לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2019, 22:26
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "אלף לוחמות חדשות: שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לתפקידי לחימה"

צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
לא אומר שצריך לאסור על נשים להתגייס לצה"ל כלל, אבל גם לא לחייב אותן להתגייס, כלומר להפוך את שירות הנשים בצה"ל להתנדבותי לחלוטין. אין לי ספק שאת כול תפקידי השדה בצה"ל יכולים לבצע רק גברים, אולי למעט תפקידים שדורשים מגע עם אוכלוסייה אזרחית. את רוב תפקידי העורף שנעשים היום בצה"ל יכולים בכלל לעשות אזרחים עובדי מדינה גם גברים וגם נשים, אבל כאזרחים ולא כחיילים. גם אם יבואו ויגידו שנשים ממלאות היום תפקידים רבים וחשובים בצה"ל, אין זה אומר שביטול גיוס החובה לנשים ייצור מחסור בכוח אדם לאותם תפקידים. פשוט אפשר לגייס גברים לתקופה יותר ממושכת, אולי 4 שנים שלמות, לשלם להם שכר מלא לפחות מהיום הראשון לשירות + תוספת למי שמסכן את החיים שלו, כדי שלא ירגישו שניצלו אותם. באופן הזה אפשר יהיה לבטל לחלוטין את שירות החובה לנשים מבלי שלצה"ל יהיה חסר אפילו חייל אחד פחות ממה שיש לו עכשיו.
בעוד שיצחק בריק טוען שקיצור שירות החובה לגברים יוצר מחסור בכוח אדם מיומן, מדי פעם אנו שומעים על הסכמות בין משרד האוצר לאכ"א על עוד קיצור של שירות החובה לגברים, ולפעמים גם על הארכת שירות החובה לנשים כדי שישתווה לזה של הגברים. הטענה לפיה שירות החובה לנשים מאפשר קיצור שירות לגברים היא שגויה מהסיבה הפשוטה. כשמגייסים שני אנשים לפרקי זמן קצרים, צריך להשקיע שוב זמן ומשאבים בהכשרה המקצועית של שניהם, בניגוד לגיוס של אדם אחד לתקופה ממושכת שדורשת את הכשרתו המקצועית פעם אחת בלבד. מכיוון שגם במקרה של מלחמה כוללת לא ניתן לגייס את כול האוכלוסייה לצבא המילואים, עקב הצורך לקיים משק לשעת חירום, יש להחיל גיוס חובה סלקטיבי בעת מלחמה, מה שאומר שיש צורך להחיל גיוס חובה סלקטיבי לצורך אימונים גם בעת שגרה, כי לא משתלם לאמן את מי שלא יגייסו למלחמה כוללת אם תתרחש. אז כחלק ממעבר למודל ביניים בין "צבא העם" לצבא התנדבותי בשכר, יש להתחיל בביטול גיוס החובה לנשים. מי יודע, אולי אחרי שיבטלו את שירות החובה לנשים אפילו נראה יותר חרדים באים ללשכות הגיוס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2019, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת."

אני מציע גיוס חובה לגברים ל-20 שנה. ככה נסגור את כל חסרי כ"א.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-02-2019, 11:48

הייתי 39 חודשים אבל בקריה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "כמה שנים עשית בצבא ואיפה?"

הייתי 39 חודשים אבל בקריה. 3 החודשים האחרונים היו בהתנדבות תמורת שכר מלא של משרת בעורף.
אם יש אנשים שחותמים קבע בקרבי שנה ומעלה, אני באמת לא חושב שהגברים פה יתרעמו אם יגייסו אותם ל 4 שנים, רבים מהם לקרבי, וגם ישלמו להם מהיום הראשון לשירות שכר מלא, כדי שיהיה אפשר לתת פטור לכול הנשים במדינה. עד לא מזמן גברים שרתו 3 שנים בקרבי עם פחות מ 50% שכר מינימום, ורובם דווקא לא ערקו. המדיניות שאני מציע דווקא תגביר את המוטיבציה לשרת. חייל בן 22, שהתגייס לקרבי בגיל 18, ומקבל שכר מלא מהיום הראשון לשירות + תוספת סיכון על ימי תעסוקה מבצעית, ירוויח בסך הכול מגיל 18 עד גיל 22 הרבה יותר מאשר חייל שגויס ל 3 שנים ב 50% שכר מינימום, וזכה לעבוד עוד שנה באזרחות כתוצאה משחרור בגיל 21 במקום 22. שעושים את החישוב הכולל, בסך הכול המוטיבציה תעלה. כלכלת ישראל לא תיפגע מהארכת שירות החובה לגברים, כי ביטול שירות החובה לנשים יאפשר כניסה מוקדמת יותר בשנתיים של נשים למעגל התעסוקה.

ישן 19-02-2019, 13:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "הייתי 39 חודשים אבל בקריה"

רובם דווקא לא ערקו?! אתה מודע לכמות האנשים שהורידו פרופיל? אתה מודע לכך שצה"ל ויתר לחלוטין על דרישת כשירויות בשביל למלא את השורות, ועדיין מחלקות הגיעו לסוף מסלול ב-50% סד"כ? אולי כדאי שתצא מנטלית מהקריה ותבדוק מה קורה ביחידות הקרביות. אתה מודע לכך שאחוז גבוה של משרתי עורף נמצאים בבסיסים בקושי 8 שעות ועובדים מהצד (חוקי או לא)? באיזה עולם הזוי אתה חי?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-04-2019, 17:48

ואם האשכול כבר הוקפץ
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רובם דווקא לא ערקו?! אתה מודע..."

ואם האשכול כבר הוקפץ,
אתייחס לטענה שלך. כמה אנשי קבע בקרבי אתה מכיר שהורידו פרופיל ועברו לעורף, או שערקו, או שמשלבים שירות צבאי עם עוד עבודה באזרחות? ברגע שתשלם יפה לחיילים ותאיים בקנסות כספיים לחיילים שהתנהגו רע, חיילים יסכימו לעשות שירות חובה ממושך יותר גם אם לחלק גדול יהיה פטור מוחלט. פטור שיינתן למשל, לכול הנשים במדינה וגם לגברים עם בעיות בריאותיות כמו עבדכם הנאמן ובלאו הכי לא יכול לשרת בקרבי. חייל שקיבל קנס על התנהגות רעה יצטרך להסביר את זה למשפחה שלו. כרגע אי אפשר לתת קנס מהמשכורת כי אין משכורת. ממש לא צריך לרוץ לגייס נשים לצבא רק כדי שהגברים לא ירגישו שדפקו אותם. גם לא חושב שחסרים במדינה מספיק גברים לקרבי בגילאי לחימה כדי שיגייסו נשים לעשות סיורים עם רכב קל בגבול עם מצרים.

ישן 15-04-2019, 18:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "ואם האשכול כבר הוקפץ"

כמה אנשי קבע בקרבי אתה מכיר בכלל? כרגע לוחמים בקבע שאינם ביחידות במיוחדות תמצא רק בגדסר הבדואי או בגדוד הדרוזי. מצד שני, אנחנו יודעים מה קורה במדינות אחרות בהם הגיוס הוא כפוי.
לגבי מספיק גברים עם פרופיל קרבי - כרגיל אתה מדבר מבורות. או לגבי גיוס סלקטיבי...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-04-2019 בשעה 18:13.
ישן 24-04-2019, 19:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. למה שגברים יתגייסו אם לא..."

ציטוט:
1. למה שגברים יתגייסו אם לא מגייסים נשים? לבני אדם יש מין תפיסה כזאת של הגינות... בעייתי משהו.

כי מטרת גיוס החובה היא להכשיר מקסימום לוחמי מילואים ותומכי לחימה ליחידות המילואים בכמות מספקת. לא ליצור שוויון בנטל. אם אני צריך 200 איש, אני מנסה גיוס התנדבותי, אבל אז באים רק 100 איש. אז אני מחליט לעשות גיוס חובה, אבל בשם עקרון השוויון בנטל אני מגייס את כול קבוצת הגיל ומגיע ל 400 איש. מה אני עושה עם 200 איש עודפים? אני לא רואה שום סיבה שבשם עיקרון השוויון יגייסו את מי שלא צריך. צרת רבים - נחמת טיפשים. את העיקרון של שירות לכול האזרחים צריך להחליף העיקרון של תגמול לכול המשרתים.

ציטוט:
2. האלטרנטיבה באזרחות היא לא שכר מינימום. אלא השכר הממוצע. המשמעות היא עיכוב בקריירה. עבור מי שהולך להייטק מדובר באובדן הכנסה עצום, ובזמן הכי משמעותי בחיים.

אז יכול להיות ששכר המינימום לחייל חובה צריך להתחיל מהשכר הממוצע במשק ולא משכר המינימום באזרחות, וזה לפני תוספת סיכון למי שצריך. אז נכון. אני ואתה נשלם יותר מסים למרות שלא קיבלנו משכורת, אבל מתי שהוא צריך לשבור את מעגל הקסמים.

ציטוט:
3. דווקא בתור ג'ובניק, אתה צריך לדעת, שבתפקידים עורפיים נשים מהוות כח אדם יותר איכותי מהגברים.

בתפקידים עורפיים רבים, כמו זה שאני עשיתי בכלל לא צריך חיילים. בשביל זה אפשר להעסיק אזרחים. וגם אזרחיות. ככה זה כבר במוסד ובשב"כ. בטח שלא חיילים בשירות חובה. חלק ניכר מן הסגל העורפי שיש כיום בצה"ל צריך להיות מאוזרח. הסיבה שעושים את זה היום חיילי חובה, זה בגלל הצורך למצוא תעסוקה לכמות הכול כך גדולה של חיילי חובה שאינם כשירים גופנית לשירות קרבי. כוח אדם שפשוט היה עדיף לשחרר לחלוטין משירות חובה מכול סוג שהוא, ולתת לו להיכנס למעגל התעסוקה מוקדם יותר. כמו שבדיעבד היה צריך לעשות עם עבדכם הנאמן. כלכלת ישראל תרוויח ממהלך כזה.

צה"ל צריך להיות צבא רזה יותר וקרבי יותר. סגל קרבי ותומך לחימה צריך להישאר בתוך הצבא. יחידות לוחמות כמו מצדה מג"ב וימ"ם צריכות לדעתי אפילו להיות חלק מהצבא ולא חלק ממשטרת ישראל או משירות בתי הסוהר. אבל חלק גדול מצבא העורף צריך להיות דווקא מאוזרח ואז אין לי שום בעיה שנשים תעבודנה בסייבר, במודיעין, בפיתוח של אמצעי לחימה, ובתחזוקה של אמצעי לחימה בעורף בתור אזרחיות.

שוויץ:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

אוסטריה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

דרום קוריאה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

צפון קוריאה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - יש

למה מדינת ישראל צריכה להיות כמו המדינה האחרונה ברשימה?

צה"ל יכול להיות צבא מצוין גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת באף תפקיד, רק בצבא כזה יהיו הרבה פחות תפקידים עורפיים.

ישן 24-04-2019, 20:04
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]1. למה שגברים יתגייסו..."

פעם אחרונה שאני מתייחס לשטויות האלה.

ציטוט:
כי מטרת גיוס החובה היא להכשיר מקסימום לוחמי מילואים ותומכי לחימה ליחידות המילואים בכמות מספקת. לא ליצור שוויון בנטל. אם אני צריך 200 איש, אני מנסה גיוס התנדבותי, אבל אז באים רק 100 איש. אז אני מחליט לעשות גיוס חובה, אבל בשם עקרון השוויון בנטל אני מגייס את כול קבוצת הגיל ומגיע ל 400 איש. מה אני עושה עם 200 איש עודפים? אני לא רואה שום סיבה שבשם עיקרון השוויון יגייסו את מי שלא צריך. צרת רבים - נחמת טיפשים. את העיקרון של שירות לכול האזרחים צריך להחליף העיקרון של תגמול לכול המשרתים.

1. נשים הן כח אדם איכותי, שלא מתאים לתפקידי לוחמה.
2. לצהל יש מחסור חמור וכרוני בכח אדם איכותי.

3. אם אתה חושב, שאתה יכול לקחת את הבן שלי, ואת בן כיתתו. לבחור השני להגיד: "לך להייטק, תחרוש 3 שנים, ואז מחכה לך משכורת שהיא פי 3-4 מהמשכורת הממוצעת". ולבן שלי להגיד: "בוא תסחב פגזים, ותשטוף פה שרותים במשך 4 שנים, ואז תצא עם כלום". אז אדוני חי באילוז'.

ציטוט:
אז יכול להיות ששכר המינימום לחייל חובה צריך להתחיל מהשכר הממוצע במשק ולא משכר המינימום באזרחות, וזה לפני תוספת סיכון למי שצריך. אז נכון. אני ואתה נשלם יותר מסים למרות שלא קיבלנו משכורת, אבל מתי שהוא צריך לשבור את מעגל הקסמים.

אני דווקא מאמין בצבא מקצועי התנדבותי, ובשכר דיפרנציאלי.

ציטוט:
בתפקידים עורפיים רבים, כמו זה שאני עשיתי בכלל לא צריך חיילים.

זה נכון לחלק מהתפקידים. בגדול אני מסכים. אבל עדיין צריך חיילים עורפיים.

ציטוט:
שוויץ:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

אוסטריה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

דיי נו. מה שיש אצלהם זה חצי שנה קייטנה. ויש אלטרנטיבה של שירות אזרחי. ולפחות בשוויץ אפשרות פשוט לא לשרת (ולשלם 3% יותר מס).
בחייך, להשוות את זה ל4 שנות עבדות, זאת בדיחה.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 24-04-2019 בשעה 20:06.
ישן 24-04-2019, 22:03
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לשלם מס זאת חלופה מעולה למרדפי עריקים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[B][SIZE=5][COLOR=Red]פעם..."

חסרי כל טעם.
וכליאת "מתנדבים" חסרת כל הגיון.

שירות אזרחי זאת חלופה מעולה לשירות סדיר שאינו קרבי,
משמע - לאחר שהצבא שריין את כל מי שמתאימים לשירות הקרבי.

במיוחד אם במקום להיות חוראנים - מאפשרים לעבדים/סדירים קודם לקבל הכשרה (על חשבונם), לתפקידים שהם באמת מעוניינים לעבוד בהם.
ואז לשרת ככוח אדם מקצועי ואיכותי בהרבה, שגם עבר הכשרה ויש לו מוטיווציה (אבל בלי לשעבד אותם ל1-6 שנים נוספות בטענה שההכשרה הפכה אותם ל"עתודאים")

לפנטזיות שלו להאריך את תקופת הסדיר כדי להפוך את צה"ל לצבא האדום (או לצבא האריתראי),
אין שום סיבה להגיב

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-04-2019 בשעה 22:07.
ישן 25-04-2019, 07:28
צלמית המשתמש של ai22

מהות גיוס החובה היא איוולת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE]שירות..."

הגיוס לקרבי מחייב אותך לסכן את חייך ממש, בחינם.
כל השאר - מגוייסים בעיקר כסולידריות - כי אחרת הכל יתפרק.
אין שום הגיון במורות-חיילות - זה שירות אזרחי לכל דבר.
אין הגיון בתקשורת-צבאית - זה שירות אזרחי לכל דבר.

ולמעשה,
אין הבדל מהותי בין שירות אזרחי לשירות ג'ובניקי, מלבד החפיפניקיות.
אין הבדל בין הצלת חיים בצבא לבין הצלתם בבתי החולים,
אין סיבה להעביר "קורס ממר"מ" את אותם אנשים שרוצים לעבוד בתכנות כל חייהם וילכו בכל מקרה לעשות תואר.

האיוולת היא הפטנט העקום של העתודה שמייצר פס ייצור של עבדים ממורמרים.
ו"שרשרת-מזון" של אחרים שמקופחים פחות - וכאיזון מקבלים הכשרה פחות טובה,
וככה גם נראית הרפואה הצבאית.

הפיתרון לאיוולת - פשוט:
קצר את הסדיר,
העלה את שכר הקרבי,
תן קנס-מיסוי לכל החיים במקום כלא,
תאפשר למי שלא מתאים לקרבי דחיית-שירות לסיים הכשרה, בלי לחייבם לעבדות נוספת,
עלויות הצבא על הכשרה המקצועית ירדו, והוא יקבל עובדים עם הכשרה טובה ומוטיווציה משופרת
תפוקה משופרת.
נורמליות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 25-04-2019 בשעה 07:33.
ישן 25-04-2019, 14:14

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לשלם מס זאת חלופה מעולה למרדפי עריקים"

ציטוט:
לפנטזיות שלו להאריך את תקופת הסדיר כדי להפוך את צה"ל לצבא האדום (או לצבא האריתראי),
אין שום סיבה להגיב

אני הצעתי את "הפנטזיה" הזאת כדי שלא יהיה צריך לקרוא לאנשי מילואים לתעסוקה מבצעית אלא רק לאימוני רענון בעת שגרה. אם אני צריך לגייס אנשי מילואים לתעסוקה מבצעית בעת שגרה, שזה אומר לפגוע בקריירה שלהם ו/או של בנות הזוג שלהם, או לעשות שירות חובה סדיר אבל סלקטיבי ל 4 שנים שלמות עם תגמול נדיב, אני חושב שעדיפה האפשרות השנייה, ואני חושב שכך יעדיפו גם חלק ממשתתפי פורום זה שנמנים על סגל המילואים. והיה ויתברר שגם לאחר הפטור לכול הנשים מצד אחד, ובעקבות אזרוח תפקידים רבים מצד שני, יישאר עדיין עודף של חיילים, ניתן יהיה לשקול קיצור של שירות החובה ל 3 שנים. כמו שהיה עד לפני כמה שנים.

אשר לגיוס חובה סלקטיבי, רחמנא ליצלן, גם יגיל הנקין לא פסל על הסף את הרעיון.

ציטוט:
ארבעים ומשהו השנים מאז בוטל גיוס החובה האמריקני צריכות ללמד אותנו לא רק על ההזדמנויות הגלומות במהלך, אלא גם על הבעיות הכלולות בו. הנקודה איננה קצב השינוי, אלא השאלה לאן הולכים. אפשר לקצר או להאריך את משך השירות; אפשר גם לבצע גיוס חובה סלקטיבי – מבלי שהדבר יהפוך להיות צבא מתנדבים.

https://mida.org.il/2016/08/29/%D7%...C%D7%90-%D7%9E/

על החסרונות של הנהגת שירות חובה אזרחי כדי שמשרתי החובה לא ירגישו שניצלו אותם, כתב על כך ידידי עידן ארץ, ולדעתי זה תופס גם לגבי רוב התפקידים בשירות חובה צבאי-עורפי.

https://www.themarker.com/blogs/ida.../BLOG-1.7003166

ישן 19-02-2019, 11:28
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "וברצינות הפעם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אספרסו קצר
וברצינות הפעם
שירות חובה של 4 שנים בשכר מינימום לפני תוספת סיכון לכול הגברים הכשירים, ורק להם, זה לא משהו שלדעתי ייצור תרעומת בקרב הגברים במדינתנו. אני מאמין שלא מעט אנשים יעדיפו לשרת 4 שנים שלמות בשכר מלא, במקום לשרת שנתיים תמורת דמי כיס שהם פחות מחצי משכר המינימום. לא נראה לי שיהיה גבר אחד במדינה שיעשה ניתוח לשינוי מין כדי להתחמק מגיוס.

אנשים לא נשארים לשירות קבע למרות שמציעים שם משכורת טובה, כי להיות בצבא זה דפוק, בטח בהשוואה לתנאים באזרחות (מבחינת נוקשות וחופש). זה שתעלה להם משכורת לא יגרום לרובם להרגיש טוב עם זה שארבע שנים הם הולכים לאכול חול בזמן שהחברות שלהם מבלות.
להחזיק אנשים רק כי הם גברים, בלי קשר לתפקידם ונחיצותם למשך ארבע שנים של שכר זה מחיר חברתי וכלכלי כבד. למה רק הגברים? מה רע במודל הנוכחי שבו האדם, בלי קשר למינו, נשאר בקבע אם הצבא רוצה וצריך אותו? למה הגורם המגדרי חשוב או רלוונטי בתפקידים שבהם אין הבדל בתפקוד?

אנשים ועוד איך יתרעמו אם יגייסו רק בנים ובנות ישחררו חופשי ללמוד ולטייל. כדי שזה לא יהיה תיאורטי - אני גבר, ולי זה בהחלט היה מפריע, בהתחשב בזה שתפקיד המ"כ שלי (סמפי"ק) נעשה גם על ידי בנות כי אין בו שום דבר פיזי.
אם לא תגייס נשים תצטרך להקדיש גברים לעבודה שגם אישה יכולה לבצע, ויהיו לך פחות גברים לעבודות שרק גברים יכולים לעשות. למה לא לגייס נשים בשביל עבודות שעניין המין הוא לחלוטין מינורי לעבודה?

לגבי ההתנגדות: גברים יתנגדו לשחרור נשים מתפקידים שאין סיבה שהן ישוחררו מהם, וגם הנשים יתרעמו ויאמרו שאסור להפלות אותן על רקע מגדרי בתפקידים שבהם המגדר הוא לא רלוונטי. זה לא יעבור בג"ץ, כי זה לא עבר בג"ץ בעבר. הרכבת הזו כבר יצאה מהתחנה. נשאר רק להשלים עם העובדה הנוראית שנשים יעשו תפקידים מצוין ויקלו קצת את מצוקת כוח האדם של צה"ל בתפקידים איכותיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 19-02-2019 בשעה 11:37.
ישן 24-04-2019, 16:12
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "וברצינות הפעם"

הבנתי את הבעיה שלך. אתה חושב שהצבא זה דיל טוב.

אל תבין אותי לא נכון... אני קיבלתי המון מהצבא, ואני חושב שלשרות בסה"כ יש המון ערך חברתי.

מצד שני, בוא נודה, מדובר בשלוש שנות עבדות לא קלות תמורת שכר מחפיר, כשכל החירות ניטלת ממך. ואין לך שליטה מינימלית על חייך וגורלך.

אתה צריך להבין שהאלטרנטיבה לרוב החיילים היא:
מלצרות, שמאפשרת להגיע למשכורות הרבה יותר גבוהות ממינימום, המון גמישות, ומעט מאוד ויתור על חופש. לימודים אקדמיים הרבה פעמים על חשבון ההורים. והתחלה של קריירה. תלוי בתחום, אפשר להגיע למשכורות הרבה יותר גבוהות ממינימום. 18 למהנדס תוכנה מתחיל זאת משכורת דיי סבירה. ומשם בד"כ מטפסים. בנוסף בגיל צעיר הרבה יותר קל ללמוד ולהתקדם. בכישורים ובשכר.

לך תשכנע מישהו שחולם על משכורת של 35 להישאר עוד שנה לסחוב פגזים ולנקות שרותים בצהל. בהצלחה.

ישן 14-04-2019, 09:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "אלף לוחמות חדשות: שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לתפקידי לחימה"

פיילוט נשים בטנק נסגר
https://www.20il.co.il/פיילוט-הנשים-בטנק-הסוף/#

הרבה כתבות על כך יצאו היום באתרי החדשות בעקבות הידיעה הזו ששודרה היום בגלגל"צ.
שימו לב שכולם לכאורה מצטטים קצין בכיר במז"י הטוען שהפרויקט הצליח מבחינת התאמת הבנות לתפקיד אבל נסגר בגלל ענייני כ"א, ארגון, לוגיסטיקה, מזג אוויר, ריח הפרחים, גובה המים בכנרת וצבע האבטיחים.

עוד דבר שצד את העין, בחלק מהאתרים נאמר שזו החלטה של הרמטכ"ל אביב כוכבי (לזה אני מאמין) ובחלק מהאתרים נאמר שההחלטה מעולם לא עברה אצל הרמטכ"ל הנוכחי אלא התקבלה כבר בשלהי כהונתו של הקודם אבל פורסמה רק עכשיו (לזה אני לא מאמין).

ודבר אחרון, בסוף נאמר שהאופציה עדיין קיימת (כנראה בשביל עוד פיילוט שמין הסתם יהיה ע"ח עוד תקציבים ועוד שעות מנוע)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-04-2019 בשעה 16:26.
ישן 14-04-2019, 10:02
צלמית המשתמש של ai22

מסיבות פוליטיות - אני בהחלט מאמין
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "פיילוט נשים בטנק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
עוד דבר שצד את העין, בחלק מהאתרים נאמר שזו החלטה של הרמטכ"ל אביב כוכבי (לזה אני מאמין) ובחלק מהאתרים נאמר שההחלטה מעולם לא עברה אצל הרמטכ"ל הנוכחי אלא התקבלה כבר בשלהי כהונתו של הקודם אבל פורסמה רק עכשיו (לזה אני לא מאמין).
לרמטכ"ל היוצא יש אינטרס להיות זה שיזזם פרוייקט פמיניסטי, גם אם לא יבוצע בפועל מסיבות אובייקטיביות (ולהעביר את היישום למחליפו).
יסייע לתדמיתו אם וכאשר יבחר להיכנס לפוליטיקה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ודבר אחרון, בסוף נאמר שהאופציה עדיין קיימת (כנראה בשביל עוד פיילוט שמין הסתם יהיה ע"ח עוד תקציבים ועוד שעות מנוע)
האופציה קיימת - במסגרת פרוייקטים עתידיים:
אם טנק הכרמל יתוכנן מלכתחילה באופן המניח שהתפעול יבוצע בידי נשים, בהחלט ייתכן שיפתחו פלוגת שריון מעורבת, שתתמוך בגדודי הח"יר המעורבים.
ישן 14-04-2019, 15:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "חסר לנו שאיזה טיל נ"ט או RPG..."

גם האיתן הוא לא טנק ולא דמוי טנק.
שני הכלים ידרשו תוספות מיגון אקטיבי וכו' בשביל לעמוד בפני נ"ט. היתרון היחיד של האיתן או מקביליו הוא ניידות טקטית. בהחלט לא מיגון

ישן 15-04-2019, 15:56
  tby tby מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מהמידע שאני קיבלתי, אין שום..."

ציטוט:
כל החישובים המתמטיים של X טנקים = Y נגמשים = Z האמרים ה אולי נוחים מגובה הכורסה אבל תלושים מהמציאות. סתם נקודה למחשבה.

אתה כנראה לא מכיר את העלות של הכלים השונים אז לדעתך הם "תלושים מהמציאות".....

ציטוט:
מהמידע שאני קיבלתי, אין שום תכנון מעשי להתקין צריח על האיתן. זאת אופציה שאמנם קיימת אך לא נדרשה ולא תוקצבה ע"י צה"ל.
בנוסף, אין כרגע שום תכנון להתקין מעיל רוח על כלים אחרים ממרכבה סימן 4 ונמ"ר.

אם אתה צודק, זו שערוריה.

לפי מיטב המסורת, כנראה אי אפשר לעבוד באופן היעיל ביותר וכפי שלנמ"ר הוסיפו מעיל רוח ובהמשך צץ התותח, נראה באיתן את אותה מגמה בדיוק כי לא להתקין מעיל רוח על האיתן או לא לציידו בתותח בדומה לנמ"ר (לא כולם אך חלקם) יכול רק מי שתלוש מהמציאות, ובסוף המציאות תופסת את את התלושים ביותר.

איך יסבירו מדוע כיתת גולני בנמ"ר סופר ממוגן ימוגנו עם מעיל רוח וכיתה של נח"ל באיתן ששוקל רק 30 טון לא?

זה כנראה מאותו בית מדרש שהחליט לייצר טנקי מרכבה 4 ללא מדוכות עשן, כי אין תקציב להתאמן במדוכות.....

ישראל מדינה עשירה. אפשר להחזיר למש"א את הכלים שוב ושוב להתקנות כי צריך גם להצדיק השקעה של מיליארדים בהעתקת המש"א ולא באיזרוחה....
ישן 15-04-2019, 17:25
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כל החישובים המתמטיים..."

ציטוט:
איך יסבירו מדוע כיתת גולני בנמ"ר סופר ממוגן ימוגנו עם מעיל רוח וכיתה של נח"ל באיתן ששוקל רק 30 טון לא?

ואיך יסבירו לכוח מילואים שהוא מקבל אכזרית ענתיקה בזמן שהסדירים מתפנקים בנמר? למה חובש מילואים בתאג"ד מסתובב עם M16 ארוך בזמן שהסדירניק מקבל מיקרו תבור משופצר עם כל הפינוקים? תמיד אפשר למצוא סיבות להתלונן, השאלה היא אם התלונה נכונה ורלוונטית או סתם בשביל להתלונן.

בנוגע למעיל רוח אני אבדוק שוב, בנוגע לצריח אין שום שערוריה ותפסיק להיות דרמטי. ראוי שתבדוק מה תפקיד הנמ"ר בשדה הקרב ומה תפקיד האיתן - רמז: הם לא זהים. וכשהתקציב מוגבל מתאימים את ההשקעות לצרכים ולא משחקים בנדמה לי ובחוכמולוגיית כורסא.

ישן 15-04-2019, 20:23
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE]איך יסבירו מדוע כיתת..."

סירפד ידידי ,

עם כל הכבוד, אנו מנהלים בנינו את אותו דיון כבר שנים וזה התחיל בכלל בצורך בנגמ"ש אופני....

אני מבין שאתה רואה הבדלים בתפקיד בין הנמ"ר לבין האיתן אך האמת היא שפונקציונאלית הם אותו דבר - נגמ"ש.
אז אני יודע שהנמ"ר נולד כאוטובוס לחי"ר בראיה של שדה קרב עתיר נ"ט אבל מה לעשות, כשהתקציב מוגבל אז להשתמש בנמ"ר כאוטובוס זה מעשה אווילי ובמחיר קטן אתה מוסיף לו תותח ולקבל IFV שמביא תועלת רבה גם לאחר שהחי"ר פרק על היעד.

האיתן הוא בדיוק אותו אוטובוס, לאותה סביבה עתירת נ"ט רק שלוקחים בחשבון שהסיכון של להיפדע מטנקים ירד ל- 0 והאיום הוא טילים ואז ניתן להסתמך על מיגון אקטיבי ופחות על שריון. אם הנמ"ר זקוק לתותח , אז גם האיתן.

ההבדל בתפקיד בין הנמ"ר לאיתן הוא אפס אחד גדול, וכאשר תפרוץ מלחמה "התפקידים השונים" כביכול יתערבבו לפי צורך השעה . הציר של הנח"ל והציר של גולני יהיו מאויימים במידה שווה.

משום מה בכל העולם יש כבר עשרות שנים IFV אבל הגאונים אצלנו חשבו ששילוב של אוטובוס ממוגן שילווה בטנק זה יותר חכם. עד ששינו דעתם. אמרו שיותר זול ככה, אבל האמת זה יותר יקר - כי הטנק מתייתר כשיש תותח ל IFV ולאוייב אין טנקים - ככה צריך לפעול כשיש בעיה תקציבית!

צה"ל הולך בעניין ה- IFV בדרך סלולה בידי אחרים וחזקה עליו שיגיע לאותן מסקנות. יקח זמן, יבזבזו כסף אך בסוף התוצאה תהיה זהה.

האיתן עצמו והתותח על האיתן הם חסכון תקציבי, לא הוצאה. רק שבפוליטיקה הצבאית לאומית קשה לקבל החלטות אינטליגנטיות - ואני שוב חוזר -זה אותו בית מדרש של לייצר מרכבה 4 בלי מדוכות עשן.
ישן 28-08-2019, 10:07
  Jack Heart Jack Heart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.18
ראיון עם חיילת מפלח"צ

הראיון אינו מוטה בצורה חד-צדדית נגד שירות נשים בצה"ל (כמו בכתבות בערוץ 7) ומעלה את האמת אל פני השטח. בנוגע לנשירה מלחימה בקרב לוחמים כלל, חוסר בדיקת ההתאמה ללחימה, הורדת הרף הנדרש והסטנדטים בקרב לוחמות, רצון עז מצד המערכת להראות שנשים וגברים שווים ביכולות שלהם.

https://mida.org.il/2018/06/05/%D7%...C-%D7%A9%D7%99/

ולבסוף האמירה הבאה מסכמת את כל הדיון:
“צריך לומר את האמת, בסד”כ הנוכחי צה”ל חייב בנות לוחמות”, אומרת שמעונוביץ’. “אין סיבה שבנות לא יוכלו לתפוס קווים רגועים כמו לאורך הבקעה, הערבה, ירדן וגבול מצרים. זה יהיה בזבוז לשים שם חבר’ה של גולני וגבעתי. הצבא מודע למצוקת הסד”כ ולכן דוחף בכל הכוח כדי לשלב עוד בנות בלחימה”
ישן 03-12-2019, 13:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי etio40 שמתחילה ב "גם בדיווח של סוכנות הידיעות AP"

הרבה לוחמים רזים ונמוכים בדובדבן ושמשון התחפשו לנשים.

ישן 03-12-2019, 13:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "2 לוחמות בפעילות המודיעין בעזה"

מישהו חושב שזה אקוויולנטי למה שנדרש מיחידה "פשוטה" כמו גולני? (בהנחה שזה אכן המצב).

ישן 03-12-2019, 19:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "לא ניכנס למשחק של "איפה אישה..."

לא יודע איפה היית בכמה עשרות השנים האחרונות - יש לוחמות במוסד. יש לוחמות במקומות שאין בהם צורך ביכולות הפיזיות של הגברים כבר לפחות עשור, אם לא שניים. יש לוחמות בעוד יחידות קרביות אחרות מחוץ לצה"ל.

לגבי אמיתות הדיווח, זכורים לי "דיווחים" של הפלסתינים כי חיילות בביקינו עמדו על חומות מוצבים בעזה בשביל לפתות צעירים להתקרב, רק בשביל לירות בהם אחרי כן. כך שכדאי לקחת את הטענות האלה עם קילו שניים של מלח, ולא לעוט עליהן.

ישן 05-12-2019, 16:45
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]צבא שמוביל מחשבה שנשים..."

אתה מגיב לאיש-קש הנוח של הדתיים שלא רוצים בנות מסיבות דתיות.

אני טוען שמי שמתעלם מעשרות אלפי שנים של אבולוציה וברירה טבעית שיצרה תפקידים שונים לשני המינים, דווקא הוא האידיאולוג שלא נותן למציאות לבלבל אותו.

הרעיון שכולם שווים וכולם יכולים לעשות הכל, ושאי קיום השוויון המוחלט מהווה איזו פגיעה שחובה לתקן אותה, דווקא הוא מאוד חדש ומאוד קשור בתרבות העכשווית, ולא במקצוענות צבאית.

אתה טוען שלא נקטת עמדה לכל צד, אבל עצם זה שאתה קורא לדעה כלשהי "חסם פסיכולוגי שקיים בישראל" כבר מראה מאיזו פוזיציה אתה מדבר.

חסם למה? לקידמה ולשוויון שלפי טענתך הם חשובים יותר מהניצחון הצבאי, שהוכח רבות שנעשה טוב יותר על-ידי גברים (אני מדבר ספציפית על יחידות השדה ועל הדרג המסתער בפרט בלחימה עצימה, לא על סוכנות ריגול או נערות פיתוי או חובשות מוטסות או צלפות בכורדיסטאן)

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 05-12-2019 בשעה 16:50.
ישן 06-12-2019, 08:22
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "בהחלט כן. יחידה לוחמת זה יותר..."

ציטוט:
הכנסת בחורה לדינמיקה הזו לדעתי פשוט תשבור את רוח הלחימה ואת ההישגיות, ותגרום להפניית האגרסיות פנימה אחד כלפי השני. חוק טבע.

כלומר לדעתך בגדודים המעורבים יש הרבה אגרסיות אחד כלפי השני נניח באשר בגולני? או בטירונות טייס עם נשים ביחס לכפיר?

תרשה לי לחלוק על דעתך. אם אישה תראה שהיא טובה לא פחות מהסובבים יקבלוה בברכה, בתנאי שלא מתמודדים עם דעות קדומות (תרבותי-פסיכולוגי). למה בקורס טייס זה עובד ולא יעבוד בצנחנים?

ציטוט:
יש הבדל גדול בין לעבור גיבוש לבין לעמוד בעומס לאורך זמן. נשים עד היום לא הצליחו לעשות זאת גם ביחידות בצבאות בהם התפקידים פתוחים לחלוטין לנשים.
הגיבוש בוחן התאמה מנטלית בלבד - לא פיזית.

אין לי וויכוח, גיבוש זה רק פתח להכשרה, בדיוק כמו בטייס. אך אם האישה עוברת בהצלחה את ההכשרה לסיירת מטכ"ל, בשייטת או בצנחנים תפסול אותה רק כי היא אישה?
ישן 06-12-2019, 11:23
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]הכנסת בחורה לדינמיקה..."

היחידות המעורבות לא עוסקות בלחימה עצימה ולא מיועדות לכך, פועלות בתנאים שונים לחלוטין וכן - הלוחמים/לוחמות בעלי פרופיל אישיות שונה לגמרי מגדודי גולני/צנחנים/גבעתי.

דווקא הגישה שלך מנסה "לשנות ולחנך" את הלוחם האגרסיבי מתוך אידיאולוגיה וחסם פסיכולוגי/תרבותי, ולא מתוך מקצועיות צבאית.
אתה מניח שבחורות יתקבלו בברכה ע"י לוחמים ויקבלו יחס שווה וזהה ללוחמים גברים אם רק יעשו אותו מספר של עליות מתח / יסחבו אותו משא בגיבוש. אתה מתעלם מכל הדינמיקה בין לוחמים כי לפי שיטתך עשרות אלפי שנים של אבולוציה והתנהגות שהוכיחו את עצמן הן "חסם תרבותי" שצריך "לתקן".

ומה הקשר לטיס שייטת וסיירת מטכל? אנחנו מדברים על חירי בירי במלחמה - כיבוש פיתות סוריות או כפרים בלבנון עם משקלים ושהייה ולחימה בשטח לאורך ימים ושבועות, לא על מבצעים מיוחדים או הטסת מטוס, או סיורים על גדר הגבול בג'יפ.

נשאל זאת כך - במה לדעתך זה יתרום לקטלניות והצלחה של חטיבת חי"ר בלחימה אם נעשה מאמצים כבירים להכניס בחורות ללחימה? במה זה יתרום שלא קיים עכשיו והאם השיפור התיאורטי הזה שווה את הבעיות האמיתיות שזה יגרום? איזה צורך צבאי אדיר ודחוף פתאום התגלה שדווקא שילוב בחורות יענה עליו?

נסה לענות משיקולים צבאיים במלחמה ובלי להתייחס לערכי שוויון וקבלת השונה שהם לחלוטין תוצר תרבותי של השנים האחרונות.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 06-12-2019 בשעה 11:27.
ישן 06-12-2019, 15:49
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אני רק רוצה להבין עד הסוף את..."

אשמח להסביר:

עשרות אלפי שנים של אבולוציה והתנהגות מוכיחות שגברים טובים יותר בלחימה עצימה מבחינת כוח סבל, ביצועים פיזיים, וכן אגרסיביות ורצון לנצח ולהרוג את האויב.
זה נובע גם מיכולת פיזית של הלוחמים וגם מהדינמיקה החברתית שנוצרת בין הלוחמים.
ביחידות כגון גדודי חי"ר, ובפרט בשעת מלחמה, התכונות האלו באות לידי ביטוי באופן מודגש, והכנסת נשים לסיפור הזה תפגע ביכולות.

ביחידות תומכות לחימה, בבט"ש, בטיס, ובמשימות מיוחדות ייתכן שהדינמיקה הלוחמנית הזו פחות משמעותית ואולי לפעמים אפשר להכניס לוחמות בצורה שלא תפגע ממש במבצעיות, אך גם זה לא וודאי.
לצורך הויכוח התעלמתי מהתפקידים הנ"ל והתייחסתי רק לתפקידים שבוודאות אין מקום שם לנשים.

אם כבר דיברת על טיס - אנחנו נוטים לקבל את הדוגמה שמאז בג"צ אליס מילר ברור מאליו שבנות משרתות כטייסות קרב או מסקר או תובלה ושוות לטייסים בכל דבר. האם זה באמת נכון? האם חיל האוויר מקבל את אותה תפוקה מהטייסות שהיה מקבל מטייסים? האם עד שהגיעו טייסות היה חסר לחיל האוויר משהו קריטי שעכשיו כשיש טייסות התברר שאי אפשר היה בלעדיו? אני באמת לא יודע כי לא מבין מספיק בתחום הטיסה הקרבית ומה מצב הנשים בחיל אבל יש לי ספקות.
שמעתי אנקדוטות פה ובארה"ב לגבי טייסות שקידמו אותן רק בשביל ערך השוויון ובזמן האמת הן כשלו, אבל לא רוצה סתם להכפיש אז כל עוד לא הוכח אחרת אני נותן לטייסות שלנו את כל הקרדיט המגיע.

ישן 07-12-2019, 09:02
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אשמח להסביר: עשרות אלפי שנים..."

ציטוט:
עשרות אלפי שנים של אבולוציה והתנהגות מוכיחות שגברים טובים יותר בלחימה עצימה מבחינת כוח סבל, ביצועים פיזיים, וכן אגרסיביות ורצון לנצח ולהרוג את האויב.
זה נובע גם מיכולת פיזית של הלוחמים וגם מהדינמיקה החברתית שנוצרת בין הלוחמים.

כאמירה כוללנית , אני מסכים בהחלט. יחד עם זאת בחברות מבודדות וקטנות הנשים לחמו עם הגברים, הדוגמה ההיסטורית היא למשל אצל הוויקינגים .

ציטוט:
ביחידות כגון גדודי חי"ר, ובפרט בשעת מלחמה, התכונות האלו באות לידי ביטוי באופן מודגש, והכנסת נשים לסיפור הזה תפגע ביכולות.

כאן כבר מתחילה אי הסכמה מארבע סיבות -

1. בעוד האמירה הכוללנית על היכולות נכונה, ברמת הפרט היא אינה נכונה - יש נשים חזקות ואגרסיביות לא פחות מגברים שמשרתים בחטיבות החי"ר. בהינתן כלי מיון מתאימים , בעיקר שמספר הלוחמים בחטיבות החי"ר הוא קטן ביחס לאוכלוסיה ניתן לאתר נשים ספציפיות בעלות יכולות המקבילות לגברים.
2. דווקא בגלל שלנשים מבנה מח והתנהגות שונים "האגרסיביות" תרד קצת וזה טוב. פחות בעיות התנהגות, יותר משמעת, יותר סבלנות, יותר חשיבה, יותר שמירה על ציוד ישפרו את היחידות . כמה פעמים בהיסטוריה אגרסיביות החליפה חשיבה והיה צורך לחלק צל"שים ולחפור קברים? בצבא מודרני, עתיר אמצעים ובסיטואציות מורכבות, אני רואה ברכה במיתון האגרסיות ושיפור השימוש בחומר האפור שבין האוזניים - לנשים יתרון מוחץ על גברים בכך, מעבר ליכולתן הטיבעית למולטיטסקין העולה בהרבה על גברים....
3. החוסן הגופני פחות משמעותי ביום מבעבר עם המעבר למיכון - יש קושי לאשה להיות נהגת / תותחנית / מפקדת על נגמ"ש לחימה? וכמה משקל באמת צריך לסחוב בלחימה אורבנית כאשר הנגמ"ש שלך לידך? - לישראל אתגר של לחימה אורבנית, ביחידות ייעודיות לנושא [שצריך להקים או להגדיר כיעוד היחידי של חטיבות קיימות] , נשים יכולות לקחת חלק נכבד.

4 קיצור שרות - צריך להגדיל את מספר הלוחמים במחזור על מנת לצמצם השפעת הקיצור על הסד"כ. הכנסת בנות זו הדרך

אני לא רואה בעיה שבחטיבות חי"ר
ישן 07-12-2019, 09:57
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]עשרות אלפי שנים של..."

לגבי הוויקינגים, השיתוף של נשים בכמות ובתחפקיד מאוד נתון לוויכוח. המילה "וויקיניג" היא פועל המקביל ל"פשיטה", אבל גם קלוניזציה. עצם ההגדרה של נשים "וויקינגיות" מדבר על נשים שלקחו חלק בפעילו הזאת של פשיטה\קולוניזציה. רוב התיאורים מהתקופה שמדברים לגבי נשים מדברים על לוחמות יחידות (בסאגות) ורוב השלדים הם מקולוניות ולא ממרכזי ערים. כשהווקיניגים רצו באמת להלחם כמו במקרה של ה great heathen army, מספר הנשים, ובמיוחד הלוחמות, היה זניח.

לגבי שאר הנקודות שלך, תיאורתית קשה להתווכח עם הנקודות שלך כי יש טיעונים לכאן ולשם מכל הצדדים. הבעיה היא שמבחן המציאות כשסיטואציה ממשית מאלצת אותך לבצע מסע רגלי עם משקלים שלא ציפית להם, לתוך שטח אוייב ועם תקלות והתקלות בדרך, אתה רוצה כוח הומוגני, מאוחד ומודולרי ככל האפשר. הנקודות שלך מראש מחלישות את העקרונות האלה ולטובת מה? האופצייה שאחת מתוך 100 נשים תיהייה מסוגלת פיזית לעבור שירות בלי נזקים פיזיים מידיי או לטווח ארוך?

לא הייתי חירני"ק, והיחידה שלי עבדה בצמוד ליחידה מעורבת. היחידה המעוברת היתה מאוד מקצועית, יעילה ומכפיל כוח בכל מה שהיה קשור לפעילות בט"ש בטווח קרוב ועם סיוע לוגיסטי זמין. כל ניסיון לשלב אותם בפעילות יותר מאתגרת של היחידה שלנו שכללה שהיות ארוכות, עומס פיזי מצטבר וצפי לקשיים טכניים בלתי צפויים נגמרה רע. אחרי מספר נסיונות כושלים הגיעה הוראה מלמעלה להפסיק עם זה, ולקחת איתנו רק גברים מהיחידה לפעילות.
ישן 07-12-2019, 10:25
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]עשרות אלפי שנים של..."

ציטוט:
3. החוסן הגופני פחות משמעותי ביום מבעבר עם המעבר למיכון - יש קושי לאשה להיות נהגת / תותחנית / מפקדת על נגמ"ש לחימה? וכמה משקל באמת צריך לסחוב בלחימה אורבנית כאשר הנגמ"ש שלך לידך? - לישראל אתגר של לחימה אורבנית, ביחידות ייעודיות לנושא [שצריך להקים או להגדיר כיעוד היחידי של חטיבות קיימות] , נשים יכולות לקחת חלק נכבד.

כבר כתבתי על כך מתישהו - התגייסתי לגולני ב- 2004. ב- 2000 צה"ל יצא מלבנון. ב- 2005 צה"ל יצא מעזה. כל הטירונות והמסלול שלי תהיתי, למה לעזאזל אנחנו צריכים את כל המסעות האלה עם כל המשקל הזה על הגב, כי הרי מקסימום שנעשה, זה מעצרים ממוכנים בגדה. ואז הגיע יולי 2006.
שלא תבין אותי לא נכון, אני לא מתנגד עקרונית ואני מכיר כמה בחורות שיודעות לסחוב משקלים ולעבור מרחקים עצומים, אבל אלה מקרים בודדים. ועכשיו תשים לוחמת אחת או שתיים במסגרת פלוגת טירונים עייפים, רעבים ו....רעבים, ותראה איך המרקם הפלוגתי נסדק.

ישן 08-12-2019, 07:40
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "[QUOTE]3. החוסן הגופני פחות..."

ציטוט:
אני לא מתנגד עקרונית ואני מכיר כמה בחורות שיודעות לסחוב משקלים ולעבור מרחקים עצומים, אבל אלה מקרים בודדים. ועכשיו תשים לוחמת אחת או שתיים במסגרת פלוגת טירונים עייפים, רעבים ו....רעבים, ותראה איך המרקם הפלוגתי נסדק.

לא מדובר על לוחמת בודדת בפלוגה אלא 50% מהפלוגה.
בינתיים אף אחד לא מעיד על "מרקם פלוגתי סדוק" בגדודים מעורבים ומדוע שיהיה? הרי רובם המכריע של הלוחמים חיים ממילא בסביבה מעורבת , הבנות הן מתנדבות עם נתונים אישיים גבוהים - אלו יהיו פלוגות איכותיות מהממוצע

הדיון הוא תאורטי כי להערכתי לצה"ל פשוט אין ברירה אלא להקים גדודים מעורבים נוספים ולהגדיל המעורבות של גדודים אלו בגזרות בט"ש שהיום מאויישות בחיילים מיחידות החוד על מנת להתמודד עם קיצורי שרות

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 08-12-2019 בשעה 07:44.
ישן 08-12-2019, 09:04
צלמית המשתמש של ai22

דבר ראשון - בהחלט יש עדויות, והדבר התבטא בדו"חות נציב קבילות החיילים
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא מתנגד עקרונית..."

דבר שני - קמה סערה גדולה בגלל הנסיון לכפות על חיילים דתיים, שלא רגילים לסביבה מעורבת, לשרת בגדודים אלו.

ודבר שלישי - כל הדיון בנושא נסב סביב "תרבות השקר":
למשל עדויות רבות על שיעור פציעות מזעזע בפלוגות - לצד השתקת הנושא מצד הפיקוד.
למשל הטענות על "מתנדבות עם נתונים אישיים גבוהים" כשמצד השני המגוייסות מעידות שלא צריך נתונים כאלה כדי להתקבל ולעבור מסלול - רק להסכים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
הדיון הוא תאורטי כי להערכתי לצה"ל פשוט אין ברירה אלא להקים גדודים מעורבים נוספים ולהגדיל המעורבות של גדודים אלו בגזרות בט"ש שהיום מאויישות בחיילים מיחידות החוד על מנת להתמודד עם קיצורי שרות
כשהדיון סובב את "תרבות השקר",
אז גם לא ברור אם זה בכלל נכון.
ומהצד השני - יש לך את בעיית הפיכת צה"ל לעויין לחרדים,
בעיה שעד כה הוכחשה, בטענה שחרדים רבים מתגייסים וטוב להם (שוב מנוגד לכל מה ששומעים מהם, ואני מדבר על חיילים שתפקידם תיאום גיוס חרדים - שחוזרים למילואים כל שנה),
ומסתבר - שזה היה שקר.

אם הבנות האלו באות במקום החרדים שיכלו לגייס - אז גם האיכות ירדה וגם הכמות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-12-2019 בשעה 09:06.
ישן 09-12-2019, 09:04
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "דבר ראשון - בהחלט יש עדויות, והדבר התבטא בדו"חות נציב קבילות החיילים"

אין שום דבר שהצבא יכול לעשות כדי שהחרדים יבואו בהמונים להתגייס.
הבעיה של החרדים עם הצבא היא לא הכשרות, או הנשים או כל דבר כזה או אחר.
הבעיה של החרדים היא שהצבא לא נמצא תחת הפיקוח והשליטה של רבני הציבור החרדי (כל זרם ורבניו).
הם יודעים היטב שאם אין להם סמכות ישירה על מה קורה עם התלמידים שלהם בזמן שהם בצבא אז התלמידים האלה יתחילו להיחשף לתרבויות אחרות ולרעיונות אחרים ועלולים להשתנות, בזמן שכל מערכת החינוך והתפיסה החרדית היא של שימור הקיים על ידי שליטה על מוקדי הכוח של החברה - תקשורת, פוליטיקה וחינוך.
זו הסיבה שבגללה הצבא מגייס לכל היותר את נפלטי המערכת החרדית או חרדים מועטים שנהנים מההכשרה המקצועית שהצבא יכול לתת להם. המיינסטרים החרדי לעולם לא יתגייס לצבא, גם אם הוא יקבל את הכשרות הכי מהודרת וגם אם יסבו את כל המילים בצורת נקבה בשפה העברית לצורת זכר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-12-2019, 21:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]אני מדבר ספציפית על..."

בהחלט כן. יש הבדל גדול בין לעבור גיבוש לבין לעמוד בעומס לאורך זמן. נשים עד היום לא הצליחו לעשות זאת גם ביחידות בצבאות בהם התפקידים פתוחים לחלוטין לנשים.
הגיבוש בוחן התאמה מנטלית בלבד - לא פיזית.

ישן 10-12-2019, 09:25
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
דעתו של הגנרל דגלס מקגרגור [קטע מראיון [מעניין]]

האם לדעתך יש מקום לשילוב נשים כלוחמות ביחידות קרביות?
"לא", מקגרגור פוסק מיד. "הנושא הזה מביא אותנו לבעיה משמעותית: מכיוון שארה"ב לא עמדה מול איום צבאי קיומי כבר שנים רבות – אולי מאז מלחמת קוריאה, בשנות החמישים – שכחנו אמיתות בסיסיות על קרבות ועל מלחמה. כשזומנתי פעם להעיד בפני ועדה בקונגרס, נשאלתי מדוע נשים בגיל 18־25 לא יכולות לעשות כל מה שגבר יכול. התשובה היא שהן פשוט לא יכולות. זה לא עובד. 5,000 שנות ניסיון בשדות הקרב הראו לנו את זה.

"במלחמת המפרץ לא היו לוחמות ביחידה שלי. יחידות אחרות, שכן היו בהן חיילות, התמודדו עם בעיות רציניות שאנחנו פשוט לא היינו צריכים להתמודד איתן, ונלחמנו יותר טוב בגלל זה. כמובן, אין בכך כדי להגיד שנשים לא יכולות למלא תפקידים קריטיים אחרים בצבא".

https://www.makorrishon.co.il/magazine/189173/
ישן 08-01-2020, 20:46
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "פטתי ועצוב באותה מידה. כוכבי..."

יש לבחון את הדעה הנפוצה לגבי ה"ענייניות" של כוכבי. היא עדיין לא הוכחה. יש להבחין בין דיבורים למעשים. לדוגמא, שורת המינויים האחרונה של כוכבי - ללא נסיון אפילו להוריד בדרגות חסרות ההגיון של הפמיניסטיות ביוהל"ן, ושל ראש היחידה בדרגת תת-אלוף. מהלך הכי קל מבחינתו תוך איתות ברור לשינוי כיוון. (אגב נלסון נהרג בטרפלגר בנושאו דרגה מקבילה של vice-admiral of the white, ווינגייט נהרג בדרגה זמנית של מיור-גנרל, גיי גיבסון נהרג בדרגת wing-command, נמוכה יותר. מי הם לעומת היועצת לענייני נשים?)

צבא שדרגת היועצת לענייני נשים גבוהה יותר ממפקדי חטיבות לוחמות איננו צבא שמטרתו לחימה ונצחון, אלא גוף ביורוקרטי מנציח עצמו ורקוב פוליטית.
ישן 08-01-2020, 19:27
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "כמה הסרטון אמין? זו באמת אחת..."

אני עדיין מנסה להבין לאיזה צורך יוקם המערך הזה. אלא אם חיל השריון עבר מהפכה גדולה מאז שהשתחררתי ב2016, לא קיימת מצוקת סד"כ ועודף בכלים מיותמים בחיל. יותר קרוב להיפך, למען האמת.

בהנחה והמערך מוקם אך ורק לצורך הגנת גבולות, כמו במקרה של גדודי קרקל ואריות הירדן, אני מניח שהן יקבלו את אותו הסוג של משימות - הגנה באזור גבולות הדרום, עם הימנעות מפריסה בגבולות "חמים" כמו בעזה ובצפון. (עד כמה שאני יודע גדודים אלה לא תופסים את הקווים ה"חמים", אם אני טועה אשמח לדעת.)
עם המגבלות הללו, כמה סד"כ כבר ישוחרר לצורך אימונים ע"י המערך המדובר? גדוד? שניים בלחץ? האם שחרור סד"כ של פחות מחטיבה שווה את כל המאמץ הלוגיסטי והכלכלי הלא קטן שכלול בהקמת גדוד\חטיבת שריון נוספת? וזה מבלי להיכנס לפינה של האם המערך המדובר מסוגל להיות אפקטיבי באותה מידה כמו הכוח שהוא מיועד להחליף על הגבול.

את המניעים החברתיים שדחפו למהלך הזה אני מבין, גם אם אני לא בהכרח מסכים איתם. מה שבאמת מעניין אותי הוא המניע הצבאי שחייב להיות קיים איפושהו, ואותו אני פשוט לא מצליח להבין.
ישן 08-01-2020, 19:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Origlo שמתחילה ב "אני עדיין מנסה להבין לאיזה..."

פלוגה לפחות. בהתחשב בסד"כ הסדיר בשריון, זה לא מעט. העניין הוא שממש לא בטוח שמה שצריך זה טנקים ולא כלי קל יותר ונייד יותר (אפילו איתן עם צריח).

ישן 08-01-2020, 19:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אם מחליטים להציב טנקים בגבול..."

אז צריך למצוא מישהו שיעשה את קווי השטחים במקומם.

ישן 08-01-2020, 20:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אותן בנות שנשלחות לשיריון?..."

אני אתקן - יחידות מעורבות עושות גם קווי שטחים. אין יחידות מעורבות היום שלא נמצאת בקו (אלא אם כן זה לשמירת כשירות). יחידות "משמר גבולות" תופסות קווים כל הזמן.

ישן 08-01-2020, 21:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אבל אתה מניח שכן אפשר למצוא..."

לא, אני אמרתי "נניח" - אני מזניח כרגע את השאלה הזו (שאגב, לדעתי התשובה עליה היא שלילית).

ישן 08-01-2020, 20:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Origlo שמתחילה ב "אמנם יצא לי לעשות קו חי"ר אחד..."

זו שאלה מה רוצים להשיג. תרשה לי רגע להתנתק משאלת היכולת של בנות. בא נניח שיש בכל מחזור סד"כ דו מחלקתי של בנות שמתאים לשריון, סבבה? איפה אתה משלם בדיוק? טירונות יעשו עם קרקל, אימון מקצועות אתה משלם שעם ותחמושת לעוד מחלקה במחזור, ואתה מרוויח פלוגה בכל רגע נתון שלא עוסקת בבט"ש - איזה סיבוך בדיוק? הבעיה היא בעית יכולת, לא ארגון.

ישן 08-01-2020, 20:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אז כך את כל המחלקות של בנות..."

קווי חי"ר בשטחים/קס"ג לא מתאימים ליחידות של בנות (מצד שני, גם הכשרת טנקים לא...).

ישן 08-01-2020, 22:34
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זו שאלה מה רוצים להשיג. תרשה..."

הבעיה היא שלא מדובר במצב שבו אתה לוקח פלוגה של בנות ומוסיף אותן למערך הכשרה קיים בשיזפון.
יש צורך להקים במיוחד בשבילן מסלול שיכלול מחלקת הכשרה בשלב המקצועות, מקבילה כלשהי לצמ"פ (וכן, גם אם הן לא אמורות לעבוד במסגרת גדודית או אפילו פלוגתית, הן חייבות לעבור פרק זמן סביר של אימון על הכלי כי אי אפשר לאמן טנקיסט במשך חודש מקצועות, להעלות אותו לקו מבצעי ולחשוב שהכל יהיה בסדר.), מחלקה מיוחדת בשבילן בקמ"ט, וגם גרסה כלשהי - באיזו תצורה שתרצה - של קק"ש.
מישהו צריך לשבת ולהחליט מה התו"ל שמלמדים בכל שלבי ההכשרה הללו, צריך להקצות כוח אדם שיפקד\ידריך, וכן - גם תחמושת ושע"מ, עד כמה שהם זניחים.

נניח שסיימנו לסדר את כל שלבי ההכשרה, הקצנו כוח אדם לשם, והכשרנו פלוגת שריון. עכשיו צריך להעלות אותה לקו.
האם מצרפים אותה כנספח לגדוד חי"ר מעורב? צק"גים עדיין לא אורגניים בצה"ל, ולא נראה לי סביר שינסו את זה בפעם הראשונה דווקא בגדודים המעורבים. כלומר יש צורך להקים מסגרת לפלוגה הזו - גדוד שריון חדש. לגדוד שריון יש כמות לא מבוטלת של אנשי קבע כדי שהוא יתפקד, בנוסף לקצינים במפקדת הגדוד.
אחרי זה צריך להקים מערך תחזוקה גדודי כדי שהכלים ימשיכו לתפקד - אנשי מקצוע שגם ביחידות הסדירות היום לא קל להכשיר ולשמור בסד"כ. איזושהי חטיבה\אוגדה תצטרך לקחת אחריות על הגדוד המדובר, כי ישנם טיפולים שהחוליה הגדודית לא מוכשרת ולא מצויידת לעשות.

ואחרי כל הדבר הזה, מה נקבל? פלוגת שריון שמראש מוגדרת סוג ב', כנראה תקבל כלי מסוג ב' (כי הרי סימני 3 יש בשפע, וסימני 4 אין.), וכוח אדם שאפשר להתווכח ימים שלמים על הכשירות שהוא מביא. וכל זה במקום פלוגת שריון אחת רגילה שתפסה את אותו הקו.

ייתכן ואני מגזים, ייתכן שהסיפור פחות מסובך ושניתן לעשות אותו בכסף קטן יחסית. אולי יכפיפו את הפלוגה המדוברת לגדוד שריון קיים עד כמה שהדבר לא סביר. אני עדיין לא בטוח שזה שווה בשביל גודל הסד"כ שהמהלך הזה ישחרר.
ישן 08-01-2020, 23:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Origlo שמתחילה ב "הבעיה היא שלא מדובר במצב שבו..."

אתה מדבר על סד"כ יותר קטן מזה. בסופו של דבר מדובר בסה"כ סד"כ פלוגתי. ז"א ההכשרה היא סד"כ קטן יותר. מסגרת ההכשרה בהחלט יכולה להיות בנספח למקצועות השריון ברגיל - שוב לזה אני לא דואג.
מעבר לזה אין שום צורך במסגרת על מכיוון שיש את החטיבה המרחבית שזו אחריותה - כולל לוגיסטיקה (שגם כך באחריותה בשגרה) אין שום צורך בניפוח המעטפת הלוגיסטית ולא מדובר כאן באיזה יחידה משולבת עשית מזה הרבה יותר ממה שזה באמת.

ישן 08-01-2020, 20:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "יתרה מזאת, אם צריך טנקים..."

זה מה שעושים עכשיו - יש שריונרים בקו הנ"ל.

ישן 09-01-2020, 12:29
  tjhv tjhv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
ריאיון מרגיז
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Jack Heart שמתחילה ב "כנראה שפיילוט רציני זה לא היה..."

אף שעקרונית לא נראה לי נכון לשלב נשים בשריון (מהשיקולים שעלו כאן למעלה), הריאיון מאוד מרגיז.
קודם כל בגלל שהעלו את הלוחמת מול מישהי שרגילה לדבר ברדיו, כנראה בלי תיאום מראש - זה מאוד לא הגון.
שנית, הטענות של הגברת נגד שירות כלוחמת היו לא עקביות: היא דיברה גם על טנקים מגדריים וגם על "מה יעשו בנים ובנות כשהם ביחד בטנק הרבה זמן" - זה סותר. חוץ מזה, כל העניין מראש לא נועד לשירות בתוך עיר פלסטינית. הייתי בעצמי בקו טנקים בעזה במשך חמישה חודשים, לא זכור לי שנשאתי בטנק בלי לצאת יותר מכמה שעות במשך התקופה הזו. אני מאמין שבבט"ש זה המצב גם בגזרות אחרות.
לגבי הטענות שלה שפגזים הם כבדים ולא מיועדים לבנות - לכל אחד יש דעות. זה כנראה הדברים שנועד לבדוק הניסוי הזה, ואני מניח שצריך כאן חוות דעת רפואית.
ישן 09-01-2020, 14:19
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי Jack Heart שמתחילה ב "כנראה שפיילוט רציני זה לא היה..."

אף אחד מהצדדים או התקשורת לא שואל בוינגייט ובבתי החולים במחלקות האורתופדיות, נשים וגניקולוגיה איזה ידע כבר הצטבר על עבודת נשים בסביבה שמשלבת סחיבת משקלים בתנוחות שונות, חוסר שינה, עמידה או ישיבה ממושכות, מגע רב עם סולר, נשימת אדי סולר, ועוד אי אלו מרעין בישין.
אני מציע שאם מישהו יבדוק את ההשלכות, הוא יגלה שלגבר הממוצע יקח הרבה פחות זמן להחלים מרוב סוגי השחיקה והפגיעות ששירות כזה מזמן לו.
אז בשם רעיונות שהטכנולוגיה עדיין לא יודעת להציע להם פתרונות אנחנו נדפוק גופנית את הנערות שהכי פגיעות לפרסומת ל"בואו נעמיד פנים שאין הבדלי יכולת גופנית בין גברים ונשים, למרות שאלפי שנים אנחנו יודעים שיש, אבל בשם רעיונות טובים ננסה להביא את הבנות הכי טובות שלנו ללחימה על חייהן בתנאי חיסרון, או לפחות להתבגרות בצל פגיעות שלגבר פחות מזיקות".

יש לי היכרות קרובה למדי עם לוחמת קרקל כבר חצתה את גיל שלושים. הגוף שלה עוד לא סיים להתגבר. הבנים ששירתו לצידה כבר שכחו מהקושי הגופני.

זה לא שוויון בין המינים, זה תיעול צעירות להינזק על ידי מבוגרות שמרגישות שהן הפסידו משהו, כמו אמא שמממשת דרך הבת שלה חלום ילדות של עצמה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 10-01-2020, 17:36
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07

נתונים על שירות לוחמות במערך ההגנה האווירית מתוך ביטאון חיל האוויר:

ציטוט:
בגיוס יולי 2019 עומד אחוז המתגייסות על 60 אחוזים מכלל המתגייסים למערך ובקורס הקצינים האחרון, סיימו 14 צוערות ו-17 צוערים. סביר כי המערך מתקדם לעבר יחס דומה בין לוחמים ולוחמות.

ציטוט:
"במחזור הגיוס האחרון היו 180 מלש"ביות (מיועד לשירות בטחוני). אחוז הבנות במערך גדל מ-20 למחצית מסד"כ הלוחמים וגילינו כי משנת 2015 המוטיבציה של לוחמות להמשך השירות היא במגמת ירידה. הגענו להבנה כי אם לא נצליח לשמר את ההון האנושי של הבנות ולא נגלה מהם הפערים הניצבים בפנינו, ייתכן כי עוד מספר שנים המערך יהיה בבעיה".

ציטוט:
כאשר השוו לוחם ללוחמת הגנה אווירית בין השנים 2014-2019, התגלו נתונים מעניינים. "התגלה כי להכנה לבה"ד-1 יצאו 60 אחוזים מהבנות שעברו קורס מפקדים ו-47.5 אחוזים מהבנים שעברו את אותו קורס", ממשיכה רס"ן שלום. "אך רק 43 אחוזים מהלוחמות שעברו את ההכנה סיימו את קורס הקצינים לעומת 63 אחוזים מהלוחמים. כלומר, פער של 20 אחוזים. בנוסף, קיים פער גדול בין הקצונה הזוטרה לקצונה הבכירה כשקצינות רבות מחליטות לעזוב לפני היציאה לקורס מסו"לים".

ציטוט:
"הבעיה המרכזית בקצונה הזוטרה היא גיל מפקד הסוללה", מוסיפה רס"ן שלום. "תפקיד המסו"ל במערכי ההגנה האקטיבית הוא באזור גיל 26, לעומת מסו"ל 'יהלום' שאפשר למצוא כבר בגיל 23, כלומר, מפקדת פלגה צריכה להמתין ארבע שנים עד שתוכל להתמודד על התפקיד. קצינות צעירות מתלבטות בשלב זה האם להשתחרר, מכיוון שהן מסתכלות על החברים באזרחות. יש גם חוסר בהירות בקשר למסלול עתידי: נשים רבות לא יודעות מה יהיה אופק הקידום שלהן ומודאגות משילוב חיי המשפחה וקשר זוגי במקביל לשירות בתפקיד בכיר".

https://www.iaf.org.il/9154-51505-he/IAF.aspx
ישן 11-01-2020, 20:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "ובמבחן התוצאה ? האם משהו טען..."

לא - ועובדה שזה מערך שהחל לשלב נשים מוקדם מאוד.

ישן 21-01-2020, 20:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כנראה שהמצב הוא דומה לזה של מכונאיות מטוסים"

לא בר השוואה. טנק אמור להמשיך לפעול גם כאשר כלל המערכות הממוחשבות שלו לא פועלות, וממילא משימות כמו טען לא עברו מיכון מסיבות אלה.

ישן 28-01-2020, 13:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "טנק כן - כי זו הייתה ההגדרה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
היום כשהצריח חשמלי, האם יש יכולת להפעיל את הטנק כשאין חשמל? או רק לברוח?
כן, יש יכולת.
משימה כמו טען - עברה מיכון בחלק מהטנקים בחו"ל. אצלנו הוחלט אחרת, כי היה ברור שיש כ"א שיוכל לשמש כטענים.
נגמ"ש עם צריח חיצוני - לא סובל מבעיה זאת.
התכנון אחר, והעומסים שונים בהתאם.
ממש לא בגלל זה. טען אנושי לא מתקלקל, לא דורש חשמל ויכול למלא פונקציות נוספות.

גם למשימות התחזוקה (וטיפול בפריקת זחל למשל) יתכן מאוד שניתן להוסיף מיכון/לשנות מבנה באופן שיפחית עומסים,
אבל כל זה צריך להילקח בחשבון - בזמן התכנון.
לא לקחת כ"א לא מתאים, להסתיר את כל הבעיות, ולקוות שהכל יסתדר (או שלא ישימו לב עד שתעבור תפקיד/תשתחרר).

ישן 21-01-2020, 13:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "[B]משפר לאחור: צה"ל בחר לקבור..."

אז בגלל שהפרוייקט הוא כשלון, הכתב הנכבד החליט ש"צה"ל בחר לקבור את הפרוייקט"?
כאילו שהכל עבר סבבה וגורמים שוביניסטים עלומים בצה"ל החליטו בכל זאת לא לאפשר לבנות להיות לוחמות?

"צה"ל עושה הכל כדי לתת את התחושה שהוא לא באמת רוצה בנות בטנקים. צה"ל אולי רצה בעבר, אבל לא בטוח שזו גם הדעה כיום במטכ"ל. צה"ל ממשיך לפתוח תפקידי לחימה לנשים וטוב שכך אבל במקרה דנן, אין ספק שמי שאחרי פיילוט שמוגדר 'מוצלח', בוחר לא להחליט ויוצא לפיילוט חדש, בעצם בוחר לא להצליח."

אין לי טענות אליך אלא אל כותב/ת הכתבה, מה גם שמפתיע אותי לראות גישה כזאת בעיתון כמו מקור ראשון (שהייתי מחשיב לשמרני יותר מנניח ידיעות אחרונות).

ישן 21-01-2020, 16:51
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אז בגלל שהפרוייקט הוא כשלון,..."

אני לא הייתי מתרגש מדברים שמפרסמים באתרי "חדשות" כמו 404 או בעיתון כמו מקור ראשון עם ציביון דתי (שאין שום דבר רע בכך אבל כמובן זה משפיע על דיווחים בנושאים כמו שירות נשים בצבא רבים רואים בו בעייה הילכתית)
בצבא שהיה נקי מלחצים מכל כיוון אפשרי אולי היה אפשר לבצע פיילוט ולבחון אותו בעיניים אוביקטיביות אבל בצבא שנלחץ מצד אחד על ידי אירגוני זכויות נשים ומצד שני מארגונים שמתנגדים לשילוב נשים בגלל סיבות דתיות קשה לעשות פיילוטים כאלו.
בעולם אידאלי תפיקדי נשים בצבא היו פתוחים לפי צורך ויכולת , אבל אנחנו לא במצב הזה למרות שישנם גם הצלחות בשיבוץ נשים (ראה הדיון הקודם על מערך ההגנה האווירית)
ישן 21-01-2020, 17:26
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "אני לא הייתי מתרגש מדברים..."

הכתב הצבאי במקור ראשון הוא לא "דתי במיוחד" אז הסיכוי שהוא יכתוב דברים מנקודת מבט בעלת שיקולים דתיים היא קטנה.

במקום לחפש הצלחה בפיילוט הזה בכח, תראה את הנתונים שצה"ל בעצמו הציג בתגובה לעתירה, כמו למשל: קשיים פיזיים משמעותיים בהתמודדות עם משקלים כבדים, זמן טעינת פגזים בסדרות ירי שהוא בערך פי שניים עד שלושה מגברים לוחמי שריון.

עוד נקודה שראויה לציון היא העובדה שצה"ל מודה שלא ביצע סינון פיזיולוגי מתאים לבנות שנכנסו להכשרה + כמויות הפציעה היו גבוהות מאצל הבנים + כמות הנשר מהתפקיד גבוהות מאצל הבנים (שימו לב שאני מניח שהבנות שנכנסו לפיילוט היו בעלות מוטיבציה גבוהה מהמגוייס לשריון הממוצע ועדיין הנשר גדול יותר ).

ההצלחה במערך ההגנה האווירית (אם קיימת כזו) נובעת מהסיבה הפשוטה שהדרישות הפיזיות בשירות שם הוא בערך כמו הדרישות מפקיד בבנק או כל מוסד משרדי כזה או אחר. לא עושים שם שום פעילות פיזית במהלך השירות למעט הטירונות בדיחה שהם עושים. והסיבה היחידה שהם עושים טירונות קרבית רובאי 03, היא כי הם כביכול אמורים להגן על הסוללות שלהם. מי שעוסק ביירוט יושב מול מסך ומחכה להמלצות המערכת אם ליירט או לא .
ועל משקל ההבנה הזו כל המיירטים(מפעילי המערכת) מבחינתי יכולים להיות בנות ללא טירונות קרבית או הכשרה מונפצת כזו או אחרת אלא, נטו הסמכה על יירוט ושיישבו בבסיסים מרוכזים כמו שהתצפיתניות יושבות בבסיסים מול מסך ומפעילות את האמצעים שלהם. זה יחסוך לצה"ל המון כאב ראש ויפתור בעיות של כח אדם.

סליחה אם פגעתי ברגשות יוצאי מערך ההגנה האווירית, לא זו הכוונה אבל זוהי המציאות.
ישן 21-01-2020, 21:46
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "הכתב הצבאי במקור ראשון הוא לא..."

נצל"ש-
"ההצלחה במערך ההגנה האווירית (אם קיימת כזו) נובעת מהסיבה הפשוטה שהדרישות הפיזיות בשירות שם הוא בערך כמו הדרישות מפקיד בבנק "
אולי אם זה בנק שמדי פעם מתפרק ונפרס באתר פתוח אחר..
הרי צריך לתדלק את הגנרטור שמפעיל את המזגן בקרון היירוט,
צריך לעשות תורנות מטבח, שמירות ושטיפת כלים (לא במזגן),
צריך לתקן תקלות ולטעון טילים תחת מטחי רקטות וכו'.

ללוחם חוד זה אולי טריויאלי, אבל הגיוני מאוד לדרוש מאנשי ההגנ"א טירונות 03. חוץ מהידע בלחימה, זה בונה ביטחון עצמי ועבודת צוות. לעזאזל, הייתי מעביר טירונות 03 כל חייל וחיילת שכשירים לכך פיזית. היה חוסך הרבה חיכוכים עם המפקדים בהמשך.
ישן 21-01-2020, 20:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "אני לא הייתי מתרגש מדברים..."

יש מספיק מידע מצבאות זרים. לא סתם אין שיריונריות בצבא ארה"ב, בריטניה ואפילו קנדה (לפני שהם נפטרו מהטנקים שלהם)

ישן 21-01-2020, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "רק אציין שלאחרונה יש כמה. יותר קצינות מחיילות ויש לי חשד שזה בעיקר יח"צ,"

השאלה היא לא שאלת הכשרה - אחרי הכל כבר היתה אישה שעברה את הכשרת הכומתות הירוקות בסוף שנות ה-70, וכבר היו קנדיות שעברו הכשרת חי"ר. השאלה היא החזקת הכשירות. הנסיון הקנדי (והבריטי) מראה שהבנות שעברו את ההכשרה נפלטו במהירות יחסית בגלל פציעות.

ישן 21-01-2020, 22:46

קרן-אור , הפעולות שאתה ציינת הן לא דורשות מאמצים גופניים עילאיים. ובדוגמה שקשורה לפעילות המשימתית של ההגנה האווירית,
יירוט - החלפת טילים במשגר לא מתבצעת ידנית אלא על ידי מנוף , אין שום מאמץ מיוחד בדומה ליחידות הMLRS מנתץ שהם טוענים עם מנוף
כאשר כל המאמץ הוא לחבר את השאקלים לנקודות היעודיות ולהכווין את הקסטה למקומה.

ביטיס, דווקא בנורבגיה הייתה קצינה שפיקדה על מחלקת טנקים ( 4 טנקי לאופרד) - למרות שאני מאמין שהיא הגיעה לשם במסגרת קצונה ולא גדלה בשריון, מעניין אם יש איזה מידע על תפקודה.
מצורף קישור לסרטון קצר עליה:https://www.army.mil/article/182311..._tank_commander

בנוסף צריך לציין את הטרלול הפמיניסטי/פרוגרסיבי הקיצוני שפועל חזק בצבאות שציינת והם מתחילים להכניס נשים לכל מקום וכדי ליישב את זה יחד עם יכולות פיזיולוגיות משנים להן את המדדים הנדרשים בהשוואה לגברים. כמו-כן, שינו את בחני הכושר בצבאות האלו למקצים שהם שונים ממה שהיה בבחני כושר וחלק מהציון אם אני לא טועה מורכב בצורה דיפרנציאלית לנבחנים בהתאם לגילם,מינם,תפקידם וזה מאפשר להם להחליק יותר בקלות הכנסה של נשים ליחידות. כאשר סיבה מרכזית נוספת היא הרצון למלא את השורות, שכן מדובר בצבאות מקצועיים/התנדבותיים, ובמדינות עם אבטלה יחסית נמוכה קשה יותר לגייס כח-אדם איכותי.

בנוסף, בנורבגיה עשו מסלול מיוחד ללוחמות קומנדו וצילמו אותן במהלך ההכשרה והסדרה קיימת ביוטיוב. הסיבה המרכזית שהם ציינו להקמה שלהן מעבר לפמיניזם זה שהם פועלים במדינות מוסלמיות והלוחמים שלהם לא יכולים לבצע חיפוש על נשים מהסיבות המובנות וכדי לפתור זאת החליטו לאפשר לנשים כניסה לקורס נפרד לבנות.
דרך-אגב, מ"טבע הדברים" הנשים הסקנדינביות קצת חזקות יותר מהישראליות אז אני לא הייתי משליך על הנסיון הזה על צה"ל כי המתגייסות ברובן המוחלט בישראל, אני מדבר על הלוחמות ולא האחרות, לא בכושר גופני מזהיר כל-כך.

וקצת ללא קשר, ישנן סדרות שמראות את ההכשרה בנורבגיה ושבדיה למתגייסים ואני מתרשם שלמרות שהטכניקות שלהן קצת שונות מאצלנו, יורים אצלם הרבה יותר בחי ובסה"כ נראה שהם מצליחים להכשיר בצורה יעילה ואיכותית יותר מאיתנו את המתגייסים שלהם.

קישור לסדרה הנורבגית על הנשים- בחייאת תשוו את זה לסדרה על הגדודים המעורבים ותראו את ההבדל רק בכושר, אני מבין שהנורבגיות אמורות להיות בקומנדו אבל המדדים היבשים שדורשים מהן בקשר למתח וריצה הן לא בשמיים:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י michaelm בתאריך 21-01-2020 בשעה 22:50.
ישן 21-01-2020, 22:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "קרן-אור , הפעולות שאתה ציינת..."

עצימות ההכשרה של היחידה המדוברת בנורווגיה נמוכה ממה שנדמה, ודומה ליחידות מג"ב צפון שלהם (ששם יש נשים כבר לפחות 2 עשורים). דרישות נמוכות ליכולת נשיאת משקל ותנועה למרחקים - זו בסופו של דבר יחידת סיוע

ישן 21-01-2020, 23:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "מצויין, אבל בכל זאת אתה חושב..."

כן, אבל:
1. שים לב לדרישות של *סיום* ההכשרה:
To complete the program, candidates must be able to march 15 km (9 miles) in full gear (22 kilograms (49 lb) backpack, weapon, boots) through forests within two hours and 15 minutes or less; perform 50 sit-ups in two minutes, six pull-ups and 40 push-ups; run 3 kilometres (1.9 mi) in 13 minutes or less; and swim 400 metres (1,300 ft) in 11 minutes or less, the first 25 metres underwater
זה לא מאוד מאתגר.
2. בהנתן 10 חודשי הכשרה וסלקציה ראשונית, אני חושב שכן תמצא מי שיתאימו.
השאלה היא מה אתה מקבל בסוף? אתה מקבל יחידה של נשים עם יכולות מבצעיות הדומות בצורה שטחית למה שנדרש מלוחמים בשטחים (שנת 2002-2004), בהשקעה לא קטנה של כסף ובסינון של 90% מאלה שמתחילות את ההכשרה. זה מתאים למה שה FSK נדרש אליו - לוחמות שיכולות להתלוות למשימות באיזורים אורבניים ולא יהיו מעמסה על הלוחמים (יוכלו לסחוב את הציוד שלהן ולאבטח את עצמן), אבל לא מעבר לזה.

ישן 21-01-2020, 23:22

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כן, אבל: 1. שים לב לדרישות של..."

שוב ביטיס לא התכוונתי לראות מה הן תורמות למאמץ המלחמתי הנורבגי אלא להראות עד כמה המצב בצה"ל בכל מה שקשור ללוחמות שמוסמכות הוא בדיחה.

אני חושב שהבנות בצה"ל לא היו עומדות במדדים הללו והרבה יותר מקלים מאלו - הרבה הרבה יותר.
אני חושב שהכושר הגופני והקרבי של הלוחמים הגברים בצה"ל הוא בדיחה ובטח של הלוחמות.
אזי כל הדיון על שילוב נשים בתפקידי לוחמה בצה"ל הוא שטחי ולא מתייחס לנקודה מאוד מרכזית שהיא הכושר הקרבי של כלל המערך הלוחם בישראל.

הסטנדרטים הם כל-כך נמוכים לגברים בצה"ל אז מאוד פשוט לקברניטי הצבא להכניס מסגרות לוחמות שלמות לסטטוס של יחידות מבצעיות. יחד עם הורדת סטנדרטים גדולה יותר מהמצב החמור במילא.
לדעתי זו רשלנות, והרשלנות הפושעת מאוד רווחת בצה"ל החזק בעולם שלנו.
ישן 21-01-2020, 23:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "שוב ביטיס לא התכוונתי לראות..."

הבעיה היא שאין רף כושר מינימלי להגעה לקרבי, ואין שום הקפדה על מדדים - בעיקר בגלל שיש צורך למלא את השורות. באופן אבסורדי, זה פותח לרווחה את הטענה של - אם לבנים לא מקפידים על סטנדרטים, למה לבנות כן?

ישן 22-01-2020, 00:01
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
חלק מהדברים באמת לא מאתגרים, חלק כן.
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כן, אבל: 1. שים לב לדרישות של..."

גם בהינתן שזה לא התרמיל הכי כבד, קצב 6 ביער למשך 15 ק"מ זה בהחלט מכובד, וריצה של 3 ק"מ בפחות מ-13 דקות זה עובר בראור לגברים. שחיה אין לי מספיק ידע למה להשוות, אבל 25 מ' מתחת למים זה לא הכי קל. חייב לציין שזה לא *כזה* שונה ממבחן ה-UBRR האמריקאי - רק ששם יש כמובן יותר דרישות (ופרק הזמן לשכיבות סמיכה\כפיפות בטן הוא חצי, מה שכמובן משמעותי מאוד).
https://www.military.com/military-f...ns-fitness-test

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 22-01-2020, 13:26

הצבא הבריטי והטרלול הפמיניסטי

אני מצרף כתבה שמתייחסת למצב בצבא הבריטי ומבטאת בדיוק מה שנאמר במסגרת רשומותיי האחרונות
בקשר לטרלול הפמיניסטי/פרוגרסיבי ותקינות פוליטית שהנושא של שילוב נשים בתפקידי לוחמה קרבית עצימה גורר.
מתייחסים שם למקרה של אישה שנכנסה לקורס סמלים בכירים ולא עברה את הבוחן כושר בכניסה לקורס יחד עם עוד 14 חניכים גברים,
כאשר 75 חניכים גברים אחרים כן עברו,נאמר להם שהם מודחים מהקורס וחוזרים ליחידותיהם והם הדליפו לתקשורת ואז נתנו לאישה להמשיך בקורס
ובגלל שנתנו לה אז היו חייבים לתת ל14 הגברים גם-כן. טרלולללל!!!!!

https://www.joint-forces.com/opinio...con-controversy
ישן 28-01-2020, 13:21
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ממה שנאמר הנתונים הם ממה *שכתבו עורכי הדין של מי שדורשת לגייסה לשריון*.
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אפשר לפרט?"

כלומר, הם טוענים שאלה הנתונים האמיתיים של צה"ל. השאלה האם זה ככה, האם זה נתון שנבחר בפינצטה או האם זה לא נכון (שלוש אופציות) תיענה מן הסתם בהמשך.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-01-2020, 15:41
  פורטן פורטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.15
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "איזנקוט בקולו אמר כי הניסוי..."

הניסוי הצליח? תלוי מה הייתה מטרת הניסוי.
יש מטרה מוצהרת? יכולות נדרשות? יחס עלות תועלת נדרש?

על פי תצהיר של קשנ"ר לבית המשפט, היו פערים משמעותיים בסיום הצמ"פ, ולכן הוארך שלב זה בדיעבד בעוד 6 שבועות. סה"כ נמשכה הכשרת החיילות 11 חודשים, והן ביצעו עוד חודש פעילות בט"ש (משך הפיילוט נקבע מראש ל-12 חודשים). בסיום של הצמ"פ המוארך לא התבצעה בדיקה כמותית של היכולות.

יגיל - לגבי השאלה מהם הנתונים הנכונים - מי אמר שאנו נדע? האם הנתונים בכלל יעסיקו את בג"ץ?
יכול להיות שיהיה פיילוט נוסף (אלא אם בג"ץ יקבע שהפיילוט הקודם הצליח, ויחייב את צה"ל להקים פלוגת טנקים או אולי אפילו לשלב חיילות בחטיבות השריון הקיימות).
נחכה ונראה מה יהיו התוצאות, אם בכלל ימדדו ואם יפורסמו.

בשולי הדברים, חבל שכמעט איש אינו מדבר על הצורך בפלוגת טנקים לבט"ש בגבול מצרים.
האם צריך חימוש כתותח 120 מ"מ או שצריך חימוש מסוג אחר.
האם צריך רכב זחלי משוריין של מעל 60 טון או שלבט"ש צריך רכב שמסוגל לנסוע על כבישים בלי להרוס אותם.
הכשרה ואימון של פלוגת טנקים עולים הרבה כסף. כדאי לשים לב ששמים אותו במקום יעיל.

דבר נוסף, פורסם היום בגלי צה"ל:
שילוב הנשים בשריון, שלב 2: מלש"ביות ומילואימניקיות דורשות לצאת ממערך הגבולות, ולעבור ללוחמות חוד בחיל השריון הכללי

מעניין לאן זה יוביל.
ישן 28-01-2020, 15:48
  פורטן פורטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.15
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "הניסוי הצליח? תלוי מה הייתה..."

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 28-01-2020, 22:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אלה הן טענות העו"ד של החיילות, כנראה נתונים שנבחרו בפינצטה
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "..."

זה לא מה שראינו בסרטונים, ולא מה שאני מכיר עוד מתקופת הסדיר שלי, עוד מלפני 20 שנה (כן, ה"פיילוט" הזה הוא לא רעיון חדש בכלל).
אגב, פריסת זחל היא תרגולת שבמהלך הצמ"פ מתרגלים אותה כ"כ הרבה ולפחות בתקופתי - צוות היה נדרש להשלים בלא יותר מ-7 דקות (מניח שדרוש זמן דומה גם במרכבות), והיו צוותים שסיימו בחצי מהזמן הזה. 20 דקות זה ארוך באופן שלא מתקבל על הדעת.

בעריכה, לאחר שראיתי את התגובה של peter griffin: טען מיומן טוען פגז בהרבה פחות מ-5 שניות. בעליה ללבנון היו אצלי בפלוגה צוותים ותיקים שטענו סדרת פלאשטים של 3 פגזי פלאשט ופגז אחד מעיך (להבדיל מסדרת חיצים, שהיא - אני מודה - יותר קשה לטעינה) ב-10 שניות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 28-01-2020 בשעה 22:08.
ישן 28-01-2020, 17:43
צלמית המשתמש של סיורניק

וכרגיל עם הכת הפרוגרסיבית - כשנותנים אצבע (פיילוט לנשים בשריון) דורשים את כל היד:

גלצ: מלש''ביות ומילואימניקיות דורשות לצאת ממערך הגבולות ולעבור ללוחמות חוד בשריון
https://rotter.net/forum/scoops1/600196.shtml

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

יותר נכון להגיד - פעילות פוליטיות בארגוני נשים דורשות...אבל "מלשביות ומילואימניקיות" נשמע הרבה יותר טוב וחסר אג'נדה. כאילו הבנות של כולנו דורשות.

עוד סיבה מדוע לא צריך להיכנע לכל הדרישות של ארגוני העאלק שוויון - "זה רק פיילוט", "רק לתת אפשרות למי שיכולה וגם רוצה", "רק לבדוק היתכנות לשילוב נשים בלי הורדת הסטנדרטים".

ככל שהצבא יתגמש וייכנע כדי לא להיראות מיזוגן מרושע, כך ינגסו ממנו עוד ועוד חתיכות בעידוד התקשורת.
מי שישלם את החשבון יהיה כולנו, במלחמה הבאה, וכן אותן נשים במהלך כל חייהן לאחר השירות.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 28-01-2020 בשעה 17:45.
ישן 29-01-2020, 01:08
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
כל כך קשה…

לומר שמדובר בחבורה של חולי נפש שהחליטו מדמיונם ושאר הסטיות החולניות שלהם
לגרום לאנשים הזיות שנשים וגברים זה אותו הדבר כשמדובר בדרישות גופניות???

הנתונים על הזמנים שקריים וכל מי שהיה לוחם (לא לוחם בשלט רחוק כמו שמקובל היום חחחח)
יודע, אין מקום לעצמות השבירות של נשים בפלוגות קרביות לוחמות. ואין סיכוי שיעמדו בנשיאה של המשאות
שגברים מתמודדים איתם בצבא נקודה!
גם השיבוץ בקרקל נעשה בכוח פוליטי וגורם נזקים בלתי הפיכים ממש לבנות המשרתות שם למרות,
העומס הנמוך יחסית לגדודים/שיריון/תותחנים

כולנו צריכים לשחק את המשחק המפגר הזה ולחשוב שהשקרים שמפרסמת התיקשורת
וכל מיני שקרנים מצייצים זה משהו שיש בו קשר למציאות???

כל הדיון פה, מיותר בגלל סיבה אחת פשוטה. כל אחד ואחת בפורום יודע/ת שיש הבדלים עצומים בין גברים
לנשים בגוף (חוזק ועמידות). אז מה המשחק המטומטם הזה?

השקרים שמנסים כל יום לדחוף לכולנו לראש שנשים וגברים זה אותו דבר (ולרוב נשים טובות יותר בכל…
כמו בסרטים של הוליווד בעשר שנים האחרונות בעיקר)
ימשיכו בשקרים שלהם, ועל השפויים נותר, להחליט אם הם נישארים שפויים או מצטרפים
למצעדי הטימטום ומחלות נפש למניהם, שתקשורת נהנות לארגן כל פעם מחדש.

תהיו גברים (הכוונה למנהלי הפורום) ואל תמחקו את התגובה המדוייקת לשם שינוי אך אינה פוליטקלי קראפ!!!
ישן 29-01-2020, 12:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כל הדיון פה, מיותר..."

ואחרי זה יש לך משהו לחדש ביכולת הפיזיולוגית של נשים לעמוד בעומסים הנדרשים ביחידות קצה?

ישן 29-01-2020, 13:12
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואחרי זה יש לך משהו לחדש..."

ביטיס ואחרים,

דיון על יכולות גופניות אינו יכול להיות כוללני ברמת המגדר .

שאלת ההתאמה לדרישות ביחידה זו או אחרת היא שאלה אינדווידואלית . מי שמתאים ועונה לדרישות זכותו לדרוש להיות משולב - זו המהות של בג"ץ אליס מילר.

הגברים אינם מבינים כי צה"ל הוא סולם חברתי. כאשר מונעים מנשים, עם יכולות גופניות מתאימות, מסלולי לחימה , המשמעות היא כי מונעים מהם קידום, בגלל העדפה בקידום ללחומים בצה"ל ובכך נמנעים מהם לימודים ע"ח המדינה,פרויקטי דיור, דרגות גבוהות שמאפשרות מעבר למשרות ניהוליות באזרחות ועוד הטבות - כלומר הדרה של נשים על בסיס מגדר ולא על בסיס יכולת אישית זו פעולה המנוגדת לערכים של מדינת ישראל.

צה"ל עשה שטות בנושא הנשים בשריון אך משנעשה המעשה, אין חזרה. כעת צריך ליצור מבחן גופני ממיין שיבטיח כי האישה החלשה ביותר גופנית שתיכנס למסלול כמתנדבת תהיה חזקה לפחות כמו הגבר החלש ביותר שמגוייס לשריון בעל כורחו.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 29-01-2020 בשעה 13:15.
ישן 29-01-2020, 14:31
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "ביטיס ואחרים, דיון על..."

כאן מהות העניין - סולם חברתי זו תוצאה של חשיבותו של צה"ל ככוח לוחם המגן על המדינה, זו לא מהות קיומו של צה"ל. אין מתפקידו של צה"ל לוודא שהוא סולם שוויוני לגברים או נשים או טרנסג'נדרים או אתיופים או עולים מרוסיה.

פשוט להחזיר את צה"ל לתפקידו - צבא המנצח מלחמות. כל שאר השטויות חוטאות למטרה הזו.
הסיבה היחידה שאנחנו בכלל דנים בשילוב נשים הוא שהאיום הקיומי איננו מורגש ונוח לנו מספיק בחיינו לעשות ניסויים חברתיים. אבל זה לא אומר שהאיום אינו קיים, ואם נפגע ביכולת הצבא לבצע משימתו בשם אג'נדות לא קשורות של כל מיני הזויים והזויות, נאכל אותה בגדול. לא רק החיילים אלא גם האזרחים שיושפעו מכשלונו של הצבא.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 29-01-2020 בשעה 14:33.
ישן 29-01-2020, 15:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "ביטיס ואחרים, דיון על..."

בהחלט יכול להיות כוללני ברמת המגדר, במיוחד כאשר יש מסה של 2 עשורים של צבאות אחרים המנסים לשלב נשים ביחידות קצה. אפשר להיות כמו קנדה ובריטניה ולפתוח את המסלולים באופן מלא לכל מי שמצליח לעבור אותם ולסבול מבזבוז גובר של אמצעים בגלל אחוזי נשירה גבוהים יותר ובעיות פיזיות לטווח הארוך, או שאפשר להחליט מהם המסלולים שהם התמורה בשילוב הנשים היא סבירה. צה"ל שילב נשים במערכים קרביים עוד לפני אליס מילר וצה"ל המשיך להכניס בנות למערכים בהמשך. צה"ל ניסה לשלב יחידות מעורבות בקווי שטחים עד שאחוז הפציעות התחיל להאמיר, ולכן הוא משתמש ביחידות האלה היכן שהוא יכול מבלי לאבד כוח אדם לפציעות.

טענת המגדר היא בריחה מדיון מעשי במה אפשר ואי אפשר לעשות. לבוא ולהגיד שצה"ל עשה שטות זה בדיוק למנוע מהצבא לראות היכן הוא מפיק תועלת מקסימלית משילוב נשים - ניוסיים כאלה נעשו בהמון מקרים ומערכים בעשורים האחרונים, רק שלא עשו מזה טררם כאשר הם נכשלו.

ישן 29-01-2020, 17:13
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהחלט יכול להיות כוללני ברמת..."

ציטוט:
טענת המגדר היא בריחה מדיון מעשי במה אפשר ואי אפשר לעשות. לבוא ולהגיד שצה"ל עשה שטות זה בדיוק למנוע מהצבא לראות היכן הוא מפיק תועלת מקסימלית משילוב נשים - ניוסיים כאלה נעשו בהמון מקרים ומערכים בעשורים האחרונים, רק שלא עשו מזה טררם כאשר הם נכשלו.

זו בדיוק טענתי.
הדיון אינו צריך להיות מגדרי אלא מבוסס על עמידה בדרישות. במקרה זה צה"ל הכריז על הצלחת הפיילוט, משמע עמידה בדרישות, ומכאן הדיון הפך מיותר.
אם לא התכוון לשלב נשים ועשה ניסוי ועוד הכריז על הצלחתו - זו שטות. אם הניסוי נכשל אך הוגדר כהצלחה זו כבר עבירה.

עובדתית לוחמות מגנות על גבולות השלום של ישראל, מגנות על האזרחים במג"ב , לוחמות בתותחנים ועוד ועוד. לא בחסד אלא בזכות. אם לא היו משרתות היכן שמשרתות - מי היה עושה תפקידם?

לכן כל הטוענים כי שילוב שנים "מחליש" את צה"ל פשוט שוגים שגיאה מרה.
ישן 29-01-2020, 17:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]טענת המגדר היא בריחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
זו בדיוק טענתי.
הדיון אינו צריך להיות מגדרי אלא מבוסס על עמידה בדרישות. במקרה זה צה"ל הכריז על הצלחת הפיילוט, משמע עמידה בדרישות, ומכאן הדיון הפך מיותר.
אם לא התכוון לשלב נשים ועשה ניסוי ועוד הכריז על הצלחתו - זו שטות. אם הניסוי נכשל אך הוגדר כהצלחה זו כבר עבירה.
השאלה היא האם יכל שלא להכריז הצלחה. על פניו גם אם היה מוצלח, היה מוצלח אך ורק במתאר ספציפי - ואפשר להחליט שמוצלח אבל אין צורך (לצורך העניין).

עובדתית לוחמות מגנות על גבולות השלום של ישראל, מגנות על האזרחים במג"ב , לוחמות בתותחנים ועוד ועוד. לא בחסד אלא בזכות. אם לא היו משרתות היכן שמשרתות - מי היה עושה תפקידם?
עובתית לוחמות נמצאות במקומות בהם צה"ל החליט שיש להן מקום. יש בתותחנים במערכים מסויימים בלבד, במג"ב במערכים מסויימים בלבד, בהנדסה במערכים מסויימים בלבד. כפי שאמרת, בזכות ולא בחסד. בא לא נכניס אותן למערכים אחרים בחסד ולא בזכות.
לכן כל הטוענים כי שילוב שנים "מחליש" את צה"ל פשוט שוגים שגיאה מרה.

ישן 29-01-2020, 17:58
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=tby]זו בדיוק טענתי. ..."

אני רואה שאין בנינו וויכוח -

אתה אומר -

ציטוט:
בא לא נכניס אותן למערכים אחרים בחסד ולא בזכות.

ואני אומר -

ציטוט:
הדיון אינו צריך להיות מגדרי אלא מבוסס על עמידה בדרישות

במילים אחרות - שנינו מסכימים שהמגדר זו לא הסוגיה אלא היכולת לעמוד בדרישות . מערך צריך להיות פתוח לשרות נשים אם יש נשים שמתאימות ומוכנות להתנדב לשרות "דין אישה כדין גבר".

צה"ל, בחוכמתו הרבה, צריך לפתח מיונים מתאימים שיאפשרו למתאימות להשתבץ במערך כאשר המטרה היא שיעור נפל בהכשרה הזהה לשני המגדרים.

ציטוט:
ואפשר להחליט שמוצלח אבל אין צורך (לצורך העניין).

אפשר. אבל זה באמת יוצר חוסר אמון במערכת בהיבט הראיה קצת מעבר לאף.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 29-01-2020 בשעה 18:04.
ישן 29-01-2020, 18:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אני רואה שאין בנינו וויכוח -..."

לא - אני לא בעד להכניס נשים למערכים בהם תהיה נשירה גדולה מהרגיל. ז"א, אין שום ערך בפתיחה של מערך השריון אם נראה פחות מ-1% סיום שירות (כפי שרואים בצבאות זרים). אני לא רואה סיבה לפתוח מערכים שבהם אחוז הנשירה הוא כזה שהופך את השילוב לנטל כלכלי משמעותי (על מערכים שהם גם כך מורעבים).

ואני אגיד עוש שני דברים:
1. הניסוי לא הצליח. הנתונים שצחי דבוש על פריסה הזחל (כדוגמא) הם פשוט לא נכונים בכל האמור ליכולות גברים, ואי לכך כנראה גם שקריים בכל השאר
2. אוי ואבוי אם כל ניסוי מוצלח היה חייב להיות מיושם מיד - יש הרבה שיקולים שונים להחליט אם עושים משהו או לא. השיקול הראשון הוא האם ניתן (וזה הניסוי), השיקול השני הוא האם צריך. בהחלט יכול להיות מצב שנמצאה חלופה עדיפה ליצירת היכולת הנ"ל. וכמובן ישנם עוד שיקולים אחרים כתלות בשאלה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 29-01-2020 בשעה 18:41.
ישן 29-01-2020, 19:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "בתור בוגר חיל ההנדסה הקרבית..."

היו נשים עוד שזו היתה פלוגה (אנקור) והשיוך שלה הוא למערך ההנדסה וחלק ממשימותיו של חיל ההנדסה הקרבית בשעת חירום.

ישן 29-01-2020, 21:13

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "היו נשים עוד שזו היתה פלוגה..."

האב"כ היה חלק מההנדסה וזה היום לא המצב- הגדוד אב"כ פורק לפני מספר שנים.
הוא היה חלק מההנדסה אבל לא עסק במשימות הליבה של החיל.
גם שם היו תקופות שסגרו את הקבלה לנשים לגדוד ולאחר מספר שנים שהגדוד אב"כ היה בפער גדול מאוד של סד"כ בגלל חוסר מוטיבציה( היו שולחים בוגרי מכ"ים הנדסה לאייש שם תפקידי פיקוד ללא הסמכה מקצועית רצינית באב"כ - עד כדי כך המצב שם היה חמור) החזירו את הקבלה של נשים כדי למלא את השורות ואז סגרו את הגדוד.

אגב סיבה מרכזית לחוסר מוטיבציה הייתה שהוא היה גדוד מעורב וגם שביטלו קבלה של נשים השם והמוניטין שנוצרו לגדוד היו מקובעים כבר.ואז היו צריכים להחזיר את הנשים בגלל מחסור והמעגל חוזר חלילה.

נערך לאחרונה ע"י michaelm בתאריך 29-01-2020 בשעה 21:16.
ישן 29-01-2020, 21:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "האב"כ היה חלק מההנדסה וזה..."

אתה טועה אם אתה חושב שמתן מענה לחל"כ בשדה הקרב לא היה אחד ממשימות הליבה של החיל. הוא היה ועוד איך. המעבר לפקע"ר הוא משהו לא חיובי בעליל.

ישן 29-01-2020, 21:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "על פי התו"ל הבינלאומי אני..."

אני יכול לומר את זה על נושאים אחרים במערכים אחרים.

ישן 29-01-2020, 15:39
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כל הדיון פה, מיותר..."

ציטוט:
העולם מתקדם וגם השובניסטים הכי גדולים התרגלו לנשים טייסות. יתרגלו גם לנשים לוחמות. גם אתה שכנראה יותר קרוב למנטליות הסעודית כלפי נשים שהעניקו לנשותיהם זכות הצבעה רק ב- 2011!

שני דברים:
- יש כאן דיון אז תתמודד בצורה עניינית ואל תרד על האנשים רק כי התפיסות שלהם לא מתאימות לך.
- נשים בטיס זה עוד בלוף שדחפו לנו לגרון ועכשיו כל האינטרסנטים מנפנפים בו בכל הזדמנות.
במציאות? זוועה שעולה הרבה מאד כסף אבל אף בכיר לא מטורף לדבר על זה כי באותו רגע הוא יעשה חרקירי לקריירה שלו (נפוטיזם במלא "הדרו" במיונים ובשלבים של קורס טיס, רמת טיסה, זמן השירות בקבע ובמילואים, קידום וכו' וכו').

בזמנו מח"א הכריז על 2018 כעל "שנת קידום האישה"
- אז מה, הפליה מינית על גברים זה בסדר?
- לקדם נשים בגלל שהן נשים לא רק שזה לא מקצועי וענייני אלא זה השוביניזם בהתגלמותו והנשים שהסכימו לזה אשמות לא פחות.

ריאיון עם מפקד טייסת 101 שטבעו לה כמה מטוסים, הבחור כבר מדבר על נשים בלי שנשאל וכמובן אומר את המנטרה הרגילה שתסמן עליו V
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-741236

בכל העולם אחוז הנשים מכלל תפקידי צוות אוויר עומד על מקסימום 4%, בישראל רחוק מזה וחיה"א עושה שמיניות באוויר בשביל להגדיל את הכמות, לא הולך כל כך.
בחיהא"א נשים הגיעו כבר להרבה תפקידי מפתח כולל מפקדות טייסות, כנפות, בסיסים ובפיקוד העליון אבל הרוב המוחלט פורשות כשהתבגרו קצת וסיימו את החתימה הראשונית ובמקביל נכנסו לשלבים אחרים בחיים כמו הקמת משפחה ומקצוע אחר.
אגב, גם בארה"ב כנופיות ה PC והפרוגרסיביים מזנבים בכל תחום צבאי בעד הנשים כשלצידם התקשורת המוטה, שקרים ומניפולציות.
**הערה: על אף כל האמור ישנן בנות מוכשרות שבזכות ולא בחסד הצליחו והתקדמו, כמו בכל מקום וכל תחום.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-01-2020 בשעה 15:50.
ישן 29-01-2020, 21:44
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אני מניח ששמעת על המחקרים..."

ציטוט:
אני מניח ששמעת על המחקרים שחברות המנוהלות ע"י נשים הן בעלות ביצועים טובים יותר מאשר אלו המנוהלות ע"י גברים.

אתה מבין מה אתה אומר כאן? שהמנהלת טובה יותר בגלל שהיא אישה ולא בגלל שהיא חרוצה או מקצוענית או אפילו בן אדם טוב... ומי אשם? הגברים!
זה מתיימר להיות פמיניסטי אבל יצא לך מאד שוביניסטי

ציטוט:
כי נשים מופלות לאורך כל חייהן וכאלו המגיעות לעמדות ניהול בכירות הן בממוצע טובות יותר ממוצע המנהלים הגברים ולכן תוצאות החברות טובות יותר.
הבעיה היא כי נשים מקודמות ע"י גברים ששופטים אותן דרך עיניים גבריות , עיוורות ליכולות נשיות הנותנות להן יתרון ולפיכך יש ליצור קצת העדפה לטובת נשים על מנת לקזז ההטיה המובנית נגדן.
עושים זאת לא על מנת "לעשות טוב " לנשים, אלא לשפר את הארגון.

עוד בבל"ת פמיניסטי ששם את הנשים כקורבן חסר יכולת, חסר עצמאות, חסר ביטחון, חסר אישיות וחסר מוח ואת הגברים כמנוולים.
בעולם המציאותי נשים רבות בוחרות בזה כי זה נוח להן ולא מתנגש עם היבטים אחרים בחייהן וזה בסדר גמור, מותר להן.
נשים מוכשרות שבאמת רוצות לא מייללות אכלו לי, שתו לי אלא מסתערות קדימה ומצליחות ולא כי הן נשים אלא כי הן בנות אדם מוכשרות, שאפתניות, מקצועניות ואפילו רחמנא לצלן.....עצמאיות.
והגברים? מכבדים ומעריכים אותן.
את זה תמצא בהרבה אירגונים כולל בצה"ל, הבעיה שזה מקלקל את האג'נדה אז לא מציגים את הנתונים האלה כמות שהם אלא כחלק מהאג'נדה הפרוגרסיבית (כל חירטוטי תקרת הזכוכית וכו')

ישן 30-01-2020, 02:32
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
חבל שאתה לא יודע היסטוריה מספיק ובכלל מחקרים לעומק
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אני מניח ששמעת על המחקרים..."

נשים קיבלו זכות הצבעה זמן קצר יחסית אחרי שגברים קיבלו…לפחות ברוב המדינות בעולם שיש בהן
הצבעה!

ענו לך פה תשובות מדוייקות ומקצועיות! ועדיין נדבקת לביטויי שטיפת מוח של כל חולי הנפש בהוליווד…
רק שים לב איך בכוח גס ומגעיל דוחפים נשים לכל תפקיד שנחשב מכבד לגברים
אבל מה עם תפקידים יומיומיים שרוב הגברים עובדים בהם ואוכלים טונות של דראק עם קש????
איפה נשים בתור משנעות מטוסים באזרחי???? אה??? איפה נשים בתור פועלות בניין???
זה שחור וכואב מידי, נשאיר את זה לגברים...
בקיצור, תפיסת עולם מהשטן!

אתה מודע לכל המחקרים שפורסמו לאורך עשות שנים, משנות החמישים לפחות,
שהוכיחו למשל שראיה מרחבית ושליטה מוטורית נשים פחות מוכשרות מגברים?

לצערי סביר להניח שתענה מתוך שטיפת המוח שענית עד עכשיו בפורום.
יש עובדות ויש דמיונות… אז תעשה טובה לעצמך (אם אינך אישה שמתחזה)
ותחזור למציאות.

אישית הכרתי טייסות מהטובות בעולם! (פטי וואגסטף לדוגמא) ואומר לך כך, אין להן ביצים לעשות מה שגברים
טייסים עושים באוויר (לדוגמא שון טאקר)… טוב חוץ מאחת שכישרון (מתוך המוכשרות) לא הכי הכי אצלה אבל
עקשנית זקנה זו… גם קורה
ישן 30-01-2020, 09:33
  tby tby מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "חבל שאתה לא יודע היסטוריה מספיק ובכלל מחקרים לעומק"

ציטוט:
איפה נשים בתור משנעות מטוסים באזרחי???? אה??? איפה נשים בתור פועלות בניין???
זה שחור וכואב מידי, נשאיר את זה לגברים...
בקיצור, תפיסת עולם מהשטן!

איפה גברים גננות? מטפלות? עוזרות בית, אחיות , מנקות ?

המקצועות פתוחים לכולם ובכל זאת יש מקצועות בעלי מאפיינים מגדריים בהיבט התעסוקתי ויש שם רוב למגדר. יחד עם זאת יש גם גברים גננים לילדים ואחים בבית חולים כפי שיש מהנדסות בניין או נהגות אוטובוס. אני בטוח שאחיות בטיפול נמרץ או בפנימית עובדת קשה מאוד ואני לא בטוח שמשנעי המטוסים יסכימו ללכת ללמוד בבית ספר לאחיות .

אף אחד לא מכריח מישהו לעבוד בעבודה "לא טובה" לעיתים רבות הוא "מוסלל" לשם מחוסר ברירה וזו כבר בעיית אפליה אחרת

דווקא מקצועות לחימה שאינן התנדבות הם "עבודה לא טובה" במובן שרוב המשרתים היו בוחרים שלא לשרת בכלל או לשרת במקום אחר ונפלא בעיני שיש בנות המוכנות להתנדב לעניין.
ליצור מסגרת שתשמור על איזון (באמצעות מיון) בין צרכי הצבא לרוח ההתנדבות היא המעשה הנכון
ישן 30-01-2020, 10:27
צלמית המשתמש של ai22

אחי הקטן הוא גנן/מטפל
בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]איפה נשים בתור משנעות..."

זה לא עניין של אפלייה אדירה וחונקת נגד נשים,
כמו שזה עניין שנשים יש אפשרות לבחור בעבודות עם שעות פחות מטורפות, שיתאימו לגידול משפחה,
אז הרבה מהן - מעדיפות את זה,
וכל התעמולה לגבי זה שעבודות כאלו הן בכלל ניצול - סתם מייצרת תיסכולים.

אח שלי - פשוט לא הצליח להחזיק מעמד בעבודות משרה מלאה,
אז זה מתאים לו מאוד.
אם אתה מעדיף - הוא "הוסלל" לשם ע"י המציאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
דווקא מקצועות לחימה שאינן התנדבות הם "עבודה לא טובה" במובן שרוב המשרתים היו בוחרים שלא לשרת בכלל או לשרת במקום אחר ונפלא בעיני שיש בנות המוכנות להתנדב לעניין.
ליצור מסגרת שתשמור על איזון (באמצעות מיון) בין צרכי הצבא לרוח ההתנדבות היא המעשה הנכון
זה שמישהו מוכן להתנדב, למרות אי-התאמה בוטה, לא אומר הרבה.
היית רואה בכך דבר כזה "נפלא" אם היה מדובר בנכה שמתנדב לשריון, ושאר הצוות צריכים לסחוב אותו ולסייע עם כיסא הגלגלים?
או שאתה מבין - שזה הופך את השירות למעין בדיחה: "חייבים צבא אז בוא נעשה את זה מגוון ומשעשע ככל הניתן..."
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:57

הדף נוצר ב 1.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר