לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2020, 19:26
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
התעשיות הבטחוניות בישראל עד היום פורחות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בשנות השבעים והשמונים ישראל..."

התעשיות הבטחוניות בישראל עד היום פורחות ומפתחות מוצרים רבים בתחומים רבים וחדשים כמו מל"טים, טילים, רובוטוקיה ומוצרי המשך לרוב מוצרים שאתה כתבת, אבל בניגוד לשנות ה 70 רוב התעשיות הן פרטיות , הן מייצאות הרבה יותר מאשר בעבר ופועלות לפי כדאיות כלכלית (ברוב המקרים) , התעשיות הבטחוניות כיום יעילות בהרבה ממה שהיו בעבר , מה שמביא אותי לנקודה השניה .

זה לא בדיוק הפורום הנכון אבל יש לך השקפה מאוד רומנטית על מה שקרה בתעשיות הבטחוניות בישראל בעבר , מצד אחד מדובר באנשים שרובם ללא ספק תרמו תרומה אדירה לבטחון ישראל ולטכנולוגיה שלה , מצד שני התעשיות הבטחוניות תחת מעטה סודיות היו בור ללא תחתית של תקציבים שלא היו למדינת ישראל, הבעיה היא שכספים רבים לבסוף נותבו לתנאי השכר של עובדים ולוועדים שנהיו כוחניים יותר ויותר כמקובל בחברות ממשלתיות , זאת בנוסף לבזבזנות בתחומים אחרים (כמו שימוש בכספים אמריקאים לשיפוץ מסלול בניגוד להסכם מה שהיה עוד מסמר בארון של פםרוייקט הלביא ), פרויקטים גרונדיוזיים שהצורך בהם היה מוטל בספק בראש ובראשונה הלביא.

על חגיגות הפנסיות התקציביות שנופחו מעבר לכל שכר חודשי של פורשים רבים כולנו משלמים עד היום ונשלם בעתיד (וילדינו וגם נכדינו בחלק מהמקרים).
https://www.calcalist.co.il/local/a...3778004,00.html

בדיעבד אני יודע כיום שמי שוויתר על הפנסיה התקציבית עשה את טעות חייו , גם אם עבר לחו"ל, ועל זה כמשלם מיסים אני רק יכול להודות להם.

בקיצור מצד אחד תרומה גדולה ללא ספק, מצד שני בזבזנות אדירה ולבסוף חגיגה של וועדים .

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 24-05-2020 בשעה 19:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2020, 18:59
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gadi25 שמתחילה ב "פיתוח מנועים ובניית פריגטות בישראל"

לגבי מנועים, ישראל לא פיתחה מנועים , מדובר בהשקעה רבה והתמחות נדרשת למוצר מדף שרבים ממנו קיימים בשוק ,

באשר לפלטפורמה עצמה, מספנות ישראל מפתחת ומייצרת כלי שייט צבאיים אבל יש לה מגבלת ייצור והיא מייצרת כלים עד דוחק של כ 800 טון, הסער 6 הן ספינות בדוחק כ 2000 טון , אז התשובה היא נכון להיום שאין יכולת ייצור כזו . מספנות ישראל היא חברה פרטית כיום כמקובל בעולם, אם תהיה לה דרישה וכדאיות כלכלית אני מאמין שהיא תשקיע בהרחבת יכולות עד מגבלה מסויימת למה שידרש ממנה .

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר