לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2020, 08:34
  גדלתי ולמדתי גדלתי ולמדתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.19
שאלה הפרטת הצבא מאיוש ושימוש בחברות פרטיות- האם ישים?

היי,
לאחרונה עולה בי שאלה, מדוע הצבא לא מבצע הפרטה חלקית ביישובים באיוש או בכל הגדר העוטפת את איוש?

את הגדר (שלדעתי זה הכי פשוט ומצריך שת"פ מינימלי עם הצבא/משטרה) יאבטחו עם סיורים ואמצעים טכנולוגיים שלהם.

בתוך הישובים האבטחה תתבצע כולה רק ע"י חברות אבטחה פרטיות ולא רק הש.ג. (כמו שקורה היום ברוב הישובים).
לדעתי, ישנם קווים מסויימים באיוש שניתן לאבטח את כל הגזרה (ישוב וציר) עי חברות אבטחה שיפעילו סיורים ועמדות משלהם, עם שת"פ מול הצבא (קמנים וכוח צבאי כגון פלוגה שהיא מבצעת נטו מעצרים/ מוקפצת להפסדים וכו).

היתרונות לדעתי בהפרטה כזו הם-
א. ביצוע אבטחה באיוש עי אנשי מקצוע שיודעים מהי אבטחה וזה המקצוע שלהם, בניגוד ללוחם ממוצע.
ב. שחיקה מופחתת של הצבא באיוש ויכולת גבוהה יותר לבצע אימונים.

אני לא יודע האם מהלך כזה גם יכול להיות חיסכון כספי, מכיוון שמצד אחד יהיה פחות צורך בזימון אנשי מילואים לקו שלרוב מתבצע עקב הצורך לנתק גדוד לאימון/ שחיקה מוקטנת של כלי רכב וכו.
ומצד שני ברור ששימוש בחברות פרטיות הוא לא בחינם.

אשמח לדעת האם זה משהו שעלה בעבר, והאם זה בכלל ישים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2020, 09:23
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "יש פה היבט פוליטי מובהק. אם..."

zuk ariel,

לדעתי אתה נכנס ליותר מדי חשיבה גבוהה שלא עולה בקנה אחד עם שיקולי צה"ל ומשרד הביטחון.

כבר היום יש המון הפרטה באבטחה באיזורים שונים/ישובים שונים, כאשר כל מה שצה"ל עושה זה לשלוח גשש לסריקת חרטא מתוך הרכב בנסיעה כל בוקר. יש מעברים מופרטים שכל מאבטח שם עולה ב20 רמות מכל מגב"ניק/לוחם מעברים צה"לי (שלדעתי צריך לסגור את כלל המערך הזה ולהעבירו למג"ב).

האמת היא שכלל תפיסת ההגנה ביהודה ושומרון היא מטומטמת לחלוטין לדעתי, והיה אפשר לנצל את כח האדם הצה"לי פי אלף יותר טוב. אני אומר זאת מידיעה עכשווית שכן הייתי בחודש מילואים לפני כמה חודשים ספורים.

בקיצור לדעתי, המצב הוא כפי שהוא מהסיבות הידועות שהן: שמירה על מצב קיים שנבנה במהלך עשרות שנים המבטא מערכת יחסים/אחריות בין צה"ל, מג"ב ומשטרה כחולה שלאף אחד מביניהן אין רצון לוותר על סמכויות.
ובנוסף דרג מדיני שלא מתערב יותר מדי בהחלטות כפי שהוא לא מתערב יותר מדי בכל דבר אחר שקשור בצה"ל.
ישן 08-05-2020, 15:38

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אז אתה מציע לגייס יותר כח אדם..."

אני מציע לסגור את גדודי משטרה צבאית האחראיים למעברים ולהעביר את המתגייסים לשם למג"ב + כלל ההתעסקות עם המעברים שממילא מג"ב אחראי לאבטח חלק ניכר מהמעברים כבר כיום. כלומר, יש לוחמי מעברים צה"ליים ומג"ב שנמצאים יחד איתם במעבר אז לדעתי אין שום סיבה שזה לא ירוכז על ידי מג"ב.

באופן כללי אני לא יודע מבחינה כלכלית האם המעברים שמופרטים כיום הם יותר יקרים לתפעול מהמעברים הלא מופרטים... רק התייחסתי לזה שהרמה המקצועית של המאבטחים שם הרבה יותר גבוהה מאלו שמאיישים את המעברים ממג"ב/צה"ל כיום.

בהתייחסות ל"גדלתי ולמדתי" :

בנוגע לגדודי הגנת הגבולות אני כן מציע לפרק את כלל המערך הזה ויחד עם גדודי החילוץ לרכז את כל המתגייסים האלה לגוף אחד - מג"ב לדוגמה...זה ייעל את כח האדם הזה ויאפשר ניצול מבצעי יותר טוב בשטח לטעמי. בנוסף יעיף מצה"ל את כל המערכים המונפצים האלה שאני חושב שאין סיבה שיהיו בצה"ל (מדובר על 15 גדודים בסדיר: 4 הגנת גבולות, 4 חילוץ, 5 איסוף קרבי, 2 גדודי מעברים).
תחשבו כמה חסכון זה בתקנים, תקני מפג"ד למיניהם + פלוגות מפקדה/סיוע מנהלתי שאין שום סיבה שיהיו קיימים למערכים כאלו אם זה יהיה במג"ב אז או שהסד"כ פשוט יתגבר פלוגות מג"ב קיימות והם יתפסו יותר משימות, או במקרים מסוימים יוכלו להקים פלוגות נוספות שיחזיקו גזרות נוספות בעצמם.
כל המענה הלוגיסטי מנהלתי יהיה מנוהל בצורה יעילה יותר. ואת כח האדם שמאייש את פלוגות הסיוע המנהלתי יוכלו להעביר/ בין צה"ל למג"ב לפי מפתח צרכים. כמובן שאפשר לייעל את ההכשרה בחסכון בכח אדם (סגל פלוגות טירונים ואימון מתקדם שאין במג"ב, אלא קורסים מקצועיים לאחר טירונות אחידה). שלא נדבר על מפקדי בסיסי הכשרה וכל הגדודים שמרכיבים אותם.

צריך לקחת בחשבון בהקשר זה, שזה שיש 8 גדודי חילוץ + גדודי הגנת גבולות לא אומר שהסד"כ שלהם הוא גדול המצריך 8 גדודים ואותו הדבר בנוגע לגדודי האיסוף ששם מדובר על פלוגות בעלות התמחות שונה לגמרי ( רגליים, רכובים/בלונאים, תצפיתניות).
סתם שתדעו שגם במג"ב יש בלונאים ולוחמי תצפית רגליים.

נערך לאחרונה ע"י michaelm בתאריך 08-05-2020 בשעה 15:41.
ישן 11-05-2020, 19:57

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לדעתי קצת התבלבלת"

בקשר לתפיסת גזרות על ידי הגדודים האלה:

- הכח אדם הזה ינוהל במסגרות כמו במג"ב ולא יהיה שום פגיעה בסד"כ שתופס גזרה אלא להיפך, כי כיום המסגרות האלה "צורכות" פרק אימון של כמה חודשים ובמג"ב סבבי האימון מתנהלים בצורה שונה כך שיהיה יותר זמן לסד"כ הזה לתפוס גזרה.
- באשר לגדודי איסוף קרבי...הם לא תופסים גזרה במובן של גדודים בבט"ש אלא כל פלוגה שלהם עושה את תפקידה. התצפיתניות יושבות בחמ"ל ומסתכלות על המסכים, הבלונאים/רכובים נוסעים ופורסים איפה שאומרים להם לפרק זמן מסויים (למעט עמדות קבועות) והרגליים יוצאים לפעילויות תצפית. רק פלוגת זיקית של פיקוד מרכז לפעמים יוצאת למעצרים/פעילות בתוך הכפרים שהיא לא תצפית באופיה וזה רק מדי פעם.
בקשר ליחמ"מ בפיקוד צפון אפשר לשמור את היכולות האלו ללא המסגרות הגדודיות שלהם.

לדעתי אתה טועה בכך שאתה מפריד את היכולות של מג"ב מהתמונה הכוללת שכן רב הפעילות של המסגרות האלה היא בט"ש, והן צורכות תקנים בלתי הגיוניים בשביל התועלת שהם מספקים ( כמה בסיסי הכשרה עם מב"סים וגדודי הכשרה).

בקשר לייעוד במלחמה:

אין שום סיבה למה שחלק מהלוחמים/פלוגות קבועות במג"ב לא יהיו מוסמכות בתור פלוגות חילוץ ובמקרה של נפילות הן יתנו מענה - התוצאה הסופית היא אותה תוצאה. בנוגע למתאר הרס של יחידות מתמרנות שבמקרה זה על-פי התו"ל כיום מחבירים לנקודה "צוותי קיצון" או פלוגות שלמות של מחלצים אז פשוט זה יהיה פלוגות של מג"ב, העולם לא יתרסק עלינו במקרה כזה.
בקשר להסמכת אב"כ שלהם זה לא בעיה שכן כבר היום יש פלוגות מג"ב שכחלק מהכוננות שלהם הם מוסמכות לתת מענה כמו ההסמכה הנוכחית של גדודי החילוץ. ועוד פרט קטן הרבה מילואים של מג"ב מסיבה "בלתי מובנת" מוצבים בגדודי חילוץ במילואים כדי להשלים להם סד"כ אז למה שלא יהיו מלכתחילה תחת אותה מסגרת שתנהל הכל ועל הדרך נסגור המון תקני פקע"ר.

אני מבין הרבה דברים שקשורים בצה"ל ואני אשמח אם לא תזלזל אם אתה לא מסכים עם דעותיי/ הצעותיי.
ישן 12-05-2020, 11:21

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני בטוח שאתה מבין הרבה, ואין..."

בהחלט אני מכוון לכך שיתעוררו תהיות לגבי פיקוד העורף!

לדעתי זה לא אמור להיות חלק מצה"ל אלא מגוף אחר, למשל מג"ב, שיהיה תחת אחריות משרד בטחון פנים .
לדעתי צה"ל צריך להתרכז רק בפעילות התקפית ולהוריד מחלוקת הקשב שלו את הנושאים העורפיים שינוהלו על ידי גוף אחר.
אין שום הבדל בתוצאה של הפעילות הסופית של המערך חילוץ בחירום שכן הכשירויות יישארו לפי הצעתי כפי שהן, רק במסגרת פלוגות מג"ב.
אני חולק עליך שמג"ב לא ירצו לקחת אחריות על זה שכן מהלך כזה יגביר את החשיבות שלו + כמובן עוד כח אדם ותקציבים שיהיו שלו.

זה לא במקרה שמחוזות פיקוד עורף חופפים במידה רבה למערך המשטרה...למה שלא נבטל את כל המערכת הבזבזנית הזו במשאבים, ופשוט ניצור שכבת פיקוד וסמכויות אחידה כאשר ממנים קצין שיהיה אחראי לחילוץ/התמודדות עם נפילות ומתארי הרס וניצור הכשרה לקציני משטרה/מג"ב בפיקוד על זה.
בנוסף כמובן כל הפלוגות סיוע של הגדודים השונים ( פלוגות סיוע מנהלתי/מפקדה) של הסדירים והמילואים יתבטלו וניצור מערך סיוע גזרתי /לפי מחוזות שיתן מענה בצורה הרבה יותר טובה וחסכונית.

אני בטח לא מבין איך צה"ל בונה ומפעיל את כוחו, שכן הוא עושה זאת בצורה שערורייתית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר