לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2020, 07:27
  samsun samsun אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.16
מאיר שלו "באיקאה אפשר לקנות ארון קבורה שזה יותר זול מלקנות בבית קברות צבאי". והתגובה

שלו מתח ביקורת נוקבת ולכאורה מוצדקת על ההיתר לפתוח את איקאה מול האיסור להגיע לבתי הקברות עבור המשפחות השכולות.
מנגד יצאו כנגד הדברים מספר מתנדבי ארגון החסד הצלה, שלטענתם גם בקבוצות הוואטס אפ של מד"א הדברים די ברורים:
אבי ד. מתנדב בארגון הצלה י-ם "אנחנו יודעים בוודאות על ילדים שהדביקו בשוגג והרגו את ההורים והסבים שלהם! המון מקרים! לשאלה אם יש הבדל בין הסיכון בין בתי הקברות הצבאיים לבין איקאה ענה אבי
אין בכלל שאלה. מי שהיה פעם בבתי הקברות הצבאיים ביום הזכרון יודע היטב מה שקורה שם ושום חיילת או חייל שיועמדו שם למנוע חיבוקים ונשיקות בין קרובי משפחה לא יוכל למנוע זאת.
באיקאה, ממש כמו ברשתות השיווק, יש הנחיות מסודרות שברוב המקרים מייושמות בידי ההנהלה.
לשאלה אם לדעתו ליצמן פעל עבור מכר חסיד גור בעל עניין ואינטרס כלכלי באיקאה, ענה אבי
"אני לא נכנס לזה. אם היה סיכון או סיכוי קל שבקלים בפתיחת איקאה, אני משוכנע שכל המערכת הרפואית היתה נזעקת בתקשורת. לו הממשלה היתה מאפשרת למשפחות השכולות להתייחד עם יקירהן ביום הזכרון, בוודאות היה קורה כאן אסון גדול.
הדברים הובאו באתר רחובות ניוז בתגובה לכתבתו של מאיר שלו
https://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/735697
מאיר שלו
כמו בכל שנה אמור הייתי לעלות בעוד יומיים לאותם שני קברים באותן שתי חלקות צבאיות. לפני הצהריים בבית הקברות של קיבוץ יגור, שם קבור אברהם רימון, שהיה מ"כ שלי ונפל בקרב תל פאחר במלחמת ששת הימים. אחרי הצהריים אני נוסע למושב נהלל, ועולה עם בני משפחתי אל הטקס בבית הקברות בגבעת שמרון. שם טמון בן דודי זהר בן ברק, שנפל בקרב החרמון במלחמת יום כיפור.

בימים אלה נודע לי שהשנה נאסר עליי לבוא, בגלל ההחלטה לסגור ביום הזיכרון את בתי העלמין הצבאיים. על אף הצער, יכול להיות שהייתי מקבל זאת בהבנה מסוימת, אבל במקביל לאיסור הזה נודע שרשת איקאה הורשתה לחזור לפעילות ופתחה את שעריה. האיפה ואיפה הזאת מרגיזה, תמוהה ומעוררת חשד. לא מדובר ביד שאינה יודעת מה היד השנייה עושה, אלא באותה יד עצמה. היד שסוגרת את שערי בתי הקברות ומונעת את כניסת האבלים והזוכרים, היא היד שפותחת את שערי איקאה לקונים.

התקשורת מספרת שאחד משני הבעלים של רשת איקאה בישראל הוא איש חסידות גור ותורם ביד רחבה לאדמו"ר. גם שר הבריאות המאוד מוצלח שלנו שייך לאותה חסידות, ואנחנו יודעים שראש הממשלה מעריך מאוד את פועלו בתחום הקואליציה ומכיר לו טובה על נאמנותו. אז אולי בכל זאת מדובר בשתי ידיים? בזוג הידוע כ"יד רוחצת יד"?

שר הבריאות דחה את האפשרות הזאת מכל וכל. אפשר ללכת לקראתו ולשער שלא מדובר בסתם אטימות ושחיתות אלא בסתם טיפשות, אבל החשד בעינו עומד, והפתיחה המקוממת של איקאה יחד עם סגירת בתי הקברות היא עובדה.

דווקא לקראת היום שבו עולים אל קברי החללים שנפלו בשירותם הצבאי, שבה ומתעוררת השאלה הלא־נמנעת והלא־נעימה: איך בדיוק נהרגים מי שמתים באוהלה של תורה?

רק כמה קילומטרים מפרידים בין בית הקברות של קיבוץ יגור ובין סניף איקאה שבקריית־אתא. בהחלט עלול לקרות שביום שלישי יגיעו משפחות שכולות לצומת יגור, ויהיה שם שוטר, והשוטר ישאל אותן לאן פניהן מועדות. אני מציע להן לומר: "לאיקאה!", כי אם תאמרנה את האמת תידרשנה לסוב לאחור, אולי בצירוף קנס ודוח.

ואולי כבר אפשר לצעוד צעד שהולך ונעשה מתבקש, ופשוט לערוך את טקסי יום הזיכרון בסניפי איקאה. הם פתוחים ממילא - כי בהם, כידוע, לא נדבקים בקורונה - ויש להם מגרשי חניה גדולים, ואולמות עצומים, וסדרנים, והם מוכרים גם נרות ריחניים, שלא נרגיש את צחנת ההפליה, ויש שם כיסאות, וארונות - ארונות טובים במחירים נוחים, הרבה יותר נוחים מהמחיר הכל כך גבוה של הארונות בבית הקברות הצבאי.
https://www.yediot.co.il/articles/0...5720761,00.html

נערך לאחרונה ע"י samsun בתאריך 26-04-2020 בשעה 07:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר