזר לשום דבר... https://www.israelhayom.co.il/article/750181

אולי אפילו מספר הבדיקות היומיות ביחס לגודל האוכלוסיה משפיע, לך תדע! יש בכך הגיון מסויים (כשיודעים שמישהו מדביק ומגבילים אותו מלהדביק, ייתכן שזה מונע הדבקה...). מקווה שאכן זה נכון, כי...[*]

אולי משמעת אוכלוסיה? https://www.mako.co.il/news-world/2...43ab4171027.htm (זהירות, לפני הכניסה לקישור, שים לב שמדובר במדינה חמימה הנעה בימים אלה סביב 10 מעלות צלזיוס בשיא...)

מה שבטוח, בקרוב יהיה קיץ בהרבה יותר מקומות מרק אוסטרליה, ובייחוד בישראל, ונוכל לראות בפועל ולא רק לשער. הלוואי שאתה צודק. אלא אם כן כמובן העולם יצליח לגרום לדעיכה באמצעים שאנו עוסקים בהם כעת (כאלה שלא מחכים לקיץ לפני שכולם יהיו חולים), ואז כנראה שלעולם לא נדע אם הטמפרטורה רלוונטית. אני כמובן, באופן אישי, מעדיף את האופציה הזו. אבל לא בונה על זה...

לגבי המאמר שהבאת, שאני בטוח שקראת, אתה יודע שהוא מדבר על השפעת העונתית ולא על COVID-19, ושמדובר על שתי מחלות שונות עם תכונות שונות, שנגרמות משתי משפחות וירוסים שונות, ושמקצת סימפטומים משותפים, אפשר להסיק מאחת על השנייה בערך שום דבר. נכון?

[*]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר