לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2020, 08:37
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע ניהול האימה - איך מנהיגים מקבלים החלטות במשבר

היום, במבט לאחור של כמה חודשים, האם הקברניטים שלנו קבלו בזמן החלטות נכונות?
מנקודת המבט שלי ממש לא. הכל זה שליפות מבלי להתייעץ עם מקצוענים, רופאים, צבא, וכו'.
כל כמה שעות, יש הוראת חדשות, האם ישראל מוכנה בכלל לקטסטרופה עתידית?
(רעידת אדמה, מלחמה כוללת וכדומה)
אני לא מרגיש כך, אשמח לשמוע מה אומרים החברים

https://www.calcalist.co.il/article...qg_pF8cxQYNy-28

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 10-04-2020 בשעה 08:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2020, 08:54
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בוא נתחיל מהשוואה. קברניטים של איזו מדינה *כן* קיבלו לדעתך החלטות נכונות?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ניהול האימה - איך מנהיגים מקבלים החלטות במשבר"

ואיך אתה יודע עם מי התייעצו ועם מי לא?

נניח קח את פרופ' לס ופרופ' ברבש, שניהם רופאים שמדברים ונתנו תחזיות הפוכות. את דעת מי מקבלים?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 10-04-2020, 09:43
צלמית המשתמש של האזרח

הבאת דוגמה מצויינת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בוא נתחיל מהשוואה. קברניטים של איזו מדינה *כן* קיבלו לדעתך החלטות נכונות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ואיך אתה יודע עם מי התייעצו ועם מי לא?

נניח קח את פרופ' לס ופרופ' ברבש, שניהם רופאים שמדברים ונתנו תחזיות הפוכות. את דעת מי מקבלים?

המזל שלנו שישראל היא קטנה ויחסית מרוחקת ממוקד. כנראה לא מספיקות 2 דעות מומחים מנוגדים.
שאלתי, האם בכלל קיים גורם ממשלתי למקרה האסון (כי אנו נמצאים באסון עולמי נרצה או לא)

מי צריך לרכז הכל (בדומה למטכ"ל) ומי צריך לתת הוראות לכלל המדינה. אתה רואה בעצמך, יש משרד הבריאות, משרד הפנים, משרד הבטחון, משרד ראש הממשלה. כל אחד מושך לכוונו, אבל השמיכה צרה וקצרה...

עדיין אין טעם לחשוב אפילו על "וועדת חקירה" אם עם ישראל התכונן לכך (היו כמה שבועות טובים, אך ישראל חגגה בפורים)

לי זה מזכיר מאוד את ימים הראשונים של מלחמת יום הכיפורים. גם אז רצנו לכמה חזיתות, עד שמישהו לקח את המושכות והתחיל לתת הוראת ברורות ומתאימות והצלחנו במחיר נורא לייצב קווים.

היום לדעתי אנו נמצאים עדיין לפני "הבלימה" , כל כמה שעות מתפרסמות הוראת חדשות, אז והיום המשק היה מושבת (מילואים). אז זה לקח חצי שנה עד שאנשים התחילו לחזור הביתה ולעבודה והטראומה נשארה עד היום.

גם אז היו בחירות בפתח וממשלה היססה אם לגייס מילואים. היום לדעתי המצב עוד יותר גרוע, כי אין ממשלה...

ישן 10-04-2020, 13:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הבאת דוגמה מצויינת..."

יש ממשלה. היא מוציאה הוראות והן נאכפות ומקויומות, לפחות בציבור הכללי. כמעט כל מי אני מכיר נמנע מלפגוש את ההורים והסבים לליל הסדר, אף שהסכנה מועטה- כולם בבידוד כבר כשלושה שבועות, כי כך הממשלה החליטה.

יש לממשלה מועצה לביטחון לאומי, מל"ל, שזה תפקידה: להתכונן לסכנות שלא במוקד השוטף של הממשלה ו/או מחייבות שילוב כמה משרדים.

התיאוריה די פשוטה, קיימת משנות ה-70׳ לפחות, ואני בטוח שנתניהו מכיר אותה מצה"ל, מ- MIT או מייעוץ שנתן וקיבל לאורך השנים:

- לכל ארגון יש זמן תגובה טיפוסי, שמורכב ממחזור של איסוף נתונים-ניתוח-החלטה וביצוע-הערכה.
במלחמה זמן התגובה קצר כי כל השלבים מוכנים מראש- מחפשים כל הזמן סימנים מעידים, ומתאמנים כל הזמן על תוכניות מבצעיות.
- בטיפול בקורונה המחזורים הנדרשים הם בני ימים ספורים (משך הזמן מהידבקות להדבקה). זה פרק הזמן בו מספר החולים עולים מעריכית.
- היות ויש בכל מחזור *המון* פרמטרים לשקול ולפעול (ביטחוניים, ארגוניים, כלכליים, חברתיים, חוקיים, וכמובן בריאותיים)- ברור שהיה צריך גוף קבוע , מין חמ"ל, שיתכנן מה עושים עם 10,100,1000,10000 חולים מכל הבחינות הנ"ל, ואיך בעצם מחליטים מצי לעבור משלב לשלב. את התוכניות האלו אפשר היה לתכנן בינואר, ובעצם גם ב-2003 (מגיפת הסארס) או לפני עשרות שנים, בלי הבדל רציני.
בראש החמל שיעמוד מנכל משרד, מפקד פיקוד העורף, ראש המלל, מינוי אישי של נתניהו, שר- לא ממש משנה. רק שיעמוד בקצב הקורונה (תוכניות כל 3-4 ימים) ויהיה מקובל על הממשלה.

לעשות מה שכתבתי בעשר שורות היה פותר 80% מהבעיות. ניהול מצטיין היה משפר עוד כמה אחוזים. זה טוב מאוד- חוסך מיליארדים וחיי אדם- אבל לא הכרחי.

טעויות כמו חוסר הביצים והזנחת בתי האבות - מניח שהיו בכל מיקרה.
אבל מצב שהממשלה מדברת כבר חודש על 10000 בדיקות ליום ונתקעת על מחסור בריאגנטים ובמטושים (!) הוא פשוט עבודת מטה גרועה עד לא קיימת.
ישן 10-04-2020, 10:54
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בוא נתחיל מהשוואה. קברניטים של איזו מדינה *כן* קיבלו לדעתך החלטות נכונות?"

קודם כל, כרגע אנחנו מדברים בעיצומו של העניין, כך שההשוואה הזו היא חלקית מאוד.
אבל:
1. בניגוד לרוב המדינות שמציעים לנו להשוות אליהן, ישראל היא מקום פשוט מאוד לניהול בהקשר הזה (אם עושים את זה כמו שצריך). לכן, גם אם מצבנו טוב בהרבה ממדינות כמו איטליה, ספרד וכו', זה לא אומר הרבה.
2. הזוי בעיני שהמדינה לא מוציאה תכניות מגירה למגיפה שבכל העולם דיברו על זה שברור שתגיע, הרבה לפני הקורונה הזו, ומפעילה אותן, מרמת צוות הניהול (לא, זה לא זמן לויכוחים על יוקרה, קרדיט, וסמכות - זה זמן שיש מנהל אחד, וזה לא יכול להיות רה"מ כל הזמן), דרך ההתמודדות הרפואית, החברתית, הביטחונית, וכמובן - הכלכלית. אתה שומע כמוני, אני מניח, על הויכוחים ומאבקי הכוח. זה טבעי, אבל מוגזם לגמרי משום שלא היה תכנון.
3. לא יתכן שיש משבר כל כך צפוי והבכירים מקשקשים על זה שהוא "בא בבום". לא הגיוני שאנחנו מגיעים לחולה הראשון כמעט חודשיים אחרי שזיהו את הנגיף, דיברו על מגיפה, וחודש בערך אחרי שברור שזו מגיפה עולמית, ואף אחד לא השתמש בזמן הזה כדי להכין תכניות ברורות עד כמה שניתן (כאמור, היה צריך להיות הרבה קודם, אבל לפחות כשכבר יודעים שזה כאן!).
4. אני לא נכנס לשאלה עם מי היו צריכים להתייעץ ואת דעת מי לקבל. יש יותר מדי מה לומר. הבעייה, לפני ההתייעצות, היא ההיערכות קודם כל, ומכאן מי מקבל החלטות, ואיך הן מבוצעות. מצבנו טוב (וזה לא מפתיע) בסטטיסטיקות הרפואיות, אבל היה יכול להיות הרבה יותר טוב, כולל במצב הכלכלי במיקרו. כל זה לפני שנכנסים להסברה הלקויה לאורך החודש הראשון לפחות. והסברה טובה היא קריטית כאן, כי מי שבסוף עוצר את ההתפשטות זה לא סיירת מטכ"ל והמוסד, אלא אנחנו ("העם"), שכן או לא יוצאים מהבית, שכן או לא שמים מסיכה, וכו וכו.
5. יש מדינות שהצליחו הרבה יותר מאתנו. דוגמא בולטת מאוד היא טאיוון (שהיה הרבה יותר הגיוני שתסבול מאוד בשל הקרבה שלה לסין והאינטראקציה האדירה ביניהן).
חזרה לעבודה...
ישן 10-04-2020, 11:32
צלמית המשתמש של האזרח

איך ארה"ב "מתמודדת" עם המגיפה...?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ניהול האימה - איך מנהיגים מקבלים החלטות במשבר"

... היא קוברת אותם בקבר אחים בניו יורק....

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

ישן 10-04-2020, 14:16
צלמית המשתמש של האזרח

עקב לחצים פוליטיים: ההחלטה להטיל סגר על ירושלים מתמהמהת

תגידו, הם שם למעלה לא מסוגלים להחליט כבר....?
כל רגע חולים חדשים מצטרפים ואלה עם הפוליטיקה. למי הם בדיוק דואגים ? למנוע עוד חולים או עוד קולות בבחירות, פשוט טירוף אמיתי

https://www.mako.co.il/news-israel/...ampaign=ongoing

ישן 10-04-2020, 14:25
צלמית המשתמש של האזרח

עכשיו ביבי צריך להחליט מי יחיה....?

מדיניות החדשה של בדיקות הקורונה בישראל
הקריטריונים הישנים שלפיהם נקבע מי זכאי לעבור בדיקת קורונה כבר לא רלוונטיים – וכתוצאה מכך, במועצה לביטחון לאומי ומשרד הבריאות מתנהלים בימים אלה דיונים לשינוי ביצוע הבדיקות לנגיף. בפני נתניהו הונחו מודלים שונים שקובעים מי יקבל בדיקה ומי לא ועליו לבחור ולהחליט איזה אוכלוסיה לתעדף.

https://www.mako.co.il/news-israel/...ampaign=ongoing

ישן 10-04-2020, 17:55
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
שאלות טובות, אבל

זה נושא מענין לדיון אבל ברור מייד לאן הוא יכול ללכת.
בעיה אזרחית שמנוהלת על ידי פוליטקאים מראש תחווה כשלים כי המינוי שלהם לא נקבע לפי הבנה או מקצועיות.
גם הגורמים המייעצים לא בהכרח "המקצועיים" ביותר שיש,לפעמים יש סיבה למה הם בחרו באדמיניסטרציה.
לכולם יש דיעות, כמאמר הצבא הבריטי:Opinions are like arseholes, everybody has them and they all smell like shit

"העיתונאות" שכביכול מפקחת ומאירה את הביצוע, נוטה לצהוב ולדרמה (בייט קליק) עם חוסר הבנה טוטאלי של מושא הסיקור, כולל מאלה שזה תחום הכיסוי שלהם מימי תש"ח.

כמו במלחמה, וועדות החקירה שיקומו ינוצלו למטרות אישיות, יסיקו מסקנות לגבי המלחמה הקודמת, ימליצו על לקחים לעתיד שרובם לא יישמו משיקולי תקציב והאופי האנושי.

כמי שקצת קצת מבין בבעיה הנוכחית, התפקוד של ישראל בכלל לא רע לעומת מדינות מערביות אחרות, כפי שגם התוצאות עד כה מראות.
ישן 11-04-2020, 08:44
צלמית המשתמש של האזרח

כתבת יפה מאוד...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "שאלות טובות, אבל"

... עכשיו איך ממשיכם הלאה?

א. נניח שבתוך כמה חודשים נצליח להתגבר על המגיפה והמשק יתחיל לחזור לעצמו די מהר.
ב. איך ישראל תתארגן לגל החדש אשר בוא יבוא.
ג. האם לייצר אלפי מכונות הנשמה.
ד. האם להכשיר אנשים/צוות שיפעילו את המכונות, כי זה ממש לא מספיק היום ומחר.
ה. האם תוקם "מינהלת" / פיקוד, אשר ברגע שתתעורר המגפה בעולם, ייכנס מיד לתגובה ולא ימשיך כאילו זה לא נוגע "עדיין" לנו (ראה מסיבות פורים)
ו. הגדלת תקציבים ובהרבה
ז. הקמת צוותי מומחים ולא פוליטיקאים (ראה היום איך שהם דואגים לבוחרים שלהם)
נכון זה לא פשוט, כי תמיד הפוליטיקאים יעדיפו את האנשים שלהם.
ח. זאת רק הצעה ראשונית, אבל צריך להתארגן ליום הבא.

ישן 11-04-2020, 11:26
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "כתבת יפה מאוד..."

במחילה, "איך להתכונן לגל הבא" זה פשוט.
כל מי שעוקב אחרי האקטואליה יכול לתכנן את זה *בדיעבד*, כלומר אחרי הגל הנוכחי.
הרי הוירוס לא יודע שכבר היה גל קודם- צריך רק להתחשב בשינויים טכנולוגיים/ארגוניים וכו׳ מהגל הקודם.

מה שבאמת מטריד אותי- איך נערכים למשברים אחרים "שקורים פעם במאה שנה":
רעידת אדמה
תאונה במערך הפקת והובלת הגז
קריסת משטר בירדן ובמצריים
תופעות לואי של שינוי האקלים (מחלות, הצפות, רעב?)

כרגע נראה שכולם פשוט מתחרים על תשומת הלב של נתניהו- והוא ראש הממשלה המנוסה ביותר, עם הקואליציה היציבה ביותר, שהיה פה בעשרות השנים האחרונות! אני באמת מפקפק שמחליף שלו יעשה עבודה טובה יותר, ואיני יודע מה אני-כאזרח- יכול להשפיע.
ישן 11-04-2020, 15:24
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "במחילה, "איך להתכונן לגל הבא"..."

הערה לסייפא - (לא, לא לגבי הקואליציה היציבה אחרי בחירות פעם שלישית ) - ברגע שמערכות מסתמכות על אלמנטים פרסונליים יתר על המידה - זה כשלון. מה שמחזיק דמוקרטיה מתפקדת זה המוסדות והמערכות שלה. לא משנה מי רה"מ - לוי אשכול, בגין או נתניהו. לחלוטין לא משנה - המערכת עובדת. רה"מ משנה דגשים, סדרי עדיפויות וכו וכו במאקרו. רה"מ, לדעתי, גם לא אמור להוביל דיונים אל תוך הלילה בשאלה אם כן או לא סגר על בני ברק. צוות מוביל בראשות בכיר זה או אחר שמבין עניין (או אצלנו, לדעתי, זה היה מהרגע הראשון צריך להיות תחת משרד הביטחון/צה"ל), עושים דיון ענייני וממשיכים הלאה. את מי מעניין מה שר הבריאות או שר הפנים חושבים? במצב כזה הם לא פונקציה. זו דעתי בכל אופן. רק בריאות.
ישן 11-04-2020, 11:27
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "שאלות טובות, אבל"

התפקוד של ישראל מעולה לעומת די הרבה מדינות מערביות אחרות, זו לא שאלה.
הבעייה היא שרוב המדינות שמשווים אליהן כדי להגיד שאנחנו מעולים מתנהלות באופן כל כך בעייתי, שזה לא ממש חוכמה (מה גם, כמו שכתבתי קודם, שישראל היא מדינה פשוטה הרבה יותר מרבות מהמדינות הללו לניהול בהקשר הזה). להיות ראש לשועלים זו לא גאווה גדולה לטעמי.
ולגבי התוצאות: מספר מתים מקורונה (ויתר המדדים הרפואיים) אינם כל, או רוב, התמונה, למרות שהם כמובן קריטיים. כדאי לקרוא את מה שכותבים רופאים "בחזית" למשל על חוסר טיפול במחלות "רגילות", ומקרי מוות, שכמובן לא יכנסו לסטטיסטיקה של הקורונה...
ושתי נקודות לסיום:
1. בפורום אנחנו מדי פעם מדברים על בעיות חמורות בתפקוד של הצבא, גם אם "במבחן התוצאה" הכוח הצליח לכבוש את היעד. זה נכון גם בהקשר הזה - המחיר שאנחנו (כולנו) משלמים הוא יקר, גם אם הוא פחות יקר מזה של איטליה או ארה"ב. אין שום סיבה להניח ש"ככה זה" או הכל בסדר.
2. האמירות שלך - גם אם לצערי הרב אני מסכים עם רוח הדברים - מציגות יאוש מהמערכת. (ככה זה, כבר אמרנו?) אני סבור שלא כדאי להתייאש, וחשוב לשפר. במקרה שלנו, כאמור, אנחנו מדינה קטנטונת שאין שום בעייה לנהל טוב יותר בחירום שכזה.
ישן 11-04-2020, 13:10
צלמית המשתמש של האזרח

"הסוסים כבר ברחו..."
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "התפקוד של ישראל מעולה לעומת..."

הנה מעכשיו, מדברים שכל נוסע מחו"ל כאשר יגיע ל"בן גוריון" יילקח למלונית למשך שבועיים, אז אמרו.
עכשיו נחתה טיסה מארה"ב, אף אחד לא בדק, אף אחד לא עשה כלום וכולם שוחררו לבתיהם....

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5712408,00.html

עכשיו הודיע ביבי שזה לא בסדר ויותר זה לא יתאפשר. ביבי הופעת לפני כמה שעות בטלוויזיה, גם אז אמרת זאת. אתה עדיין זוכר את המושג "וודא ביצוע"...

נ.ב.
אין שום כוונה להכנס לפוליטיקה, מבקש תגובות רק לעניין הזה ותודה מראש.

ישן 11-04-2020, 13:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""הסוסים כבר ברחו...""

הרצון שלך שרוה"מ יוודא ביצוע על האם נוסעי טיסה X הוכנסו למלונית הוא כמו הרצון שהרטכ"ל יווצא איפוס נשק ביחידה Y לפני יציאה למבצע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-04-2020, 15:04
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הרצון שלך שרוה"מ יוודא ביצוע..."

אכן.
אנחנו תלויים ביכולת האנושית, תפקידנו הוא לדאוג שברגע המבחן [וגם בשגרה] הראשים יעבדו טוב. הכנת תשתית טובה [בעיקר אנושית], תביא להתמודדות טובה יותר עם המציאות.....ודוגמה, בריק היוצא למלחמה חשובה כנגד התרבות הארגונית/ ההתנהלות....גם כן נעצר לפני דבר חשוב זה.....אין לנו היכולת להבין כי כדאי לטפל בגורמים היוצרים את התרבות הארגונית הקלוקלת, שזה יכולות האנשים.....אנחנו נמשיך לומר כי אנשים לא תפקדו טוב, ולא נעשה מעשה שיוביל לכך שיהיו פה אנשים מתפקדים טוב יותר......נדמה לי כי יצאתי כבר ממסגרת הדיון הניתנת לעיכול, ולא אתן פה תסמינים אופייניים לאמירות/התנהלות המעידות על ליקויי בהרגלי חשיבה.........חוץ מזה אני בעד שינוי כותרת האשכול מ- 'ניהול האימה' ל- 'ניהול האומה'

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 11-04-2020 בשעה 15:21.
ישן 11-04-2020, 15:18
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הרצון שלך שרוה"מ יוודא ביצוע..."

ברור לגמרי, מה שהזוי פה זה שרה"מ מתעסק עם הוראות ברמת הטיסות (אם אני לא טועה, ואני לא זוכר בדיוק, כבר שבוע או יותר שאומרים שנוסעים יוכנסו לבידוד מיד עם נחיתה או משהו כזה וזה לא מבוצע).
ברור לחלוטין שרה"מ בכלל לא צריך להתעסק עם זה. הבעייה כאן היא שאין מערך אחוד שעובד כמו שצריך. למדו מילה - "לתכלל" - ומדי פעם זורקים אותה לאוויר "מל"ל יתכלל", מנכ"ל משרד X יתכלל וכו' וכו'. בפועל - זה לא קורה. אם אין שרשרת פיקוד מובהקת וברורה - אז ימשיכו לתת הוראות שלא יקרו (ומצד שני יהיו דברים שיקרו שאף אחד לא הורה עליהם). ושרשרת פיקוד כזו הייתה צריכה להיות מובנית למערך חירום להתמודדות עם מגיפות. פשוט וקל. (או שלא...)
המזל שלנו שאנחנו טובים בלאלתר...
ישן 11-04-2020, 17:16
  משתמש זכר יעקבH יעקבH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.19
ניהול בשיטת הפרויקטור

משבר מגפת הקורונה מנוהל על ידי ראש הממשלה בשיטת הפרויקטור המקובלת בסיירת מטכ"ל, שיטה ריכוזית שמתאימה לניהול מבצע של עשרות לוחמים.
בניהול משבר לאומי נדרשת עבודת מטה של כל הגופים האזרחיים והצבאיים הקשורים לנושא, שיטת הניהול של ראש הממשלה גורמת לקבלת החלטות בטור ולא במקביל, ולכן יש ניהול משברי, פעם חסר מכונות הנשמה, פעם חומרים לביצוע בדיקות בדיקות ופעם ביצים.
ניהול אוכלוסיה, הניסיון בתחום נמצא אצל הרשויות המקומיות ואצל פיקוד העורף שהכשיר בכל רשות צוות תאום לפיקוד העורף הכולל קצין בכיר וקצינים נוספים, הצוות מתרגל עם הרשות מצבי חירום ובקי בבעיות האוכלוסייה ברשות, מעריך שהצוות של בני ברק מכיר את בעיות ואילוצי החברה החרדית.
ניהול הקרב הבא, לפני מספר שבועות היה צריך להקים צוות הכולל את מומחים מכול הסוגים לצורך הכנת תהליך היציאה מהמשבר וההכנות הנדרשות לכך.
מודיעין, מגפה דורשת בקרת התהליך על קצב ההתפשטות שלה, השיטה, ביצוע בדיקות על כלל האוכלוסייה בצורה אקראית על פני כל המדינה וניתוח סטטיסטי של התוצאות, דומה לסקר בחירות, זה תנאי ליציאה מהמשבר.
ביום כיפור 73 הסתבר לגולדה שתפתח מלחמה וצה"ל לא מוכן כפי שתוכנן, בשנת 2020 כשפרצה המגפה הסתבר לראש הממשלה שמערכת הבריאות לא מוכנה ולא מסוגלת לטפל בתחלואה המונית וצורך במכונות הנשמה לאלפי חולים לכן הוטלו הגבלות חריפות על האזרחים ולמשבר כללי חמור.
ישן 11-04-2020, 18:29
צלמית המשתמש של האזרח

תודה יעקב.....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יעקבH שמתחילה ב "ניהול בשיטת הפרויקטור"

מרגישים שאתה מציע הצעה אופרטיבית ולמידה מהירה מהכשלים שהיו בהתחלה.
אולי מישהו מהקרובים לביבי ילחש לו באוזן שקיים "פורום פרש" שיציץ שם, כי יש כאן כמה הצעות טובות.

לא ייתכן שהקברניט הראשי, יהיה מוכשר מאוד, הוא רק אדם ולא יכול לשלוט על כל הגזרות ומצד שני
קיימות תכונות אנושיות, עייפות הגורמת לשגיאות והקורונה רק מחכה לזה...

ישן 12-04-2020, 00:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יעקבH שמתחילה ב "ניהול בשיטת הפרויקטור"

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
מכיוון שהשוואת לגולדה והצבא ב 73, זו התגובה שלי. בסופו של דבר יש מערכות שלמות שזהו תפקידן, ולפוליטיקאים קשר קלוש לעבודתן. ניהול משברי מתבצע רק כאשר המערכת הבירוקרטית לא עשתה את תפקידה מספיק טוב (לא מפתיע, האמת).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-04-2020, 08:57
צלמית המשתמש של האזרח

אין מנהל....?

עכשיו קבלתי ציוץ של אלון בן דוד:

"מבצע הבדיקות של מכון ויצמן בבני ברק, שאמור לדגום מחר 1500 איש, בוטל עקב חילוקי הדעות מי ינהל אותו...."

נ.ב.
לא בדקתי זאת ואין אישור, אבל אני סומך עליו.

אין מלך בישראל...? (מכירים את ההמשך)

ישן 13-04-2020, 07:41
צלמית המשתמש של האזרח

פרופ' עוזי ארד ברשת ב' הבוקר...

מציע להקשיב לרעיון עם פרופ' עוזי ארד (ראש המל"ל לשעבר) מהיום 13.04.2020 בבוקר ברשת ב'.
מקווה שגם הקברניטים יקשיבו לאיש החכם הזה. אם אפשר כבר לצרף לכאן אשמח מאוד.

ישן 14-04-2020, 07:29
צלמית המשתמש של האזרח

האלוף גיורא איילנד עם הצעה מעניינת.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פרופ' עוזי ארד ברשת ב' הבוקר..."

הבוקר דיבר האלוף ברשת ב' (כמה דקות לפני 08:00) וההצעה שלו היא מעניינת מאוד. לעשות את זה קצר, האלוף מציע להקים מינהלת מומחים (לא פוליטיקאים-הם לא מסוגלים לעשות דבר) שתרכז את כל מבצע "הקורונה". להוציא את ניהול המערכה מידי ראש הממשלה (זה לא תפקידו). המינהלת תוכל לתת הוראות/פקודות וכל התזמורת "תנגן" בקול אחד וברור (בתי חולים, בתי אבות, בתי ספר, עבודה וכדומה)

מה שעוד אפשר להוסיף כי האלוף איילנד, היה ראש אגף מבצעים וקצין מצטיין ומאוד מוערך, כך שאפשר להקשיב וכנראה מה שהאיש מציע הוא ישים וכמה שיותר מהר לעשות (הוא אומר שבתוך 12 שעות יכולה לקום המינהלת)

ישן 15-04-2020, 09:54
צלמית המשתמש של האזרח

סליחה, לא הבנתי איפה יש פה "הפסקת הדמוקרטיה"..?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז... שלטון טכנוקרטי דה-פקטו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אתה מבין מה ההשלכות של להפסיק את הדמוקרטיה, אפילו באופן זמני?

אם אנשי מקצוע ינהלו את "מבצע קורונה" במקום ראש הממשלה הלוקח את כל הקרדיט לצרכים פוליטיים, אז זה נקרא "הפסקת הדמוקרטיה". לאחר כמה שבועות שעברו האם לדעתך התנהלות היתה טובה...?

באמת לא רוצה להיכנס לפוליטיקה. האם לדעתך שר הבריאות פעל נכון או שהיו לו שיקולים זרים?

עכשיו מעל מיליון עוסקים ושכירים יושבים בבית ללא העתיד הנראה לעין זה "קץ לדמוקרטיה".?

תקשיב לרעיונות של 2 אנשים חכמים, יש להם הצעות שונות וכמובן מבלי לפגוע בסמכות של אף אחד ורק טובת העם היא בראשם ויש להם קבלות טובות. אין להם שאיפות פוליטיות לדעתי (הגיל והבריאות זה כבר לא משהו אצלם) אז מה הפחד מחוץ לקופסה...?

זאת המשמרת של ראש הממשלה לטוב ולרע, עד לרגע זה לדעתי האישית לא הוכיחה עצמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר