לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2020, 06:39
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
הגדה של פסח - על מה באמת מדובר?

על מה באמת מדובר בהגדה של פסח?

ההגדה של פסח מספרת לנו כך: "עבדים היינו לפרעה במצרים, ויוציאנו יי אלהינו משם ביד חזקה ובזרוע נטויה. ואלו לא הוציא הקדוש ברוך הוא את אבותינו ממצרים, הרי אנו ובנינו ובני בנינו משעבדים היינו לפרעה במצרים. ואפילו כלנו חכמים, כלנו נבונים, כלנו זקנים, כלנו יודעים את התורה, מצוה עלינו לספר ביציאת מצרים. וכל המרבה לספר ביציאת מצרים הרי זה משבח".
על מה בעצם מדובר?
לא מדובר על סיפור היסטורי עם דמויות ססגוניות.
מדובר בתהליך פנימי שעובר האדם הפרטי והאומה כולה. ואילו היום במאה ה21 נעשתה האנושות כולה ככפר גלובלי אחד.
אז על מה באמת מספרת ההגדה של פסח?
ההגדה מספרת לנו כך: "ונצעק אל יי אלהי אבתינו - כמה שנאמר: ויהי בימים הרבים ההם וימת מלך מצרים , ויאנחו בני ישראל מן העבודה ויזעקו, ותעל שועתם אל האלהים מן העבדה".
מישהו עצר פעם וניסה לחשוב על מה באמת מדובר?
מקובלים מספרים לנו שעם ישראל היה במצב ששלט בו מלך מצרים שהוא האגו.
לא מדובר במצרי חיצוני. מדובר בכך שבתוכם שלטו רצונות אגואיסטים והם נקראו המצרים.
וכשנאמר: "וימת מלך מצרים", מדובר במצב שהרצון האגואיסטי מת. או יותר נכון המילויים השטחיים והאגואיסטים הסתיימו. וכשהתגלתה ההרגשה בתוך הרצון שהוא מת, בני ישראל נאנחו מכך שאינם יכולים להשיג מילוי חדש ומענג לרצון שלהם. מצב מוכר???
ועל זה כתוב:" זכרנו את הדגה אשר נאכל במצרים חנם את הקישואים ואת האבטיחים ואת החציר ואת הבצלים ואת השומים: ועתה נפשנו יבשה אין כל בלתי אל המן עינינו
מה עם ישראל בעצם טוען? שהוא זוכר ומתגעגע ל אותם המילויים האגואיסטים שמילאו את הרצון שלו, ועכשיו? הוא מרגיש עצמו ריקן מאותם המילויים. ועל זה הוא מתלונן.
דווקא הודות לכך שאני נמצא במדבר, במצב שאין לי כלום ואני מרגיש ריק, אני יכול לגלות מקום למילוי אחר, ברמה וממד אחר. מצב שבו אני שואל, בשביל מה כל זה, למה אני חי, בשביל מה הסבל שאני מרגיש ברצון שלי. וזה נקרא עליית מ"ן, זו עליית התפילה שלי, בקשה במדבר היבש. וזה קורה רק כשאני ריק לגמרי מאותם מילויים אגואיסטים, ואין לי כלום.
וושוב, מצב מוכר???

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר