לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2020, 08:34
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי romshibi שמתחילה ב "כיצד משיגים מודיעין טקטי בצורות הלחימה השונות"

אני לא מכיר את האיסוף הקרבי הצה"לי, אבל אני יודע שלעומת צבאות רבים אחרים, לצה"ל חסר איסוף קרבי משוריין.
מטרת איסוף קרבי משוריין היא לא רק השמדת מטרות איכות ואיסוף "פאסיבי" בעומק, אלא גם איסוף יותר "אקטיבי" שבו הכוח מושך אש ובכך מזהה את כל הכוחות שיורים עליו.
דווקא בצה"ל אפשר היה לחשוב ששיטה כזו תצליח יותר לעומת צבאות אחרים, מכיוון ששרידות כח כזה לעומת אויב פחות טכנולוגי כגון חיזבאללה, חמאס, או סוריה, גבוהה משמעותית לעומת כח אירופאי מקביל נגד כוחות רוסים שלרוב יהיו מצוידים ביותר נ"ט איכותי ותצפית איכותית.

במסגרת תר"ש גדעון דובר על שינויים בסיור הקרבי בצה"ל, למשהו שיותר מסוגל לבצע פשיטות. אבל אני לא יודע למה הכוונה.
האיתן הוא פלטפורמה מצויינת כי הוא קל אך משוריין, וכבר מותאם לו צריח.

חלק מסויים מהקונספט הזה מומש בכוחות הלוחמים שלא באיסוף, לדוגמה בשריון וחי"ר עם פיצ'ר של מעיל הרוח שמאפשר לגלות ולכוון תוך שניות על מקור הירי.
יכולת זו עומדת להתעצם משמעותית כאשר פרויקט הקלי"ע יבשיל למבצעיות בעוד מספר שנים ויגיע למסה קריטית באמצע שנות ה-30. זאת מכיוון שכרב"מים יזהו אויבים לפני שהכוח המתמרן יגיע למקום, ולעומת רחפנים הם נראים בקלות ויכולים למשוך אש. זה יוריד מהנחיצות של כח סיור משוריין, אך אני עדיין משוכנע שלסיור משוריין ומאויש יש מקום בשדה הקרב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:03

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר