לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2020, 11:50
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
מפילים ולא מיראנשר

לחיל האוויר שלנו היו מספר הפלות גם ללא המיראז' והנשר, הבעיה היא כמו שפעם ציינתי היא למצוא מי הפיל מה. כול שנוגע לסמב"ד מדהים כמה שמסתירים עד היום איזה אווירון רשם הפלה, פשוט אין תיעוד, מצב המיסטר לא הרבה יותר טוב היסטורית, ובכול זאת אנו יודעים על ווטור 17 עם ההפלה היחידה של ווטור בעולם, ההפלה של הסקייהוק (בכתבה בביטאון חיל האוויר על ההפלה הופיע סקייהוק ורס"ן ע' ולכן סקייהוק) ע"י מר סקייהוק - אל"מ עזרא בבן ז"ל , ולא מזמן מצאתי תיעוד בפורום פרש על ההפלות (?)של האוראגן. לפני זה בניתי את ההסבה של יואב 1:50 לאוראגן הביטאון, בהדפסה של הדגם כמו שאר הדגמים שיוצגו בהמשך , ההדפסה הייתה 2 עמודים על עמוד התקבל 1:80 בערך לאוראגן 29 והשאר נהיו בערך 1:50. אוראגן 29 יצא טוב, מדויק וקל לבניה, לאחר בניתי את אוראגן 28, במקור דגם של Answer שהוקטן ושונה מספרו, לא יודע אם לאווירון 28 היו שיניים אבל זה תמיד יפה... לפי פורום פרש זה האוראגן היחידי עם הפלות אחת וודאית והשנייה לא, על כל מקרה יש תיעוד של האווירון עם 2 סימני הפלה וציון שכנראה אחד מהם נמחק מתי שהו אך לא בטוח בכול מקרה האווירון נפל בתחילת שנות ה-60, מבחינתי שווה את הקרדיט וקיבל 2 הפלות. דגם חמוד ששרד הקטנה, מעט מורכב ודורש התעמקות באיורים. דגם הסקייהוק במקור הדגם ללא גיבנת של יואב, מהרגע שהבנתי שהסקיהוק המדובר הוא 03 ידעתי שזה הסקייהוק שאני רוצה לבנות, בהמשך גיליתי גם שזה הסקייהוק שביצע את טיסת העיט הראשונה בחיל האוויר ע"י מפקד הטייסת מאז, לאווירון יש עוד כמה ציוני דרך אך בתחילת שנות ה-70 הופל מעל התעלה ולא ממש מקבל את הכבוד שבחיל האוויר לפעמים יודעים לחלוק (עיין הצגת שחק 111 כשחק 57 עם המון הפלות). לדגם הוספתי כני נסע שהתקבלו מדגם של חיל האוויר הברזילאי וכנפוני שפת התקפה שהושאלו מעייט 712 של משה אשרי. בתי כני הנסע נלקחו מהדגם הברזילאי עם התאמה בבניית סקראץ' לפי תמונות כני הנסע. במהלך הבניה התברר לי כי חסר לדגם מצנח מעצור, בוצעה התאמה מעייט 712. לבסוף האווירון חומש ברקטות אוויר קרקע ששימשו במציאות להפלת אחד המיגים. לבסוף מיסטר 110 פשוט לא מצאתי אחד מעניין יותר, התאמתי לו כני נסע מדגם מיסטר 2 עם דגם המיסטר של ירון, בסופו של תהליך הגעתי שוב לבניית סקראץ' כדי להתאים לדגם, ככלל גם הסקייהוק וגם המיסטר סבלו מבעיות זהות, הדגם 1:30 תוכנן על בריסטול 160 גרם. בהקטנה יצא משהו כמו 1:50 עם בריסטול זהה לפחות בעובי והתקבלו אי דיוקים, בנוסף רבות דיברנו על ההוראות של הפולנים, במקרה של שני דגמים אלו היו תמונות בשפע, עדיין מספר מועט של תמונות עם הסברים וחיצים היה עוזר הרבה יותר . שווה ללמוד מדגמי Canon ו WHM מה להציג ואיך.
ולבסוף אי אלו תמונות לתפארת חיל האוויר הישראלי שלא ממש שומר על המסורת :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2020, 21:07
  yrn_n yrn_n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "מפילים ולא מיראנשר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
בנוסף רבות דיברנו על ההוראות של הפולנים, במקרה של שני דגמים אלו היו תמונות בשפע, עדיין מספר מועט של תמונות עם הסברים וחיצים היה עוזר הרבה יותר . שווה ללמוד מדגמי Canon ו WHM מה להציג ואיך.

דן,

כמה הערות:

1. קצת סימני פיסוק ומעברים בין השורות היו עוזרים להבין את מה שרצית לכתוב.
יצא אוטוסטרדה.

2. מהכרותי רבת השנים עם יואב, ההגדרה של "מספר מועט של תמונות עם הסברים" חוטא לאמת..
חבל שאתה משמיץ לחינם.
יואב משקיע מזמנו כדי לתכנן דגם ברמה גבוהה (קודם בשבילו וגם בשביל אחרים).
לטובת כלל ציבור בוני הדגמים הוא גם מצרף הערות/הארות והרבה צילומים.
חבל מאוד שלך זה לא הספיק. לאחרים שבנו את אותם דגמים בארץ ובחו"ל זה כן הספיק.
אתה מקבל דגם מעולה בחינם אחרי עבודה קשה ובסוף בא בטענות...
לא יודע על איזה דגמים של WHM אתה מדבר, אבל הוראות זה לא הצד החזק בלשון המעטה.
לדגמים של CANON אני לא מתחבר ולכן גם לא אתייחס כלל...
הדגמים של CANON בכלל מיועדים לילדים, בגלל זה, יש שם יותר הסברים..

3. אם היית לא כל כך מרוצה, לפחות היית שם תמונות מתהליך הבנייה שלך, ככה שגם אחרים יוכלו
(לפי גישתך....) ללמוד.

4. אולי ביום מן הימים תתכנן דגם ואז תבין.

חבל... סרקזם (פולני) במיטבו..

נערך לאחרונה ע"י yrn_n בתאריך 08-07-2020 בשעה 21:17.
ישן 09-07-2020, 14:04
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
אז נדייק
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yrn_n שמתחילה ב "[QUOTE=דן7] בנוסף רבות דיברנו..."

1. יש שם דווקא אי אלו סימני פיסוק , אבל מילא.
2. יש המון תמונות, לא תמיד אפשר להבין מרוב תמונות מה רצון המשורר, במיוחד תמונות מוקטנות.
3. ידוע לי על לא מעט טלפונים שיואב קיבל בעבר מהבונים כאשר לא הבינו משהו.
4. תכננתי כני נסע ל 2 מהדגמים וכן שינויים כאלו ואחרים, נכון זה לא דגם אבל....
5 . כאשר גם פולני רושם ביקורת, לפעמים רק לפעמים יש בה משהו, ניתן ללמוד ולהתקדם וניתן גם לא ולדרוך במקום. כל אחד יבחר מה רצונו.
6. ככלל הבחירה שלי תהיה תמיד אופציה אחרת אם קיימת, למיסטר ולסקייהוק זו הייתה הבחירה בעבר, כיום אין ספק שהייתי מזמין מיסטר מפולין, לפעמים אולי בעייתי לבנות אבל שורד נפלא הקטנה.
7. אם תקראו בתשומת לב כתבתי ביקורת אבל גם ציינתי דברים נוספים.

בקיצור - אתם מוזמנים להתעלם מהדגמים שאני מפרסם, מי שרוצה לראות ולהבין אילו מכשולים יכולים לצוץ לו , שיכנס ויקרא
ישן 09-07-2020, 15:51
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "אז נדייק"

מיכוון שמדובר על הדגמים שלי, אז מן הראוי שאגיב.

ולהן התגובות שלי לפי סדר הטרוניות שלך.

2. מרוב תמונות אי אפשר להבין מה רצון המשורר.....אתה אמיתי????
אנשים מכל התחומים בדגמי נייר משוועים לעוד שרטוטים ומתלוננים מדוע אין מספיק תמונות.

במקביל אני עוסק בדגמי נייר ולא בשירה, ואם כל העולם ואשתו מבין את את התמונות, אז אולי שווה לבדוק מה קורה בהבנת הנקרא שלך.
תמונות מוקטנות???.....לא ידעתי שתמונות בגודל של 800*600 פיקסל הן קטנות לקריאה...דחוף לרופא עיניים.
כמות התמונות והוראות הבנייה בדגמים שלי הן מן הגדולות בעולם, אם לא הכמות הגדולה.
כל שלב ושלב אני מתעד בבניית הדגם ועליו אני מוסיף מספור חלקים, הוראות, אזהרות ואפילו גם טיפים לבנייה.....איפה תמצא דברים כאלו בדגמי נייר אחרים....אתה פשוט הזוי.

3. המידע שאתה מקבל(או ממציא) לגבי טלפונים אליי הוא שגוי.....
נהפוך הוא, אני מיוזמתי מתקשר לאנשים....
לפני שאני מפרסם דגם, אני שולח את התמונות וההוראות ל-3 אנשים שיעברו עליהם, על מנת לראות אם הכל מובן וקריא ואם יש מה לשפר...במידה ויש אני מתקן ומוסיף, במידה ואין ממשיך.
אליך בטוח לא שלחתי....כי אף פעם אתה לא תהיה מסופק.
בלי שום קשר, אנשים מתקשרים אליי לעזרה ללא קשר לדגמים שלי ואני תמיד שמח ומזומן לעזור במידת האפשר....שווה לך לנסות את זה פעם.

4. כני נסע....
על זה נאמר: שיא החוצפה.
כל דגם גדול שאני מפרסם, יש לך את אותה טענה, חבל שאין כני נסע וחבל שהבונה צריך לתכנן כני נסע לדגמים שלי.
אתה מקבל ממני דגמים חינם, ללא כל תמורה ותמיד אתה חוזר על המנטרה הזאת.
אף אחד לא חייב אותך לבנות את הדגמים שלי, אם הם כל כך גרועים בגלל שאין להם כני נסע, אז לך חפש לך דגמים אחרים....אבל משום מה, אתה בונה את הדגמים שלי בכמויות.....פשוט חוצפה שאין כדוגמתה.

5. לגבי ביקורת....
אין לי בעיה לקבל ביקורת ואני ביקורתי מאוד כלפי עצמי והדגמים שלי, ומדגם לדגם אני משפר עבורי ועבור החברים שבונים.
וכל אחד שנותן לי ביקורת, אני לוקח לתשומת ליבי ומביא זאת לדגם הבא שלי, אבל ביקורת שחוזרת על עצמה ומובאת בצורה עוקצנית, אין לי מה להתייחס אליה...ובמיוחד לא לביקורת שלך....ומי שדורך במקום זה כנראה אתה לא אני.
בניית כני נסע לא מעידה על התקדמות בחיים, אבל אם אתה רוצה כני נסע, אתה מוזמן לבנות את הדגמים שלי בקנה מידה 1:50...אבל סליחה, עכשיו תבוא בטענות מדוע לא עשיתי בתי כני נסע.....אצלך לא נגמר אף פעם.

6. אפשרויות בחירה שלך.....
במקרה שלך, אני אהיה יותר משמח שתזמין דגמים מחו"ל במקום דגמים שלי.....כי אני לא מוכן להיות אחראי על בונה שהוא כל כך לא מסופק.
בתקופה שבנית את המיסטר והסקייהוק, היו כבר שני דגמים כאלו מחברות זרות בקנה מידה 1:33 של מודל ארט ושל GPM....מדוע לא רכשת אותם ובנית דווקא את שלי???....כנראה ששלי בכל זאת טובים, או שאתה מתקמצן על רכישה מחו"ל.

7. קראתי בתשומת לב מלאה את הדברים....ושום דבר לא השתנה מלפני שנה, שנתיים ויותר....מה שהכי בולט, זאת לא ביקורת בונה, אלא עוקצנות וקטנוניות לשמן.

לגבי להתעלם מתגובות מהדגמים שלי שאתה בונה....
כל עוד שאני קולט שהביקורת שלך היא בעצם טענות חוזרות ונשנות שאין להן כל בסיס, אז בכל מקום שאראה זאת אגיב.
ולגבי המכשולים....
המכשול היחידי שעומד מולך שאתה ניגש לבנות דגם שלי, זה רק אתה ועצמך.

לסיכום:
הדגמים שלי מיועדים לאנשים עם נסיון בדגמי נייר ולא לבונה המתחיל....כנראה שאתה צריך לבדוק לאיזה קטגוריה אתה שייך.
אתה סתם קטנוני עם טענות הזויות שחוזרות על עצמן.....שום דבר לא השתנה.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 09-07-2020 בשעה 16:15.
ישן 09-07-2020, 18:27

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "אז בהחלט אתה יכול להיות רגוע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
כנראה שלא אבנה דגמים מתוצרת יואב, לאחר המיסטר שאם מישהו קרא לצערי לא הזמנתי אלא התעסקתי עם הדגם שלך, הסקייהוק חסך לי קצת עבודת הסבה כדי להגיע לדגם H מקורי פחות כמה חוסרים.
בהמשך בהחלט אמנע משימוש בדגמים שלך ואוכל להמשיך ולבנות את המוקטנים שלי בשקט.
ולבסוף - תמונה אחת שווה אלף מילים, לפעמים מילה אחת עדיפה על אלף תמונות.
ממש מתנצל שלקחתי פעם דגמים שנראו הגיוניים להסבה, טעיתי אז וכנראה לא אחזור על הטעות.
ולסיום כמי שטוען שמשקיע בפרטים בהחלט לא מצופה באמצע בניית דגם לגלות למשל שחסר מצנח עצירה.

אם היית מכיר את כל דגמי הסקייהוק ששירתו בחיל האויר, היית מודע לעובדה שלא לכולם היה מצנח עצירה בזנב.
ממליץ לך בחום לנבור בתמונות מהעבר....תמצא לתדהמתך דברים שלא תאמין.

למי שמתיימר להכיר לעומק את מה שהוא בונה, חסר לך קצת חומר מקצועי וחומר על דגמי העיט השונים ששירתו בחיל האויר.

ולדגם העיט הספציפי שבניתי מס' 224 לא היה בית מצנח עצירה בזנב...לעומתו, עיט 01 שעשיתי לרון פרסקי, אז שמתי לו בית מצנח עצירה, אבל אתה כנראה לא מודע לזה.
במקביל יש שוני בצורה של מייצבי הכוון בין דגם לדגם, תותחים שונים בין דגם לדגם.

אבל אתה כנראה לא מספיק בקיא בחומר.

אני לפחות, שאני לא יודע משהו, אני נעזר בחברים כמו ירון נחשון, משה אושרי, רענן וייס ועוד חברים מקסימים והם משלימים לי את התמונה לגבי דגם ספציפי שאני עושה...זאת לא בושה לבקש עזרה.....שווה לך לנסות, לא יזיק לך, רק יעזור...מבטיח לך אישית.

לפני שאתה מעיר הערה, לך תכין שיעורי בית טוב טוב......ואם טעית, אז לא בושה להודות בטעות.

בבקשה, פרופיל של עיט 224....ללא בית מצנח עצירה בזנב

והנה דגם אחר של עיט עם בית מצנח עצירה.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 09-07-2020 בשעה 18:43.
ישן 09-07-2020, 18:52

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "מפילים ולא מיראנשר"

דן, אתה לא יודע להעריך כלום.
אתה יודע לבוא רק בטענות, וגם טענות שאין להן בסיס וראה את התמונות שלעיל בהודעה הקודמת שלי.

לפני שאני מתחיל לבנות דגם, אני יושב 2-3 חודשים באיסוף חומר לדגם ולמספר זנב אותו אני רוצה לבנות, נעזר בתמונות מהרשת, בחברים ומה לא....העיקר להגיע לדגם ספציפי בנקודה זמן מסויימת שיהיה כמה שיותר אותנטי.

יש שינויים מינוריים ממטוס למטוס בחיל האויר, גם בגלל שוני במטוסים שהגיעו לארץ בתקופות שונות וגם בגלל תוספות שנוספו בגלל צורך זה או אחר.

ולכן שאתה עושה הסבה מאחד הדגמים שלי למספר אחר, אתה צריך לדעת, שלא בהכרח הוא מתאים למספר זנב אחר, כי הדגם שלי מבוסס על מספר זנב ספציפי לתקופה ספציפית.

ולכן הטענות שלך שאתה צריך להוסיף כל מיני דברים לדגם בגלל שאני לא עשיתי נכון, הן שלולות כל יסוד עקב חוסר ידע שלך.
ישן 13-07-2020, 22:20
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "יש עוד כל מיני שינויים בין..."

פעם בדגמי פלסטיק הייתי מוצא בקופסה עוד חלקים בשביל תת דגמים שונים של המטוס.

בנייר- בעיני כל הקטע זה להתחיל ממה שהמתכנן יצר, ולקחת את זה משם או להיצמד לזה.

יואב, תודה רבה על המאמץ וההשקעה והפרסום בחינם- בעולם של היום ובעצם גם קודם זה לחלוטין לא מובן מאליו.

דן, אני רואה דגמים שאתה בונה כבר מעל שלוש שנים אם אינני טועה. יש לך איזה קו מאפיין של לקחת כל דגם שאתה בונה לכיוון אישי שרצוי לך. אז תהנה.
גם לפחות לעין שלי נראה שיש התפתחות ברמת הבנייה.

אני חושב שההתנצחות ביניכם לא היתה צריכה להתרחש.
את מה שאני מרגיש אני כבר מרגיש, ואת מה שיואב התכוון, אני רואה. לא מזהה סיבה לתלונות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר