לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2020, 18:25
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פרופסור רוס גלר שמתחילה ב "אם הוא קיבל על עצמו את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פרופסור רוס גלר
אם הוא קיבל על עצמו את המיתולוגיה היהודית, וראה עצמו כחלק מהנביאים של אותה מיתולוגיה, האם זה לא אומר שהוא חלק מהמיתולוגיה היהודית?

לא.
וזה גם לא תיאור נכון של המצב.
אבל גם אם הוא היה נכון, עדיין לא.

ציטוט:
זה לא אומר שהוא כמעט בוודאות, קיבל חינוך יהודי?

לא.
הוא היה עובד אלילים וקיבל חינוך של עובד אלילים ערבי.

ציטוט:
מה כן יהפוך אותו ליהודי בעינייך, אמא יהודיה?

אפשר לפתוח פה את הנושא של מי הוא יהודי, אבל מוחמד לא עונה על ההגדרה אפילו השטחית ביותר של האנשים התלושים ביותר.
ציטוט:
רוב הסיכויים שמשפחתו אכן הייתה מרקע יהודי.

לא ברורה לי המתמטיקה מאחורי האמירה הזאת, אבל אין שום סיבה לחשוב שזה נכון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2020, 23:19
  פרופסור רוס גלר פרופסור רוס גלר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פרופסור רוס גלר]אם הוא..."

אם כך מאיפה איך ואיפה הוא שמע על סיפורי התורה?
אולי הוא שמע על כך מהשבטים היהודיים שמסביב, במקרה כזה הרי שהוא התאהב בהם, הקדיש את חייו אליהם והוסיף את הפרשנות והשיטה שלו שמבוססת על אותם סיפורים של העם העברי. אמנם אי אפשר לומר שהוא התגייר ברבנות ליטא, אבל הרי שמובן המהותי של המילה הוא בהחלט התגייר. במקרה כזה, אפילו אם אינו היה עברי בדמו, לכל הפחות אפשר להתייחס אליו כחלק מההיסטוריה העברית.

זו הגרסא הכי מינימלית והכי חסכנית והכי טובה שיכולה לעשות היגיון עם הטענה שהוא 'אינו יהודי'.

כל הגרסאות האחרות חייבות לצאת מנקודת הנחה שהוא נולד כיהודי.
ישן 08-10-2020, 07:35
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פרופסור רוס גלר שמתחילה ב "אם כך מאיפה איך ואיפה הוא שמע..."

אתה מניח באופן שגוי שסיפורי התורה היו עניין נדיר, ולא משהו שכל אדם עם ידע כללי והשכלה כללית מכיר. תזכור שבתקופה של מוחמד הנצרות כבר התפשטה, והיא הביאה איתה גם את סיפורי התורה, כך שבאותה מידה אתה יכול להתעקש שמוחמד היה בכלל נוצרי (וישו מופיע באיסלאם כנביא, מה שביהדות לעולם לא יקרה. אז מוחמד נוצרי לשיטתך).
ואתה גם מציג את הגרסא של מוחמד כמשהו נורא אידילי - הוא אהב את היהדות מספיק כדי לתת לה פרשנות משלו וליצור דת, אז הוא יהודי.
בדיוק באותה מידה אני יכול לתאר את זה ההפך - הוא שנא את היהדות עד כדי כך שהוא עיוות אותה, נלחם בה (הרבה פעמים באופן אקטיבי ופיזי מאוד), ויצר דת חדשה שייעודה היה למחוק את היהדות ולהחליף אותה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-10-2020, 11:32

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה מניח באופן שגוי שסיפורי..."

תודה על התשובה העניינית, לפחות אתה מנסה לענות ולא להקצין כל מיני כשלים לוגיים.

לא איני מניח זאת כלל, אני כן מניח שרוב האנשים בחצי האי ערב, גם אם הכירו את התורה העברית והנוצרית, בטח לא קיבלו והאמינו בה. מוחמד כן (זה אם יוצאים מנקודת הנחה שלא היה יהודי מלכתחילה) ואפשר להניח שמנקודת מבט של ערבי באותו עידן, הוא היה יהודי, או נוצרי. והכי שבכל מקרה במסגרת ביקורת ההיסטוריה של הרעיונות, לעיתים קרובות מתייחסים לנצרות ויהדות כגוש אחד. ניטשה נהג לעשות זאת, גם היטלר אגב (לפי אמירותיו בhitler table talks ) כמה שנקרא Judeo-Christian tradition.

הבנה זאת היא קלה שכן גם היהודים האדוקים ביותר רואים בישו כיהודי, אם כי הוא לא נחשב כדמות שהיא חלק מההיסטוריה העברית (למרות שלדעתי הוא ראוי לכך). אם אתה טוען שמוחמד היה נוצרי כשם שהיה יהודי, אדרבה, והוא גם היה יהודי כשם שהיה נוצרי.

אתה יכול להפוך כל דבר לכל דבר, אבל אם הוא קיבל על חייו את הרעיונות העבריים הוא בהחלט אהב אותם יותר משנא, ואם ניסה לשכנע, התעמת ולבסוף נלחם עם היהודים היה זה כי ראה בהם כיהודים סוררים, קצת כמו ישו שנלחם בכוהני וממוני בית המקדש, אמנם מעולם לא הייתה לו הזדמנות להקים צבא של ממש, אבל להילחם ביהודים שלא קיבלו את גרסתו הוא עשה. ועדיין, נחשב כיהודי.
ישן 08-10-2020, 13:50

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני מרגיש שהדיון הזה די..."

אני מתרכז פחות באספקט של הדת ויותר של הלאום ושל העם והמסורת העברית. מוחמד הוא בהחלט מוסלמי וישו הוא נוצרי, אך שניהם הם תוצר בלתי נפרד של הרעיונות העבריים. שאילו היינו עושים את המעשה הנכון והראוי, ומתייחסים למדינת ישראל כמדינה עברית ולא יהודית, ויש הבדל שכן יהדות על אף שהיא גם לאום היא תמיד דת, ועבריות היא לאום והיסטוריה ומעולם לא דת, הרי שדתות האיסלאם והנצרות הן חלק מההיסטוריה העברית בדיוק כמו היהדות, על אף שהן התפשטו הרבה מעבר ללבאנט ואחזו הלאומים מכל השפות והצבעים.

הנקודה שלי היא שמוחמד וישוע ראויים להיחשב כגיבורים של העם העברי, בדיוק כמו משה וזיגמונד פרויד, שכן הרעיונות שלהם שנשענים על ההיסטוריה העברית, יש חלק מהותי בהיסטוריה של העולם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר