לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2005, 20:14
  ר.יצחקי ר.יצחקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.05
מפת סיריוס

אז ככה,
שמהלך השנה האחרונה נפטר אבי רס"ן (מיל.) דני יצחקי ממחלה קשה.
אבי לחם במלחמת ששת הימים כמ"מ בגבעת התחמושת (גדוד 66) ואף נפצע שם.
במהלך השבעה הגיע לידי תחקיר שנערך בסיום מלחמת יום הכיפורים ע"י אילן כפיר (כתב מעריב?).
בתחקיר מתואר מהלך הלחימה של פלוגתו (תחת פיקודו של ויינר מי שהיה שנים לאחר מכן מפקד הנח"ל).
לפי הבנתי סופחה פלוגת הצנחנים של אבי לחטיבה 217 של נתק'ה ניר.
הבעיה שלי הינה שבתחקיר מצויינים צירים ומתחמים מתוך מפת קוד סיריוס.
את המפה עצמה מצאתי רק בספר "זמן אמת", אך היא קטנה מדי וממילא מראה רק את הגדה המזרחית של התעלה.
הייתי שמח אם תוכלו להפנות אותי אל מקום/ספר בו אוכל למצוא מפה טובה יותר.
תודה,
רם.

דרך אגב,
אני עוקב מזה כשבוע אחרי הפורום.
הרושם הוא שזה פורום מכובד, רציני ומקצועי (דבר נדיר מאוד במקומותינו).
עושה רושם שאני אשאר פה.
יש לי מה לתרום בנושאי שריון וקצת בתעופה צבאית (פעם רוצה-להיות-טייס - תמיד שריונר ...)
רם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2005, 19:45
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
בקשה...!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "משום מה המפה לא הצטרפה לה..."

האם תוכל להעלות את שאר מקטעי המפה שהצגת משני צידי התעלה באותה מפה ? - לא שמרתי מפה כזו ואני כועס על עצמי כל השנים הללו. יש לי מפה שהופיעה בספרם של רונן ברגמן וגיל מלצר - "זמן אמת" אולם התדפיס מאד גרוע וקשה לקריאה.

לי יש צילום די טוב של מפת "יופיטר" איתה חייתי יום - יום בהתשה, (ראה חלק מהגזרה הצפונית שהעליתי באשכול שעסק בטנקי הסטאלין לא מכבר). אבל אין בידי מפה זהה מקוד "סיריוס" - וכאן מרבית הסיפורת....

אודה לך מאד (ואני בטוח שעמיתים לאותה מלחמה כואבת של '73 כאן גם הם יהיו אסירי תודה לך...!!!
ישן 26-08-2005, 14:27
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "מפת סיריוס"

ברוך הבא רם.
אני מציע לך לפנות למקור, אל אילן כפיר עצמו או לפחות אל סיפרו "אחי גיבורי התעלה - סיפורם של הלוחמים שניצחו את המלחמה". יצא ע"י הוצאת ידיעות אחרונות לרגל 30 שנה למלחמה.
ישבתי והקלדתי לך כמה קטעים מתוך הספר (מצאתי אותם במפתח על-פי שמו של בנצי ויינר), לצערי עקב נפילת מתח כבה המחשב והחומר אבד ואין לי את היכולת להקליד אותו שוב.
יש שם כמה קטעים שמאד יעניינו אותך. בתחילה נכתב שהפלוגה של ויינר הייתה חלק מגוד 546 של הצנחנים בפיקוד יוסי יפה וב-10 באוקוטבר הם חברו אל מעוז בודפשט. הפלוגה הפכה לאגדה כשפשטה בלילות על חניוניי טנקים מצריים.
אביך עצמו מוזכר בעמוד 165 (נכתב בטעות דני יצחק) וכן מוזכרים מפקדים אחרים בפלוגה, זוכה להבלטה יקי (יעקב) חיימוביץ ונכתב על חלקו בקרב גבעת התחמושת. האיזכור הזה בא לאחר שהפלוגה צורפה ב14 לאוקטובר לחטיבה 217 של נתק'ה ניר. זו חטיבת השריון הראשונה שקיבלה צנחנים לתוכה כלקח שיושם באותו יום.
בעמ' 244 מאוזכרת פלוגת הסיור בפיקודו של יקי חיימוביץ מ"האדומים של ויינר" שפעלה במסגרת חט' 217 ונכנסה לחלץ פצועים מתוך החווה הסינית.

אני אערוך ואוסיף עוד

ישן 26-08-2005, 17:12
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ברוך הבא רם. אני מציע לך..."

כל הכבוד על האיתור המהיר בספר של אילן כפיר

אגב, יקי חיימוביץ נתן לפני שלושים שנה + הרצאה בגבעת התחמושת על חלקו בקרב
הבחור צנוע ולא הזכיר כלל את העובדה שהוא בעצמו בעל עיטור העוז מאותו הקרב

מתוך אתר "בעוז רוחם"
http://www.aka.idf.il/iturim/asp/di...558&catId=28174
מלחמת ששת הימיםטוראי חיימוביץ יעקב 495841
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.aka.idf.il/SIP_STORAGE/files///8//26168.gif]
תיאור המעשה:ביום ה-6 ביוני 1967, בירושלים, בקרב על גבעת התחמושת, נעצרה מחלקתו על-ידי אש ממוצב מבוצר. מספר חיילים נפצעו ונהרגו וטור' יעקב חיימוביץ נשאר לבדו ליד המוצב. הוא ירה לתוכו, יצר קשר עם חוליה, שהגיעה מכיוון אחר ובעזרת החוליה הובא חומר נפץ לפתח המוצב והמוצב פוצץ. לאחר הפיצוץ נכנס לתוכו וחיסל את חיילי האויב שהיו בו.על מעשה זה הוענק לו : עיטור העוז ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכללי
ישן 27-08-2005, 20:59

כוח גוב

במהלך כל שנות ילדותי, דובר בבית בעיקר על מלחמת ששת הימים ועל קרבות הצנחנים ההירואים בגבעת התחמושת. מעט, אם בכלל דובר על מלחמת יוה"כ.
רק במהלך השבעה של אבי הבנתי את עומק הצלקת שהשאירה המלחמה הזו על הלוחמים.
משהו קרה שם שפשוט סתם להם את הפה, וגרם להם לא לספר לנו מה ארע להם.
לכן הסקרנות שלי גוברת בפיענוח כתב היד של אילן כפיר.
באחד מן הקטעים מתואר מסע נגמש"י פינוי מלאים בהרוגים מהגדה המערבית לגדה המזרחית של התעלה.
רק זה כלבדו מעורר צמרמורת.
אני כנראה לא אשכח לעולם את התגובה של אבי כשסיפרתי לו שאני מתגייס לשריון. בפעם הראשונה בחיי ראיתי אותו נסער כ"כ. כשלחצתי אותו לפינה, הוא סיפר לי על טנקיסטים שרופים מלחמה - ושזה הדבר הכי נורא שהוא זוכר מהמלחמה. לא עזרו לי ההסברים שהמרכבה סימן 3 זו אופרה אחרת לגמרי ...
בכל אופן, כתב היד שבידי הינו אפס קצהו של ה"מחקר" הפרטי על קורותיו של אבי במלחמה.
מדובר על 6 עמודים בכתב קשה לפענוח ולכן זה לוקח לי הרבה זמן.
אני מבטיח לפרסם קטעים ממנו ברגע שאסיים.
מראי המקום ומפת אזור הצליחה בהחלט יעזרו לי בהמשך, ובמהלך השבוע הקרוב אנסה לקבץ אותם אלי.
על כך תודה לכולכם.
ישן 28-08-2005, 08:44
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "כוח גוב"

רם שלום
מה שאתה כותב מדהים ומתחבר להרבה דברים שקרו שם
נגמ"ש ההרוגים היה נגמ"ש של הפלוגה שלי שהיה במקור שייך לפלוגת חרמ"ש י' מגדוד 79
לאחר שהפלוגה הושמדה אחד הנגמשים הבודדים שנשארו שלמים סופח בתחילה לכוח של גדוד שקד שהיה בגזרה הצפונית (בלוזה רומני) ולאחר מספר ימים סופח לפלוגת צנחנים מילואים שאביך השתייך אליה.
תאור של נהג הנגמש שנשאר יחיד בחיים מהנגמ"ש לאחר ההתקלות במחנות אבו סולטן (איזור צומת צח מערבית לתעלה) נמצא ברשותי ויתפרסם בהסכמתו בספר שאמור לצאת בחודש הבא המתאר את קורותיה של פלוגה י' במלחמת יום כיפור.
תיאור חלקי מופיע גם בספר של אילן כפיר בעמוד 279.

מפקד הנגמ"ש היה אבינועם מורדיש ז"ל שנהרג באותה התקלות.
דברים לזכרו באתר שהוקם לחללי הפלוגה
http://shum.huji.ac.il/~offerd/yom/plugayud.htm

תמונת לווין מהיום של הגזרה תשלח בהמשך

אם זה אפשרי אשמח מאוד לקבל צילום של התחקיר בפרטי
ישן 24-10-2005, 21:58

קטעים מן התחקיר

היה לי קצת זמן בחגים, אז בעזרתו של עופר דרורי, (אשר עזר לי ללא הסוס וללא תנאים ועל כך תודתי לו) סיימתי את העברת התחקיר ל Word. עדיין יש מידע חסר, ואני אאלץ להגיע לארכיון צה"ל על מנת להתחקות אחרי פעילות כוח גוב על גבי מפת סיריוס.
במהלך העבודה, הגעתי לספרו של אילן כפיר - "אחי גיבורי התעלה". בקובץ התמונות הראשון, גיליתי תמונה של "האדומים של ויינר". במבט שני זהיתי שם את אבי (מסומן בעיגול כחול):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הנה גם קטע מן התחקיר (XXX מסמן קטעים שעדיין לא הצלחתי לפענח):
"מעבר הכלים על התעלה התנהל לאט לאט ולאחר החצייה נעצרנו בשדרה לכיוון XXX על מסלול מטוסים ולא עבר זמן רב והכח נמצא בתוך הנחתה רצינית של מרגמות שארכה כחצי שעה עד שהכח המשיך בתנועה לעבר XXX. חצינו את הXXXX והמשכנו בשדרה אחרי הטנקים עד שניתנה פקודה לטנקים לחזור אחורנית ולעלות על המתחם בצמת XXX. הגענו למחפורות מצפון לצמת XXX והמתנו. וXXX נתקלו הטנקים באזור צמת XXX ושיפרו עמדות לאחור. הפלוגה שלנו קבלה פקודה לנוע לפניה ולסרוק את השטח. נענו באגוף שמאלי משמאל לזחל המ"פ כשמתחת לבריכה אשר נמצאת באזור הצמת ראינו זלדה בוערת והמג"ד הזהיר אותנו מפתיחה באש לאותו הכיוון מחשש להמצאות כוחותינו. כשהגענו ב 20:00 מהבריכה ראינו חייל מצרי משפר עמדה לאחור. תוך כדי הסוס אם לפתוח באש לאותו כיוון או לא פתחנו באש לכיוון החייל, כשלפתע מהתעלה שהייתה לצידנו התרוממו 4 חיילים מצריים ופתחו באש על הזלדה מטווח של 5-10 מטרים. במטח הראשון נפגע רז שהיה מפקד הזלדה וארז אשר היה מקלען (במא"ג) מצד ימין. באותו זמן גם נתקלה הזלדה של המ"פ והוא קרא לשני הכלים לנוע (גוב א') לבוא לעזרתו. הזלדה שלנו עם שני פצועים, נעה לאחור לאזור התאג"ד תוך כדי סימון לשתי הזלדות של דני ויוחנן לנוע לאותו כיוון שהמ"פ נתקל (שתי הזלדות עמדו האחת של דני מאחור בצד שמאל XXXXXX ההתקלות וגם יוחנן עמד בצד שמאל XXX עם לגבי אותו מקום התקלות). ברגע שהתקבלה הפקודה לנוע לאזור כדי לעזור הזלדה של דני נעה לאחור ובאה באגוף ימני כאשר הזלדה של יוחנן הגיעה קודם לאזור הזלדה של יונה. כאשר ראיתי שהעסק מסתבך התקרבתי עם הזלדה לאזור תעלה (חשבתי שזאת תעלה) והורדתי את האנשים אחד אחד כאשר אני ירדתי ראשון ירדנו לתוך מחפורת של עמדות מרגמה עם בונקרים. ברגע שירדנו התחלנו לחטוף אש נק"ל מאזור הברכות והמחפורות שלידנו. השבנו באש. תוך כדי חיפוי ויינר שלח לנו את הפצועים שלו עד שכולם התרכזו למחפורת. תוך כדי כך זקרו עלינו רימונים מעמדות רבות. מיד זרקנו בחזרה ונהיה שקט. בו בזמן הגיעו לאזור המחפורות זחל"מים של "התחרות" שתוך כדי חיפוי העמיסו את הפצועים שלנו שנלקחו לתאג"ד. ברגע שהתפנו כולם לאזור התאג"ד גם כולם נחבשו התארגנה שיירה בפיקודו של דני שכללה 2 זחל"מי פינוי וזלדה נוספת של חללים שנעה לאזור הגשרים בתעלה"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר