לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2020, 00:59
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
מלחמת סייבר? האם צריך לחקור את פרשת רפי וייצמן?

https://13news.co.il/item/news/dome...itzman-1020945/

בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו לחדשות 13 כי יש חשד ברור לעבירות פליליות בפרשת ניסיונות המעקב אחרי יו"ר כחול לבן - בין היתר פריצה לטלפון שלו • לוויצמן הוקצה חדר במשרד פרקליט רה"מ (חדד)

לפי המידע שהועבר לציבור וייצמן הועסק כיועץ אבטחת מידע בגופים הקשורים למשפחת נתניהו וגם במשרד ראש הממשלה.
והמאמר קושר את השם רפי וייצמן לפרשת הפריצה לטלפון של גנץ.

מוזר שליברמן מאשים את העיתונאי יואב יצחק, זה שהפיץ את השמועות שמיד צוטטו על ידי יאיר נתניהו על הטלפון של גנץ. ליברמן טוען "ברור לי שמאחורי כל המהלך הזה עומד נתניהו ומקורבו עו"ד עמית חדד באמצעות החוקר הפרטי רפי ויצמן". הנה, בחיי, ראו בלינק הבא:
https://www.mako.co.il/news-politic...0&pId=173113802

בלי קשר, יש מישהו שטען וחזר בו, שאפליקצייה לטלפון נייד שהופצה בקרב הבוחרים והיתה בשימוש רחב מסרה למפעיליה מידע חסוי כמו מיקום שאיפשר לבצע מעקב אחרי הבוחרים. אני יודע שיש לכמה אנשים דמיון פרוע, אז לא כדאי להרחיב ברעיונות משונים. המחשבה שמישהו הירשה לעצמו לעשות מעקבים אחרי בוחרים באמצעות השתלטות על המצלמה והמקרופון נראית לי מופרכת כי זה לא חוקי, והליכוד בכלל, וביבי בפרט לא ירשו לעצמם לעסוק במשהו לא חוקי. וחשוב להזכיר שזה שפלט שהם ידעו שבוחרים היו במרחק 15 מטר מהמקום שאליו התייחס, חזר בו מיד והכחיש את הדברים שהוא עצמו אמר.

אז אני לא מאשים אף אחד. אני מקווה שהליכוד נמע מהסתבכות בפלילים, אבל הבעיה שלי שמההיבט הטכני זה אפשרי. אפשר לסגור מעגל שיוכיח את ההבטחה של בוחר להצביע למפלגה מסוימת תוך שמוש באפליקציה.החשש שאנחנו עלולים לגלוש במהירות לאובדן העיקרון של הצבעה חשאית. וזו תהיה שיטה להשיג תוצאה מצוינת בלי שמישהו מבין מה קרה.
ראש מוסד לשעבר התריע, אבל אולי זה עוד סתם פנטזיונר. כל הבכירים האלה רק "גנץ" "גנץ" כל היום. ליכודניק רציני מאמין רק לביבי.
שאלה קטנה: יכול להיות שזה נכון שרפי ויצמן הועסק גם במשרד ראש הממשלה וגם בקמפיין הליכוד? אם כן, זה עלול להסתבר כניגוד ענינים קלאסי.
אה, כן. חשוב להגיד שאם אם מישהו יתפס בעבירות סייבר עלול לשבת בכלא הרבה זמן כי לא עצר באדום. ימים יגידו.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 08-03-2020 בשעה 01:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2020, 17:00
  rpi rpi אינו מחובר  

האם מלחמת סייבר לגיטימית במאבק הפוליטי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "מלחמת סייבר? האם צריך לחקור את פרשת רפי וייצמן?"

מלחמת סייבר זה עסק יקר - השקעות ברמת מדינה. שמעתי אפילו על תוכנה ישראלית שעולה המון כסף שמותקנת על טלפון סלולרי ויכולה להשתלט על הכל: מקרופון, מצלמה, מיקום, קבצים, תקשורת - בקיצור למי שיש את התוכנה הזו, המשתמש חשוף לחלוטין לפניו. והחמור ביותר שאי אפשר לדעת שהיא הותקנה.
במילים אחרות אפשר לתעד אנשים במצבים אינטימיים. קצת לא נעים, כי מי רוצה שיראו אותו בשירותים, במקלחת או אפילו במעשים מיניים ריחמנה ליצלן?
טוב, לא נורא. מזלנו שהתוכנה פותחה בישראל. אם משתמשים בה, אז לפי מיטב הבנתי הממשלה תנסה לדאוג שרק הגורמים המוסמכים. וזה גם יקר, רק מדינה או מי שמשקיע הרבה כסף יכול להרשות לעצמו. כולם מבינים שאסור להשתמש בזה לצרכים פוליטיים. למה? כי זו שיטה לבלום אנשים מן הישוב. תארו לעצמכם שאירגון פשיעה משתלט על מדינה ומשתמש במשאביה להרוס כל מתנגד פוליטי באמצעות תוכנה שכזו. היעלה על הדעת?

מזלנו שעד כמה שאנחנו יודעים בשלב זה רק האירנים הנבלות יעקבו אחרי רמטכ"לים לשעבר. והאירנים כידוע נבלות מהסוג הגרוע ביותר.

אני כרגע תקוע עם האירנים. אנסה להתאמץ יותר בהמשך.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 08-03-2020 בשעה 17:06.
ישן 09-03-2020, 04:00
  rpi rpi אינו מחובר  

האיש שעל המקלדת ינצח?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "מלחמת סייבר? האם צריך לחקור את פרשת רפי וייצמן?"

פגשתי את דוד בקניון ברמת אביב, הזמין לקפה. תיראה מה האירנים עשו, אמר לי וגיחך. אני דווקא התעניינתי בהיבט הכספי. נניח שיש מי שמחליט ללכת על הקצה ובונה פרוייקט, בוא ננסה לחשב מה הוא כולל? אז צריך כמובן לחדור לטלפונים (טלפונים אזרחיים מן הסתם יותר זול), צריך למפות אתרים ולהתקין ציוד כמו מצלמות ומיקרופונים, כוח אדם למעקבים, מתחזים, מתקינים, הקלטות, עיבוד, שירותי מחשוב מגוונים, יעוץ משפטי ושאר ירקות. בערך שתיים שלוש שנות אדם. כמה כבר יכול לעלות?

ניסינו לפרק את הפרוייקט למרכיבים קטנים, הוספנו כל מיני מרכיבי סיכון. 2 מיליון שקל להתחיל עם חאפרים. יכול להגיע ל 10 מיליון עם ספקים "אחרים". ספקים בעלי כישורים מיוחדים זה סיפור אחר.
לא כולל תוכנה.

אני בטוח שעשינו טעויות חישוב ויכול להיות שיש אירנים שבשבילם זה כסף קטן.

האיש שעל המקלדת ינצח? אולי לא. כנראה האיש שיושב על הארנק.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 09-03-2020 בשעה 04:07.
ישן 09-03-2020, 19:47
  rpi rpi אינו מחובר  

ביבי? ביבי שלנו? מה פתאום. לא יכול להיות

ביחידה לימדו את דוד (שם בדוי, לעצם הענין גם הוא בדוי) איפכא מסתברא והוא מתחיל לשאול שאלות קשות: "אולי זה לא האירנים?"
"מישהו פרסם שהשב"כ אמר אירנים" השבתי בנוקשות. אצלנו שב"כ זה שם קוד לאמת מוחלטת.
"מה האינטרס שלהם"? הוא שואל. זה ברור השבתי לו. "לסחוט את גנץ. גנץ צנחן עקשן, לא סחיט, אז יפרסמו ותהיה ליהוד בושה גדולה".

הוא מגרד בראש "אבל למה דווקא גנץ? הבחור רץ כל יום. בנוי לתלפיות. כל איראני שיראה אותו בלי בגדים ימות מרגשי נחיתות. לא הגיוני"
דוד בחור קצת מבוגר, סביב ה 70. מבנה גוף מלא, כרס קטנה נוטה להתקרחות. קצת מזכיר את ביבי. אישתו דומה לאמא שלי עליה השלום, שמזכירה קצת את שרה.
ניסיתי להתבדח שיותר הגיוני לאירנים להפיץ את התמונה שלו ושל אישתו. הוא נעלב, כי הוא אוהב לזכור את עצמו מהימים שרץ עם קלצ' בגבעות. "ואני תמיד בודק שאין מצלמות" הוא אומר לי. הזכרתי לו מה הם יודעים במשרד לעשות עם פוטושופ. והוא הודה שנכון - להוציא תמונה או סרט זה קליל.

אז דוד אמר בוא נחשוב למי יש אינטרס, ואיך שהאות "ב" התחילה לצאת את פיו היסיתי אותו והוספתי בעיטה ברגל. זה לא יכול להיות ביבי, הסברתי לו. "קודם כל אסור לחשוב ככה כי אתה עלול לחטוף תביעה. ודבר שני זה לא הגיוני. רק לא ביבי. לא היה כלום. לא ביבי לא חוקרים."
דוד רכן ולחש לי באוזן שאף אחד לא ישמע "למה לא הגיוני?" הוא התעקש.
נתתי לו דחיפת קורונה קלה, והצבעתי על הקפוצ'ינו הריק. תביא קפה, ואסביר.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 09-03-2020 בשעה 19:52.
ישן 09-03-2020, 22:10
  rpi rpi אינו מחובר  

חד משמעי: ביבי לא יתעסק עם פיפי

"אז למה לא הגיוני שביבי הפיץ את הידיעה ליואב יצחק"? שואל דוד
"ביבי ראש ממשלה נערץ. לא מתאים לו. אם ביבי עושה כזה כדבר הזה זה שפל חדש" נאמתי בהתלהבות. דוד נתן בי את המבט.
"בביבי בחרו יותר ממיליון אזרחים" דוד ישר הלך להציג את הביביסט שאמר שהוא רוצה ראש ממשלה בן *ונה.
"ביבי יודע שצעד כזה זה פגיעה חמורה בדמוקרטיה. לא יאפשר דבר כזה" דוד השתנק והשפריץ קפה לכל עבר.
"אין אדם בסביבת ביבי שיתן לעסוק בצילומי מבושים" אמרתי בנצחון. דוד לא דיבר ודחף לי את התמונה של נתן אשל לפרצוף.
"זה מהלך פלילי מסוכן. גנץ לא ישכח. אם גנץ עולה, כל מי שמעורב בסכנה לא פשוטה. החקירות הקודמות של ביבי יהיו כאין וכאפס. אנשים ילכו כאן לכלא" הוספתי ברישעות. ידעתי שניצחתי.
דוד מיד מזכיר לי מה אנשים נואשים מוכנים לעשות כדי לחמוק מן הדין.
"ואיך זה עבר ליואב יצחק?" אני שואל ודוד ישר מגייס ידע צבאי: "איפה יש פיפי זורם?" בביוב אני עונה. מה עוד זורם בביוב? "קקי" אני עונה מנסה להבין.
דוד הביא מבט שובב: "האם יכול להיות שיואב יצחק התעסק בפיפי ולקח גוש שזרם מבלפור?" לא הבנתי, תמיד היה מוזר. "נו, מה לא ברור, יואב יצחק לקח ופיזר את הדראק, גוש היגיע לילד, איך דנה קראה לו? ילד קקות?"
פתאום הבנתי שהוא מספר סתם בדיחה, כאילו מישהו בבלפור תרם גוש לביוב, זה זרם במורד עם הפיפי ויואב יצחק החזיר את זה איכשהו למשפחה. "נורא מצחיק. יואב יצחק לא יסכים להתעסק בפיפי כי כולם יבינו שהוא עיתונאי קקי." הגנתי על המסכן והכחשתי הכל. אין שום ראיה.
דוד נכנע. "צודק - אין אפשרות אחרת, זה רק דמיון מפותח. נכון לעכשיו זה רק האירנים. ואם הם יכחישו זה אולי הטורקים."
הסכמנו. הקפה קיבל טעם מגעיל. הזכרתי לדוד שהוא דוחה, והלכתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר