לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2020, 00:00
  happy teddybear happy teddybear אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.14
אכילת בשר אדם- אמת או סיפור

שאלה קצת מוזרה לפורום אבל מיכוון שתקופה ארוכה אני מחפש תשובה ולא מצעתי את עוזר אומץ להעלות אותה פה לפניכם

לפני כמה שנים (הרבה) הכנתי עבודה קצרה על לאומניות במלחמת העולם השניה
מפה לשם התגלגלתי לנושא של שבויי מלחמה והתנהגות בשבי

כאן מגיע החלק ביזארי, זכור לי שקראתי ספר לדעתי בעברית (כנראה) על מלחמת יום כיפור (אולי).
באחד הפרקים הכותב רשם כי היו מקרים של אכילת בשר אדם בצהל והביא סיפור על חיילים שהיו במוצב והמוצב נפל, האויב היה בטוח שהוא טיהר את הבונקר ולמעשה נשארו שם שלושה חיילים חיים. לאחר שהם נשארו שם במשך תקופה ארוכה אזל להם המזון וחד מהם אכל מגופה של אחד ההרוגים.

אני לא יודע אם התערבבו לי בראש עובדות, ויכול להיות שסיפור מלחמת העולם התערבב לי עם צהל במלחמת יום כיפור.

הסיפור הזה יושב אצלי בראש במגירה ליד סיפור אחר שלא מאומת אצלי בשום מקום על הריגת שבויי מלחמה מיצרים ברצועת עזה מכיוון שהיתה הוראה להתקדם וזה היה מעכב את הכח.

שוב פעם נם גם נושא הזוי לגמרי
אני מטבעי ממש לא חובב קונספרציות וסיפורי פיות ונוטה להיות מאוד רציונלי, לא יודע מאיפה הגיעו לי הסיפורים לראש וזה מטריד אותי תקופה ארוכה מאוד...
מישהו מכיר איזה שהו מקור לסיפורים האלה?
באמת שאשמח לתשובות ענייניות, זה דרש ממני הרבה אומץ להעלות את הנושא במיוחד שההודעה הקודמת שלי בפורום היתה כי מפלתי לאיזה סירטון תעמולה ויצאתי קצת ילד פה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2020, 18:54
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
התערבבו מקרים. החיילים במוצב - סיפור ממוצב החרמון ב-1973, לא אכלו בשר אדם.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי happy teddybear שמתחילה ב "אכילת בשר אדם- אמת או סיפור"

כן הסתתרו במשך כמה ימים מתחת למוצב.

ב-1956 פיני ויינשטיין, מג"ד 113, קיבל הוראה מהמח"ט שלו להרוג את השבויים כדי שלא יפריעו להתקדם, וסירב. לא זוכר את שמו אבל רשום לי איפשהו.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר