לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2019, 04:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
נסגר מוזיאון בתי האוסף

Ziv Livni כתב לפני 9 שעות בפייסבוק.

קטסטרופה!
ואני ממש לא ציני לשם שינוי!!!

במשך שנים רבות שכן לו "מוזיאון בתי האוסף" בסמוך למתחם התחנה שעל גבול יפו תל אביב, בתחילה הכניסה אליו היתה מרחוב אילת, כניסה נסתרת למדי, רבים כלל לא היו מודעים לכך שבמקום שוכן אחד מהמוזיאונים המדהימים והגדולים בארץ לתולדות צה"ל, החל מתקופת המחתרות ועד לעת המודרנית.

טנקים, תותחים, כלי נשק, מוצגים הסטוריים מדהימים ונדירים ביותר (ללא הגזמה)!
ככה, ממש מתחת לאף!

לכשנחנך מתחם התחנה, נחנכה גם הכניסה הנוכחית למוזיאון שעבר מתיחת פנים מרשימה, קבוצות של חיילי צה"ל, משלחות מהארץ ומחו"ל, תלמידי בית ספר ואזרחים מן השורה פקדו את המקום המדהים הזה וביניהם אני....
והמון!
והנה היום, נפל דבר בישראל, לא פחות....
החל מהיום, מוזיאון בתי האוסף נסגר באופן רשמי!
זהו!
אין !
קאפוט.
פקדתי את המקום בצהריים, הגעתי במיוחד כדי לצלם מוצג ספציפי ולא עוד.
המאבטח הודיע לי כי המקום נסגר. היום ה 01.01.2019 זהו תאריך הפטירה.
ניסיתי ליצור קשר טלפוני, ועוד נסיון להכנס מלפנים שורת הדין.... לנסות ולצלם אפילו בטלפון הנייד חלק מהמוצגים.... זה כל כך נחוץ לי עבור הפרוייקט שאני שוקד עליו כבר שנים, כל כך חשוב לי.... וכלום, אין תשובה, פרט להודעה מוקלטת שרק גרמה לי לייאוש גדול יותר....
תמיד אמרתי לעצמי שיותר דחוף לאתר ולראיין את האנשים שעסקו במלאכה בשנות טרום המדינה, תמיד אמרתי לעצמי שהרי המוזיאון יישאר, הם לא והנה, התבדיתי.
מסתבר שהמקום נסגר, המוצגים יפוזרו בין מוזיאונים בארץ עד שיוקם ל"מוזיאון בתי האוסף" משכן חדש.... בלטרון!
עם כל הכבוד רבותי, המשמעות מאחורי המילים היא אחת...
חלק ניכר מהמוצגים פשוט ייעלם!!!
יאבד ללא שוב!!!
זכרו את שכתבתי כאן.
בינינו, בלטרון הרי עוד לא הונחה האבן הראשונה למשכן החדש.....יחלפו שנים עד שמשהו שם בכלל יקרה....עד אז, לי אין שום ספק שיהיו לא מעט פריטים (ויש לי בראש רשימה ברורה של ה"מועמדים") שפשוט ייעלמו....
יש כאן לא מעט "אוכלי נבלות" שכבר ימצאו את הדרך ובשילוב של חוסר עניין מאידך.... הכוון הוא ברור.

עבורי חברות וחברים, מדובר ביום עצוב, יום שהוא לא פחות מיום אבל!
עוד פרק בהתקלפות הכללית של המדינה הזו מנכסיה ההסטוריים, עוד סימפטום לעליבות וחוסר העניין בעבר הלא ממש רחוק....
אין לי ספק ולו קל, שבמדינה מתוקנת דבר שכזה לא היה קורה!
ליבי כואב, האמינו לי.
כואב.
תם עידן.
לעזאזל.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2019, 13:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מקומם, מרתיח, מכעיס!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "נסגר מוזיאון בתי האוסף"

העובדה שהמוזיאון היה אמור להיסגר אינה סוד, מה שלא ממש ברור הוא איך הסגירה הזאת נעשתה - לפחות לפי מה שאני אוראה ומבין - כמעט בסודיות וללא שום שקיפות לציבור. אני יכול רק להניח שלייעוד הקרקע ממנה יפונה המוזיאון יש השפעה ניכרת על כל צורת ההתנהלות של משהב"ט ועיריית ת"א. התקווה שלי היא שהמוצגים לא יפוזרו למוזיאוני החילות הנפרדים אפילו אם "הגיונית" זה הדבר הנכון, ושמשרד הביטחון ישמור על המוצגים כמו שהוא יודע לשמור על כל דבר רגיש אחר.

ומה שלא יהיה, האתר שנסגר יחסר לי. היה בו קסם מיוחד מהסוג שהיום כבר לא יודעים לייצר. טיול במקום הזה תמיד הרגיש לי מבורדק מדי, חצי פרטץ', תלאי על תלאי - או בקיצור, המוזיאון לצבא הישראלי בוודאות היה עם אופי ישראלי...

ישן 02-01-2019, 18:37
  Verner Verner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.14
חבל מאוד...כנרא האוכל ובתי קפה יותר חשוב...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מקומם, מרתיח, מכעיס!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
העובדה שהמוזיאון היה אמור להיסגר אינה סוד, מה שלא ממש ברור הוא איך הסגירה הזאת נעשתה - לפחות לפי מה שאני אוראה ומבין - כמעט בסודיות וללא שום שקיפות לציבור. אני יכול רק להניח שלייעוד הקרקע ממנה יפונה המוזיאון יש השפעה ניכרת על כל צורת ההתנהלות של משהב"ט ועיריית ת"א. התקווה שלי היא שהמוצגים לא יפוזרו למוזיאוני החילות הנפרדים אפילו אם "הגיונית" זה הדבר הנכון, ושמשרד הביטחון ישמור על המוצגים כמו שהוא יודע לשמור על כל דבר רגיש אחר.

ומה שלא יהיה, האתר שנסגר יחסר לי. היה בו קסם מיוחד מהסוג שהיום כבר לא יודעים לייצר. טיול במקום הזה תמיד הרגיש לי מבורדק מדי, חצי פרטץ', תלאי על תלאי - או בקיצור, המוזיאון לצבא הישראלי בוודאות היה עם אופי ישראלי...

המוזיאון היה מיוחד במינו
ישן 03-01-2019, 13:15
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אסור היה לצלם...

בתחילת התקופה, כאשר בקרתי שם אסרו עלי לצלם את המוצגים. פניתי להנהלה ואמרתי להם הרי כל הכלים ומוצגים כבר מזמן לא סודיים, אז למה האיסור...?
בסודי סודות גונב לאוזני, כי יש צלם במקום וצריך לדאוג לפרנסתו...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 04-01-2019, 08:38
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הכתבה אתמול בידיעות אחרונות

אחרי 30 שנות פעילות, נסגרו אתמול שערי מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל, שבו הוצגו אלפי פריטים מארכיון צה"ל: כלי נשק ותחמושת, מכוניות שרד של ראשי ממשלה, טנקים, תותחים ונגמ"שים, בהם גם כאלה שנלקחו כשלל במלחמות מאז קום המדינה.
מאיר תורג'מן

המוזיאון שוכן ליד שכונת נווה צדק, באתר תחנת הרכבת ההיסטורית של יפו, וסיפורו שזור בסיפורה של ארץ ישראל שהפכה למדינה. מדובר באתר שמשך אליו מדי חודש אלפי מבקרים - משפחות, תלמידי בתי ספר וחיילים, ששילמו מחיר סמלי וזכו לחוויה המגוללת את סיפורה של מדינת ישראל, מתקופת המנדט הבריטי ועד לזמנים אלה, באמצעות תצוגה אותנטית מדהימה בייחודה ובגודלה. בתצוגה אוסף נדיר של מוצגים מקוריים מה"סליקים" ועד אמצעי הלחימה המתקדמים של צה"ל. בין המוצגים הייחודיים הרבים שבמוזיאון אפשר למצוא את אבות הטיפוס של כל כלי הנשק מתוצרת התעשייה הצבאית - מהעוזי הראשון אי פעם, דרך הגליל ועד לתבור. גם מכוניותיהם של ראשי ממשלה בעבר מאוחסנות במוזיאון, ביניהן מכונית השרד של מנחם בגין ז"ל. מוצג נוסף, היסטורי ומרגש, הוא הזחל"ם שעליו ניצב מח"ט הצנחנים מוטה גור ז"ל, כשפרץ לתוך העיר העתיקה במלחמת ששת הימים, כשהוא זועק לנהגו "סע, בן־צור, סע!".

זיו ליבני (50) מתל אביב, חובב מושבע של כלי נשק שיוצרו בישראל עוד מהימים ששלט בארץ המנדט הבריטי, הגיע שלשום, כפי שעשה פעמים רבות בשנים האחרונות, אל המוזיאון. "השומר בכניסה אמר לי שמתאריך 1 בינואר 2019 המקום סגור לציבור. הרגשתי כאילו חטפתי אגרוף בבטן",מספר ליבני, שהגיע במיוחד למוזיאון לצלם מספר פריטים של כלי נשק שפותחו ויוצרו בישראל המנדטורית. אחרי שעזב בצער את המקום, העלה פוסט כואב בפייסבוק שזכה להמון תגובות ושיתופים. גולשים רבים הביעו חשש שהפריטים המיוחדים השמורים במוזיאון ייפגעו או יאבדו. ליבני מדבר על המוזיאון ששעריו ננעלו באהבה ותשוקה גדולה. "אני כותב ספר על כלי נשק שיוצרו בארץ ישראל המנדטורית. יש שם פריטים מדהימים שפותחו כאב טיפוס והם היחידים בעולם. למשל, אב הטיפוס של של תת־מקלע בשם 'קארה' שהתחרה בעוזי ונפסל. זהו פריט בודד בדורו, יש שם 'דוידקה' מקורית עם התחמושת. יש משוריינים, לא הגרוטאות של שער הגיא. בקבוק מולטוב מלפני 70 שנים, תערוכת ענק של נשק שלל מכל מלחמות ישראל. תצוגת נשק קל ותחמושת שטופחה במשך עשורים, שידועה בעולם בקרב מתעניינים ואספנים".

במשרד הביטחון אמרו אתמול כי מדובר באילוץ, וכי המוזיאון מפונה והשטח יועבר לידי מינהל מקרקעי ישראל, במסגרת החלטת ממשלת ישראל לפנות בסיסים ומבנים במרכזי הערים בישראל, שיועתקו לנגב ולגליל. עוד מסרו בתגובה כי, "לאחר שלושים שנות תצוגה ופעילות חינוכית במקומו הנוכחי, מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל נסגר ויועתק למשכנו החדש בלטרון. המוזיאון החדש ייפתח לקהל הרחב במהלך 2020 לקראת המעבר ייארזו כלל מוצגי האוסף הייחודיים באופן מקצועי וברגישות המירבית. בתום תהליך אריזה פרטני, יועברו כלל המוצגים לאחסון זמני בתנאי שימור ואבטחה עד להעברתם למשכנו החדש של המוזיאון".

"אני מתקשה להאמין שאצלנו במדינת ישראל בעוד שנתיים אוכל לבקר במוזיאון", מסכם ליבני, "אבל אני מאוד מאוד מקווה להתבדות ולגלות שבמשרד הביטחון צדקו בתחזית שלהם".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר