לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2020, 13:38
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע "הכלי" - האם זה האמצעי של השב''כ למעקב אחרי אזרחי המדינה?

בגלל זכויות יוצרים, מביא רק הכותרת. חושב שביום ראשון אפשר יהיה לסרוק את התחקיר...
(פשוט מרגיז ומעצבן אותי שכל נכסים הסודיים והבטחוניים נחשפים לכל)

אחרי שראש הממשלה הודיע על שימוש במעקב דיגיטלי של השב"כ אחר חולי קורונה, שטף את ישראל גל פרסומים שגויים לגבי האופן בו זה יקרה. אלא שתחקיר ‘7 ימים’ חושף השבוע: המעקב אחר חולי הקורונה לא מתרחש על ידי חדירה לטלפון הסלולרי, פשוט כי לא צריך: לשירות הביטחון הכללי כבר יש מאגר מידע סודי, שלתוכו נאספים נתונים על כל אזרחי מדינת ישראל, כל הזמן, בלי קשר לקורונה.

בשב"כ קוראים לזה "הכלי". המידע - איפה החולים היו, עם מי דיברו, מי עבר במסלולים שלהם ועוד נתונים - ממילא נאסף כל הזמן לגבי כל אזרחי מדינת ישראל. כן, גם אם אתם בריאים לחלוטין.

https://www.yediot.co.il/articles/0...5701371,00.html

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 27-03-2020 בשעה 13:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2020, 15:40
צלמית המשתמש של האזרח

הרשאתי לעצמי לכתוב חלק מהכותרת, (מקווה שלא עברתי על זכויות היוצרים)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""הכלי" - האם זה האמצעי של השב''כ למעקב אחרי אזרחי המדינה?"

[I]"בתקופת ההכנות לתקיפה באירן, פנה ראש הממשלה לראש השב"כ וביקש כי הארגון יטיל באמצעות
"הכלי" פיקוח על מעגל שותפי הסוד בנושא תוכניות התקיפה, לרבות ראש מוסד, ראש אמ"ן וקצינים בכירים נוספים. ראש השב"כ דחה את הבקשה על הסף...."[/I]

ישן 27-03-2020, 20:00
צלמית המשתמש של האזרח

חלק -2...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "בוא, יש את המידע הזה לגוגל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jhonny
בוא,
יש את המידע הזה לגוגל אפל בוודאות.
שלא לדבר על חברות ואפליקציות אחרות שמיישמות אותו לאפליקציות שימושיות כמו איתור בני משפחה וכו'
https://www.google.com/maps/timeline?pb

עם כל הכבוד ל-GOOGLE וכמובן יש לנו הרבה מאוד כבוד, אני מוסיף עוד כותרת משנה נוספת :

א. מספר הטלפון שממנו יוצאת השיחה.
ב. מספר הטלפון שאליו מיועדת השיחה.
ג. מיקום המכשיר.
ד. באיזה תא שטח .
ה. סוג המכשיר מקבל השיחה.
ו. מיקום המכשיר נרשם גם כשהמנוי לא מקיים שיחה או שולח טקסט.
ז. לדעת בכל רגע נתון איפה הוא נמצא...

נ.ב.
נדמה לי ש-GOOGLE טרם הגיעליכולות דומות, אולי בעתיד...

ישן 27-03-2020, 23:40
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא מבין למה אתה חושב שלגוגל (למשל) אין את הנתונים האלה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "חלק -2..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
א. מספר הטלפון שממנו יוצאת השיחה.
ב. מספר הטלפון שאליו מיועדת השיחה.
ג. מיקום המכשיר.
ד. באיזה תא שטח .
ה. סוג המכשיר מקבל השיחה.
ו. מיקום המכשיר נרשם גם כשהמנוי לא מקיים שיחה או שולח טקסט.
ז. לדעת בכל רגע נתון איפה הוא נמצא...

נ.ב.
נדמה לי ש-GOOGLE טרם הגיעליכולות דומות, אולי בעתיד...

א. בוודאי שיש, זה המספר שהמכשיר מחייג ממנו. בדרך כלל כשאתה מקבל מכשיר חדש לידיים, גוגל (אני מניח גם אפל) ירצו לעשות וריפיקציה שחשבון הגוגל שאתה מנסה לקשר אל המכשיר הוא אכן שלך, ויבקשו לשלוח לך SMS כדי שתאשר את המייל/חשבון/מכשיר. המספר שנשלח אליו ה-SMS = המספר שממנו יוצאות שיחות.
ב. אתה מחייג אל מכשיר אחר? יש לגוגל את יומן השיחות שלך, ויש להם גם את כל המספרים שחייגת אליהם.
ג/ו/ז. אלא אם כיבית את שירותי המיקום במכשיר (מה שרוב האנשים לא עושים), אז לגוגל יש את המיקום שלך בכל רגע נתון, שכן שירות ה-GPS במכשיר עובד תמיד ודוגם אותך כל דקה בערך. גם אם לא היתה למכשיר היכולת לאכן את המיקום שלך בעזרת GPS (נניח היית בחניון), בהינתן ויש לך קליטה סלולרית המכשיר ישתמש בשירות שנקרא AGPS שיאכן אותך באמצעות טריאנגולציה של אנטנות הסלולר שהמכשיר מוצא. אם אין לך קליטת לווינים ואין לך קליטת סלולר, גם השב"כ לא ימצא אותך.
ד. לא יודע למה צריך את זה אם כבר יודעים את המיקום שלך...
ה. אם גם המכשיר שמקבל את השיחה הוא מאותו הסוג של המכשיר שמוציא (גוגל אל גוגל, אפל אל אפל) אז באמצעות בדיקה פשוטה גוגל/אפל יודעים מה סוג המכשיר אליו ביצעת את השיחה. הם אולי אפילו דוגמים את השיחה מפעם לפעם, ל-KEYWORDS ספציפיות.

אז כן, הם הגיעו לרמה הזו. מזמן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-03-2020, 07:25
צלמית המשתמש של האזרח

בסדר, הבנתי אותך....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא מבין למה אתה חושב שלגוגל (למשל) אין את הנתונים האלה"

אז תגיד לי בבקשה, אם זה מה שכתבת, אז למה להשקיע מיליונים בתוכנות ובציוד אם הכל זמין לכל...
אולי המערכת "רוכבת" על גוגל ומשתמשת בה. אתה חושב שבגוגל אפשר למיין ולהוציא ממנוי מסויים במיידי את כל המידע.? חוץ מזה לדעתי זה צריך להיות אצלך, אם מחר גוגל יורדת מהתוכנה או חוסמת אותה, אז אתה נשאר בלי מכנסיים...

ישן 28-03-2020, 09:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
יש מעט מישורים חופפים בין המידע שגוגל אוספת ולבין זה שהשב"כ אוסף
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "בסדר, הבנתי אותך...."

המטרות הן אבל שונות בתכלית - גוגל עושה מה שהיא עושה בעיקר למטרות מסחריות. שב"כ לא, ולכן גם ה-meta data שנאסף במערכות של השב"כ שונה מאשר זה שנאסף בגוגל.
לדוגמא (וזו הערכה שלי, לא מכיר את המערכת באופן אישי), המערכת של שב"כ "תאזין" ל-key-words בהקשר הבטחוני ובמידה ותהיה מאסה מסויימת של אותן key-words, היא באופן אוטומטי תתחיל לבנות פרופיל של אותו אדם כולל עם מי הוא דיבר, מה הוא אמר ואיפה הוא היה. בניגוד לגוגל, התחקיר שהמערכת של השב"כ תבצע לא יהיה מוגבל רק לישומים שהמשתמש אישר לגוגל לאסוף ממנה נתונים ומוגבל לתוך ה-eco-system שלה, אלא גם תבצע היתוך מידע ממקורות חיצוניים (נניח, מי האנשים שהוא גר בקרבתם, איפה למד ועם מי, סטטיסטיקות רלוונטיות בנוגע למקום המגורים שלו וכו').
כל זה מבוצע ע"י AI שפועל באופן כמעט אוטונומי.
גם גוגל עושה דברים דומים, רק שגוגל תאזין יותר לדברים בתחום המסחרי שניתן לייצר ממנו רווח, כמו למשל אם תשלח מיילים או תדבר על מלונות באילת, בפעם הבאה שתשתמש במערכת שבתוך ה-eco-system של גוגל (או אחת ששואבת ממנה נתונים, שזה כמובן שירות בתשלום), גוגל תציג לך פרסומות בנוגע למלונות באילת.
זה על קצה המזלג מה שנקרא...
בעריכה, כמובן שכל המידע נשמר במאגרי השב"כ. מלבד העובדה שיכולות להיות בעיות חוקיות רבות מאוד שהשב"כ ישמור מידע אצל גוגל, ישנן בעיות משפטיות בלהוציא מאגר מידע כמו זה שהשב"כ יוצר אל מחוץ לגבולות המדינה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 28-03-2020 בשעה 09:47.
ישן 29-03-2020, 19:34
צלמית המשתמש של האזרח

סליחה, לא רציני...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תיקון לקישור"

זהו רק מעקב אינטרנטי. אם הלכתי למכולת או לבית המרקחת כדומה המערכת לא יודעת לנטר אותי.
הנייד היה אצלי ופתוח. אז איפה הגוגל. - הם לא מסוגלים. הם רק מסוגלים מה שעבר באינטרנט.

אם אני משתמש במחשב אחר וטלפון אחר, איך לדעתך הוא יוכל לחבר שזה אותו המנוי...?

ישן 28-03-2020, 19:24
צלמית המשתמש של האזרח

הנה הכתבה המלאה שפורסמה עכשיו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""הכלי" - האם זה האמצעי של השב''כ למעקב אחרי אזרחי המדינה?"

https://www.yediot.co.il/articles/0...5701611,00.html

נ.ב.
יש גם הקלטה בגוף הכתבה למתקשים בקריאה

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 28-03-2020 בשעה 19:39.
ישן 30-03-2020, 15:48
צלמית המשתמש של האזרח

אתה צודק מאוד-מאוד....
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "ברגע שהחליטו להשתמש בשיטות..."

לא היה צריך לחשוף אותם בכלל, זאת הדיעה של כל קהיליית המודיעין. אלפי שנות אדם נשרפו על מזבח הפוליטיקה...!!!
הכל אפשר היה לעשות ובשקט, אבל ישנם כאלה החושבים שאם ירוצו ויספרו הכל לחברה, כולם יבינו שאנחנו חכמים גדולים....

מצטער שאני מתבטא כך, פשוט כל כך הרבה מקורות רגישים נשרפו בשנה האחרונה לדעתי הפרטית ללא שום תמורה.

אם הזכרת את מלחמת יו"כ, שהכל נהפך לגלוי, בכל אופן עד היום יש מקורות ומידע שלא נחשף ועדיף כך
במבט של כמעט 50 שנה. אבל זה אני עם הפרנויה שלי....

ישן 30-03-2020, 16:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נסכים שלא להסכים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אתה צודק מאוד-מאוד...."

בסופו של דבר לא נחשפו יכולות, לכל היותר אישרו את קיומה של מערכת שגם כך כל העולם חשד בקיומה בתצורה כזאת או אחרת. אומר לך דבר נוסף, ובבקשה אל תיקח את זה אישית: לאנשי מודיעין יש "מחלה" של שמירה על כלים ומקורות, לפעמים במחיר בעייתי ואף מוגזם (ע"ע שמורות טבע בדרום לבנון בקיץ 2006). היות וכאן מדובר בהסטת השימוש של כלי בטחוני בהגדרתו לשימוש אזרחי, ראוי ליידע את אזרחי המדינה - תחת מגבלות צנזורה - על המעשה ועל הכלי. אני מניח די בביטחון שבניגוד למקרים מחופפים אחרים, הכתבה הזאת עברה אינקוויזיציה מרשימה לפני אישורה לפרסום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר