לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2020, 07:28
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
האם נתניהו מנסה להעליל על גנץ ענין פלילי בפרשת המימד החמישי?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5681595,00.html

ציטוט:
דורון כהן, מי שהיה מנכ"ל חברת הסייבר שבראשה עמד בעבר גנץ, אומר כי הוא נמנע מלהתערב בקשר העסקי עם המשטרה - קשר שכעת ייחקר על-ידי המשטרה עצמה. הוא הכחיש טענות להעדפה או שחיתות: "סרקו אותנו במסרקות ברזל, כנראה שהיינו הכי טובים". לטענתו, "זה הכול ספינים שביבי מריץ"

ביבי מתעקש אז לא התעצלתי וסרקתי גם את דו"ח המבקר. ממש מוזר, שום דבר שיכול להצביע על משהו שמתקרב לעבירה פלילית של גנץ. אם ביבי פשוט מפיץ פייק ניוז בקולו, אז יש מצב שאיבד שליטה והוא כבר לא מבין מה הוא עושה. להערכתי יכולות להיות לזה השלכות בומרנג שביבי לא צופה. מה שנקרא ראיה קצרה.

מי שנורא מתעניין בתהליכי ביקורת יכול לעיין בעצמו בלינק למטה. הפרוייקט המדובר מתחיל בעמוד 119 עד 129.
מפורטים הרבה פרטים רלבנטיים, ואין שום פרט שיכול לעורר חשש פלילי כנגד גנץ. מהיכרות עם פעילות עיסקית מסוג זה, אני מהמר שגנץ חף לחלוטין.

דו"ח ביקורת מערך הרכש במשטרת ישראל

עמוד 130 זה כבר סיכום הדו"ח כולו, כל פעולות הרכש שנבדקו ולא רק הפרוייקט המדובר. מעל 300 התקשרויות.
====================

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 21-02-2020 בשעה 07:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2020, 08:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מבקר המדינה לא מוסמך לבצע חקירה. כל הטענות שהוא העלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "האם נתניהו מנסה להעליל על גנץ ענין פלילי בפרשת המימד החמישי?"

נבעו ממה שתועד בפרוטוקול.
אבל כפי שמבקר המדינה מבהיר - עצם הדיון הפנימי, תוך חשיפתו לחברה חיצונית - מעיד על בעיית התנהלות קשה. "סגירת דיל" בין חברים, דחיקת מתחרים מהמכרז ע"י הסתרת המידע מהם (למרות שבפועל, בידי החברה לא היה באמת יתרון על מתחרים, ולא היה להם מוצר שסיים פיתוח).
חקירה יכולה לגלות האם היו מניעים נסתרים לחריגה הבוטה מהנהלים.

אתה כנראה שוכחמ/תעלם מכך, שיועץ בכיר של גנץ, הועמד לדין והורשע בדיוק על סגירת דיל כזו.
לפני שהחלה החקירה - ידעו רק שבוצעה הטיית מכרזים, אבל החקירה העלתה - שהמכרז הוטה ע"י כך שהיועץ נתן שוחד לבכירים במשרד החקלאות (פרשת ישראל ביתנו).
בסופו של דבר - היועץ הזה הודה והורשע בעבירה, ולאחר הבחירות יתחיל לרצות את עונשו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 21-02-2020 בשעה 08:25.
ישן 21-02-2020, 18:17
  rpi rpi אינו מחובר  

סתם דז'ה וו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איזה מחיר?"

איזה חבורה של רוכלי דלא ניידי שאני צופה בהם מהצד מאז 2009, שכנראה טמנו את ידם גם בצלחות של אחרים, לאורך הזמן מתברר שהצליחו להשתלט במרמה על נכסים וחשבו שהם על הסוס.

עד שהיגיעו לצלחת של האדם הלא נכון והתחיל סיפור ארוך שנמשך עד היום.

הדז'ה וו - "אנשי עסקים" קוסמים לכאורה שהיה להם קשה לוותר, שהלכו והסתבכו. איך שגלגל מתהפך. איך נזק שצומח משולי עד נזק היסטרי. והכל ענין של החלטות שגויות אחרי שההתנהגות הפסולה התגלתה. אנשי עסקים, קוסמים עאלק. הבעיה: לא לקחו נקודות יציאה בזמן, והסתבכו עם אחד בעל מערכת עצבים שלא שלא מסוגלת לעכל את השקר, עד שהוא לא רואה בעינים.

רק לסבר את האוזן, מצבו של גיבור הסיפור היה מדאיג בתחילת הדרך. היום נראה שהוא ינצח.

סיפור שהתחיל ב 2009 וייגמר ב 2020, או 2021. אחרי הרבה תעלולים משפטיים המשפט מתחיל במרץ. יהיו דחיות, יהיו תרגילים, אבל אני כבר רואה את הסוף.
ישן 21-02-2020, 19:43
  rpi rpi אינו מחובר  

אולי אני טועה, אבל לי זה מזכיר עורך דין נואש שיודע שהפסיד במשפט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה קצת כללי ומעורפל. לדעתי האסטרטגיה המלוכלכת משרתת אותו היטב"

פעם לפני שנים עשו לי deposition באיזשהו הליך משפטי עיסקי נידח ולא חשוב. העורך דין שחקר אותי, יהודי נחמד ופיקח, טירחן לי איזה 7 שעות במוח, עד שכבר לא ידעתי מה קורה איתי.

אחרי כשנה, כשכבר לא זכרתי בדיוק פרטים קטנים, הוזמנתי למשפט, העלו אותי לדוכן העדים, והוא חקר אותי על הדוכן. אני מקצר: הוא אמר לי שבהליך הקודם אמרתי משהו והתחיל להציק. משהו לא הסתדר לי שם, ביקשתי לראות את הפרוטוקול. היו התחמקויות של התחמן, התעקשתי והסתבר שהוא שיקר במצח נחושה. אחרי שסיימתי להתלונן, העורך דין אמר שהוא נאלץ להשתמש במה שיש לו, והבנתי בעצם שהוא הפסיד במשפט, והסתבר שצדקתי.

אז אולי אני טועה, אבל מרגיש לי שמישהו שם כבר מבין מה קורה, ומתחיל להמציא תרגילים מהאופל. הם יודעים משהו שאנחנו לא.
ישן 21-02-2020, 18:53
  rpi rpi אינו מחובר  

זה לא בדיוק נכון
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מבקר המדינה לא מוסמך לבקר..."

מרגע שנכנס המבקר לתוך התהליך הוא חשוף לכל האינפורמציה. ברגע שיש התקשרות בין המדינה לבין חברה חיצונית, החברה החיצונית נאלצת מטבעה ההתקשרות לחשוף כל דבר. תהליכי עבודה, נהלי פיתוח, אבטחת מידע, חשבוניות ועוד.

הבעיה בפרוייקטים כאלו נעוץ בקושי להכין מכרז. הזו שיש קושי מסוים להגדיר את הספקציפיקציות הטכניות. האירגון משתמש במקרים רבים בעולם הספקים כדי לאסוף ידע ולחסוך תקציב. לפי מיטב הבנתי, במקרה שלפנינו המשטרה קיבלה הרבה יותר ממה ששילמה. בספק שמומן על ידי המשקיע, הפסיד כדי לאסוף מוניטין וניסיון. לכן יש מקום לביקורת.

אבל בלי שום קשר אם מנסים להחשיד את גנץ בעבירה פלילית, צריך להיות משהו. קצה חוט. מה שעושים לגנץ זה חמור ביותר.

רק להזכיר מי היה ראש הממשלה בזמן הפרוייקט, מי היה שר המשטרה ומה היה התפקיד של משרד המשטרה משרד האוצר והחשב הכללי בהתקשרויות. מה קרה, שכחו לעבוד? לא בודקים התקשרויות במערכת שתחת אחריותם וסמכותם במגה פרוייקט? אם זה נכון שמישהו סרח ולא אכפת להם בזמן אמיתי שגונבים את המדינה, זה חמור מאוד.

הכל זועק שקר. פשוט מבייש.
ישן 21-02-2020, 22:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "זה לא בדיוק נכון"

זה בדיוק נכון. למשרד מבקר המדינה אין שום סמכות לומר דבר וחצי דבר על ארגונים פרטיים. הוא לא יכול לכתוב שום דבר על החברה הפרטית, אפילו אם הוא נחשף לכל המידע (למרות שאין לו סמכות לדרוש מידע מהחברה הפרטית).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-02-2020 בשעה 22:10.
ישן 27-02-2020, 19:46
  rpi rpi אינו מחובר  

תשמע, אתה מדבר על משהו שאתה לא מבין בו או סתם מנסה להטיל רפש
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי samsun שמתחילה ב "מוצלח מאד מאד!!! כמו החברה שקרסה"

בכל חברת סטרטאפ יש דירקטוריון. רוב מוחלט של חברות הסטרטאפ נכשלות ונסגרות . הכשלון או הצלחה תלוי בעיקר ברצון וביכולת של המשקיעים.

גנץ לא היה שייך למעגל היזמים ולמעגל המשקיעים בחברה. ברגע שהמשקיע העיקרי נטש בגלל שינוי עיסקי מהותי שלא תלוי בגנץ, החברה היתה צריכה לעשות מאמץ לשלם חובות לעובדים ולהסגר.
התפקיד והמעמד של גנץ בחברה לא היה בכלל קרוב ל"לקחת בוץ ולהפוך אותו לזהב". אתה מפנטז דברים לא נכונים ולא קשורים לכלום.
במילים אחרות, כמו שאני לא יכול ללדת פשוט בגלל שאני לא במין הנכון, גנץ לא היה קשור לפעילות שרלבנטית לאמירות שלך בענין החברה הזו. אתה מדבר מחוסר ידע מוחלט שאנשים בעלי אינטרסים שתלו לך במוח.
ישן 27-02-2020, 18:34
  rpi rpi אינו מחובר  

אתה פשוט לא מכיר את עולם הסטרטאפים ושירותי חברות בתחום לזרועות הבטחון
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי samsun שמתחילה ב "מנהלי החברה קיבלו בונוס. אולי גנץ לא ידע ולא היה במנהלים..."

מה שתיאר דורון כוהן מדויק לחלוטין. מניסיוני האישי הכרתי מקרים רבים מאוד.
- תמיד, אבל תמיד כל חברה רושמת כל לקוח פוטמציאלי שהיתה עימו בקשר בענין המערכת כלקוח. תמיד חברה מציגה את המוצר החלקי כמוצר גמור שדורש ניתוח יישום התאמות והטמעות. הטיעון של הליכוד פשוט מגוחך, וכל נציג מדינה יכול לעלות על זה בקלילות. סתם דוגמא אמיתית שביבי גם "שכח" להזכיר: SAP, שהיא מערכת שיצרה הכנסות של מליארדים מגורמי מדינת ישראל עברה תהליכי פתוח עצומים על חשבון משלם המיסים הישראלי במהלך שנים רבות (מידי). לא היה שום סיכוי שה"מוצר מוגמר" שהובטח בהתחלה יוכל לבצע את מה שהובטח בתקציב שהובטח ובלוח הזמנים שהובטח!!! אם אתה פתאום מגלה התענינות, כדאי שתתחיל עם הבעיות האמיתיות.

- בכל נקודת זמן בתקופת נתניהו ה"מופתע" יש המוני אנשי טכנולוגיה כאלו שפועלים בכל זרועות הבטחון ומייצרים רווח נאה למעסיקהם מהשוק הפרטי, שחלקם חברות גדולות כמו IBM ORACLE נס וחלקם חברות קטנות סטייל המימד. ותמיד יש ענין של קשרים אישיים. אני אישית תמיד שמח שסטרטאפיסטים מצליחים. מעדיף שהכסף ישאר בידים של העם ולא כל מיני עסקני בורסה אמריקאיים או גרמנים.

- אין ספור בכירים לשעבר נפגשים ויוצרים קשרים עיסקיים עם חברים שעדין במערכת ותמיד, אבל תמיד מנסים לנצל את קשרים לארגן פעילות עיסקית משותפת.

- במערכות הבטחון יש צעירים מוכשרים בתחום הרלבנטי שפורשים עם ידע קריטי, חוברים עם בכירים ויוצרים סטרטאפים או יזמות עיסקית דומה (פרוייקטלית, מבוססת מוצר או עובדי קבלן). הידע שלהם הוא ידע חשוב ושיתוף הפעולה יוצר הרבה הצלחות שתורמות למדינה וליזמים. תעקוב אחרי בכירי מערכת לשכבר ותגלה שכולם עוסקים בפעילות כזו או דומה. כל בכיר שנמצא במערכת יודע ומכיר, וגם ביבי שעושה את עצמו מופתע, מכיר את הדברים על בורים.

- כל סטרטאפ וחברה קטנה מהווים סיכון, ולכן כללי ההתקשרות הרגילים לא תופסים לגביהם. שתוף הפעולה נותן יתרון לשני הצדדים יחד עם הסיכון. הסכום ששולם למימד שולי לחלוטין ביחס לפרוייקט.

- המשאב הקריטי בתחום סייבר הוא כוח אדם והמוכשרים ילכו אחרי בכירים אמינים. כל אחד רוצה לעבוד עם אנשים אחראים שישמרו על זכויותיו ולא דואגים רק לישבן של עצמם. גם אתה בסופו של יום היית מעדיף לעבוד עם מוביל אמין ולא עם מישהו שגונב לך משכורות, הפקדות לביטוח או אחוזים. לצערי יצא לי להכיר כיר גם רמאים בתחום, וזה ממש לא נעים. עם אדם כמו גנץ אפשר לעבוד בלב שקט. זו סיבה חשובה שכיזם הייתי מעדיף את גנץ.

- אני מציע גם שתקרא קצת מה ההבדל בין דירקטוריון, יזם, משקיע ומנכ"ל חברה. יו"ר הדירקטוריון לא משפיע על פעולות המנכ"ל שהוא גם היזם. השאלה מי מייצג את המשקיע.

- בקיצור ככל שאני מתעמק אני רואה שיש הרבה מה להסביר ולכן אפסיק לחפור. לסיכום אומר שאלו שמנסים להטיל רפש בגנץ בענין המימד ה 5 משתמשים בחוסר ידע ותמימות של אנשים למטרות פוליטיות ללא שום בסיס. הצעה חברית: עזוב את זה, זה שטויות במיץ עגבניות.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 27-02-2020 בשעה 18:53.
ישן 25-02-2020, 00:23
  rpi rpi אינו מחובר  

הודעת ממלא מקום פרקליט המדינה: גנץ אינו חשוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "האם נתניהו מנסה להעליל על גנץ ענין פלילי בפרשת המימד החמישי?"

רק כדי לסגור את המעגל, יצא מכתב הבהרה ממשרד המשפטים, שמבהיר בצורה שטינה משתמעת לשתי פנים כי אין כל חשד כלפי גנץ, כמשתמע מהניסוח בסעיף 2 בבולט ה 11. המכתב אשר תמונתו מופיע בלינק הבא:
https://www.jdn.co.il/breakingnews/1285991/

להלן הנוסח:

ציטוט:
מ"מ פרקליט המדינה הציג את עמדתו וציין בפני היועץ המשפטי לממשלה כי אין מעורבות של נבחר צבור בעניין.

ביבי, שר המשפטים אוחנה וליכודניקים אחרים אולי לא אוהבים את הרעיון שמשרד המשפטים מוציא מכתב שגנץ לא חשוד. אולי היו מעדיפים שמכתב התגובה יצא רק אחרי הבחירות.

גנץ נשאל אם יסכים לקיים ממשלת אחדות עם ביבי באחד המתווים שנדונו בעבר (ביבי שני ברוטציה). תגובתו "גמרתי עם הדילים" יכולה להמחיש את התיעוב כלפי אחד המעורבים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר