לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2020, 20:47
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נאום הרמטכ''ל על האומץ להעלות רעיונות"

לא התרשמתי.
אני זוכר שבשירות שלי הסתובב בצבא מאמר של (אז אל"מ) אמיר אבולעפיה, על כך שקצינים לא מעזים לומר את דעתם, כי החשיבה הצבאית מעודדת ציות, ולא יצירתיות ותעוזה.
כבר אז זה היה נשמע לי כמו רעיון שאוהבים לכתוב עליו במערכות, ואז להתעלם ממנו לגמרי במשפט הצבאי הבא.
אני מאמין שרא"ל כוכבי מתכוון למה שהוא אומר. אני מאמין שהאלוף אבולעפיה התכוון למה שהוא כתב, אבל בפועל, יש המון גורמים שמשפיעים על המערכת ומנטרלים את כל הכוונות הטובות.
כשאין גיבוי מהדרג המדיני לטעויות, כשהתקשורת הופכת כל חייל פצוע או הרוג לכותרת ראשית, וכשאנשים מרגישים שהם יתקדמו יותר טוב בתוך מערכת אם הם ישמרו את הקיים ולא ישנו דברים ויסתכנו - אין שום סיבה שחשיבה יצירתית או תעוזה תתפתח.
כשהתגובה הראשונה של מפקדים על שגיאות משמעותיות של פקודיהם היא ועדות חקירה, או שמפילים על הקצין הצעיר הקרוב ביותר למקרה את העונש הקשה ביותר - הקצין הצעיר מקבל את המסר חזק וברור.
אני לא אשכח שבבה"ד 1 הביאו לנו קצין מהפרקליטות הצבאית שנתן לנו שני טיפים חשובים לשירות הצבאי שלנו, מתוך הניסיון רב השנים שלו בצבא:
1. אל תדברו עם מצ"ח בלי נוכחות של עורך דין.
2. אל תניחו שהמפקדים שלכם יגבו אתכם אם אתם מגיעים לחקירות מצ"ח. זו הקריירה שלהם, והם לא יסכנו אותה בשבילכם.
ועד שדברים מאוד מהותיים ישתנו בתרבות הצבאית - אנחנו נמשיך לשמוע נאומים נמלצים בידי נואמים מוכשרים ועם כוונות טובות, וגם בעוד עשרים שנה נקבול על כך שקצינים לא מעיזים להביע את דעתם האמיתית, לחלוק על המפקדים שלהם ולהסתכן במהלך השירות שלהם עם רעיונות חדשים, ופשוט לא נבין למה.

עריכה:
מצאתי את המאמר המדובר של האלוף אבולעפיה. מוזמנים לקרוא ולהשוות את הרעיונות לרעיונות שמביע הרמטכ"ל.
http://maarachot.idf.il/PDF/FILES/2/112562.pdf

מזכיר שהמאמר נכתב ב2010, בידי אדם שישב במטכ"ל עד לפני חודשיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 28-11-2020 בשעה 20:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2020, 12:33
  romshibi romshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.19
המערכת בהחלט לט אוהבת אנשים שאומרים את דבריהם...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא התרשמתי. אני זוכר שבשירות..."

[QUOTE=yishain11]לא התרשמתי.
אני זוכר שבשירות שלי הסתובב בצבא מאמר של (אז אל"מ) אמיר אבולעפיה, על כך שקצינים לא מעזים לומר את דעתם, כי החשיבה הצבאית מעודדת ציות, ולא יצירתיות ותעוזה.
כבר אז זה היה נשמע לי כמו רעיון שאוהבים לכתוב עליו במערכות, ואז להתעלם ממנו לגמרי במשפט הצבאי הבא.
כל הזמן מעודדים לחשיבה יצירתית, אבל אם עולה רעיון והוא לא משולחנו של תא"ל ומעלה, אז מבטלים אותו מיד, גם אם הוא הכי הגיוני...
אני מאמין שרא"ל כוכבי מתכוון למה שהוא אומר. אני מאמין שהאלוף אבולעפיה התכוון למה שהוא כתב, אבל בפועל, יש המון גורמים שמשפיעים על המערכת ומנטרלים את כל הכוונות הטובות.
כשאין גיבוי מהדרג המדיני לטעויות, כשהתקשורת הופכת כל חייל פצוע או הרוג לכותרת ראשית, וכשאנשים מרגישים שהם יתקדמו יותר טוב בתוך מערכת אם הם ישמרו את הקיים ולא ישנו דברים ויסתכנו - אין שום סיבה שחשיבה יצירתית או תעוזה תתפתח.
כל מנכ"ל רוצה שהעובדים שלו יעשו את הטוב ביותר, הבעהי היא שהם לא מקדישים את הזמן לוודא שזה אכן קורה. הם לא פותחים תיבת דואר לרעיונות. לא ממנים מישהו שאחראי על מצוינות ורעיונות חדשים וכך זה מתמוסס...
כשהתגובה הראשונה של מפקדים על שגיאות משמעותיות של פקודיהם היא ועדות חקירה, או שמפילים על הקצין הצעיר הקרוב ביותר למקרה את העונש הקשה ביותר - הקצין הצעיר מקבל את המסר חזק וברור.
אני לא אשכח שבבה"ד 1 הביאו לנו קצין מהפרקליטות הצבאית שנתן לנו שני טיפים חשובים לשירות הצבאי שלנו, מתוך הניסיון רב השנים שלו בצבא:
1. אל תדברו עם מצ"ח בלי נוכחות של עורך דין.
2. אל תניחו שהמפקדים שלכם יגבו אתכם אם אתם מגיעים לחקירות מצ"ח. זו הקריירה שלהם, והם לא יסכנו אותה בשבילכם.
עצוב
ישן 29-11-2020, 09:35
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "תרבות משנים ע"י הגדרת מצבנו..."

רם, איכות האנשים שמתקבלים לארגון לא יכולה לשפר אותו, או אפילו לשמור עליו ברמה גבוהה.

תחשוב על חברה מצליחה- מן הסתם, יש לה מוניטין ומשאבים לשכור עובדים *טובים* מאלו שהיו לה כשפרצה, ובכ"ז לאורך זמן- הרוח היזמית והביצועית תיעלם והחברה תידרדר לפוליטיקה פנימית וקיפאון.

ספציפית לצה"ל, אני מניח שבכל שנה מתגייסים די צעירים נהדרים לכל תפקידי מ"פ הנדרשים,
ובכל שנה מוכשרים די מ"פ ומג"דים מצויינים לאייש את תפקידי המח"ט ומפקדי האוגדה הנדרשים.
מה קורה להם בדרך- זו השאלה. באיזה מצב הגיעו לצבא- פחות חשוב.

איך מעודדים חדשנות? מי שהיה יודע, היה גובה תעריף שצה"ל לא היה יכול לשלם..

שתי אבני בניין שיכולות לעזור הן:

א. אפשרות להיכשל מהר ובזול. מנגנון שמאפשר ליישם רעיון ולבדוק אותו (בסימולציה, בתרגיל מפקדות, בתרגיל יבש) מעודד העלאת רעיונות ומאפשר להבין מהר מה עובד, מה לא, ומה מבטיח אבל דורש עוד פיתוח.
אולי אפשר לשאול כלים מעולם ההיי-טק, סוג של האקתון או סבב משקיעים: אם צה"ל מתלבט אם לקנות רקטה ארטילרית או מל"ט חמוש גדודי, לתת ליחידות בתרגילי מפקדות לתרגל רקטה היפוטתית ומל"ט היפוטתי במשך כמה ימים, ואז לשאול מה הם מעדיפים להמשך התרגיל.

ב. משימות ברורות ומדדים ברורים, וגמישות במבנה ובאמצעים. אם חטיבה יודעת שהיא צריכה לדעת לכבוש אזור מסוים בזמן מסוים, והיא מוגבלת ע"י יכולות הההנדסה שלה- היא תתחיל לחפש רעיונות כמו הכשרת עוד כוחות, שימוש באמצעי מודיעין כדי לכוון את כוח ההנדסה לאן *שבאמת* נדרש, שיפור נהלים לחבירה עם כוח הנדסה חיצוני , ניוד באמצעי שיגיע בנתיב לא צפוי וכו׳. דוגמא פשטנית של מהנדס ג׳ובניק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר