לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2022, 14:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי omri caspi שמתחילה ב "שייך למערך בכמה כובעים, אבל..."

מעניינת אותי השמירה על כשירות.
מערך המילואים של החייל מורכב מחובשים, רופאים פרמדיקים ובטח עוד הרבה אנשי מקצוע שאני לא מכיר.
הרופאים אומנם עוסקים ברפואה אבל רובנו לא חיים טראומה/ט.נ ובטח לא מתאר טרום אשפוזי/מבצעי.
החובשים ברובם רחוקים מאוד מהתחום בחייהם האזרחיים.
הפרמדיקים בחלקם כן עובדים במקצוע וחלקם לא אבל הם עדיין מוכוונים יותר למתאר האזרחי של 10 דקות ושעת זהב ונחשפים יותר למצבי חירום פנימיים מלטראומה.

החוויה שלי היא שאחת לשנתיים בערך אני והתאג''ד עוברים רענון על ידי מדריכי חובשים. (בעבר הם היו החוליה הארצית, היום יש להם שם אחר)
לזכותם של המדריכים זה שהם נחמדים ויש להם מוטיבציה.
מעבר לזה איכות הרענון לוקה בחסר בלשון המעטה.

יש לי מחשבות איך יותר נכון לעשות את השמירה על הכשירות. התחלתי לגלגל את זה ונראה שאולי יש עם מי לדבר.

אשמח ללקחים ולתובנות של אנשים נוספים.

(משרת בתור רופא תאג''ד מפח''ט של חטיבת חיר סדירה, באזרחות עובד כהמטואונקולוג ילדים)

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 02-06-2022 בשעה 14:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2022, 15:24
  דיין 300 דיין 300 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.22
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מעניינת אותי השמירה על..."

מאחר ואני משמש כקרפ"ח מיל' בחטיבה סדירה נושא תאג"ד מפח"ט מוכר לי היטב...

את הכשירות אחלק ל 2:

1. מקצועית רפואית
2. כל השאר (אגמי"ת/מבצעית)

על סעיף 2 לצערי לא נפתח כאן (ולכן שאלתי מי אתה ולמה אתה מתכוון...). מדוע לצערי? מאחר וזה נדבך חשוב בכשירות ולא ניתן לנתקו (כפי שנעשה לעיתים).

לגבי סעיף 1:

א. יש השתלמות לה"ט לכל הרופאים שאינם ממקצועות כירורגיים/טיפול נמרץ. אם לא מוכר לך/לא נשלחת תפנה לקרפ"ח שלך, הוא חייב לתת מענה. מדובר בהשתלמות חד יומית בבה"ד 10.

ב. אימוני תאג"ד שגרתיים ניתן לעשות כפי שתארת אבל ניתן לעשות גם אחרת. עניין של רצון הדרג הממונה אליך (חטיבה ולעיתים אוגדה). בחודשים האחרונים עשינו זאת בחלק מהתאגד"ים שלנו והיה מצויין. אם יש לך דרג ממונה נורמלי הוא גם יכול לארגן לך ימי כשירות פרטניים בבתי חולים, לא תמיד זה יוצא ולא פשוט להוציא לפועל, אבל אם לא מנסים לא מצליחים.

ג. צריך לזכור שגם לכל תאג"ד יש יעוד מסויים ומתאר אופרטיבי שונה, אין דין תאג"ד 13 כדין תאג"ד מפח"ט בחטיבה מרחבית. מדוע? כיום (וגם בעבר) הדגש הוא לטפל בפצועים דחופים בחדר ניתוח. סוף פסוק. אם התאג"ד שלך הוא לא תאג"ד מתמרן, הכשירות שלך היא 1/3 מתן מענה רפואי ו 2/3 פו"ש והבנת משימה/גזרה וכו'... נשמע מוזר? זו הבעיה בחיל הרפואה... אם יש משהו שיכול להרוג פצוע מעבר לעצירת דימום ומתן פלסמה ואולי טרוקר (אינטובציה כבר ממזמן לא איזה קודש קודשים...) זה העברת דיווח לא נכון לחטיבה ופינו לקוי לבית החולים (וזאת עקב כשירות פו"ש נמוכה...), אז אתה יכול להיות המקגיוור של הכירורגים, אבל אם החוג"ד שלך קצת התבלבל, המסוק לא ימריא בזמן והאמבולנס יחכה בנקודה הלא נכונה. באימוני תאגד"ים שלנו אני נוכח כל האימון ולפעמים מזיז את המדריכות למנוחה קלה כדי לחדד ולהכשיר את נושא הפו"ש, הוא חשוב לא פחות מטיפול רפואי.

עד כאן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר