לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2020, 14:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סמ"ר מוסטפא רבינוביץ שמתחילה ב "שמעתי את אחת העותרות ברדיו"

אף אחד לא סיפר לה שהיא יכולה ללכת לתותחנים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2020, 21:09
  פורטן פורטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "שילוב נשים כלוחמות בצה"ל, אשכול #4"

באשכול הקודם הבאתי רשימת נתונים כפי שהוצגו מצד העותרים (עתירת הטנקיסטיות).

לפני ימים פרסם הכתב טל לב-רם נתונים אחרים:

הנתונים לטענתו הם ממוצעים בהכשרה של החיילות לעומת הכשרות מקבילות אצל החיילים, בטעינה ראשונה של פגז תוך כדי תנועה.

1. טנקיסטים ותיקים אומרים כי פעם היו בצה"ל טוענים פגזים (וגם מבצעים תרגולת פריסת זחל) במהירות גדולה יותר באופן משמעותי (ביקורת כללית על הנמכת רף. צריך גם לזכור שהגיוני שתהיה ירידה בכושר הגופני של המתגייסים).
עם זאת צריך לזכור, שרוב הותיקים טענו פגזי 105 מ"מ ולא פגזי 120 מ"מ היותר כבדים.

2. ממוצע לא אומר הרבה - צריך לבדוק כמה עוברים רף מסוים. האם צה"ל יקבע רף לפני הפיילוט השני?

להערכתי, הסיכוי לקיומו של פיילוט אמיתי - קטן מאוד.
אין כמעט אף בן-אדם שיאמין לנתונים שצה"ל יפרסם. גם בגלל (חוסר)אמינות של צה"ל, וגם כי הרבה אנשים מאמינים רק למה שמסתדר עם הדעות שלהם לגבי היכולת הפיזית של חיילות (ואני מדבר רק על יכולת פיזית, אפילו לא מדבר על הדעות הפוליטיות השונות של בני האדם שגם משפיעות).
יש אנשים שבטוחים שכל חיילת יכולה לטעון פגז רק בכפליים מהזמן של חייל. ואם צה"ל יגיד שהמציאות אחרת - יגידו שצה"ל משקר.
ויש אנשים שבטוחים שכל חיילת יכולה לטעון פגז במחצית מהזמן של חייל. ואם צה"ל יגיד שהמציאות אחרת - יגידו שצה"ל משקר.
משוואת היכולות הפיזיות של החיילות - שברור שיש לה פתרון יחיד - תישאר לנצח בלתי פתורה.
מכאן ואילך וכל השאר - פוליטיקה.
ישן 04-02-2020, 21:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בנוגע לסעיף 1 שלך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "באשכול הקודם הבאתי רשימת..."

אמנם טענתי פגזי 105 מ"מ, אבל מצד שני טענתי אותם מעמדת הפגזים בצריח שנמצאת מאחורי הטען ולא כולה נגישה בצורה נוחה. כיום במרכבה סימן 4 הפגז מוגש לטען שרק צריך לדחוף אותו לתותח.
אני הייתי צריך להרים ולמשוך את הפגז ולהיזהר שאני לא דופק את האצבעות בטעות בין הפגז למשטח שהוא שוכב עליו (פציעה די נפוצה לטענים במגחים).
בנוסף, לחלק מהפגזים - זווית הגישה מהמשטח אל התותח היא לא נוחה בעליל ולעיתים נפוצות דורשת תמרונים לא פשוטים, במיוחד כשהטנק בנסיעה בדרך משובשת.
אז הפגזים שהרמתי שקלו 5 ק"ג פחות, אבל היו פי 5 יותר קשים לטעינה. פרופורציות... 😌

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 04-02-2020, 23:34
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
הגבתי לזה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה עלית להתקפה? מה כבר הוא כתב?"

" להערכתי, הסיכוי לקיומו של פיילוט אמיתי - קטן מאוד.
אין כמעט אף בן-אדם שיאמין לנתונים שצה"ל יפרסם. גם בגלל (חוסר)אמינות של צה"ל, וגם כי הרבה אנשים מאמינים רק למה שמסתדר עם הדעות שלהם לגבי היכולת הפיזית של חיילות (ואני מדבר רק על יכולת פיזית, אפילו לא מדבר על הדעות הפוליטיות השונות של בני האדם שגם משפיעות).
יש אנשים שבטוחים שכל חיילת יכולה לטעון פגז רק בכפליים מהזמן של חייל. ואם צה"ל יגיד שהמציאות אחרת - יגידו שצה"ל משקר.
ויש אנשים שבטוחים שכל חיילת יכולה לטעון פגז במחצית מהזמן של חייל. ואם צה"ל יגיד שהמציאות אחרת - יגידו שצה"ל משקר.
משוואת היכולות הפיזיות של החיילות - שברור שיש לה פתרון יחיד - תישאר לנצח בלתי פתורה.
מכאן ואילך וכל השאר - פוליטיקה."

הזוי???? יותר הזוי מהזוי
ישן 04-02-2020, 23:58
  פורטן פורטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "מבין מדברך"

לוגיקה.
אוקי. נשים בממוצע נמוכות מגברים.
האם זה בהכרח אומר שהן טנקיסטיות פחות טובות?
לא.

[הערת אגב: כן ישנה בעיה עם הגובה, ולכן בפיילוט השני יהיה מינימום לגובה (ומשקל) החיילות...]

השיח הציבורי.
המציאות היא שיש כמה אנשים, בתוכם כמה בנות ורמטכ"ל, שחושבים אחרת. חלקם גם טוענים לביצועים מסוימים שאני לא יכול להפריך, וגם לא ראיתי שאתה הפרכת נתונים אלו.
איך אני מוכיח שזה הר ולא בקעה? רק מי שנמצא במקום המדובר יכול להוכיח.

אנשים יכולים לראות הר ולהבין שהם רואים הר.
אנשים יכולים לראות הר ולדמיין שהם רואים בבקעה.
אנשים גם יכולים לראות הר, להבין שמדובר בהר ולשקר לאחרים שמדובר בבקעה.

מתרוצצים ברשת אנשים המציגים עצמם כקציני שריון בדימוס שטוענים שחיילות יכולות להיות טנקיסטיות לא פחות טובות מהחיילים.
אני לוקח את הדברים בערבון מוגבל.

מה כתבתי.
מה שרציתי לומר הוא שאנו נמשיך לטחון מים בנושא הצבאי-טכני.
מה שיכריע בסופו של דבר האם תהיינה חיילות בטנקים, זאת הפוליטיקה ולא הפיזיקה.
אם צריך, יעקמו את הפיזיקה כדי שתתאים לאג'נדה.
ועד כאן לפורום זה.
ישן 05-02-2020, 08:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "נראה קצת תמוה שב2/3 מהמדדים..."

במיוחד כאשר אני שומע משריונרים בעבר ובהווה שהמספרים לגבי בנים נראים גבוהים מדי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-03-2020, 22:20
  HSI HSI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.16
טור דעה של היוהל"ם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "שילוב נשים כלוחמות בצה"ל, אשכול #4"

טור דעה של היוהל"ם, תא"ל יפעת תומר ירושלמי:
https://www.israelhayom.co.il/opinion/739739

היוהל"ם מצהירה על חשיבותו של השוויון המגדרי ואף חושפת את מטרת העל בריש גלי:
ציטוט:
...השירות הצבאי מהווה אבן דרך משמעותית בחייהם של צעירות וצעירים רבים. לכן, להגשמתו של שוויון מגדרי בצה"ל נודעת חשיבות ויש לה השפעה על החברה הישראלית בכללותה...
...עלינו... לחתור לייצוג הולם של נשים בקרב מקבלי ההחלטות....

וכושר הלחימה של כוחות היבשה? זה כבר לא ב-scope יותר. ממילא לא יהיו עוד מלחמות / נגמור הכל מהאוויר/מהחלל/בטילים/בסייבר / כיבוש שטח התאים למאה ה- 15 / תיקו יכפה שלום / להרוג אויב זה לא מוסרי/לא חוקי/מתסיס / השלם את החסר: ______
ישן 10-03-2020, 10:04
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "איזה ברירה יש לו? זה תפקיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
איזה ברירה יש לו? זה תפקיד פוליטי-חברתי מיותר שתקוע לצה"ל בגרון.
מי שינסה לבטל אותו יעשה לקריירה שלו חרקירי באותו רגע.
וגם אם תבוא הקצינה (אגב, למה לא קצין?) הכי מאוזנת שיש ותנסה להשפיע היא לא תצליח - ההגדרה הבסיסית של התפקיד היא לפזר רעל.

לזה כיוונתי - לא מדבר על הרמטכ"ל אלא על צבא / חברה / מדינה שדוחפת לערכים פרוגרסיביים ומתפלאת מהתוצאות - יוצרים תפקיד של פוליטרוק ומתפלאים כשממלא התפקיד הוא תמיד פוליטרוק שנוזף בכולם על אי נאמנות מספקת לאידיאולוגיה.

סיפור מרתק שנותן לי תקווה - אבל אם היה מדובר בגבר שמדבר כך הוא היה נשפט וסביר שגם מעוכב דרגה במקרה הטוב. מפקדי בסיס ומפקדי יחידות גם הם חסרי עמוד שדרה מול הפוליטרוקים.
בלי להיכנס לויכוח יותר מדי, קל יותר לצאת בהפגנתיות מהרצאה של רב מאשר מהרצאה של יוהל"ם.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-05-2020 בשעה 14:51.
ישן 10-03-2020, 10:41
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]איזה ברירה יש לו?..."

לא כל הנשים מחוברות לפרוגרסיביות הכאילו פמיניסטית הזו בין אם אדישות אליה או נגדה (תנועת "שוברות שוויון " לדוגמה).
אני מניח שביוהל"מ מודעים לזה אבל כרגיל עם הפרוגרסיביים וכפי שראינו בדוגמה הזו, הם מבטלים את מי שלא מסכים איתם וזה לא משנה אם זה גברים או נשים, בעיקר את אלה שגורמים לכל הסיסמאות שלהם לעוף מהחלון.

לדעתי כוכבי לא מכניס את עצמו למיטות החולות האלה כי ברור שיפסיד

הנה עוד דוגמה לרעל מבית היוצר של היוהל"מ הנוכחית - אגרת ליום מניעת אלימות במשפחה 2019.
ע"פ האג'נדה הפרוגרסיבית של היוהל"מ העובדות לא חשובות, האלימות במשפחה מכוונת אך ורק נגד נשים
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-03-2020 בשעה 15:40.
ישן 11-03-2020, 04:52
  משתמש זכר rigerriger rigerriger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.10
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא כל הנשים מחוברות..."

אולי צריך תוספת באותיות קטנות "פניה זאת מופנת לגברים ונשים כאחד ורשומה בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד"...
יש לי תחושה שהדיון סטה מאוד מהנושא המקורי. במקום לדון בשירות נשים בתפקידים קרביים- השיחה גולשת לשאלות של מגדר ופמיניזם. מה הקשר בין יום למודעות כנגד אלימות במשפחה לנושא דיון? ועוד אתה מציג את הנושא כאילו רק לנשים יש עניין במניעת אלימות במשפחה.. מוזר הייתי אומר..
אגב יש לי תחושה שאתה מגלה כאן איבה אישית ודיעה קדומה לנושא. זיהוי סימנים למבנה אישיות פסיכופאטי- אין בכך שום הסתה מגדרית. כמובן שיש גם נשים אלימות ונשים רוצחות- אך מספרן נמוך פי כמה מהגברים. אם יש ברשותך סטטיסטיקה על מעשי רצח במשפחה- בחלוקה לפי מגדר- אתה מוזמן להביא אותם לכאן.
הפמניניזם בזמנו בא כמענה על הפלייה קיימת ומוכחת של נשים- ועדיין יש מלאכה תודעתית רבה. הייתי אומר שיש אפילו נסיגה בנושא (כנראה זה משמח אותך). הפמניזם לא בא לסכסך בין המינים, אלא לעזור לנשים להגשים את מלא הפוטנציאל שלהן. גם אני לא חושב שיש מקום ללוחמות חי"ר למשל, עקב הבדלים פיסיולוגיים- אך לדעתי אין מניעה מבצוע כל תפקיד אחר.
ישן 11-03-2020, 07:37
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rigerriger שמתחילה ב "נו באמת"

ציטוט:
הפמניניזם בזמנו בא כמענה על הפלייה קיימת ומוכחת של נשים- ועדיין יש מלאכה תודעתית רבה. הייתי אומר שיש אפילו נסיגה בנושא (כנראה זה משמח אותך)..
יש לי תחושה שאתה מגלה כאן איבה אישית ודיעה קדומה לנושא. זיהוי סימנים למבנה אישיות פסיכופאטי

אתה גולש אינטילגנט, מתבטא רהוט וותיק בפורום שיודע טוב מאד שהדיונים כאן רק ענייניים ולא יורדים על אנשים או פונים ברמה האישית, אז נא לא להיסחף.
מילא היית צודק אבל נהפוך הוא, שום דבר מהרוח הרעה הזו שנושבת בצה"ל לא משמח אותי.
לגברים ביננו יש נשים בחיים (אם, אחות, אישה, בת) ואנחנו לא רוצים שייפגעו משוביניזם אבל גם לא מפמיניזם ראדיקלי או בכלל.

ויוהל"מ כן קשור לנושא הלוחמות בצה"ל כי זה הגוף הצה"לי שדוחף את העניין הזה חזק ולרוב לא מסיבות ענייניות ומבלי לבדוק השפעות אחרות.
מתגייסות רבות תמימות וחולמות מוצאות את עצמן אחרי תקופה קצרה מאד מהגיוס בבתי חולים פצועות ואולי עם נזק לחיים בדיוק מהסיבה הזו שיוהל"מ מכרו להן לוקשים אבל הן משלמות את המחיר.

לגבי המסמך, אני בטוח שביוהל"מ יודעים לנסח מסמכים טוב יותר ובצורה כללית, הרי התחילו עם "משרתות ומשרתים יקרים..." אבל בהמשך הרעל מהר מאד השתלט על המקלדת.

ודבר אחרון לגבי פמיניזם שהזכרת, לקדם נשים בגלל שהן נשים ולא בגלל שהן חכמות, מוכשרות או ראויות זה לא פמיניזם אלא שוביניזם אבל כזה שאצל האינטרסנטים הצבועים זה מצטלם טוב, זה גם הפליה מינית על גברים ראויים (לתשומת ליבו של האלוף נורקין)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 13-03-2020 בשעה 07:58.
ישן 10-03-2020, 16:36
  פורטן פורטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מי שממנה יועצת לענייני שוויון..."

זאת רוח המפקד.

אני מצטט מתוך כתבה בידיעות אחרונות על ההצפה בבסיס חצור (פורסמה כאן בפורום על ידי יערי באשכול הרלוונטי):

"ראש העיר" התורן בזמן האירוע, קרי - מפקד בסיס חצור שנמצא במשמרת, היא קצינה בדרגת סגן-אלוף, טייסת של מטוסי תובלה, בעלת ניסיון פיקודי במערך הזה. זוהי אותה טייסת ששברה את תקרת הזכוכית. בינואר 2018 מונתה ט' למפקדת טייסת תעופה בבסיס מבצעי, תפקיד שהיה שמור עד אז לטייס ותיק, שהוא מעל מפקד טייסת מבצעית. זה היה מינוי אישי של נורקין, כחלק מהמדיניות שלו לפרוץ לקצינות מצטיינות את הדרך לפיקוד על טייסות ועל מערכים מבצעיים אחרים בחיל. אחריה הוא מינה עוד שתי טייסות לתפקידי פיקוד מבצעי. אחת מהן מפקדת על טייסת העוסקת באיסוף מודיעיני ובלוחמה אלקטרונית. גם היום, אין לו שום ספק שהמינוי היה ועודנו במקומו.

https://2020-uploaded.fresh.co.il/2...23/30425472.jpg
https://2020-uploaded.fresh.co.il/2...23/50205655.jpg
https://2020-uploaded.fresh.co.il/2...23/25430058.jpg

זאת לא הפעם הראשונה שמשנים דרישות בדיוק כאשר יש אישה באופק.

(דרך אגב, היה כבר לפחות מקרה אחד שבו איש שאיננו טייס כלל מונה למפקד טייסת תעופה
https://www.iaf.org.il/1170-20761-he/IAF.aspx )

בצה"ל, כמו בחלק לא קטן מהעולם "הנאור", אין שוויון בקריטריונים, בדרישות.
המטרה היא לקדם נשים לתפקידים מסוימים. זה הכל.

וכן, ברור לי שמי שינסה לצאת נגד האג'נדה יחטוף.
חלוץ ניסה כרמטכ"ל לבטל את יוהל"ן, ומיד יישרו אותו.
ישן 20-05-2020, 15:11
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
זה בסדר, מיישרים גם את אלה שכן הולכים בדרך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי פורטן שמתחילה ב "[B]זאת רוח המפקד[/B]. אני..."

השם בג"צ עלה וכבר כוכבי הכריז על פיילוט גדול בשריון, על הדרך הוא הוכיח לכל הכנופיות הפרוגרסיביות שהשיטה עובדת.
אז קבלו את האיום הבא בבג"צ, זה מין תרשים זרימה כזה שלא משנה מה תעשה בסוף הכל יתנקז לאותה מסקנה.
יאללה פיילוטים עליך צה"ל - יש זמן, יש תקציב ויש מאגר בלתי נידלה של בנות תורניות שיוכיחו בתוכנית ריאליטי איך מייצרים תוצאה אחת בלבד בלי קשר לעובדות.
תתכוננו לפיילוטים בגדודים ובמיוחדות ואולי בעוד כמה מקומות..

ישן 20-05-2020, 16:45
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "זה בסדר, מיישרים גם את אלה שכן הולכים בדרך"

אכן כן. כפי שאמרתי: אצבע ----> יד

בג"צ הצנחניות: 4 צעירות עתרו הבוקר לבג"צ בדרישה לפתוח את כל תפקידי הלחימה בצה"ל לנשים

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

https://rotter.net/forum/scoops1/629453.shtml

צחי דבוש על בג"צ הצנחניות: 4 צעירות עתרו הבוקר לבג"צ בדרישה לפתוח את כל תפקידי הלחימה בצה"ל לנשים, כולל צנחנים, גולני, סיירת מטכ"ל, דובדבן וכל החי"ר והסיירות.

עו"ד ינור ברטנטל, מייצג הנערות, מסביר ל-
@efitriger
את מהות הפנייה: על הצבא לאפשר לצעירות להגיע לכל יחידה, ולא להכניס אותן למסגרת. מערך הגנת הגבולות - סוג של כלא עבורן

יו"ר נעמת, חגית פאר, בתגובה: "הגיע הזמן שהפרמטר היחיד לגיוס כוח אדם בצה"ל יהיה מקצועי ולא מגדרי"

תא"ל במילואים אורית אדטו מתנגדת ב-#נכוןלהבוקר: יש נשים מעטות שתהיינה מסוגלות לרוץ 10 קילומטרים עם 30 קילו על הגב בלב שטח אויב, וגם אצלן הסיכוי לפציעות גבוה יותר מגברים

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 20-05-2020, 17:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אכן כן. כפי שאמרתי: אצבע..."

יש דבר אחד חיובי בכל הסיפור הזה. צה"ל יהיה חייב לעמוד על הסטנדרטים שלו.

ישן 20-05-2020, 17:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אופטימיות זה נחמד..."

אתה צריך לשמוע מה אני עושה היום בשביל להבין עד כמה אופטימיות זה חשוב...

ישן 20-05-2020, 17:31
  גקשדב גקשדב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.17
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אכן כן. כפי שאמרתי: אצבע..."

אלוהים אדירים.

אני מכיר כמה וכמה לוחמות ותמיד כשדיון בנושא עלה הן התעצבנו, בצדק, על כך שכל ההתהלמות התקשורתית עוסקת בדברים שאף אחד לא באמת טוען, בשטח. כלומר, שאלות כמו "אבל מה אם הן ייכנסו לעזה וחמאסניקים ייכנסו ויחטפו אותן?" מיותרות כי לפחות מההתרשמות שלי, בנות לוחמות כנות למדי עם עצמן ולהוציא מיעוט הזוי בתוכן, הן לחלוטין לא מתיימרות לכך שהן מסוגלות להיכנס לעזה או ללבנון, הן מבינות טוב טוב שהן לא יכולות לשרת בשייטת, ובדיוק בשביל זה סיירת מטכ"ל של הבנות זה להגן על גבולות חצי מתים או על גזרות קרירות קרירים, זה בסדר גמור לדעתי כי מישהו כן עדיין צריך להיות שם (גם הטנקיסטיות היו אמורות להיות נטו בגבול מצרים מה שהיה אמור לשחרר כמה גדודי טנקים סדירים), ועדיף שאלה יהיו הן וככה את הגברים אפשר לשחרר ליותר אימונים או לתעסוקה יותר משמעותית. עד עכשיו - שוב, מהתרשמות אישית - חשבתי שבנות מודעות לתקרת הזכוכית שלהן ולכן הייתי בצד שלהן, אבל נראה שעכשיו הספיק לגדול דור מלש"ביות שספג את הפרופוגנדה של כאן11 "יחידה מעורבת", קיבלו ממנה את המסר הלא נכון, ועכשיו יוצאות עם החרא הזה. בדיעבד יכול להיות שזה מקרה של תן אצבע יירצו את כל היד. מקווה שאף אחד לא ייתקפל.
ישן 20-05-2020, 18:05
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אני לא בא בטענה למלשביות זה..."

למה לא? יש ארגון שעומד מאחוריהן ושם אותן בפרונט אבל לא צריך לעשות הנחות לאף אחת ולאף אחד.
גם המלש''ביות וגם ההורים/משפחה/חברים שלהן צריכים לנחות לקרקע המציאות ולא להיות חלק מהעליהום על צה"ל "אנחנו גם יכולות ואף אחד לא יעצור אותנו"
כשהאבק שוקע והמציאות טופחת בפנים, המחיר עלול להיות אכזרי ולפעמים לכל החיים.

ולגבי צה"ל וסטנדרטים? אשרי המאמין, יש יותר סיכוי שמהפחד יבנו להן מדרגות עם פינת מנוחה בקצה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-05-2020 בשעה 04:20.
ישן 20-05-2020, 18:52
  גקשדב גקשדב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.17
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "למה לא? יש ארגון שעומד..."

זה כי כל השיח הפוליטי (וזה דיון פוליטי, לא באמת צבאי) בישראל רדוד וילדותי. אין ניואנסים ודקויות, אתה יכול להיות רק או מירב מיכאלי או הרב קרים, חס וחלילה להציע שהאמת יכולה להיות איפשהו בין לבין.

אני רוצה לקוות שלא באמת ייצא מזה כלום כי עד עכשיו צה"ל ידע לא להיות אידיוט גמור בתחום הזה. למשל - קרקל באמת עשו עבודה טובה וראויה ביחס לייעוד הלא זוהר אך נחוץ שלהם, ועדיין, כשהיה את הבלאגן במצרים ולכן הגזרה הזאת הפכה ליחסית חמה לאיזה שנתיים, ידעו לשלוח לשם יחידות יותר טובות, כולל לפחות פעם אחת שאני יודע עליה ששלחו לשם גדס"ר.

אם אפילו בתקופת פופוליסט כמו גנץ צה"ל לא נפל בפח הזה, אני רוצה להאמין שכוכבי גם לא ייפול.
ישן 20-05-2020, 19:44
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "זה כי כל השיח הפוליטי (וזה..."

זה כי כל השיח הפוליטי (וזה דיון פוליטי, לא באמת צבאי) בישראל רדוד וילדותי. אין ניואנסים ודקויות, אתה יכול להיות רק או מירב מיכאלי או הרב קרים, חס וחלילה להציע שהאמת יכולה להיות איפשהו בין לבין.
יש צדק בדבריך על השיח, הבעיה העיקרית הם המעשים של בעלי הפונקציות שלוקחים את הדברים לקצה בלי לבדוק נחיצות והשלכות כתגובה/כיבוי אש למשהו שקורה בכלל מחוץ לצבא.
הם קוראים לזה פיילוט כי לא נעים להם להגיד "בסדר בסדר שיהיו איפה שרוצות רק תעזבו אותנו בשקט".
זה לא איזה תהליך מסודר שהוא חלק מבניין כוח ותוכנית ארוכת טווח, העצוב הוא שלצה"ל יש מספיק מידע ויכולת לבצע רפורמה עניינית כזו לטובת כולם.

אם אפילו בתקופת פופוליסט כמו גנץ צה"ל לא נפל בפח הזה, אני רוצה להאמין שכוכבי גם לא ייפול
כוכבי כבר נפל בפח הזה, הוא הביא את זה על עצמו.
אם מההתחלה היה מפגין גם בתחום הזה מנהיגות יכול להיות שלא היו מתעסקים איתו, מרסן את נורקין לדוגמה.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-05-2020 בשעה 04:17.
ישן 19-06-2020, 02:58
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

חיה''י רוצה שעל כל ספינת סער 6 ישרתו עד 15 בנות
https://m.maariv.co.il/news/military/Article-771630

מח''י קצין וג'נטלמן שבד''כ עושה יותר ומדבר פחות, הנה גם הוא נפל לידיים של הפרוגרסיביות עם קביעות פוליטיות הזויות בדיוק כמו החבר שלו נורקין.
לא בגלל ההחלטה לשבץ נשים על הספינות, בציים בעולם זה קורה כבר הרבה זמן והכלים מתפקדים יפה מאד.
אלא בגלל שמשריינים להן מקום, זה לא תקין
- מה עם הבת ה 16? יגידו לה אין מקום?
- מה אם יהיה בן יותר מתאים לתפקיד מבת? יהיה איוש גרוע בגלל מגדר? את זה יש כיום בחיה''א והם גם מתגאים בזה

נקווה שזו רק כותרת פופוליסטית ובפועל השילוב יהיה ענייני והוגן.

ישן 31-07-2020, 15:57
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17

לפי איך שזה נראה עם ההדלפות של צה"ל לאחרונה הולכים לפתוח אפשרות קבלה לנשים ליחידות מיוחדות.

במג"ב פתחו לנשים קבלה ליחידות מיוחדות שלהם כבר לפני המון שנים...מעניין מה האחוזים שם של מתחילות קורס לעומת מסיימות. העניין הוא שבמג"ב העבודה עצמה היא לא עצימה ממש כפי שצה"ל אמור לפעול במקרי קיצון במלחמה - זוהי הסיבה שלדעתי כן מאפשרת שילוב של נשים המסוגלות לעמוד בסטנדרטים.
בנוסף ההתנהלות בהכשרה עצמה בקורסים של מג"ב היא הרבה פחות שמה דגש על אקטים פיזיים שלרוב עושים בהכשרות של יחידות מיוחדות בצה"ל, למשל: ניווטים ארוכי טווח עם משקלים, מסעות אלונקה וקאדרים למיניהם במהלך היום יום כמו סחיבות פצוע.

לפני כמה ימים פרסמו באינסטגרם של מג"ב שסיימו הכשרה בקורס ימ"ס 28 חניכים. בשנים האחרונות הם עשו מאמץ גדול מאוד להגביר את כמות המסיימים קורס לוט"ר ימ"ס בסיסי. מעניין לראות בסרטון שרואים לפחות שני נשים במסדר המסיימים.

https://www.instagram.com/p/CDMW6BNFGyp/
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:01

הדף נוצר ב 6.52 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר