לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2020, 17:49
  oferet oferet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
האם אי פעם שקל חיל האויר שימוש זמני בספינת משא כמנחת למסוקים כבדים?

מוכר לי האשכול הנושא המבצע הנ"ל:
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=105928

ובכל זאת, נזכרתי במקרה של מבצע מיוחד במרחק גדול מאוד מהארץ, שבו היתה בעיה מסוימת להביא יסעורים כה רחוק מהארץ- חילוץ צוות המוסד מסודן:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

האם לא כדאי ברמת ההיערכות בשגרה, לדאוג מראש לכשירות בחירום של ספינת מכולות אזרחית או שתים, כך שיהיה מעין מנחת מאולתר שניתן יהיה להניח זמנית על הסיפון? כמובן תוך כדי קיפול או פירוק תרנים ואנטנות אם יש כאלה שמפריעים.

לעניות דעתי, זה לא אמור להיות יקר מדי לדאוג ללוחות מתכת משתלבים שיישבו במחסן ויתאימו בדיוק לשבת על בלוק של מכולות בגודל מסוים, וכמובן לערוך ניסוי עם הספינות הספציפיות שמתאימות וזמינות להיות "מגויסות למילואים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2020, 19:40
  oferet oferet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. אפשרי טכנית- נעשה בפוקלנד..."

אכן אלה בעיות משמעותיות.

עדיף לא להשתמש בצוות האינטגרלי ובמקום זה להשיט ע"י אנשי מילואים בעלי נסיון בתפעול ספינות כאלה.

עדיף לפתח משטח מודולרי שיוכל לשבת על ערימה של מכולות סטנדרטיות בגודל X על Y, כך שזה יתאים להרבה ספינות.

ואני אכן חשבתי שיהיה צורך לערוך סקר של ספינות רבות ככל הניתן, ולאתר כמה שיותר מתאימות- אולי אפילו עשרים.

כך, במקרה שידוע על המבצע חודשיים מראש, זה יהיה במידה גבוהה של וודאות בגדר האפשרי.
ככל שהמבצע יהיה יותר קרוב למצב חרום מידי, כך גדלה הסבירות שלא תימצא ספינה מתאימה בהישג יד.

אבל לעניות דעתי, עדיף שתהיה את האופציה, גם בהתחשב במגבלות הלא פשוטות האלה, מאחר שלהחזיק כמה לוחות מתכת במחסן זה לא קשה.

אגב, אם תשאל אותי, צה"ל לא זקוק לנושאת מסוקים וזה גם יהיה בזבוז להשקיע בכיוון זה.

האם זה הפרה של כל מיני חוקים בינ"ל, שימוש בכלי שייט אזרחיים למטרות לחימה? -אולי.

אבל אני בטוח שהמוסד כבר עשה דברים יותר מוזרים ולא נתפס (ובינינו לא בעיה גדולה לכסות ציוד, לשלח את המסוקים לארץ X מייל לפני שהספינה חוזרת לארץ וכו').
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר